Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Gru 2013 03:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Fortyfikacje w Seulu,

Z racji tego, że od czasu do czasu oprócz obcowania z przyrodą trzeba odwiedzić też miasta, postanowiłem wybrac się na parę dni do Korei Południowej.
Głównym celem było odwiedzenie strefy zdemilitaryzowanej DMZ, ale o tym później.

Image

Nocleg znalazłem na booking.com w studenckiej okolicy przy Hongik University. Było to dobre rozwiązanie, gdyż bezpośredni pociąg z lotniska zatrzymywał się na tej stacji.

Tego dnia wybrałem się na spacer po twierdzy, część tego 'trekingu' przebiega przez strefę militarną. Miejscowi byli ubrani jak by szli w prawdziwe góry, fakt że było trochę pod górkę, ale bez przesady:-)
Metrem dojechałem do stacji Gyeongbokgung wyjscie numer 3 następnie autobusy 7212, 1020 i 7022 do Changuimun. Widoczna będzie duża figura żołnierza i tam neleży wysiąść z autobusu.

Image

Druga opcja to wysiąść na stacji Hansung University i zaczać spacer od Hyehwamun.

Image

By przejść przez strefę militarną, trzeba mieć ze sobą paszport. Po wypełnieniu druczka i otrzymaniu indentyfikatora można iść. Ogólnie to jest tam duużo schodów i tylko kilka miejsc gdzie oficjalnie można robić zdjęcia. Jak się robi zdjęcie w miejscu zakazanym, to tylko upominają by przestać.

Image

Image

Image

Image

Jeśli chodzi o Seul to jest to ciekawe miejsce.
Część międzynarodowych firm musiała się dostsować do lokalnego rynku gdyż o każdej porze dnia i nocy jeśli chcesz coś zjeść możesz sobie zamówić dostawę. KFS, McDonald oferują ją również.
Mają wiele udogodnień związanych z elektroniką, jak wypłacaniekasy z bankomatów przy pomocy telefonu.
Ogólnie to w pierwszej informacji turystycznej polecam zapytać o książeczkę 'Seoul book of everything' - ciekawie opisuje ich zwyczaje itp.

Image
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 10 Gru 2013 04:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
It's Gangnam Style! :)

Image

Dzielnica ta została rozleklamowana przez słynną piosenkę szacuje się, że po hicie PSY mają przyrost turystów o 2 mln.
Dzielnica zawsze była znana jako centrum kultury i sztuki, mody i oczywiście centrum zabiegów kosmetycznych.
W specjalnie wybudowanym budynku dla informacji turystycznej mieści się również informacja różnych zabigów kosmetycznych.
W budynku tym mają bezpłatny internet i jak się zapyta o pocztówki, to mają pakiet, który rozdają za darmo. Informacja mieści się przy stacji Apgujeong.
Przy stacji Gangnam znajduję się słynna platorma do tańczenia Gangnam Style.
W dzielnicy mieszczą się również parki i świątynie, można czasem trafić na bezpłatne pokazy Taekwondo.

Image

Image

Przez Seul przpływa mała rzeczka. Co ciekawe najpierw ją zasypali, a później stwierdzili, iż należy ją odkopać i doprowadzić do ładu. wyburzyne zostały wcześniej zbudowane budynki i teraz jest to wspaniałe miejsce spacerowe. w upalne dni rzeczka daje przyjemny chłód. Często na rzecze organizowane są różnego rodzaju wydarzenia.
Podczas mojego pobytu przygotowywali się do Seoul Lantern Festival i ustawiali na platformach spore figurki.

Image

Image

Image

Image




Jedzenie i przękąski



Image

Jeśli chodzi o jedzenie, to każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kuchnia koreanska jest bardzo dobra, ciekawym rozwiązaniem są knajpy z grillami, gdzie siedząc przy okrągłym stole samemu się griluje zamówione mięso.
W ciągu dnia i wieczorami w całym mieście rozstawienie są kramiki z przekąskami.

Image

Image

Ciekawym rozwiązaniem była rurka kukurydziana do której wtłaczano lody. Inną ciekawostką był ziemniak zrobiony jako chips:-)
W miejscu, w którym mieszkałem co wieczór coś się działo, raz byłnawet aerobik na rowerze:-)
Seoul oferuje sporo świątyń, nowoczesne dzielnice czy elektroniczny market, gdzie znając się na rzeczy można kupic dobre tanie rzeczy.

Image

Image

Image
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Gru 2013 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
DMZ i JSA, czyli główny powód dla którego wybrałem się do Seulu.

Image

Jeśli ktoś chciałby zwiedzić tylko strefę zdemilitaryzowaną DMZ, 3 tunel inwigilacyjny i obserwatorium, może zrobić to na własną rękę. Natomiast jeśli chce się odwiedzić
JSA (Join Security Area) trzeba zrobić to z jakąś wycieczką.
Ja wybrałem cały pakiet czyli DMZ + JSA całodniowa wycieczka z lunchem.
JSA jest o tyle ciekawym miejscem, że można tam zobaczyć żołnierzy Północno Koreańskich. Ogólnie to wszyscy przestrzegają przed robieniem zdjęć z autobusu, jednak dla mnie była to duża ściema.
Jeden przewodnik mówił, że jest to kategorycznie zabronione a drugi, że oficjalnie nie można.

Image

Do JSA wjeżdża się na własną odpowiedzialność i trzeba się liczyć z tym, że wizyta może zostać odwołana.
Firmy odbierają z miejsca zamieszkania, ale już nie odwożą. Na samym początku sprawdzają czy strój jest odpowiedni, ale nie są bardzo restrykcyjni.

Image

Co ciekawe Polski oddział od czasu do czasu stacjonuje po stronie północnej i jak chcą pogadać z amerykańcami, to przyjeżdżają do JSA i w jednym z pomieszczeń rozmawiają.
Amerykańce nie mają prawa przejść na stronę północy.
JSA jest miejscem gdzie odbywały się wszystkie oficjalne rozmowy obu Korei. Podobno żołnierze zaciskają pięści tylko wtedy gdy przyjeżdżają turyści.
Co ciekawe obie strony mają niezłą propagandę. Będą w JSA można robić zdjęcia tylko w stronę północy.
Południowi nie są lepsi od północy na ich budynku jest ogromna ilość kamer obserwujących północ. Turystom pokazują, tylko to co chcą pokazać:-)

Image

Image

Każda z Korei ma swoją wioskę w DMZ południowa wioska to freedom village a północna to propaganda village.
Południowi twierdzą, że tamta wioska to tylko atrapa,ale chyba nikt tego nie sprawdził.
Słynny 3 tunel inwigilacyjny jest kolejną atrakcją. Schodzi się stromym szerokim zejściem by potem prawie pod samą ganicę przejść wąskim tunelem. Można też zjechać specjalnym pociągiem.

Image

Co ciekawe, pierwszy tunel został odkryty przypadkiem, podobno żołnierze z południa zobaczyli dym z ziemi i myśląc, że to gorące źrodła odkryli tunel.
Kolejne dwa zostały odkryte podczas celowych poszukiwań a jeden przez informację z północy.

Image

Image

Jeśli kogoś interesują takie miejsca, to naprawdę polecam by się tam wybrać, tylko spradzić trzeba wcześniej pogodę by było więcej widać.

Jest też opcja by samemu zwiedzić DMZ ale bez JSA!

Ceny

Image

Przykładowe ceny na różne produktu lub usługi:
- Metro od 1150 do 1750 KRW + 500 deposit za każdym razem,
- Mój nocleg (5 nocy) 60,000 KRW osoba
- Przejazd z lotniska 4500 KRW,
- Kawa od 2500 do 4000 KRW
- Obiad od 5000 do 10,000 KRW,
- Mięso grilowane od 12,000 KRW
- Znaczek pocztowy 400 KRW
- Kartka pocztowa 1000 KRW
- Przekąski uliczne od 2000 do 5000 KRW
- Wycieczka do DMZ + JSA 137,000 KRW

Image

Image
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2013 09:40 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Seoul to super miasto!

to i ja dorzucę coś z sierpnia 2013 :)

https://plus.google.com/photos/11184286 ... banner=pwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group