Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sie 2017 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 71
Ahoj!

Marzą mi się od lat surf-wakacje w Portugalii. Myślę o rejonach na północ od Lizbony - okolice Peniche.

Boję się jednak powtórki z Lanzarote, gdzie ja się świetnie bawiłem w wodzie, natomiast dziewczyna cierpiała katusze na plaży gdzie wiatr był nie do zniesienia. Nie było mowy o czytaniu książki czy opalaniu.

Jakie są wasze wrażenia odnośnie Portugalskich plaży? Widzieliście gdzieś surferów? :) Bardzo wiało?
Celujemy w II polowe września.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Sie 2017 19:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Peniche uwielbiam. Ja surfowalem w Praya de Area Blanca taki zolty hostel na plazy z oblednymi burgerami 50 metrow od plazy. No niestety by byly fale musi byc i wiatr, ale wszystko do przezycia, zawsze moze sie schowac w beachbarze i pic wino za grosze 5€ za butelke(w sklepie po 1.2€) przy samym hostelu jest szkolka, juz nie pamietam kosztow bo mialem kilkudniowy pakiet z jednodniowym wyjazdem do Peniche gdzie pierwszy raz zlapalem porzadna fale :mrgreen: w szkolce jest Rui super surfer imie wymawia sie jak meski narzad w j.pol wulgaryzm :lol:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
buszmen uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Sie 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 71
o widzisz -dzieki za info :)
A jak samo Peniche? Ladne miasteczko? Jest co robic/zwiedzac na miejscu i w okolicy? Bedziemy mieli auto.
+ jak ceny?
Wieczorami jest duzo miejsc otwartych czy zamykaja wszystko?
Szukaliscie noclegow wczesniej czy na miejscu? Cos polecasz? :)
Są w okolicy typowe plaze do polezenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Sie 2017 05:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nie wiem czy ceny sprzed 5 lat duzo Ci pomoga. No wtedy to byly takie normalne ceny " zachodnie" za to smak bulek ze sklepu obok tego hostelu w Praya pamietam do dzis. W samej Praya nie ma nic, 15 min od wioski byl sklep supermarket ale tak jak mowie to bylo 5 lat temu. Stamtad jak spojrzysz na mape mozna pojezdzic bo jest gdzie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2017 15:45 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 25
W Peniche całkiem sporo knajp jak to w Portugalii, cenowo przyzwoicie. Najdroższą rzecz, którą jedliśmy to wielki gar caldeirady za 30 euro (na 2 osoby podobno, my we dwójkę nie zjedliśmy połowy nawet). Weszliśmy do knajpy tuż przed 19, chwilę po 19 była już pełna. Inne rzeczy w menu były znacznie tańsze; wziąłem dzieciom jakiś tam zestaw dnia (zupa + stek + deser) za chyba 7-8 euro.

Co do wiatru - były i gorsze, i lepsze dni; dało się spokojnie posiedzieć na plaży. Knajpy jak to zwykle otwarte do późna; z tego co kojarzę to w Baleal to nawet dość imprezowa miejscówka (to kilka km od Peniche).

Z rzeczy w okolicy - można skoczyć do Obidos (jakieś 20 minut); ładne miasteczko z murami obronnymi; jakąś godzinę jazdy od Peniche jest Batalha (klasztor)/Tomar(zamek templariuszy)/Fatima na zwiedzanie - no i różnego rodzaju rejsy łódką po okolicy na Berlengas (stara forteca i te sprawy) - aczkolwiek my nie skorzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Kwi 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
oskiboski napisał(a):
No niestety by byly fale musi byc i wiatr


absolutnie nieprawda, to co mówisz może mieć zastosowanie na zamkniętym morzu, ale nie na oceanie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group