Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gdyby ktos mial problem z edytowaniem swojej rezerwacji na stronie Saudia w zwiazku z tym ze nalezy podac kod z SMS, to rozwiazaniem jest zalogowanie na na stronie https://wwws.airfrance.us/trip na ktorej mozna wyedytowac swoj numer telefonu/maila i na drugi dzien juz sms ze strony Saudia dochodzi normalnie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Lis 2022 18:38 

Rejestracja: 29 Paź 2022
Posty: 31
Mało o Saudii, a jak przeczytałam komentarze na tripadvisorze to chodziłam zielona przez tydzień ;).

Wczoraj zrobiłam połączenie FCO - JED - BKK z 5h przesiadką w Jeddah.
Najważniejsze - w samym Jeddah rzekome freewifi nie działa - nie otrzymałam na żaden z numerów hasła do zalogowania. Podczas lotów Saudią również nie znajdowało mi połączenia wifi.

Z Rzymu do Jeddah A320 - pełen komfort, kocyk, słuchawki i podusia dla osób w economy. Rozrywka pokładowa jeśli ktoś się posługuje ang bardzo spoko (dostępny był np. nowy Bullet Train). Jedynie jedzenie dedykowane dla wegetarian było takie sobie (ale za to otrzymałam je godzinę szybciej niż reszta!). Za to już sąsiada wyglądało ładnie. Kawka, herbatka, co kto sobie zażyczył. Obsługa normalnie full english (to był kolejny zarzut wg Tripadvisora).

Z Jeddah do Bangkoku Dreamlinerem - klasa :) Do tego co powyżej możemy dołożyć jeszcze pakiet: szczotka z pastą, zatyczki, opaska na oczy i skarpetki :).

Bagaż rejestrowany bezproblemowo, opóźnień zero.

Pomijając bardzo słabe lotnisko w Jeddah (brak wifi, mało punktów jeszcze otwartych, brak miejsc do kimnięcia) i taką sobie paszę dla wegetarian - to jak na lot za 2k w obie strony klasa!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#62 PostWysłany: 21 Lis 2022 00:42 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Myślę że z internetem na lotnisku być może miałeś pecha. We wrześniu WiFi w JED normalnie działało tzn przychodził kod SMS (nadawcą był "JEDCO").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 21 Lis 2022 05:58 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 51
Z wifi potwierdzam - mieli awarie. Lecialem VIE - JED - BKK i panie w informacji powiedzialy nam o awarii, a nawet udostepnily hotspot ze swojego prywatnego internetu, zebysmy mogli kupic sobie lounge na revolucie. Tam juz wifi jako-tako dzialalo.

Sama linia spoko, ale uwazajcie bo zabraniaja przewozic alkohol i niektorych o to pytaja przy zdawaniu bagazu. Mnie nie zapytali wiec przewiozlem, ale w samolocie bylo troche podpitych Polakow po zerowaniu butelek przed lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Lis 2022 10:04 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Przewoziłeś w podręcznym czy rejestrowanym, rozumiem, ze wypiłeś przed JED?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 21 Lis 2022 12:03 

Rejestracja: 29 Paź 2022
Posty: 31
Jako, że padło "przed zdawaniem" to myślę, że mogło chodzić o rejestrowany. Chociaż trochę dziwne - bo co im do tego czy przewożę alkohol w rejestrowanym? Przecież nie wyzeruję go na pokładzie.
W stronę BKK nie padło to pytanie, zobaczymy jak będzie na powrocie, bo jednak z chęcią przewiozłabym do Polski kilka butelek soju.

Dam znać za jakiś miesiąc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Lis 2022 07:41 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 51
Kacper Szymanski napisał(a):
Przewoziłeś w podręcznym czy rejestrowanym, rozumiem, ze wypiłeś przed JED?


W rejestrowanym. Wypilem w Bangkoku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 06 Gru 2022 01:16 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 141
Miał ktoś problem z założeniem konta? Nie dostaje smsa weryfikującego. Próbowałem na 2 numery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Gru 2022 16:22 

Rejestracja: 29 Paź 2022
Posty: 31
Nie sprawdzałam alkoholu, bo miałam ostro przewieziony limit bagażu, więc już bym nie dopchnęła flachy;) nie padło pytanie czy przewożę alkohol, ale!

W rękawie na locie BKK-JED, już tuż przed wejściem na pokład każdy bagaż podręczny był szczegółowo sprawdzany, włącznie z otwieraniem walizek, kosmetyczek, jechanie bagażów i ludzi czujnikami. Podejrzewam, że pod kątem ładunków wiadomo jakich.
Zdarzyło się to jeden jedyny raz na 4 lotach Saudi które miałam.

Druga przydatna informacja - w BKK mimo ze miałam walizkę 24.5 zamiast 23 nie miałam problemów. Ba, na plecach miałam plecak około 10kg (max 7), na szczęście nie brali go na wagę.

Pozostałe wrażenia podobnie jak wcześniej, pasza wege wciąż TRAGICZNA :(((
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 17 Gru 2022 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@kotbarspin W rękawie czy przed bramką?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Gru 2022 21:49 

Rejestracja: 29 Paź 2022
Posty: 31
W rękawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Gru 2022 21:59 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
No i ciągle palą w kiblu w samolocie, że śmierdzi na pół pokładu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 18 Gru 2022 09:58 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@niedzwiecki.pl na 8 lotów liniami SV nic takiego nie zauważyłem, i bardzo wątpię aby ta linia przymykała oko na palenie na pokładzie. Ale mogę się oczywiście mylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Gru 2022 17:22 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Inni pasażerowie prosili aby nie palić, ale obsługa to kwitowała uśmiechem i domknięciem drzwi toalety. Lot ze Stambułu do Dżuddy na pokładzie A330.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 18 Gru 2022 19:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jeśli takie coś ma miejsce to incydentalnie, a na bank nie na każdym locie SV. Ja na żadnym nie spotkałem podobnej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 22 Gru 2022 13:29 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
Jak Saudi zapatruje się na bilety kupione przez OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 22 Gru 2022 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A szybkie pytanko czy Saudia ma jakieś propozycje na długie przesiadki powyzej 6-7 h jak Turkish, zwiedzanie miasta, hotel, noclegowania, openbar - cokolwiek!?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Gru 2022 14:48 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Zdecydowanie mają openbar na przesiadce, biorąc pod uwagę że nie serwują alkoholu na pokładzie, a i do alkoholu w bagażu podchodzą bardzo restrykcyjnie :lol:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 23 Gru 2022 09:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 22 Gru 2022 15:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Robaku napisał(a):
A szybkie pytanko czy Saudia ma jakieś propozycje na długie przesiadki powyzej 6-7 h jak Turkish, zwiedzanie miasta, hotel, noclegowania, openbar - cokolwiek!?



Nie sądzę. Każde wyjście z lotniska czy nawet lot krajowy przy tranzycie kończy się płatnością za wizę :D .
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 22 Gru 2022 15:13 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 49
Robaku napisał(a):
A szybkie pytanko czy Saudia ma jakieś propozycje na długie przesiadki powyzej 6-7 h jak Turkish, zwiedzanie miasta, hotel, noclegowania, openbar - cokolwiek!?

Nie bardzo. Teoretycznie można wyskoczyć na miasto, ale mając na względzie koszt wizy (+/- 150 USD) to raczej średni interes za 3-4 h. Jeśli pytasz o JED to zostaje całkiem przyzwoity salonik, ewentualnie hotel tranzytowy żeby przyciąć komara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 22 Gru 2022 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
tylko,ze mam najpierw nocke miedzy 00 a 6 rano, a potem miedzy 5 a 10 rano. Pytanie czy będę mógł zostać za security czy nie .
To zostaje mi pewnie albo ten salonik jesli bedzie otwarty noca albo spanko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ficdom oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group