Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#121 PostWysłany: 07 Sty 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
danziger napisał(a):
Mam do zakupienia na marzec lot 2 os. LHR-GDN za jakieś 250 eur. Jeżeli ktoś chciałby spieniężyć z discountem voucher SAS'u lub zmonetaryzować punkty Eurobonus to chętnie się dogadam. Info na PW.


Voucher tylko SASem. Tylko deala nie widzę, w jakim celu miałbym z discountem spieniężąć voucher SASu, który jest odpowiednikiem żywej gotówki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#122 PostWysłany: 07 Sty 2020 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Voucher tylko SASem. Tylko deala nie widzę, w jakim celu miałbym z discountem spieniężąć voucher SASu, który jest odpowiednikiem żywej gotówki?

Voucher to jednak nie żywa gotówka (dlatego dają 500 voucher versus 250 cash)
Tak jak pisałeś wcześniej: zamiast otrzymać 250EUR gotówką, jest możliwość wzięcia vouchera na 500EUR, do wykorzystania na zakup biletów przez stronę SAS.
Jeśli ktoś nie planuje w niedługim czasie podróży SAS'em pobiera voucher 500 EUR i spienięża go z discountem powiedzmy 20%. W ten sposób uzyskuje 400 EUR cash zamiast 250 EUR cash. Tu jest deal dla obu stron.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#123 PostWysłany: 07 Sty 2020 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Fakt, taki deal ma sens. Patrzyłem pod swoim kątem, gdybym nie potrzebował na bilety SASu brałbym od razu gotówkę.
Plus nieco zdekoncentrowany jestem innym tematem dzisiaj...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#124 PostWysłany: 09 Sty 2020 00:06 

Rejestracja: 12 Paź 2019
Posty: 35
-- 08 Sty 2020 22:35 --

marek2011 napisał(a):
SPLDER napisał(a):

M&M dając *S dostęp do saloników był bardziej ewenementem w sojuszu


Nie jest to wbrew pozorom aż taki ewenement - niektóre inne linie w *A też przewidują ten przywilej dla swoich *S i do swoich poczekalni. W jakieś formie (pełnego wstępu w przypadku własnych rejsów, wstępu w razie wybranych własnych rejsów, na wybranych lotniskach/trasach, w postaci voucherów na wstęp w określonej liczbie itp) występuje on w programach A3, AV, BR, OZ, TK, TP, SA , a może też i kilku innych.


Z tego co doświadczyłem na własnej skórze to TAP w Lisbonie traktuje swoich silverów tak jak LOTswoich FQT w Warszawie czyli bardzo dobrze (lounge, oddzielna odprawa, ogólnie sympatycznie). Natomiast "nie swoich" traktuje jak zwykłych pasażerów co jest dosyć bolesne dla tych rozpuszczonych przyzwoitym traktowaniem w Wawie, Frankfurcie czy innej Brukseli. Aegean tez swpich silerów wpuszcza w Atenach a obcych niekoniecznie. Czytałem też że silver Ethiopiana może w Adis Abebie odpocząć jak biały człowiek 8-)

-- 08 Sty 2020 23:06 --

marek2011 napisał(a):
Zgadza się, bo w PL M&M, z kilku różnych względów, jest cały czas najbardziej popularny i ludzie oglądają świat przez jego pryzmat.
Dlatego choćby wielu całkiem sporo latających członków M&M od lat tkwi na poziomie *S i psioczy, a gdyby w końcu odważnie zmienili program dawno by byli już *G :D


W sumie racja ale trzeba trochę nalotu żeby zacząć się orientować. Poza tym czytałem kiedyś jak najłatwiej zdobyć status i opcja w jakimś AEGANie czy Ethiopnian wydawała mi się abstrakcyjna. Turkish kojarzyłem przynajmniej z reklam w Eurosporcie. Akurat miałem kartę mbanku prawie od zawsze i co miesiąc coś tam wpadało więc wybór M&M wydawał się najsensowniejszym wyborem na początek.

Poza tym szacunek za mega merytoryczne wpisy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#125 PostWysłany: 19 Sty 2020 23:32 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
marek2011 napisał(a):
@SPLDER: to już od jakiegoś czasu niestety, na małe usprawiedliwienie SK można dodać, że technicznie lecąc z Europy do jednego z ich hubów nikt nie leci w biznesie, tylko w Plus (a więc formalnie w eko) - choć oczywiście się zdarza, że inne linie bookują SASowski PLUS jako biznes nadpisując taryfę C na ten odcinek, a z kolei z formalnych przywilejów *G nie wynika prawo dostępu na wszystkich lotniskach do jakiejkolwiek poczekalni. TP rzeczywiście nie daje wstępu nawet paxom C jak nie ma zakontraktowanej poczekalni - a na coraz większej liczbie lotnisk nie mają... Innym liniom też zdarzają się "białe" plamy - przykładowo BA nie daje paxom C i statusowym wstępu w KRK.

Co do tendencji : IMO to jest rozwiązanie, które w ciągu 2-3 lat będzie powszechnie stosowane przez inne linie , a działa już też od dawna w USA i Kanadzie - SK i TP tylko je skopiowały, obawiam się , że grono kopiujących będzie się w Europie poszerzać.


Nie myślałem, że tak szybko Twoja przepowiednia się spełni - UA zabrało właśnie wstęp do saloników kontraktowych dla *G, co oznacza że np w AMS, czy MAD nie ma wstępu do saloniku.

Do czasu gdy przywileje zabierały niszowe linie (SAS, czy TAP) liczyłem że zaraza się rozniesie na resztę sojuszu, teraz jak zrobiło to UA jest tylko kwestią czasu jak LH zrobi to samo.

Inna sprawa, że status przestaje mieć sens, bo zyski w stosunku do kosztów są coraz mniejsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#126 PostWysłany: 20 Sty 2020 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
SPLDER napisał(a):
że status przestaje mieć sens, bo zyski w stosunku do kosztów są coraz mniejsze.

Myślę, że dla użytkownika konkretnych linii, ichniejszy status jest jednak przydatny. Nawet jeśli jest to tylko priorytet i fasttrack. Oraz pierwszeństwo przy przebookowywaniu lotów jak się cos posypie, plus błyskawiczne rozpatrywanie reklamacji. To drobazgi, ale ważne gdy się dużo lata. Ja np latam SASem na tyle dużo, że nawet jeśli wyjdzie z *A, to jakieś tam korzyści na trasach własnych będą.
Natomiast coraz mniej będzie się opłacało mieć status w dziwnych liniach, jeśli z nich nie korzystamy, bo te przywileje mogą być coraz mniejsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#127 PostWysłany: 22 Kwi 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
SAS przedłużył statusy o 12 m-cy :)

“SAS is now offering EuroBonus members a 12-month extension on their current membership level.
This benefit will be applied automatically to active EuroBonus accounts where the member has achieved current membership level on own merits, either by earning qualifying points or qualifying flights. The benefit will be applied to members that have a qualification period with expiry date March 31st 2020 until February 28th, 2021.
SAS remains completely dedicated to serving and rewarding our most loyal customers, even in these challenging times. SAS EuroBonus has for many years been a core vehicle to provide frequent SAS flyers with well-deserved features and benefits enhancing their travel experience.
These extraordinary circumstances have forced SAS to temporarily halt the majority of air traffic until further notice. This means that many of our loyal EuroBonus members are currently challenged to collect the qualifying status points and flights required to maintain their membership levels within the 12-month qualification period.
Even though the full extent and impact of Covid-19 is still unknown, SAS has decided to honor our frequent flyers’ dedication and engagement. We will continue to closely monitor how the situation progresses and determine if additional measures need to be made.”
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#128 PostWysłany: 27 Kwi 2020 10:23 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
SPLDER napisał(a):
Nie myślałem, że tak szybko Twoja przepowiednia się spełni - UA zabrało właśnie wstęp do saloników kontraktowych dla *G, co oznacza że np w AMS, czy MAD nie ma wstępu do saloniku.

Od kilku miesięcy w AMS jest salonik Star Alliance, który zastąpił poprzednio wykorzystywany Aspire.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#129 PostWysłany: 27 Kwi 2020 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
dla statystyk. Kilka dni temu otrzymałem voucher za lot odwoływany w połowie marca, w pierwszych dniach gaszenia połączeń. Mimo zapowiedzi, że będzie on ważny tylko do listopada, ma standardową ważność 1 rok, do kwietnia 21. Dalej czekam na zwroty za pozostałe loty, tam już korzystałem z normalnego anulowania, więc powinna wrócić gotówka na kartę. Punkty wróciły od razu w momencie zamknięcia rezerwacji. Co ciekawe, ze swoją oryginalną datą ważności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#130 PostWysłany: 21 Lip 2020 13:38 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
Czy ktoś ostatnio zmieniał jakieś dane na koncie EuroBonus albo zamawiał coś w ich sklepie i dostał smsa z kodem weryfikacyjnym?
Probowałem dobrych kilka dni temu, probowałem też dzisiaj - z jakiegoś powodu nie przychodzi mi na telefon ten kod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#131 PostWysłany: 21 Lip 2020 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@poomex najprawdopodobniej ktos przejął Ci konto, to plaga SAS w ostatnim czasie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#132 PostWysłany: 21 Lip 2020 16:28 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
Ale jestem w stanie normalnie się zalogować.
Problemem jest tylko to że nie ma możliwości wykonania akcji wymagającej potwierdzenia kodem weryfikacyjnym np. zmiana adresu, bo sms z kodem po prostu nie przychodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#133 PostWysłany: 21 Lip 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 370
Kilometry: 401 249
niebieski
@poomex Zadzwoń do EBB pod numer 228500500‬, to zerkną co tam się dzieje. Mi kiedyś tam pomogli, gdy nie znałem PINu potrzebnego do wpuszczenia gościa do saloniku w CPH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#134 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:31 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
Dzwoniłem już do nich jakiś czas temu, nie umieli pomóc i przekierowali na maila eurobonus@crossroads.se z którego nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Podejrzewam że problem może dotyczyć polskich nr telefonów z prefixem +48.
Dlatego pytałem czy ktoś ma podobny problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#135 PostWysłany: 14 Paź 2020 11:11 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jak ktoś ma wolne ~95000zł, to może zdobyć status EuroBonus Gold kupując 100 tysięcy akcji SAS (aktualnie po ok. 95gr).

https://www.sasgroup.net/investor-relat ... er-program
Cytuj:
You can also receive EuroBonus Gold status if you have 100 000 – 1 million shares by November 30.
If you have more than 1 million shares by November 30 you will receive EuroBonus Diamond status.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#136 PostWysłany: 14 Paź 2020 11:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
I to jest w końcu jakaś przyzwoita oferta, a nie loty Ryanairem za 39 zł. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#137 PostWysłany: 14 Paź 2020 13:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
Kupno akcji linii lotniczych to duże ryzyko w dzisiejszych czasach. SAS już przed Covid-19 miał duże problemy, w dodatku w Skandynawii oprócz Covid-19 grasuje flygskam i Greta tak że perspektywy są nienajlepsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#138 PostWysłany: 09 Gru 2020 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
-- 15 Oct 2020 13:01 --

Gdyby ktoś jednak rozważał zakup akcji, warto przeczytać T&Cs.

Image

Sent from Tapatalk

-- 09 Dec 2020 14:29 --

10% znizki i do 5000 pkt. za wynajem auta w Hertz.
Oferta dziala takze w krajach innych niz wymienione na stronie.

https://www.hertz.com/rentacar/rental-c ... r-campaign

Załączniki:
cap2.png
cap2.png [ 274.61 KiB | Obejrzany 2984 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#139 PostWysłany: 02 Lut 2021 10:08 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
-- 22 Gru 2020 13:29 --

Krajówki za punkty dzisiaj za pół ceny - 5000 punktów RT, bagaż rejestrowany w cenie.
https://www.sas.dk/eurobonus/tilbud/pointrabat/

Godne zainteresowania są szczególnie CPH-FAE i OSL-LYR.
Załącznik:
Screenshot_20201222_132928.jpg
Screenshot_20201222_132928.jpg [ 56.57 KiB | Obejrzany 2910 razy ]


-- 02 Lut 2021 09:08 --

Nowa promocja: 30% rabatu na loty za punkty:
- krajówki: 7000 RT
- Skandynawia: 14000 RT
- Europa: 21000 RT

Rezerwacja do 8.02, podróże 1.04-30.09.2021.

https://www.sas.dk/eurobonus/tilbud/award-tickets/

Jak zwykle dobrą opcją są "krajówki" CPH-FAE - tym razem po 7000 punktów RT + 401 DKK, także w lecie.
Załącznik:
2021-02-02 09_06_00-Window.png
2021-02-02 09_06_00-Window.png [ 25.28 KiB | Obejrzany 2707 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#140 PostWysłany: 16 Lut 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Mozna juz kupowac i transferowac punkty.
Kupno: SEK 1600 za 10,000 pkt.
Transfer: SEK 40 za 1,000 pkt.

https://www.saseurobonusshop.com/en/acc ... fer-points

Załączniki:
cap2.png
cap2.png [ 120.8 KiB | Obejrzany 2613 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group