Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Lut 2014 19:19 

Witam serdecznie. Postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc, ponieważ nie mogę znaleźć interesujących mnie informacji w internecie, a z drugiej strony nie chcę też tworzyć nowego wątku i zaśmiecać forum. W drugiej połowie maja wybieram się do Toskanii, a konkretnie rozważam lot do Pizy Ryanairem. Nigdy w życiu nie wypożyczałem auta, a że jest to chyba piąta moja wizyta w tym cudownym regionie, wiem doskonale, że tam bez auta to jak bez nogi. Zawsze tam jeździłem z Warszawy, ale teraz już jakoś mi się nie chce spędzać 4 dni w samochodzie. Karta kredytowa nie jest problemem - mogę sobie ją wyrobić. Martwi mnie natomiast jedna rzecz, którą nie do końca rozumiem. O co chodzi z tym wkładem własnym przy uszkodzeniu lub kradzieży auta? Widzę jakieś bardzo niesympatyczne kwoty, typu 1500 czy 1700€ i nie jestem pewien jak to działa - czy w przypadku jakiejkolwiek nieprzyjemnej przygody, taka właśnie kwota jest blokowana na mojej karcie kredytowej i muszę się pożegnać z tymi pieniędzmi? Jeżdżę autem całkiem nieźle i nie planuję rozbijać wynajmowanej furki, ale wiadomo, że życie bywa złośliwe :) Bardzo proszę o info, jak należy rozumieć te wszystkie CDW, excessy, wkłady własne itp. Naprawdę tego nie kumam. I o ile cena za wynajem na dwa tygodnie jakiegoś Fiata Pandy za jakieś 330€ to dla mnie bardzo fajna oferta, o tyle dorzucanie do tego drugie tyle (!!!) za ubezpieczenie wkładu własnego np. w Europcar to jakaś paranoja. Czy da się uniknąć wkładu własnego niższym kosztem? Help...

#62 PostWysłany: 28 Lut 2014 19:28 

Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
biletowy_desperat napisał(a):
I o ile cena za wynajem na dwa tygodnie jakiegoś Fiata Pandy za jakieś 330€ to dla mnie bardzo fajna oferta, o tyle dorzucanie do tego drugie tyle (!!!) za ubezpieczenie wkładu własnego np. w Europcar to jakaś paranoja. Czy da się uniknąć wkładu własnego niższym kosztem? Help...

Po co płacić aż tyle i po co "ubezpieczać wkład własny"?
Tutaj: http://www.billiger-mietwagen.de/ znajdziesz auto już od 220Euro za 2 tygodnie bez wkładu własnego, wliczone ubezpieczenie opon, szyb, podwozia, tankowanie full-full.

Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Wrz 2014 10:47, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie reflinka
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 28 Lut 2014 19:31 

marfot napisał(a):
Tutaj: http://www.billiger-mietwagen.de/ znajdziesz auto już od 220Euro za 2 tygodnie

17-31 maj - najtańsza oferta 331,20€...?

Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Wrz 2014 10:47, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie reflinka
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 28 Lut 2014 19:35 

Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
biletowy_desperat napisał(a):
17-31 maj - najtańsza oferta 331,20€...?

Rzeczywiście, ja sprawdzałem w kwietniu. Ale w tej cenie jest pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego i nie potrzeba nic dopłacać.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 28 Lut 2014 20:01 

OK, a co oznacza "Haftpflicht 774.658 €"?
Czy ktokolwiek ma tę stronę sprawdzoną w praktyce? Rzeczywiście nie ma żadnego wkładu własnego, w razie uszkodzenia lub kradzieży?

#66 PostWysłany: 28 Lut 2014 21:27 

Rozumiem, że aby nie było żadnego wkładu własnego, muszę znaleźć ofertę opisaną tak jak poniżej?
"Vollkasko ohne Selbstbeteiligung
Diebstahl ohne Selbstbeteiligung"

Zastanawiam się tylko, na jakiej podstawie mam zaufać akurat tej stronie i być pewny, że wkładu własnego faktycznie nie będzie...

#67 PostWysłany: 05 Mar 2014 16:48 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 78 287
Witam

W maju ląduję w Alghero i chcę wypożyczyć auto na tydzień. Rok temu lądowałem w Cagliari i korzystałem z http://www.autonoleggiosardinya.com/ i byłem zadowolony. Jeśli nikt nie rozwieje moich wątpliwości to zapewne ponownie skorzystam z tej wypożyczalni. Mianowicie znalazłem coś takiego http://www.vitengroup.com/en/
Czy ktokolwiek miał styczność z tą wypożyczalnią? W internecie nie mogę znaleźć żadnej opinii na ich temat. Wydają się być świeżą wypożyczalnią na rynku.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 06 Mar 2014 13:25 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
W lutym bralem na 3 dni przez Auto Europe (Thrifty) - zadnych problemow i dosyc tanio.

#69 PostWysłany: 06 Mar 2014 14:26 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
Yaris8 napisał(a):
Mógłbys napisac, jak robiłes z ubezpieczeniem? Pełne ubezpieczenie czyli Super Cover jest drogie, ok. 20 euro dziennie. czy jest jakies inne rozwiązanie by znieść wkład własny a w razie nieszczęście nie płacić ogromych sum?

Blokada na karcie wkladu wlasnego + ubezpieczenie z internetu tegoz wkladu - jest duzo taniej, ale na szczescie nie mialem okazji sprawdzic, czy w przypadku kolizji dziala tak jak to opisuja ;)

#70 PostWysłany: 01 Kwi 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Bardzo proszę o poradę, nigdy nie wypożyczałam auta i nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, prosze o pomoc, potrzebuę wypożyczyć je w Olbi na Sardyni w dniach 26-31 maj, tam gdzie sprawdzalam to ok 1000zl trzeba liczyc, znalazlam promocję z mbanku 15% zniżki na Europcar i takie oto autko

Załącznik:
Bez tytułu.jpg

ale kompletnie nie mam pojęcia co jeszcze muszę doliczyć( paliwo które zużyjemy, bo jak rozumiem oddajemy pełny bak)

czy którąs z tych opcji powinnam jeszcze zaznaczyć? podróżują 2 osoby dorosłe, nawigację można użyć w telefonie

Załącznik:
Bez tytułu.jpg

tu jest do wyboru jeszcze jakies ubezpieczenie, czy cos powinnam kupić z tego

Załącznik:
Bez tytułu.jpg

jestem kompletnie zielona proszę o rady

lub jesli komuś się chce i ma taką możliwość może potraficie znaleźć cos tańszego/lepszego w sprawdzonej wypożyczalni?

pozdrawiam

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Image
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 10 Kwi 2014 10:58 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 78 287
Czy musisz oddawać pusty bak zależy od wypożyczalni i jej warunków. Na Sardynii wypożyczałem auto w Cagliari rok temu w tej wypożyczalni http://www.autonoleggiosardinya.it/auto ... _sardegna/
Dostaliśmy pełny bak i taki mieliśmy też oddać. Konieczna karta kredytowa, na której blokowali bodajże 300 EUR, w rzeczywistości po rozmowie z pracownikiem wypożyczalni powiedział, że nic nie blokowali :D
W tym roku ląduje w Alghero i też bierzemy auto z tej samej wypożyczalni. Wykupujemy pełne ubezpieczenie i się nie martwimy. Po oddaniu auta pracownik tylko obszedł samochód i sprawdził stan paliwa.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 15 Kwi 2014 19:06 

A czy ktoś z Was zna wypożyczalnie, która oferuje motory? wybieram się 2-8 maja do Olbii i tam chciałabym trochę pojeździć :)

#73 PostWysłany: 22 Kwi 2014 23:42 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, jak zmieniają się ceny wynajmu samochodu ? Chcę wynająć samochód na tydzień w Cagliari, we wrześniu, więc jeszcze jest sporo czasu, ale zastanawiam się czy taniej będzie teraz czy koło czerwca/lipca. Obecnie ceny są w granicach 850-1000 zł/7dni.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 22 Kwi 2014 23:53 

Zbanowany
Z mojego doswiadczenia wynika, ze jesli ceny maja zmalec, to dzieje sie to na okolo dwa tygodnie przed terminem najmu.
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 01 Wrz 2014 22:49 

Witam,
odgrzebuje wątek, bo akurat jestem w trakcie szukania wypożyczali.
Troche sie naczytalem (nie wiem czy dobrze) ale generalnie żadna wypożyczalnia nie ma dobrych opinii. Locauto, Sicily by Car, car del mar itp.. wszędzie ludzie piszą o naciąganiach itp.
Chcialem wynajac auto na 11 dni na Sardynii z dodatkowym ubezpieczeniem (excess 0) - pytanie - skoro lokalne wypożyczalnie naciągają na dodatkowe ubezpieczenie - to czy nie lepiej wziąć przez neta(pośrednika) zwykle podstawowe ubezpieczenie i na miejscu wykupić excess? (jaka jest wtedy różnica w cenie?)
Jaką firmę polecacie? Mam wylot 14go września wiec niewiele czasu mi zostało.
Dzięki za info.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 02 Wrz 2014 12:28 
Awatar użytkownika

złoty
Macko napisał(a):
Witam,
odgrzebuje wątek, bo akurat jestem w trakcie szukania wypożyczali.
Troche sie naczytalem (nie wiem czy dobrze) ale generalnie żadna wypożyczalnia nie ma dobrych opinii. Locauto, Sicily by Car, car del mar itp.. wszędzie ludzie piszą o naciąganiach itp.
Chcialem wynajac auto na 11 dni na Sardynii z dodatkowym ubezpieczeniem (excess 0) - pytanie - skoro lokalne wypożyczalnie naciągają na dodatkowe ubezpieczenie - to czy nie lepiej wziąć przez neta(pośrednika) zwykle podstawowe ubezpieczenie i na miejscu wykupić excess? (jaka jest wtedy różnica w cenie?)
Jaką firmę polecacie? Mam wylot 14go września wiec niewiele czasu mi zostało.
Dzięki za info.

Ile pasażerow ? Ile kierowców ma być ? Ile lat ma kierowca ? Lotnisko Cagliari ? I podaj dokładne daty z godzinami - poszukam coś w wolnym czasie.

#77 PostWysłany: 02 Wrz 2014 18:21 

Witam,
już piszę co i jak:
Lotnisko Cagliari (przylot:15:30) 14-09, wylot: 10:00 25-09 (wypozyczenie i oddanie na lotnisku)
Jest nas trójka. Zastanawiam sie nad 2 kierowcami (opcjonalnie) obaj powyżej 30 roku (niestety kobita ma tylko kredytówke, wiec jak bedzie 1 kierowca to chyba ona musi nim byc - jako wlasciciel karty, mam racje? chyba ze mozna inaczej?)
Mocno sie zastanawiam czy by nie wziac podstawowego ubezpieczenia i na miejscu wykupic excess.
Z tego co czytalem, jak wykupie wszystko przez neta to potem zablokuja mi kredytowke na 1000e albo nawet 1500e (a nie mam nawet takeigo limitu), wiec chyba wykupic u lokalsow dodatkowe ubezpieczenie (pytanie ile droższe jest takie ubezpieczenie wykupywane na miejscu)
dzieki za podopowiedzi
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:29 
Awatar użytkownika

złoty
Na chwilę obecną jest promocja na Car Del Mar tylko poprzez stronę :

http://www.cardelmar.pl/newsletter/facebook-promocja.php?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=FB_PL_special_upgrade

W cenie najmu jest PEłNE ubezpieczenie wraz z ubezpieczeniem wkładu własnego oraz podwoziem , szybami i kołami.

W wynikach wyszukania zaznacz "Sicily by Car - Thrifty" - ma najlepsze opinie.

Image

Autko za 860 pln - z opcją paliwa - full - to full , nie płacisz przedpłaty za bak.

Dodatkowy Kierowca - kupujesz lokalnie na miejscu za 5,61 EUR za dzień =61,71 EUR (niestety) ~260 PLN

Odnośnie depozytu - nie powinien być duży - około 300 EUR

*By buyin the package "Car Protection Plus"
the deposit can be reduced to 300/500 EUR (cost per day between 8,00 EUR and
15,00 EUR depending on the car group booked)

#79 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:12 

Uwaga na Europcar na Sardynii na lotnisku Cagliari!!! W sierpniu wynajmowaliśmy od nich auto przez pośrednika Kemwel, z pełnym ubezpieczeniem na szczęście i mieliśmy z nimi trochę zamieszania, w sumie jeszcze mamy...
Na lotnisku Cagliari w biurze dostajesz kluczyki do auta, z numerem i szukasz auta na parkingu zadaszonym, gdzie jest niezbyt jasno. Auto obejrzeliśmy, nowa ciemno zielona 500, wszystko wyglądało ok więc pojechaliśmy. Po dojechaniu na miejsce jak wysiedliśmy z auta, w pełnym słońcu można było zauważyć na prawym i lewym przednim błotniku delikatne smugi ciemnoczerwone, jakby maźnięte pędzlem. My nie mogliśmy tego zrobić bo raczej byśmy zauważyli, poczuli. Było to dosyć mało widoczne, więc po prostu to zignorowaliśmy.
Przy oddawaniu auta, Pani z biura tym razem poszła z nami, i co ciekawe od razu skierowała się na przód auta pytając "A co się tutaj stało?" Oczywiście na nic zdały się nasze tłumaczenia, Pani miała jeden argument -co nie jest wpisane w protokół przy odbiorze auta tego nie było! Skończyło się oczywiście tak, że pobrali kasę z depozytu - 600 EUR!, wystawili fakturę, którą my złożyliśmy u pośrednika, który powiedział oczywiście, ale najpierw musi potwierdzić to z Europcarem... i teraz czekamy na zwrot kasy.
Podobno jest to obecnie bardzo popularna taktyka Europcaru na Sardynii. Gospodarze u których mieszkaliśmy, mówili, że wielu gości skarży się na takie zagrania. Rysy, zadrapania, których nie jesteś w stanie zauważyć na ciemnym parkingu, a potem faktura na kilkaset EUR.
Jak ktoś się tam wybiera, to obejrzyjcie auto z latarką i lupą przy odbiorze :) i nie oddawajcie w godzinach zamknięcia biura wrzucając kluczyki do skrzynki, bo wtedy mają jeszcze większe pole do popisu - na przykład 600 EUR za niby oberwane lusterko i na dowód zdjęcie jakiegoś lusterka totalnie wyrwanego z bebechami - tak miała poprzednia lokatorka naszych gospodarzy.

Wielokrotnie wynajmowałam z Europcaru w innych krajach Europy i nigdy nie było takich jazd, to chyba tylko specyfika Włochów.
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:20 
Awatar użytkownika

złoty
Podstawowa sprawa - zawsze spisujemy protokół szkodowy z pracownikiem wypożyczalni przed wypożyczeniem i po wypożyczeniu. Jeżeli oddajemy auto poza godzinami pracy - robimy zdjęcia dookoła auta np . z naniesioną datą na zdjęciu.

Wypożyczając samochód z PEłNYM ubezpieczeniem , nawet bez blokady na karcie kredytowej - robimy to samo. Wypożyczalnie mają dane naszej karty , a kilkaset EUR od klienta (finalnie od ubezpieczyciela ) nie chodzi dla nich piechotą :)

[ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości