Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 27 Lip 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Wszystko zależy oczywiście od danej wypożyczalni. Bardzo sympatyczni i zdrowo podchodzący do życia są z autonaleggio sardinia ale nie są najtańsi, więc płacisz u nich za spokój ducha i portfela. Ja polecam
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#222 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Wypożyczałem w czerwcu z Alamo (sojusz z Locauto, Enterprise i National, więc podejrzewam, że pozostałe dwa również można podpiąć pod tą opinię, choć głowy nie dam). Czepialstwa nie było. Ubezpieczenie mam w icarhireinsurance, grzecznie podziękowałem więc za to oferowane przez wypożyczalnię przy odbiorze i temat się zakończył. Zwrot na lotnisku w Alghero szybki i bezproblemowy - sprawdzenie benzyny i karoserii. Po tygodniowym wynajmie samochód był mocno zakurzony (o to akurat na Sardynii nietrudno), ale nikt nie zwrócił na to uwagi. Pewną niedogodnością było to, że blokadę z rachunku karty zdjęli bodajże dopiero 10 dni po oddaniu samochodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 02 Sie 2017 17:58 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Czy ktoś ma doświadczenia z wypożyczalnią Keddy? Mam obecnie rezerwację w Hertz i zastanawiam się czy dla kilkudziesięciu złotych zmieniać ją na Keddy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 11 Sie 2017 08:04 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Pytanie do tych, którzy korzystali z Sicily by Car: Czy za wypożyczenie można zapłacić inną kartą (np. debetową), a do depozytu dać inną kartę, kredytową? Czy w przypadku depozytu jedynie blokuję kwotę pieniędzy, czy też pobierają, a następnie robią zwrot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 11 Sie 2017 11:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
oczywiście, płatność i zabezpieczenie na różnych kartach wszędzie przechodzi bez problemu. Z kolei depozyt preautoryzują, blokują, nie ściągają (chyba że coś przeskrobiesz), aczkolwiek gdzieś widziałem, że któraś firma (Locauto na Sycylii?) ściągała kwotę i potem oddawała.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#226 PostWysłany: 12 Sie 2017 10:22 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 27
Ktos mi może powiedzieć, gdzie znajduje się na lotnisku Alghero wypożyczalnia Sycily by Car, please? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 12 Sie 2017 12:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@Dar001 sprawdziłem na zdjęciu - Sicily by car nie ma oddzielnego stanowiska, obsługiwane są przez Auto Europa/Fox
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 12 Sie 2017 15:48 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Kashpir napisał(a):
@Dar001 sprawdziłem na zdjęciu - Sicily by car nie ma oddzielnego stanowiska, obsługiwane są przez Auto Europa/Fox

Czyli hala przylotów, a odbiór samochodu z parkingu przed lotniskiem (po wyjściu lekko po prawej stronie, za przystankiem autobusowym). Tam też zdaje się auto.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 20 Sie 2017 14:45 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Do Katarzyny K.
Twój post dotyczacy wynajmu na miejscu nasunał mi kilka pytań i jesli mozna prosiłabym Cie o odpowiedź. Zazwyczaj planuję z duzym wyprzedzeniem wakacje: bilety, apartament, samochód. Mam juz porobione rezerwacje na przyszłe wakacje, oprócz samochodu. Ceny są odlotowe! Ponieważ laduję i mieszkam w Alghero nie potrzebuję samochodu na cały pobyt. Ile płaciłaś za wynajem na miejscu? Na ile dni? Czy miałas full ubezpieczenie i z jakiej miejscowej wypozyczalni korzystałaś i w jakim mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 20 Sie 2017 14:52 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
To może ja odpowiem. Również mieszkam w Alghero i nie biorę samochodu na cały pobyt. Koszt wypożyczenia samochodu od 28 sierpnia do 1 września wyniósł mnie 50 euro z groszami. Bez ubezpieczenia - biorę je przez icarhireinsurance. Wypożyczalnia to Interrrent.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:44 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czyli będąc na miejscu znalazłeś wypozyczalnię? Cena jaka podajesz jest rewelacyjna! Ja , co prawda będę w lipcu. Wiem jednak z doświadczenia, że sierpień jest najdroższy na południu Europy i jeśli chodzi o auta i o wynajem apartamentów. Ale moze warto zaryzykować i nie wynajmować internetowo!? Czy orientujesz się , jaka cena jest z full ubezpieczeniem w wypozyczalni? Włosi sa dość upierdliwi przy oddawaniu, więc wolę u nich wziąć ubezpieczenie, by mieć z głowy jakieś domniemame rysy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 20 Sie 2017 19:13 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Wypożyczałem przez internet. Od ok miesiąca przed wyjazdem dwa razy dziennie sprawdzałem wypożyczalnie na skyscanner. Najtaniej wyszło chyba na dwa tygodnie przed przyjazdem. Rezerwowałem, odwoływałem, rezerwacje i tak kilka razy, do momentu, aż znalazłem najtańsza opcje. Oczywiście rezerwacja przez pośrednika, wyszukanego przez skyscanner.
Nie wiem ile kosztuje pełne wypożyczenie i takiego nie będę kupował, chociaż trochę się naczytalem o włoskim stylu jazdy i praktykach wypożyczalni. Zamierzam jednak dokładnie obejrzeć samochód przed wypożyczeniem i zaznaczyć wszystkie szkody. A jeżeli jednak coś będą chcieli mi policzyć to przecież zawsze mam ubezpieczenie z zewnętrznej firmy, która ma bardzo dobre opinie. Już kilka razy w różnych krajach brałem samochód, bez pełnego ubezpieczenia, na szczęście nie musiałem korzystać z tego ubezpieczenia. Oczywiście trzeba się liczyć z wysoką blokada na karcie kredytowej i, że w razie czego wypożyczalnia najpierw mnie obciąży za szkody, a dopiero potem będę mógł dochodzić zwrotu od ubezpieczyciela. Nie zamierzam jednak bulić pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni. Wystarczy, że fotelik dla dziecka kosztuje w takiej wypożyczalni od 15 euro za dzień. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że wypożyczylem za 20 euro fotelik za cały pobyt od mojego hosta.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#233 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:01 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Taki mail z autonoleggiosardinya:

Cytuj:
Dear Mr,
Thank you for your booking.
In order to complete the reservation, we request an advance payment of euro 70,00. I am sending you a form for your credit card details as an attachment. Could you return the completed by email or by fax? Please be advised that unless payment is made within 2 days, your reservation will not be confirmed.

Kind regards


A w załączniku formularz z miejscem na wpisanie danych karty kredytowej (bez cvv). Czy to normalna praktyka u nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 22 Sie 2017 13:24 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Tak, po podaniu danych obciążyli kartę na 100 euro przy rezerwacji całkowitej na 270 euro /reszta na miejscu w gotówce/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 22 Sie 2017 16:50 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Poprosiłem ich o nr konta do przelewu i nie ma problemu :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:06 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Ile płaciliście w tym sezonie za wynajem auta (lipiec, sierpień) z pełnym ubezpieczeniem w wypożyczalni, nie u posrednika, kat. mały 4-drzwiowy. Szukam na przyszłe wakacje ale wychodzi mi 185 euro za trzy dni. Czy jest aż tak drogo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 25 Sie 2017 17:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Wydaje się dość drogo. Czasu masz dużo - śledź rozwój sytuacji, jak pojawi się jakaś lepsza oferta z bezkosztowym anulowaniem, to rezerwuj i czatuj dalej, aż uzyskasz satysfakcjonującą cenę :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Włochy z pełnym ubezpieczeniem w wypożyczalni zawsze są drogie więc cena 185e za 3d jest standardowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:30 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Ja za nowiutkiego Clio w pierwszej połowie sierpnia b.r. za 10 dni płaciłem 237 euro w Avis.
Pomimo nie wykupienia ich ubezpieczenia zablokowali jedynie kwotę za auto + bak paliwa. Odbior i oddanie bez problemów a auto "trochę" się pobrudzilo bo zrobiło ponad 2 tys km. Styl jazdy na wyspie innych użytkowników bez żadnych zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:17 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
nina104 napisał(a):
Ile płaciliście w tym sezonie za wynajem auta (lipiec, sierpień) z pełnym ubezpieczeniem w wypożyczalni, nie u pośrednika, kat. mały 4-drzwiowy. Szukam na przyszłe wakacje ale wychodzi mi 185 euro za trzy dni. Czy jest aż tak drogo?

W tym roku na przełomie czerwca i lipca za 4 doby, Citroen C3 diesel, pełne ubezpieczenie - zapłaciłem 100 euro (autoeurope - odbiór sicily by car, oczywiście rezerwacja przez internet). Rezerwowałem około miesiąc wcześniej.
Teraz też szukam już na przyszłe wakacje i podobna cenę znalazłem na wypożyczenia auta na 4 dni na lotnisku w Bari z takim samym pakietem ubezpieczeń (dodatkowe ubezpieczenie wkładu własnego, ubezpieczenie szyb, dachu i kół).
Po prostu trzeba szukać czegoś dla siebie (chcę się martwić przy odbiorze - wtedy bierz najtańsze, chcę mieć spokój - kupuj droższe). W Alghero i okolicach kierowcy jeździli spokojnie, na trasach luz, ale parkowanie w miastach i przy atrakcjach turystycznych jest kłopotliwe i narażone na rysy.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group