Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 30 Sie 2016 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ktoś wypożyczał, może samochód w wypożyczalni Target ?
Są najtańsi obecnie na AHO ,

oraz drugie pytanko jak wygląda sprawa promu na La Madallene ?
Czy Wasze wypożyczalnie miały w warunkach jakieś zakazy w tej kwestii ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#162 PostWysłany: 30 Sie 2016 18:46 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Zakazów nie spotkałem.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 30 Sie 2016 19:07 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
@bonifacy, potwierdzam wypożyczalnia godna zaufania, Panda wzięta na mastercard debit. Blokada na koncie 300e, zdjęta 2 dni po oddaniu autka, oddałem kreskę mniej paliwa (tak wyszło) - dopłata 5e, więc wszytko w klasie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 30 Sie 2016 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@lahcimmm2 - przerabiałam temat przewożenia wypożyczonych samochodów promami. Z mojej analizy wynika, że wszystkie (większość?) wypożyczalni wyraża zgodę na zabieranie samochodu na prom. Ale ubezpieczenie dodatkowe nie ma zastosowania w przypadku szkody na promie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 31 Sie 2016 09:56 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 125
Loty: 214
Kilometry: 457 230
wicker napisał(a):
@bonifacy, potwierdzam wypożyczalnia godna zaufania, Panda wzięta na mastercard debit. Blokada na koncie 300e, zdjęta 2 dni po oddaniu autka, oddałem kreskę mniej paliwa (tak wyszło) - dopłata 5e, więc wszytko w klasie ;)


Może pamiętasz jaki koszt zniesienie udziału własnego i jaki udział własny jest w wypożyczalni Target - na ich stronie ani przy dokonywaniu rezerwacji niema informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 05 Wrz 2016 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ktoś korzystał z Enterprise w Aho ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 07 Wrz 2016 16:56 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 9
Loty: 40
Kilometry: 90 315
Czytając o przygodach innych z wypożyczaniem auta we Włoszech postanowiłem opisać swoje doświadczenia z budget/avis w AHO.
Wypożyczyłem auto na 3 dni na lotnisku , rezerwacja przez stronę budget na lotnisku brak kolejki wszystkie formalności załatwione szybko, na karcie zablokowali ~500 pln, ja zrobiłem zdjęcia auta i w drogę . Na drugi dzień po południu zobaczyłem wgniecenie na lewym błotniku i byłem na 99% pewne ze nie było go wcześniej żona sprawdziła zdjęcia na aparacie i potwierdziła ze go nie było. Oddając auto wspomniałem o tym zeby dostać potwierdzenie do ubiegania sie o zwrot depozytu jako ze wykupiłem ubezpieczenie excess. Papierologia załatwiona a ja następnego dnia udałem sie w dalsza cześć podróży do Rzymu. Siedząc w pociągu z lotniska i przeglądając zdjęcia w aparacie zauważyłem ze na zdjęciach z parkingu przed wypożyczalnia jest widoczne to uszkodzenie którego wcześniej w silnym słońcu nie zauważyłem, z jednej strony miałem ubezpieczenie ale skoro to nie była moja wina to postanowiłem sie skontaktować z avis w Aho. Po 2 telefonach i mailu ze zdjęciami sprawa została załatwiona a wszystkie środki na karcie odblokowane.
Jestem naprawdę pod wrażeniem obsługi i tego jak profesjonalnie podeszli do sprawy bez wmawiania ze to moja wina, zwłaszcza mając na uwadze doświadczenia innych użytkowników tego forum z goldcar czy innymi wypożyczalniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 16 Wrz 2016 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
dla potomnych,
last minute samochody we wrześniu 2016 są droższe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 25 Wrz 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
wróciłem i skorzystałem z rentalcars wypożyczalnia Budget/Avis,
za Fiestę na 5 dni z pełnym ubezpieczeniem zapłaciłem 920 PLN,
ale jestem mega zadowolony, odbiór i oddanie samochodu to w sumie 3 minuty,
super zaskoczenie, że zamiast Fiesty dostaliśmy nowiutkiego Renault Captur z fajnym wyposażeniem (np. kamery przy cofaniu),
przy odbiorze się nie czepiali, chociaż mogli,
polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 25 Wrz 2016 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 11
Loty: 89
Kilometry: 167 869
My też byliśmy zadowoleni z wypożyczalni na Sardynii. ale nie braliśmy najtańszego auta z zestawienia tylko takie z wypożyczalni z najlepszymi opiniami. Korzystaliśmy z serwisu Booking czyli de facto z Rentalcars. W grę wchodziły Avis, Budget lub Europcar. Zdecydowaliśmy się na tę ostatnią firmę bo mieli napisane, że gwarantują nowy samochód. I nie zawiedliśmy się. Auto było rzeczywiście nowe i miało zaledwie 1000 km na liczniku. Do tego przy odbiorze poinformowali nas czy nie będzie problemem, że dostaniemy samochód z automatyczną skrzynią biegów (wiadomo, normalnie kosztują drożej) co nas niesamowicie uradowało bo od 7 lat tylko takimi autami jeździmy. Sam odbiór oraz zwrot przebiegał bez żadnych problemów i trwał około 10 minut a na karcie mieliśmy blokadę tylko na jakieś 300 euro. W sumie zrobiliśmy 1100 km i łączne koszty wynajmu z full ubezpieczeniem w Rentalcars oraz paliwem wyniosły nas na tydzień 1400 zł. Obawialiśmy się tego wynajmu a okazało się to najlepszym rozwiązaniem jakie nas spotkało od kilkunastu lat w kontaktach z zewnętrznym biurem. Aha, rezerwowaliśmy auto na lotnisku w Cagliari. Tam jest taki specjalny budynek gdzie znajdują się biura wszystkich wypożyczalni i zaraz z parkingu bierze się wybrany samochód. Do tego tuż obok jest przejście na stację kolejową, chyba niedawno zbudowaną i w ciągu 5 minut dojeżdża się pociągiem do centrum miasta, oczywiście pociągi są 1-2 na godzinę ale to i tak super rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 03 Paź 2016 22:06 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 6
Mam 23 lata, gdzie znajdę najtaniej i najpewniej dobrą wypożyczalnię? 6dni to 1200zł nie licząc paliwa, brakuje raptem 1 miesiąca żeby uniknąć kary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 08 Lis 2016 19:40 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 14
Witam,

czy ktoś kiedyś próbował wypożyczyć skuter na Sardynii? Jest możliwość bez karty kredytowej? Niestety nie posiadam, a wiem, że do samochodu jest potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 08 Lis 2016 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Byłem trzy tygodnie temu i zapłaciłem za samochód zwykła karta debetowe więc posiadanie kk nie jest wymagane

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 09 Lis 2016 00:42 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 14
bonifacy napisał(a):
Byłem trzy tygodnie temu i zapłaciłem za samochód zwykła karta debetowe


To by wiele zmieniało! W której wypożyczalni brałeś samochód? Wszystko przebiegło bez problemu? Jak z kaucją i ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 09 Lis 2016 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Samochód miałem z nieraz już tu chwalonej http://www.autonoleggiosardinya.com/ren ... an=inglese
Początkowo wziąłem sam samochód z podstawowym ubezpieczeniem. W mailu po zatwierdzeniu rezerwacji zaproponowali mi te ich Superkasco and Supertheft za mniej więcej połowę stawki, jaką była na stronie
Z tym ubezpieczeniem normalnie blokują 300 EUR - też w gotówce jeśli chcesz - zamiast 1000! Zaakceptowalem te warunki - to było jakieś 70 euro za 8 dni zamiast 120 na stronie (podaje z pamięci). Odbierając już samochód zapytałem czy mogę debetowa płacić bo posiadalem kredytową tylko z MBanku a tam złodziejskie przewalutowanie. Gościu mi powiedział, że dla nich nie ma różnicy. O depozyt nic nie pytał. Na koncie nie miałem żadnej dodatkowej blokady, więc o te 300eur zabezpieczenia nikt pamięta. Auto jeszcze nowością pachnialo. Miało parę rys, którym zrobiłem zdjęcia. Przy oddawaniu nawet o jedna ryse nie pytali, mimo iż nigdzie nie zaznaczali przy wypożyczeniu stanu samochodu. Generalnie bardzo mi przypomina ta wypożyczalnia autoreisen na Kanarach. Wszystko z uśmiechem i na luzie, a nie jak w sieciowkach. Samochód był trochę droższy niż u pośredników (niewiele), ale za taki spokój jaki miałem naprawdę warto dopłacić (ale nie "przeplacić").
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
kamwad uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 17 Lis 2016 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
zarezerwowalem auto Cagliari +/- 40 PLN za okres 19-22/11/2016
w opcji full/full economycarrentals --> interrent ---> europcar

na miejscu dokupie full ubezpieczenie planuje troche wloczyc sie po drogach szutrowych /dojazdy do dzikich plaz/

takie ceny to regula w tym okresie na Sardynii?
nie pamietam kiedy wczesniej wynajmowalem auto za 3euro/doba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 29 Gru 2016 17:02 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 21
Hej :)

Udało mi się dziś zarezerwować auto (Toyota Aygo) na 1-15 lipca za niecałe 1000 zł w wypożyczalni Budget w Cagliari Airport. Rezerwowałem przez Economy Rental Cars (ECR), nie chcieli żadnej zaliczki, wszystko płatne na miejscu, paliwo full-to-full. Co ciekawe tydzień temu za te samochód ECR w Budget pokazywał 1200 zł (i za tę kwotę zarezerwowałem ale dziś tę rezerwację anulowałem bo dziś cena byłą niższa). Myślicie, że na ten termin może pojawić się jescze niższa oferta? Z tego co tutaj czytam Budget ma raczej dobre opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 02 Sty 2017 10:36 

Rejestracja: 12 Sie 2016
Posty: 9
Witam, w maju lecimy w 7 osob na 6 dni do Sardynii, lądujemy w Olbia o 20, chcielibyśmy wynająć auto od razu na lotnisku, czy wynajmowal ktos auto 7-osobowe? Bo narazie nie udało mi sie znaleźć nic sensownego, koszt np Opla Zafira 7 osobowego na 6 dni to 1700zl, wiec duzo bardziej oplaca sie wziac dwa male auta bo wtedy cena nie przekroczy 1000zl, ale za to paliwo będzie podwojne. Jeszcze pytanie, czy orientuje sie ktos czy na miejscu na lotnisku bez problemu wynajmujemy taki samochod czy lepiej zalatwic to przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 02 Sty 2017 11:28 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Przez internet napewno będzie taniej niż na miejscu.
Jeśli dwa małe auta są dużo tańsze to chyba nie ma się co zastanawiać bo małe pyrtki spala po 5-6l. a duży bus 9 os. z min. 10l./km wiec koszty paliwa będą podobne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 02 Sty 2017 12:40 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
ada180590 napisał(a):
Witam, w maju lecimy w 7 osob na 6 dni do Sardynii, lądujemy w Olbia o 20, chcielibyśmy wynająć auto od razu na lotnisku, czy wynajmowal ktos auto 7-osobowe? Bo narazie nie udało mi sie znaleźć nic sensownego, koszt np Opla Zafira 7 osobowego na 6 dni to 1700zl, wiec duzo bardziej oplaca sie wziac dwa male auta bo wtedy cena nie przekroczy 1000zl, ale za to paliwo będzie podwojne. Jeszcze pytanie, czy orientuje sie ktos czy na miejscu na lotnisku bez problemu wynajmujemy taki samochod czy lepiej zalatwic to przez internet?



Jakiś czas temu poszukiwałem auta 6 osobowego na Sycyli i niestety ze względów cenowych pozostało bukować dwa maluchy. Monitorowałem ceny przez jakieś 2 miesiące i vany itp nie tanieją. Na małe auta typu Fiat 500 lub Fiat Panda często zdarzały się promocje (oczywiście piszę o przyzwoitych wypożyczalniach) zarówno na economycarrental jak i na cardelmar.
Jeśli macie odpowiednio dużo kierowców oraz kart kredytowych to nie ma się co zastanawiać bo różnice cen za dwa auta małe i bus/van były spore.
Spalanie tak jak kolega wspomniał nie będzie różniło się znacząco.
pozdro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group