Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Odnośnie przejazdów promem wypożyczonym samochodem na Sardynii. Dręczył mnie temat, że tak sobie beztrosko pływałam w tę i z powrotem :)
Kontaktowałam się z 3 wypożyczalniami: Noleggiare, Avis i Firefly - w ofercie każdej z nich jest zgoda na zabieranie samochodu na prom. Ale ubezpieczenie dodatkowe nie obejmuje szkody na promie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#142 PostWysłany: 21 Maj 2015 12:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Ponieważ CarDelMar właśnie powiedział Polsce "do widzenia":

https://www.cardelmar.pl/wazna-informacja.php

a jakoś wydawał mi się najlepszą opcją na Sardynię to postanowiłem pogrzebać w ich stronach w krajach, którym nie powiedział "do widzenia" ;)

Znalazłem rabat 5% na ich stronie na facebooku:

https://www.cardelmar.co.uk/newsletter/facebook-special5.php?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=FB_UK_tab_promo_5

Tutaj mała podpowiedź: przy przełączaniu na różne wersje językowe rabat nie zawsze się nalicza dlatego najlepiej to robić "ręcznie" czyli podstawiając w podanym wyżej linku końcówki kraju zamiast co.uk np. .de .fr .nl .it

Tutaj większa podpowiedź: proponuję sprawdzić ceny na każdej z wersji językowych - w moim przypadku ceny w zależności od wersji językowej strony wahały się od 84 do 99 euro (za to samo auto, w tej samej wypożyczalni i oczywiście w tym samym terminie) - w moim przypadku najtaniej było na wersji francuskiej.

Zdecydowałem się na Sicili by Car w Cagliari i Fiata 500 w wersji z pełnym ubezpieczeniem wykupionym na stronie CarDelMar. Trzeba tutaj mieć świadomość, że to jest ubezpieczenie, które w przypadku szkody pozwoli wystąpić do CarDelMar o zwrot tego czym obciąży naszą kartę wypożyczalnia. Można wypożyczyć samochód w CarDelMar bez ubezpieczenia i wykupić pełne ubezpieczenie na miejscu w wypożyczalni. Na dzień 10.05.2015 koszt takiego ubezpieczenia w Sicili by Car dla Fiata 500 to 9 euro/dzień. Blokada na karcie kredytowej wyniosła 900 euro (prawdopodobnie blokada przy wykupieniu tego pełnego ubezpieczenia na miejscu w wypożyczalni jest zmniejszana do 300/500 euro ale tego nie weryfikowałem ponieważ kupiłem już ubezpieczenie w CarDelMar).

Zamiast Fiata 500 dostaliśmy nowego Smarta 4-osobowego co niezbyt mnie ucieszyło. Okazało się jednak, że zupełnie niesłusznie - Fiat 500 w Apulii spalił nam średnio ok. 6l benzyny - Smart na Sardynii rewelacyjne 5,05l benzyny. Trzeba jednak przyznać, że w obydwu przypadkach jeździliśmy bez klimatyzacji - po prostu zbyt często się zatrzymujemy, żeby miało to sens. Dla próby sprawdziliśmy na 50km odcinku jazdę z klimatyzacją - samochód wyczuwalnie słabł przy jeździe pod górę i spalanie na pewno wzrasta przynajmniej do 6l/100km. Natomiast bez klimatyzacji nie mogę złego słowa powiedzieć o Smarcie - miałem obawy bo to silnik 1.0 ale na górzystej Sardynii poradził sobie znacznie lepiej niż Fiat 500 radził sobie w mniej górzystej Apulii. A przez 4 dni zrobiliśmy 1276km więc nie tak mało. Jedna wada Smarta jaka mi teraz przyszła do głowy to naprawdę mały bagażnik - wchodzą tam tak naprawdę tylko 2 duże bagaże podręczne - my jeździliśmy w 2 osoby więc nie był to problem - dla 4 osób bagażnik będzie za mały.

Po zwrocie samochodu blokada na karcie zniknęła 5 dni po zwrocie samochodu - ogólnie nie mam zastrzeżeń do Sicili by Car na lotnisku w Cagliari.

Oczywiście samochód przy wypożyczeniu dokładnie obejrzeliśmy - miał nie mieć ŻADNEGO zarysowania - w końcu to nowy samochód z przebiegiem 2600km - jednak jedno niewielkie zarysowanie na drzwiach kierowcy udało nam się znaleźć - co bez problemu naniesiono na formularz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 25 Maj 2015 12:33 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
anonim1 napisał(a):
biletowy_desperat napisał(a):
I o ile cena za wynajem na dwa tygodnie jakiegoś Fiata Pandy za jakieś 330€ to dla mnie bardzo fajna oferta, o tyle dorzucanie do tego drugie tyle (!!!) za ubezpieczenie wkładu własnego np. w Europcar to jakaś paranoja. Czy da się uniknąć wkładu własnego niższym kosztem? Help...

Po co płacić aż tyle i po co "ubezpieczać wkład własny"?
Tutaj: http://www.billiger-mietwagen.de/ znajdziesz auto już od 220Euro za 2 tygodnie bez wkładu własnego, wliczone ubezpieczenie opon, szyb, podwozia, tankowanie full-full.


Witam

Pewny jesteś, że nic nie będą blokowali mi na karcie jeśli wypożyczę w billiger-mietwagen.de auto? Gdyż jadę z kartą debetową wypukłą na której będę miało ok. 1000€ i jeśli mi zablokują na karcie z 900€ depozytu to nie będzie ciekawie:).
Proszę o potwierdzenie informacji, bo często się czyta, że niby na stronie pośrednika zaznacza się opcję no excess to na miejscu wypożyczalnia i tak każe płacić dodatkowe pieniądze za ubezpieczenie, albo obciąża kartę?!
Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 04 Cze 2015 08:50 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
hej polećcie mi wypożyczalnię na Sardyniw Caglari
z pełnym ubezpieczeniem, jest karta kredytowa i odpowiedni wiek kierowcy, nie musi być mega tanio ale mega drogo też nie
czy jak się bierze full insurance to tez trzeba oglądać auto? lądujemy o 22 i z tym może byc problem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 04 Cze 2015 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Jeśli chodzi o CAGLIARI a nie kanadyjskie miasto Calgary, to polecam Autonoleggio Sardinya, nie było problemu przy wypożyczaniu, cena całkiem w porządku jak na Sardynię a na dodatkowe pytania odpowiadają w mailu. Pracownik wypożyczalni przed wypożyczeniem oglądał auto i zaznaczał wszystkie ryski itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 20 Paź 2015 10:11 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 1
Jeśli chodzi o lotnisko w Cagliari i ogólnie we Włoszech to uczulam na jedną rzecz. Wymagane są karty kredytowe WYPUKŁE. Nie przyjmują żadnej innej (electronic use only nie przejdzie mimo, że reszta UE nie ma z tym problemu).
Przy okazji nie polecam firmy Auto Europe - autoeurope.pl . Brak dobrej woli i czyhanie na każde potknięcie klienta, żeby wycisnąć z niego parę Euro więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 20 Paź 2015 10:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
autoeurope to pośrednik, do tego całkiem dobry - przy jakiej okazji pobiera dodatkowe euro? Raczej obciąża raz za wynajem i zapominasz o sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 10 Kwi 2016 14:30 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
chciałbym wypożyczyć auto w Olbii w czerwcu na 3-4 dni, najlepiej bez depozytu na karcie kredytowej lub z jak najmniejszym depozytem. Co polecicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 11 Kwi 2016 14:46 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Prosze o porade w kwestii wynajęcie samochodu na 10 dni w maju dla 4 os z 4 duzymi bagażami.
Czy zrobic to przez internet wczesniej czy lepiej na miejscu??
Jak firma najlepsza i w miare cenowo przystepna?? Jaka strone polecacie??
Kupiłam bilety z rayanair i tam mam mozliwosc wyboru samochodu. Z firmy goldencar rental za 800zł na 10 dni ale nie wiem nic o dodatkowych opłatach i nie mogę tego nigdzie znaleźć...
Dodatk ze lądujemy w Cagliari.
Myslałam ze auto to bedzie pikus a juz zaczynaja sie schody...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 20 Kwi 2016 23:58 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 2
Cześć,
Ja z żoną właśnie wróciliśmy z Sardynii. Dużo czasu poświęciliśmy na poszukiwania samochodu i do samego końca nie byliśmy pewni wyboru. Przeważyła kwestia dotycząca kaucji.
Zarezerwowaliśmy auto przez pośrednika rentalcars.com w wypożyczalni Interrent w Olbii.
http://www.rentalcars.com/en/country/it/interrent/

Dodam, że z racji niepewności wykupiliśmy dodatkowo pełne ubezpieczenie u pośrednika - i tu ważne, gdyż jeżeli coś by się stało wpierw wypożyczalnia obciąża was kosztami, a dopiero później można ubiegać się zwrotu u pośrednika - a samo ubezpieczenie wyszło tyle co wypożyczenie auta na 6 dni:
Cena zawiera
Opłata za wynajem samochodu PLN251,54 Przedpłata
Ubezpieczenie wkładu własnego PLN254,58 Przedpłata

Obsługa była bardzo miła, pomocna. Pomimo że nie mieli już Fiata500 - a żonie zależało bo miała urodziny i zawsze chciała takim jeździć - udało się im załatwić auto w przeciągu ~30min.
Przekazali wszystkie niezbędne informacje, a na sam koniec po oddaniu auta zwolnili kaucję błyskawicznie do ~1h.

Obecnie rentalcars nie przesłał nam jeszcze żadnego linku do wystawienia oceny - czekamy może jeszcze wyślą.
W każdym razie gdy wrócimy na Sardynię z pewnością wybierzemy Interrent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 21 Kwi 2016 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 7
Loty: 148
Kilometry: 278 789
Rok temu pożyczaliśmy w Autonoleggio Sardinya, wcześniej wybierając auto przez internet i rezerwując, im wcześniej tym tańsza cena. Na miejscu nie było problemów, zostawiłyśmy depozyt w gotówce, bez obciążania karty. Bałyśmy się sardyńskiego stylu jazdy, więc dokupiłyśmy dodatkowe ubezpieczenia, przez co pan w wypożyczalni popatrzył na nas jak na dziwolągi i stwierdził, że możemy mu oddać auto nawet porysowane :D ale wszystko było ok, zwrot kaucji w gotówce przy oddaniu auta. Dostajesz z pełnym bakiem i zwracasz z pełnym. Pożyczaliśmy w Oristano, bo Cagliari zwiedzaliśmy na nogach, a do Oristano dojechaliśmy pociągiem i potem autem na północ wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 21 Kwi 2016 22:42 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
@speeDyLOCO
Ale jaka była kwota depozytu?

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 03 Maj 2016 20:31 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 4
Cześć, możecie poradzić?
Ląduje w cagliari ok północy - i teraz kwestia wypożyczenia - jeżeli szukam bezpośrednio to strony informują mnie że wypożyczenie nie jest możliwe w nocnych godzinch, rozważam przekoczowanie na lotnisku i od godziny 7 czy 8 odbiór autka. Ale teraz wchodząc przez strone z ryanaira (car-hire.ryanair.com) pokazuje mi, że nie ma problemu z odbiorem w tych godzinach, dodatkowo auto za 110e z ubezpieczeniem, bez wkładu własnego, przez SicilibyCar, na 5 dni to fajna cena chyba?

Boję się tylko, że odbierając auto w godzinach nocnych, nie będzie możliwości dokładnego obejrzenia, i sprawdzenia stanu faktycznego. Chociaz chyba ktoś musi mi wydać kluczyki, więc moge go zaciągnąć i sprawdzić .pokazać wszystkie niedoskonałości..

dzięki za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 06 Cze 2016 10:24 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Hej
Wróciliśmy 25 maja z Sardyni i chciałam sie z wami podzielić moim doświadczeniem z wynajmem auta. Niestety ale mieliśmy przykre i burzliwe pożegnanie z tym cudownym, pięknym krajem. Wypożyczyliśmy auto poprzez rayanair z firmy GOLDCAR RENTAl, była to najtańsza opcja bo za 10 dni zapłaciliśmy 580zł (renault kangoo) + dodatkowo wykupiliśmy ubezpieczenie które firma rayanir polecała, a było to ubezpieczenie wkładu własnego , które wymagała firma gold car rental (1100 euro depozytu :shock: ). Ubezpieczenie kosztowało 270zł i niby zabezpieczało nasz wkład w przypadku jak coś firma Gold pobierze na poczet szkód (tak w skrócie pisało-teraz czekamy na ich decyzje w sprawie wypłaty swiadczenia). 15 maja przylecieliśmy do Cagliary i od razu skierowaliśmy sie do punktu firmy Gold po odbiór samochodu. Trochę nam zajęły formalności bo Pan namawiał nas na ich ubezpieczenie i tłumaczył ze to co wykupiliśmy w Polsce wcale nie jest dobre. Pomyśleliśmy ze chce nas naciągnąć, wiec podziękowaliśmy i mimo wszystko nie skusiliśmy sie na ubezpieczenie warte 800zł.... :o Skierowaliśmy się na parking, odszukaliśmy nasze auto i dokonaliśmy przeglądu...byli liczne zarysowania które zaznaczyliśmy(sami) na karcie. Pan z biura napisał ile szkód, podpisał karte i tyle.-wydawało nam sie ze poszło gładko , wiec teraz tylko uważać zeby nic z autem nie narobić i będzie kolorowo.
Przejechaliśmy 1200km po wyspie bez żadnych przykrych zdarzeń, wypadków, zarysowań etc. Wydawało nam sie ze oddanie auta to już będzie czysta formalność......jak sobie do teraz to przypomnę to az mam ciary ze złosci....Pan który odbierał auto tym razem dokonał przeglądu i stwierdził ze zarysowaliśmy im zderzak (u samego dołu, gdzie w życiu nam nie przyszło do głowy zeby tam zaglądnąć-swoją drogą trzeba było uklęknąć żeby to zauważyć) Nic nie dały nasz wyjaśnienia, kłótnie w końcu i przekleństwa ze cos wymyślili. Pan spokojnie stwierdził ze to my musieliśmy zrobić i w związku z tym pobiorą nam 300 euro z karty.!!!! Przypuszczamy ze chcieli nas ukarać za to ze nie skorzystaliśmy z ich ubezpieczenia! Chciałam Was ostrzec przed taka sytuacją i naprawdę dokładnie przyglądnijcie się autu które będziecie wynajmować. A jeszcze dokładniej z firmy GOLD Car renta -renault kangoo z 2016 r koloru ciemny siwy- prawdopodobnie każdemu będą wmawiać ze to oni zrobili. :evil: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 05 Lip 2016 11:39 

Rejestracja: 28 Lip 2011
Posty: 13
Witam

Mam parę pytań.

Chce się wybrać na SARDYNIE we wrześniu, lądowanie w Alghero i chciałbym się dostać do ISOLA ROSSA i teraz rodzi się pytanie transport publiczny czy wynajem auta?
Podróż z dwójką małych dzieci więc auto wydaje się rozsądniejsze, rozumiem że za foteliki dopłata, najlepiej było by mi wypożyczyć auto na 1 dzień na lotnisku i oddać je gdzieś w okolicach ISOLA ROSSA oczywiście powrót to samo z tym że oddaje na lotnisku, jest taka opcja?

Nie chciałbym brać auta na dwa tygodnie z lotniska bo planujemy trochę poplażować.


Czy tam na miejscu jest opcja wynająć auto żeby trochę pozwiedzać?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 05 Lip 2016 12:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Autobus 12e z lotniska
http://www.digitur.it/?option=com_conte ... Itemid=117
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 05 Lip 2016 13:02 

Rejestracja: 28 Lip 2011
Posty: 13
Samolot ląduję 18 45 więc chyba nic z tego nie będzie więc zostaje chyba tylko opcja z autem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 15 Lip 2016 23:34 

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 1
Witam Was, wybieram się do Sardynii początek sierpnia i chcę wynająć samochód na ten czas, śledzę trochę już ten wątek jak i przeglądam różne serwisy pośredniczące przy wynajmie , czytam regulaminy etc. lecz nadal nie mogę znaleźć informacji - chcę po prostu zarezerwować auto przez internet, odebrać na lotnisku , nie chcę dawać mojej karty kredytowej, żeby blokowali mi 1000 euro i później denerwować się czy wypożyczalnia mi wytknie jakąś starą ryskę którą nie zauważyłem przy oględzinach auta i weźmie mi 300 euro z karty, albo nawet niechcący sam zawsze mogę porysować. Chciałbym po prostu wykupić pełne ubezpieczenie samochodu i nie martwić się o to wszystko, lecz nie mogę nigdzie znaleźć takiego wyboru podczas rezerwacji auta przez internet.
W starszych postach widziałem, że ludzie polecają po prostu zarezerwować auto i podczas odbioru samochodu wykupić u agenta pełne ubezpieczenie, ale czy to nadal obowiązuje ? czy to jest w każdej wypożyczalni ? ile mniej więcej wynosi to ubezpieczenie ? czemu nie ma żadnej informacji na ten temat podczas rezerwacji auta ?

Czy mógłby ktoś kto kto ma jakieś doświadczenie odpowiedzieć mi na te pytania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 18 Lip 2016 10:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Najczęściej takie ubezpieczenie wykupuje się juz na miescu przy odbiorze auta. Ubezpieczenie obejemuje wtedy juz wszystko (ale jest w cholerę drogie! Czasem nawet przewyższa wartość wynajmu auta.). I wtedy spokojna głowa. Ale co do karty kredytowej to musisz ja mieć za każdym razem i raczej wszystkie firmy blokują Ci depozyt, który po oddaniu auta zwracają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 17 Sie 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Po przejrzeniu całego wątku i wielu innych jestem prawie przekonany do wypożyczenia auta przez http://autonoleggiosardinya.com/ mimo, że u innych trochę taniej.
Nie mogę znaleźć tylko jednej informacji - jak wygląda u nich sprawa z ewentualnym odwołaniem rezerwacji, na kanarach w autoreisen jak ceny malały to odwoływałem i rejestrowałem ponownie. Tutaj nie mogę znaleźć info. Ale może niedokładnie szukam:) Ktoś coś wie?:)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group