Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:29 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 49
Wszystko jasne, ale przed wypożyczeniem nie byliśmy w stanie tego dojrzeć na ciemnym parkingu. I to cały szkopuł..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
She-wolf napisał(a):
Wszystko jasne, ale przed wypożyczeniem nie byliśmy w stanie tego dojrzeć na ciemnym parkingu. I to cały szkopuł..

A uszkodzenie było. Trzeba było dokładnie obejrzeć, poświecić latarką, cokolwiek. Inaczej każdy mógłby każde uszkodzenie tak próbować potem wykpić. To, że ubezpieczalnia chce sobie dodatkowo zarobić to jedna sprawa, a inną sprawą jest, że można było dokładnie obejrzeć... Prawda jest taka, że na ogół turyści są tak "podnieceni" nowym miejscem, bagażami itp. sprawami, że nie oglądają auta, tylko wsiadają i jadą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
ja mam podobny temat, z konta karty "wyszło" 659 euro jestem w trakcie wyjaśniania za co!
samochód był wynajęty Rentalcars.com --> Budget/Avis
Załącznik:
Karta_wyciag - Kopia.jpg
Karta_wyciag - Kopia.jpg [ 24.22 KiB | Obejrzany 2084 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:53 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 49
dmirstek napisał(a):
She-wolf napisał(a):
Wszystko jasne, ale przed wypożyczeniem nie byliśmy w stanie tego dojrzeć na ciemnym parkingu. I to cały szkopuł..

A uszkodzenie było. Trzeba było dokładnie obejrzeć, poświecić latarką, cokolwiek. Inaczej każdy mógłby każde uszkodzenie tak próbować potem wykpić. To, że ubezpieczalnia chce sobie dodatkowo zarobić to jedna sprawa, a inną sprawą jest, że można było dokładnie obejrzeć... Prawda jest taka, że na ogół turyści są tak "podnieceni" nowym miejscem, bagażami itp. sprawami, że nie oglądają auta, tylko wsiadają i jadą...


Można było, pewnie... ale dotychczas nie zabierałam ze sobą latarki na wyjazdy..;) Od dzisiaj na pewno będę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:05 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Jeśli lecisz z Ryanairem, to polecam Hertz z promocji -30% Hertz4Ryanair.
http://www.hertz4ryanair.com/

Jest pare zasadzek, TRZEBA przeczytac regulamin, m.in.:
..You must present your Ryanair Boarding pass or Flight Itinerary at the Hertz counter when you pick up your rental vehicle and your pick up time must be either (a) within one hour of the scheduled arrival time on your Boarding pass/Flight Itinerary or (b) during the listed Hertz office hours..

Czy najtaniej? Reguly nie ma, ale w Alghero w sierpniu ("najwyzszy" sezon) wyszedl mi ok. 20-30% taniej niz najtansze oferty z rentalcars.com (wliczajac w to oferty od firm-krzakow). A do tego sprawdzona firma, zero problemow przy pozyczaniu i oddawaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
She-wolf napisał(a):
dmirstek napisał(a):
She-wolf napisał(a):
Wszystko jasne, ale przed wypożyczeniem nie byliśmy w stanie tego dojrzeć na ciemnym parkingu. I to cały szkopuł..

A uszkodzenie było. Trzeba było dokładnie obejrzeć, poświecić latarką, cokolwiek. Inaczej każdy mógłby każde uszkodzenie tak próbować potem wykpić. To, że ubezpieczalnia chce sobie dodatkowo zarobić to jedna sprawa, a inną sprawą jest, że można było dokładnie obejrzeć... Prawda jest taka, że na ogół turyści są tak "podnieceni" nowym miejscem, bagażami itp. sprawami, że nie oglądają auta, tylko wsiadają i jadą...


Można było, pewnie... ale dotychczas nie zabierałam ze sobą latarki na wyjazdy..;) Od dzisiaj na pewno będę :D

Każdy smartfon oferuje usługę latarki... To chodzi o wasze pieniądze, warto poświęcić 3 minuty na dokładne obejrzenie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
Antek12 napisał(a):
Podstawowa sprawa - zawsze spisujemy protokół szkodowy z pracownikiem wypożyczalni przed wypożyczeniem i po wypożyczeniu.
Jeżeli oddajemy auto poza godzinami pracy - robimy zdjęcia dookoła auta np . z naniesioną datą na zdjęciu.

wypożyczałem samochód ok 10 razy i za żadnym razem nigdy nie był spisywany protokół przy odbiorze!
Każda wypożyczalnia ma swoje procedury oddawania i sprawdzania samochodu najczęściej samochód sprawdzany jest dokładnie po umyciu (ew. wcześniej robione są ogólne oględziny/przegląd)
to co piszesz o zdjęciach to jakiś bełkot, do czego Ci zdjęcia, chyba do albumu nigdy nie widziałem żeby ktoś robił zdjęcia samochodu
np. jeżeli samochód parkujesz w nocy na parkingu wypożyczalni zawsze coś się może zdarzyć i co będziesz im wysyłał fotki że on tam stał :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
jas_wedrowniczek napisał(a):
wypożyczałem samochód ok 10 razy i za żadnym razem nigdy nie był spisywany protokół przy odbiorze!


Ja też parę razy pożyczałem i zawsze spisywałem. Mi w przeciwieństwie do Ciebie kasy z KK nie ściągnęli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
Antek12 napisał(a):
jas_wedrowniczek napisał(a):
wypożyczałem samochód ok 10 razy i za żadnym razem nigdy nie był spisywany protokół przy odbiorze!

Ja też parę razy pożyczałem i zawsze spisywałem. Mi w przeciwieństwie do Ciebie kasy z KK nie ściągnęli.

ściągnęli, ale nie wiem za co. Czekam na informacje.
Nadal nie rozumiem na co mi zdjęcia samochodu - samochód oddawany po za godz. pracy biura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:10 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Ja zawsze robię zdjęcia przed wypożyczeniem. Staram się unikać oddawania poza godzinami pracy wypożyczalni - wolę pracownika, od którego dostaję protokół odbioru. Jeśli już muszę oddawać "po godzinach", robię zdjęcia.

2-3 minuty + pare Mb w aparacie mogą zaoszczędzić sporo kasy. To trochę jak z ubezpieczeniem: w 99% przypadkach się nie przydaje.. więc "po co kupować" ..?

Z konkretów, np. w Tel-Avivie przy oddawaniu auta czepiali się "uszkodzonej" szyby. Pokazałem zdjęcia, że tak było przed wypożyczeniem. Poprosili o przysłanie na maila, po wysłaniu sprawa była załatwiona. Czyli, może "dmucham na zimne", ale akurat mi się parę razy przydało.

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:40 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 9
Witam,
wlasnie takich "przygód" sie obawiam i wolę ich uniknąc.
Cytuj:
W wynikach wyszukania zaznacz "Sicily by Car - Thrifty" - ma najlepsze opinie.

z tego co czytalem sicily by car ma bardzo nieciekawe opinie oni wlasnie tak kombinuja jak piszecie.

Zastanawiam sie czy by nie lepiej kupic w hertzu, jest drozej bo ok 1400zl w tej promocji i bez wkladu wlasnego, niż z wkladem wlasnym w takiej "pseudo" wypozyczali.
Co sadzicie o tym?
Lepiej Hertz/Avis drozej bez wkladu - czy np. cos znalezc na cardelmar (np. Maggiore Italy) i wykupic full opcje?
Ktos w Maggiore Italy wynajmował auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Na południu Włoch wszyskie wypożyczalnie maja kiepskie opinie.

Może źle się wyraziłem - Sicily by Car - Thrifty - w Car Del Mar ma najlepsze opinie.

Tutaj więcej opinii :

http://www.cardelmar.pl/opinie/wynajem-samochodow/Goldcar+rental+Italy?votesLanguage=all
http://www.cardelmar.pl/opinie/wynajem-samochodow/Locauto+Rent?votesLanguage=all
http://www.cardelmar.pl/opinie/wynajem-samochodow/Noleggiare?votesLanguage=all
http://www.cardelmar.pl/opinie/wynajem-samochodow/Sicily+by+Car+-+Thrifty

Oczywiście nie namawiam na żadną opcję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 03 Wrz 2014 14:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ja Sicily by Car mogę tylko polecić, podobnie Maggiore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 03 Wrz 2014 15:32 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 9
sprawdzilem w Hertz 4 Ryanair i znalazlem z FireFly za 183e (z udzialem wlasnym) problem jedynie jest taki, ze biuro jest oddalone o ok 1km od lotniska, ale maja minivany co jezdza.
Pytanie czy ktos bral z FireFly? czy tez robia taki problem w przypadku odddawania auta i szukaja dziury w calym? (to wazne bo nie wykupywalbym udzialu wlasnego)
Pozostaje jedynie to lub maggiore lub sicily by car.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Wrz 2014 15:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
FireFly chce dodatkowo pieniędzy za paliwo, ponad 2 EUR/litr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 03 Wrz 2014 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Macko napisał(a):
sprawdzilem w Hertz 4 Ryanair i znalazlem z FireFly za 183e (z udzialem wlasnym) problem jedynie jest taki, ze biuro jest oddalone o ok 1km od lotniska, ale maja minivany co jezdza.
Pytanie czy ktos bral z FireFly? czy tez robia taki problem w przypadku odddawania auta i szukaja dziury w calym? (to wazne bo nie wykupywalbym udzialu wlasnego)
Pozostaje jedynie to lub maggiore lub sicily by car.


Dolicz do tego opłatę za przedpłacony cały bak - około 80 EUR (nie ważne ile wyjeździsz)
oplate za usługę tankowanie około 20 EUR
opłatę za drugiego kierowcę 114 Eur
ewentualną opłatę za pełne ubezpieczenie 322 Eur - inaczej odpowiadasz do 1300 Eur za wszystko - mogą ci wcisnąć każdą ryskę np za 200 Eur


czyli 719 EUR zamiast opcji za 266 Eur z Car del mar + WYJEŻDZONE PALIWO

no i nie zapomnij że jak nie kupisz pełnego ubezpieczenia to blokują na karcie wartość

CDW Non Waivable Excess - 1300 EUR


CZYTAJCIE całość warunków przed wynajmem, żeby później nie było sytuacji że miało być 183 Eur a wyszło 719 Eur bo i tak trzeba było wszystkie opcje kupić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 03 Wrz 2014 22:30 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 9
faktycznie, jak czlowiek to wszystko zliczy to wychodzi lipa.
z tego co patrzylem ofert z sicily by car - thirty, już nie ma (widac ze oferty schodzą)
Jutro pewno bede rezerwowal, bo sprobuje jeszcze powiekszyc limit na kredytowce (aktualnie mam 3k pln co moze byc za malo)
Obniżenie depozytu o ktorym pisales rozumiem, ze wiaze sie z dodatkowymi kosztami (8-15e/dzien)
znalazłem tez stronkę www.arguscarhire.com wychodzi niby 200e ale musze poczytac warunki bo pewno tez wyjdzie na koncu lipa.
z tego co czytalem to faktycznie wszystkie wypozyczalnie maja bardzo kiepskie opinie:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 03 Wrz 2014 23:46 

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 17
Ja zarezerwowałam w Goldcar. Za tydzień wylot więc po powrocie będę mogła wyrazić opinie, ale w tamtym roku porzyczaliśmy w Goldcarze na Majorce, nie było rzadnych problemów ( nawet z mandatem :D ) . Na Sardynii mają siedzibe od nie dawna więc się okaże co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 04 Wrz 2014 06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Macko napisał(a):
z tego co patrzylem ofert z sicily by car - thirty, już nie ma (widac ze oferty schodzą)
Jutro pewno bede rezerwowal, bo sprobuje jeszcze powiekszyc limit na kredytowce (aktualnie mam 3k pln co moze byc za malo)(


Cały czas jest dostępna.
Limit zawsze warto zwiększyć , na wszelki wypadek.

Jeśli nie widzisz ofert to postępuj według opisu na stronie Car Del mar :

Tak zarezerwujesz Facebook ofertę:

Prosimy usunąć cookies lub użyć innej przeglądarki.
Nanieść dane dot. miejsca oraz czasu najmu do maski rezerwacji.
Ceny zostaną obniżone w następnym kroku rezerwacji.
Kod promocyjny nie będzie Ci potrzebny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 04 Wrz 2014 08:58 

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 3
Problem z Thirty zaczyna sie przy wyborze miejsca odbioru . Wybieram Cagliari airport i wyskakuje blad. Brak samochodu w lokalizacji lub lokalizacja nieznaleziona.
W przypadku innych ofert jest ok.
Czy orientujecie sie czy wypozyczalnie nie robiaproblemow, gdy przelatuje 3dni wczesniej niz chce wynajac auto? Lece na 10dni i przez pierwsze 3nie bede potrzebowal auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group