Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 393 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 11 Lut 2022 11:06 
Awatar użytkownika

Pany i Panewki

Mam ubezpieczenie zewnętrzne i tak się teraz zastanawiam - czy decydować się na SicilyByCar czy jest coś bardziej pewnego co nie będzie robić problemów i szukać dziury w całym jeśli będę jechał bez ichniego ubezpieczenia? Mówimy o lotnisku w Alghero w którym jak wiadomo nikt (przynajmniej z SBC) nie patrzy na auto bezpośrednio po jego zdaniu tylko robi to nie wiadomo kiedy.

Myślałem, że jakiś Budget czy Avis będzie tu dobrym rozwiązaniem, ale czytając ostatnie opinie o nich nie jestem taki do końca przekonany. Czy może zostać jednak przy SBC?
 Relacje PM off  

#382 PostWysłany: 26 Lut 2022 11:52 

Cześć :-)

Znalazłem się w sytuacji, której nie przewidziałem. :D Lecę za 2 tygodnie na Sardynię, a akurat jestem po zamknięciu karty kredytowej i nie zdążę wyrobić nowej.

Przeczytałem wątek, ale i tak proszę Was o podpowiedź: mam do dyspozycji debetową Santander i Revolut (którym planowałem zapłacić za wypożyczenie już teraz, a nie dopiero przy odbiorze). Dochodzi jednak kwestia depozytu.

Czy i ewentualnie która wypożyczalnia w Cagliari zgodzi(łaby) się na blokadę środków na karcie debetowej, którą w dodatku nie zapłaciłbym za samo wypożyczenie?

Albo może macie inne pomysły jak poradzić sobie z brakiem karty kredytowej?

Jakie są Wasze doświadczenia? Uderzać do Autonoleggio Sardinya czy są inne (lepsze) opcje?

Proszę o pomoc i dziękuję już teraz!

P.S. Wypożyczyć chciałem w Europcar, ale oni chyba nie pozwolą na taki układ? :cry:
 Relacje PM off  

#383 PostWysłany: 16 Mar 2022 08:15 

Odpowiadam :mrgreen:

Dotyczy Autonoleggio Sardinya - Cagliari

1. Za wypożyczenie zapłaciłem Revolutem.
2. W przypadku braku karty kredytowej możliwy depozyt w gotówce. Można też kartą debetową, ale wówczas odbywa się to w formie transakcji, a nie preautoryzacji.
3. W momencie rezerwacji online ubezpieczenie pełne proponowane za 60 EUR, w samej wypożyczalni - za 42 EUR (wziąłem, co zmniejszyło kwotę depozytu z 950 EUR do 300 EUR).
4. Benzyna - 2.241 EUR/litr (14.03.2022).

Autonoleggio Sardinya w Cagliari polecam, tak samo jak oddział w Alghero.

Dziękuję @bonifacy :)
 Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.

#384 PostWysłany: 13 Kwi 2022 18:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Jak to jest z promem między Korsyką i Sardynią a autem wypożyczonym na Sardynii? Ktoś spotkał się jakimiś obostrzeniami/opłatami?

I pytanie bonusowe. Czy znacie jakąś wypożyczalnie co nie pobiera dodatkowej opłaty za oddanie pojazdu w innym miejscu? Bądź jest ona niższa niż 180EUR?

Image
 Relacje PM off  

#385 PostWysłany: 13 Kwi 2022 23:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 367
Kilometry: 618 013
Musisz sprawdzać warunki poszczególnych wypożyczalni - niektóre nie pozwalają na przekraczanie granicy, a inne np. zabraniają korzystania z promów.
Na Sardynii one way fee pobiera większość wypożyczalni, ale to co podajesz to bardzo wysoka stawka - polecam szukać na doyouitaly, tam czytelnie podana jest ta opłata (choć warto zawsze zrobić double check u jakiegoś innego pośrednika albo na stronie wybranej wypożyczalni).
Zeus lubi ten post.
kubus571 uważa post za pomocny.

#386 PostWysłany: 14 Kwi 2022 08:46 
Awatar użytkownika

niebieski
Właśnie na doyouitaly szukałem i potwierdzam jest to dość wyraźnie wytłuszczone, inna wypożyczalnia bodajże Ecovia ma tę opłatę w wysokości 73EUR. Szkoda że w wynikach wyszukiwania mimo innego miejsca drop off od razu nie jest wliczana przy prezentacji i sortowaniu.

Generalnie albo wynajem ogólnie poszedł ostro do góry, albo Sardynia z racji położenia ma te ceny mocniej wyśrubowane w sezonie.

O ograniczeniach z promami i wyjazdem zagranicznym zdaję sobie sprawę, napisałem bo może ktoś już płynął wypożyczonym autem.

Image
 Relacje PM off  

#387 PostWysłany: 14 Kwi 2022 09:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 367
Kilometry: 618 013
kubus571 napisał(a):
Szkoda że w wynikach wyszukiwania mimo innego miejsca drop off od razu nie jest wliczana przy prezentacji i sortowaniu.

W takim wypadku polecam szukanie na economycarrentals lub bliźniaczej stronie carflexi - tam wszelkie opłaty typu "one way fee" czy "out of operating hours" są uwzględnione w cenie.

kubus571 napisał(a):
Generalnie albo wynajem ogólnie poszedł ostro do góry, albo Sardynia z racji położenia ma te ceny mocniej wyśrubowane w sezonie.

Wynajem samochodu na wyspach Morza Śródziemnego (ale również Kanary, Azory, Madera) ostro poszedł w górę już w zeszłym roku i niestety na razie w większości przypadków te ceny się utrzymują.

#388 PostWysłany: 28 Cze 2022 16:03 

Czy ktoś mógłby polecić godną polecenia wypożyczalnie skuterów w Alghero?
 Relacje PM off  

#389 PostWysłany: 30 Lip 2022 23:17 
Awatar użytkownika

srebrny
czy ktoś wypożyczał w tym roku furę na Sardynii (najlepiej w Cagliari na lotnisku, ale inne miejsca też możecie podać), na trochę dłużej (minimum tydzień) i może się podzielić ceną? tak w okresie od połowy maja do teraz mniej więcej.
 Relacje PM off  

#390 PostWysłany: 04 Sie 2022 10:47 
Awatar użytkownika

Loty: 55
Kilometry: 120 270
niebieski
Właśnie wróciliśmy z Sardynii, wypożyczaliśmy auto tutaj: https://www.autonoleggiosardinya.com/en/ na tydzień z lotniska Alghero. Początkowa wycena najniższej klasy auta (B - FIAT PANDA - LANCIA Y) z max ubezpieczeniem 558 euro, z czego 40 euro to była opłata za zwrot poza godzinami otwarcia i udało nam się wynegocjować uniknięcie tej opłaty, jako, że wzięliśmy max ubezpieczenie - generalnie to z automatu powinno nam nie przydzielić w tym wypadku opłaty.
Depozyt był 300 euro, była możliwość zapłaty gotówka, ale jako, że oddanie auta było przed godziną otwarcia to nie mieliby nam jak tego zwrócić, więc daliśmy kartę kredytową, jednakże koniec końców nic nam na niej nie zablokowali (miałem ustawione wszystkie limity na 0 i nawet nie dostałem informacji o jakiejkolwiek próbie).
Do ich okienka byliśmy pierwsi w kolejce, dopiero za nami ustawiły się kolejne osoby z naszego lotu. Wszystkie formalności poszły ekspresowo, za samo auto zapłaciliśmy gotówką, dostaliśmy auto, na mapce pracownik pokazał nam tylko gdzie jest ich parking, na dokumencie odbioru mieliśmy już zaznaczone wszystkie uszkodzenia, co prawda znaleźliśmy kilka dodatkowych nieznacznych otarć, ale zostaliśmy zapewnieni, że z naszym pełnym ubezpieczeniem to i tak bez znaczenia.
Dostaliśmy Fiata Pande 2020, ponad 50tys przebiegu, auto w bardzo dobrym stanie, daliśmy radę przemieszczać się nim w 5 dorosłych osób, oczywiście nie było zbyt wygodnie, ale do wytrzymania z postojami.
Zwrot auta to po prostu wrzucenie kluczyków do skrzynki przy ich biurze.

Także samą wypożyczalnie mogę jak najbardziej polecić.
 Relacje PM off  

#391 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:18 

Loty: 87
Kilometry: 161 856
Ja mogę zdecydowanie odradzić tą firmę: Viaggiare Rent. Wypożyczałem w tym roku w Cagliari na początku maja. Cenowo wychodziło tanio a że wypożyczałem na 4 dni to dodatkowo nie były to duże pieniądze. No ale, doliczyli mi nawet nie wiem kiedy jakieś dodatkowe ubezpieczenia, przy czym mówiłem im że mam swoje, no ale zmęczony człowiek po kilku godzinach podróży z dzieciakami, to wykorzystali okazję. Dopiero jak byłem w hotelu i porównałem sobie co miało być i co mi dali to się okazało że wcisnęli mi to ubezpieczenie. Może nie były to jakieś wiele pieniądze, ale samo ich postępowanie bardzo zniechęca. Także jak się zdecydujecie to uważajcie. I piszę z perspektywy osoby która raczej względnie często na lotniskach wypożycza samochody, i wiem że nieraz trzeba uważać, ale tutaj wyjątkowo bezczelnie Pan mi powiedział że nie ma żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Samo auto i zwrot ok. Cena z tym ubezpieczeniem 200 euro za 4 dni. Bez tego miało być coś koło 150.
 Relacje PM off  

#392 PostWysłany: 14 Sie 2022 09:17 

Cześć, czy na Sardynii są jakieś wypożyczalnie które praktykują odbiór i odstawienie samochodu pod hotelem? Pierwszy raz spotykam się z tym że do wyboru mam tylko większe miasta.
 Relacje PM off  

#393 PostWysłany: 14 Wrz 2022 09:21 

25 września ląduje w Olbii na 7 dni, mam pytanie jaka opcja na wynajem auta będzie tańsza, jakaś sieciówka z Lotniska, czy może czegoś lokalnego w mieście szukać?
 Relacje PM off  

[ 393 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości