Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 05 Lip 2021 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Alghero tzw durnolot 31 lipiec tak z +/- 5 godzin na miejscu.
Mozna spedzic czas w miescie, ale chcialbym zrobic male koleczko autem po okolicy np Regional Natural Park of Porto Conte.
Ma ktos namiar juz nawet nie na tanie ale w cywilizowanej cenie auto na godziny.

skacze po www i zejsc ponizej 250 PLN ciezko :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#362 PostWysłany: 12 Lip 2021 17:37 

Rejestracja: 12 Lip 2021
Posty: 2
Przetestowałam właśnie Simple Rent (https://www.simplerents.it/en/)
Prowadzi to dwóch młodych chłopaków. Nie mają siedziby na lotnisku, tylko gdzieś na obrzeżach Olbii, ale bez problemu dostarczają samochód na lotnisko. Kontakt przez Whatsappa - bardzo sprawnie odpisują (po angielsku), dzień przed przylotem jeszcze raz wszystko potwierdzają, podobnie przypominają się dzień przed zwrotem. Za 10 dni z ubezpieczeniem full casco zapłaciliśmy 800 euro za Renault Captura (ok. 30k przebiegu). Ubezpieczenie nie obejmuje zgubionych kluczy, wlania złego paliwa i uszkodzeń wnętrza samochodu. Nie trzeba mieć karty kredytowej, płatność gotówką. Zero problemów, wszystko zgodnie z ustaleniami i jakieś 200 euro taniej niż w Autonoleggio Sardinya, także ja szczerze polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#363 PostWysłany: 21 Wrz 2021 13:59 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Ma ktoś aktualne informacji o wypożyczalni samochodów w Olbii na Sardyni? Wypożyczalnia bez karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 04 Paź 2021 17:24 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 7
Witajcie.
Przeczytałem posty odnośnie wypożyczenia auta w Centauro w Cagliari łącznie z warunkami wynajmu, i dalej nie do końca rozumiem jak to jest z tym depozytem. Czy wykupując pełne ich ubezpieczenie Premium nie jest potrzebna karta? A jak wygląda sprawa z paliwem? Trzeba mieć kartę?
Czy można zapłacić za wynajem gotówką?
Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 05 Paź 2021 01:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeśli wykupisz opcję Premium, to po prostu nie zablokują ci depozytu na karcie kredytowej.
We Włoszech w Centauro nie zapłacisz gotówką https://www.centauro.net/en/help-center/how-to-pay/
Co do paliwa - ustalona kwota zostanie zablokowana na twojej karcie kredytowej na wypadek, gdybyś oddał samochód z ilością paliwa mniejszą niż przy odbiorze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 05 Paź 2021 01:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Karta debetowa lub prepaid również jest akceptowana przy opcji all.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 05 Paź 2021 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
debetowki i prepaid sa akceptowane w kazdej z opcji w Centauro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 07 Paź 2021 22:36 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Ktos poleci jeszcze jakas wypozyczalnie poza https://www.autonoleggiosardinya.com/en/ ?
Lecimy 16.10 do Alghero na tydzień i najtaniej z tych, które sprawdziłem jest właśnie w tej wypożyczalni.
Z pełnym ubezpieczeniem, oddaniem auta o 7:00 (zebym mial lot o godzine pozniej to by bylo 40 EUR taniej) i z dodatkowym kierowca ( moze sie zdazyc, ze alkoholizm wygra - kolejne 40 EUR :-) ). Łącznie to daje 355 EUR za tydzień. Szczerze mowìąc myślałem, że z końcem października będzie zdecydowanie taniej.

P.s- czy gdybym nie wykupil opcji dodatkowego kierowcy i takowy mimo wszystko by wsiadl za kolko to ryzykuje wylacznie w przypadku kolizji czy w przypadku zwyklej kontroli takze moze byc problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 12 Paź 2021 10:25 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Ja mogę śmiało polecić Europcar (poprzez RentalCars).
Wypożyczony bus 9-osobowy za 2.240zł + 270zł za dodatkowego kierowcę (w terminie 04.10 - 09.10).
Miał być Fiat Scudo, zastaliśmy Mercedesa :roll: Volkswagena Caravelle w dobrym stanie

Odbiór z punktu Europcar na lotnisku w Alghero bezproblemowy. Kaucja 500EUR pobrana z karty kredytowej. Żadnej próby wciskania ubezpieczenia. Prośba o zaznaczenie wszystkich znalezionych przez nas szkód na protokole spełniona.
Przy oddaniu pan obejrzał samochód powierzchownie i podpisał protokół, że wszystko OK.
Kaucja z powrotem na koncie po 3 dniach.


Ostatnio edytowany przez Andrea Rząsa, 13 Paź 2021 08:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 13 Paź 2021 01:25 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 43
Hmm... Mercedes Caravelle... ciekawe auta ma ten Europcar.


Ostatnio edytowany przez daabbeer, 13 Paź 2021 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 13 Paź 2021 08:02 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Hehehe, widać, że się znam. :roll:
Musiałam wygooglować, żeby się upewnić. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
daabbeer lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 18 Paź 2021 09:47 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Ja również mogę polecić Simple Rent https://www.simplerents.it/en/
Płatność na miejscu Revolut'em. Wszystko dogadane kilka dni przed przylotem poprzez WhatsApp.
Brak depozytu. Drugi kierowca w cenie. Ubezpieczenie bez wkładu własnego. Jedynie trzeba dbać o wnętrze i pilnować opon, bo one nie są ubezpieczone.
Za Fiat 500 oraz Panda na 5 dni z jednym fotelikiem zapłaciliśmy 460 EUR. (połowa października)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 19 Paź 2021 09:00 

Rejestracja: 21 Lis 2017
Posty: 1
Cześć
Szukam pojazdu 6 osobowego i ciężko coś znaleźć. Startujemy i kończymy w Cagliari 27.11 - 30.11. W grę wchodzi pełne ubezpieczenie
Andrea Rząsa napisał(a):
Ja mogę śmiało polecić Europcar (poprzez RentalCars).
Wypożyczony bus 9-osobowy...

Nigdy nie korzystałem z tej wypożyczalni. Globalnie nie ma dobrej renomy...
Nie ukrywam, że gdybym w innym miejscu szukał, to ta wypożyczalnia by odpadła.
Na bezrubiu i rak ryba. Więc powoli się oswajam.
Możecie jeszcze coś innego polecić?
(Czekam na ofertę od Simple Rent)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 21 Paź 2021 12:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Autonoleggio Sardinya ma u mnie na razie spory minus. Sprawdzałem przedwczoraj cenę na przełom listopada i grudnia i wyskakiwało 13 euro dziennie. Już się zdecydowałem i chcę rezerwować, a tu dzisiaj wyskakuje 25 euro dziennie za to samo auto za ten sam okres. Mocno mnie to zaskoczyło, bo to jednak martwy sezon i nie spodziewałem się takich numerów.
Chyba się zdecyduję na inną wypożyczalnię przez pośredników doyouspain albo economycarrentals, z duszą na ramieniu i zewnętrznym ubezpieczeniem :) Chwilowo u pośredników najtaniej wyskakuje Surprice, ale mają fatalne recenzje. B-Rent trochę droższy, ale chyba mniej przekręciarski? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
meczko napisał(a):
Surprice, ale mają fatalne recenzje.

Ale nazwę adekwatną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#376 PostWysłany: 22 Paź 2021 23:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Czy ktoś korzystał z Autonoleggio Matta (https://www.autonoleggiomatta.com/)? To lokalna firma z Cagliari i na moje daty wychodzi o 100 euro taniej niż Sardinya. Wujek Google prawie nic o niej wyrzuca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 24 Paź 2021 12:38 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Wypożyczyliśmy auto na 4 dni w https://www.autonoleggiosardinya.com/en/.
Wzieliśmy pełne ubezpieczenie, które niestety się przydało.
Wychodząc z groty neptuna zobaczyliśmy urwane lusterko.
Ktoś się jednak poczuł i zostawił kartkę z danymi pod wycieraczką.
Pomimo uszkodzenia zwrot bezproblemowy.
Na minus, że na stronie jest informacja, że karta nie jest potrzebna, od nas jednak wymagano.
Informacyjnie - auta stoją na samym końcu parkingu, my się naszukaliśmy także może komuś to pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#378 PostWysłany: 25 Paź 2021 19:51 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 7
Wróciłem nie dawno z Sardynii i jako że korzystałem z Waszej pomocy, chciałem opisać moje doświadczenia z Centauro Cagliari. Moja ocena to 6 z plusem. Zarezerwowałem mała Lancię na 4 dni za 102 euro z pełnym ubezpieczeniem. Dostałem Hyundai Kona diesel hybryda, przyznacie - niezły uprgade. Na karcie depozyt 88 euro na paliwo który został zwrócony 2 dni po oddaniu auta. Samochód tegoroczny ale już trochę porysowany, odbieraliśmy go już po zmroku i nie bylibyśmy w stanie zlokalizować wszystkich niedoskonałości .Transfer z lotniska bardzo szybki, po wyjściu z terminala bus już czekał.Zwrot bezproblemowy, kontrola paliwa, koła zapasowego i ciau, arrivederci. Ogólnie szczerze polecam.
Ps Sardynia piękna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 27 Paź 2021 08:56 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
loras napisał(a):
Cześć
Szukam pojazdu 6 osobowego i ciężko coś znaleźć. Startujemy i kończymy w Cagliari 27.11 - 30.11. W grę wchodzi pełne ubezpieczenie
Andrea Rząsa napisał(a):
Ja mogę śmiało polecić Europcar (poprzez RentalCars).
Wypożyczony bus 9-osobowy...

Nigdy nie korzystałem z tej wypożyczalni. Globalnie nie ma dobrej renomy...
Nie ukrywam, że gdybym w innym miejscu szukał, to ta wypożyczalnia by odpadła.
Na bezrubiu i rak ryba. Więc powoli się oswajam.
Możecie jeszcze coś innego polecić?
(Czekam na ofertę od Simple Rent)


Ja odradzam włoskie sieciówki, bo właśnie z nimi miałam największy problem (jak np. z wcześniej wymienionym B-Rent).
Tak czy siak RentalCars z pełnym ubezpieczeniem wydaje się być najrozsądniejszą opcją.
Ja Europcar polecam, bo tak szybko i bezproblemowo auta dawno nie wypożyczałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 12 Gru 2021 13:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Mogę podzielić się świeżym doświadczeniem z Autonoleggio Matta (https://www.autonoleggiomatta.com/), o którą pytałem powyżej. To mała firma, prowadzona przez gościa o tym nazwisku z kantorka w hangarze z wypożyczalniami na lotnisku w Cagliari.

Skorzystałem z nich, bo polecana powyżej Sardinya nagle podniosła ceny na nasz termin o ponad 100%. U Matty wypożyczenie Fiata Pandy wyszło 270 euro za 15 dni na przełomie listopada i grudnia.
Rezerwacja przez stronę bezproblemowa, z tym że pewnym zaskoczeniem był mail z prośbą o przelew zaliczki 30 euro w ciągu 12 h dla potwierdzenia rezerwacji i przesłanie im mailem potwierdzenia przelewu. Zrobiłem przelew z konta w EUR w polskim banku i wysłałem PDF.
Teoretycznie rezerwacja z anulowaniem bez kosztów, ale potem w potwierdzeniu po otrzymaniu przelewu napisali, że te 30 euro w razie anulowania przepadają.

Wzięliśmy opcję bez ubezpieczenia, z udziałem własnym 1200 euro. Szczęśliwie (o tym za chwilę) kupiliśmy sobie ubezpieczenie udziału właśnego w Questor/Riverside Malta.
Odbiór auta bez problemu, sami zachęcali, żeby na wszelki wypadek zrobić zdjęcia mikrorysek na karoserii. Blokada na karcie kredytowej na 1000 euro, zdjęta przy nas przy oddaniu auta. Płatność możliwa wg wyboru klienta kartą albo gotówką. Bak pełny na 5/8, do oddania z taką samą ilością paliwa.

Niestety trafiła nam się szkoda - po parkowaniu przez noc na ulicy w Alghero znaleźliśmy auto ze sporym zadrapaniem i zdarciem lakieru w kilku miejscach na nadkolu. Ktoś zarysował po parkowaniu obok. Oczywiście po sprawcy ani śladu. Przy oddaniu auta podliczyli nas za to na 200 euro + VAT, wyszło 244 euro. Jak rozumiem, to nie są koszty naprawy, ale ryczałt za likwidację szkody, bo oni te szkody odzyskują ze swojego ubezpieczenia. W umowie mieliśmy klauzulę "Penalties - Vegetation scratches" od 150 do 500 euro, więc policzyli w dolnych granicach tej stawki, pomijając nawet to, że uszkodzenie było sporo większe niż ryska zrobiona gałęzią.

W sumie mogę polecić. Warunki fair, do obciążenia za szkodę nie można się w tym przypadku przyczepić, a kwota nie wydaje się szczególnie wysoka. Minusem może być brak assistance, gdyby się coś działo z autem - to mała firma, nie mają takich możliwości jak sieciówki, dostajesz auto i radzisz sobie sam.

Teraz czeka nas likwidacja szkody w Questor / Riverside, za jakiś czas podzielę się wrażeniami w stosownym wątku :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group