Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#161 PostWysłany: 04 Wrz 2017 16:07 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Tak, wracaliśmy tą samą trasą z tym, że chyba jako jedyni bo reszta "turystów" pewnie wyjechała zamówionymi samochodami terenowymi za 15 euro osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#162 PostWysłany: 05 Wrz 2017 07:58 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
ad 2. Tak, trasa tam i z powrotem. W kanionie możesz iść i zieloną i żółtą. Żółta stanowi przedłużenie zielonej, ale też praktycznie idziesz tą samą trasą tam i z powrotem. Jest jeszcze czerwona, która stanowi przedłużenie żółtej ale wymaga użycia sprzętu zabezpieczającego i doświadczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#163 PostWysłany: 08 Maj 2018 03:55 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 1
Witam w połowie czerwca wybieramy sie z dziewczyną na Sardynie na 8 dni. Lądujemy w Cagliari i również z Cagliari mamy lot powrotny, zastanawiamy się czy warto zdecydować sie na nocleg w 1 miejscu przez cały pobyt czy podzielić go jakos ( 4/4 5/3 ?). Bedziemy mieli wynajety samochód na cały pobyt, interesuje nas odwiedzenie jak najwiekszej ilości pięknych plaż oraz ciekawych miejsc. prosze o sugestie dotyczące dobrych miejsc do noclegu w obu wariantach ( 1 baza noclegowa lub 2 ). Z góry dziekuje za wszelkie uwagi pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#164 PostWysłany: 08 Maj 2018 04:46 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
Jeżeli nie chcecie robić zbędnych kilometrów to podzielcie, np. 3-4 dni w Cagliari i 4-5 gdzieś bardziej na północ (np. na wschodnim wybrzeżu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#165 PostWysłany: 08 Maj 2018 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Odpuść Cagliari jeśli chodzi o zwiedzanie nie ma tam nic spektakularnego, jeśli chodzi o plaże, no to jest, ale są lepsze.
Polecam od razu przejazd do Villasimius, tam jest plaża spektakularna.

Tu masz moją relację, sporo piszę o praktycznych aspektach Sardynii
sardynia,1506,128474
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#166 PostWysłany: 08 Maj 2018 13:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Villasimus przepiękne ale jeszcze bardziej piękne plaze to zdecydowanie północ Sardynii i przede wszystkim Archipelag La Maddalena. Cagliari wspominam bardzo miło . Byłem tam 8 dni i nie znudziłem się, fakt pomagała mi w tym Icchnusa(piwo z Cagliari) oraz dobre wina :lol: :lol: :lol: . 6km od centrum Cagliari(dojazd busami 1.3 euro) jest piaszczysta plaża Poetto mająca chyba z 7km długości z dobrą infrastrukturą. Większe wrażenie sprawiły plaże z Archipelagu więc raczej bym podzielił Twój wyjazd na dwa okresy ale to Twoja decyzja.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#167 PostWysłany: 09 Maj 2018 21:07 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
spędziliśmy 10 dni w okolicy Villasimius (Torre delle Stelle - wynajęty dom przy plaży - polecam!) i pomimo posiadania auta na cały pobyt nie zobaczyliśmy wszystkiego w okolicy (codziennie inna plaża, rejs statkiem, kolacja w agriturismo, wizyta w samym Cagliari - można pominąć). Stąd uważam, że dzielenie wyjazdu na 2 miejsca noclegowe nie ma sensu (też to rozważaliśmy). Tzn wiem, że północ ma wiele do zaoferowania i pewnie nawet jest piękniejsza. Ale jeśli lecisz na południe to poświęć mu dużo czasu bo plaże są przepiękne. Generalnie Sardynia to wyspa na minimum 3 wyjazdy,żeby móc posmakować wszystkiego. Chyba, że nie jesteście typem plażowiczów i chcecie tylko 'zaliczyć' co sławniejsze miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Sardynia
#168 PostWysłany: 08 Lip 2018 00:57 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Czesc, lecę w sierpniu na 5 pełnych dni na Sardynię. Lecę do/z Alghero. Więc interesuje mnie pólnocna część wyspy. Mam kilka pytań :D

1) najpiekniejsza rajska plaża i woda na polnocy Sardynii? Najlepiej blisko Alghero, ale niekoniecznie?
2) ostatnia noc spedzimy w Alghero, zeby zostawic rano bagaze w hotelu (lot mamy dopiero o 21), wiec co polecacie tam zwiedzic w poblizu? ktora plaza? gdzie zjesc?
3) co poza Alghero warto zobaczyc? Czy są tylko i wylacznie rajskie plaze, czyli typowo odpoczynek, czy warto wziac auto na 1-2dni? Jakie ceny tam są? Jak wyglada sytuacja z quadami/skuterami? jakie ceny i czy dadza na prawko B? (w grecji nie zgodzili sie na skuter, ale quad tez byl super;-)).
4) jak sie najtaniej dostac z/do na lotnisko w Alghero?
5) jakich cen sie spodziewać w sklepie, w restauracjach itp?
6) są może jakieś campingi, które są polozone blisko jakiejs pieknej plazy? nie bedziemy miec namiotu, ale moze ktos oferuje taka opcje na fajna przygode?
7).. nie wiem o co jeszcze moglbym zapytać;-))

dzieki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardynia
#169 PostWysłany: 08 Lip 2018 10:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zdecydowanie polecam Ci wskoczyć na La Maddalenę i Caprerę. Popatrz na Youtube jakie są tam plaże i na 100% zapragniesz je zobaczyć. Masz na F4F wiele wątków o tych miejscach więc spokojnie poczytaj i poanalizuj. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardynia
#170 PostWysłany: 09 Lip 2018 18:54 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Mega! Dzięki! O takie miejsca mi wlasnie chodzilo. Myślę, że jednodniowy trip bylby idealny tam :))

A na resztę/część pytań potrafisz odpowiedziec? Kojarzysz jakas plaze w tym stylu, ale blizej alghero,zeby tam posiedziec kilka dni? i jak to jest ze skuterami na sardynii? (poczytalem tematy na forum o sardynii, ale nie ma odp na moje oprocz dojazdu na lotnisko:( )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardynia
#171 PostWysłany: 10 Lip 2018 08:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wrzuć wątek na F4F do wyszukania ,,la maddalena" i tam wszystko jest opisane. Blisko Alghero nie znam osobiście plaż więc nie pomogę. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardynia
#172 PostWysłany: 10 Lip 2018 09:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Osobiście nie byłem, ale ponoć plaża la Pelosa koło Stintino uznawana jest za jedną z najładniejszych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#173 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:04 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja byłem na tej plaży rok temu. Owszem, bardzo ładna plaża, niestety mnóstwo ludzi, nawet na sam koniec sierpnia.
Najpierw problem z zaparkowaniem, potem długie dojście do samej plaży, a na koniec problem z rozłożeniem małego kocyka. ImageImage

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardynia
#174 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
vince89 napisał(a):

1) najpiekniejsza rajska plaża i woda na polnocy Sardynii? Najlepiej blisko Alghero, ale niekoniecznie?



Całkiem przyjemna plaża jest w Porto Ferro, bardzo blisko do Alghero

Załączniki:
bbbb.jpg
bbbb.jpg [ 368.07 KiB | Obejrzany 4659 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#175 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:01 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Marcin 14
Czy dojazd do tej plaży jest dobrze oznakowany, czy trzeba sie nie,źle nagimnastykowac? Mozna dojechac autem? Bo plaza wyglada fajnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#176 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Dojazd jest prosty, droga asfaltowa kończy się sporym parkingiem w lesie, i trzeba przejść ok 200-300 metrów.
Na maps.me jest zaznaczony ten parking na końcu drogi asfaltowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#177 PostWysłany: 10 Lip 2018 16:10 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dzieki! Nie lubie tłumów, mam nadzieję, ze ta plaza bedzie z tych mniej zatłoczonych. Może inne propozycje ustronniejszych plaz. Lecę koniec lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#178 PostWysłany: 10 Lip 2018 16:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
1000 osób będących na tej samej plaży wraz z Tobą będzie miało podobne myslenie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 29 Lip 2018 15:52 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 5
Czy byl ktos?
Czy warto tam cisnąć prawie 3 godziny z Palau będąc na Sardynii.. jak już się dojedzie to jak się dostąć na wyspę - z racji tego ze samochód bedzie wypozyczony nie chcielibyśmy promem, wiec czym się tam później poruszać, czy w ogóle gra jest warta świeczki a jeżeli nie to czy warto jechać dla samej plaży La Pelosa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#180 PostWysłany: 29 Lip 2018 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Warto jednak ominac okres lipiec-sierpien, a dokladniej druga polowa czerwca-poczatek wrzesnia i pojechac na Sardynie, gdy wakacyjne ceny spadaja o ponad polowe a turystow jest garstka.
Polecam szczegolnie La Maddalena, jak wspomniano juz wielokrotnie, zatoke Orosei, okolice San Teodoro i na poludniu Villasimius (wynajecie samochodu jak najbardziej wskazane).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group