Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#201 PostWysłany: 16 Lip 2021 16:30 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 202
Kilometry: 605 631
Pytanie kieruję do osób, które były w tym sezonie w Alghero:
czy lokalne agencje oferują jednodniowe rejsy z lunchem i napojami w cenie? Jeśli tak, to będę wdzięczna za namiary :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#202 PostWysłany: 16 Lip 2021 22:27 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Google Ci prędzej pomoże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#203 PostWysłany: 17 Lip 2021 08:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Były takie rejsy, ale ja nie płynąłem wieć się nie wypowiem o jakości i cenach.

Ja płynąłem do Groty Neptuna.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
klapio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#204 PostWysłany: 18 Lip 2021 01:31 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja płynęłam rok temu. Przypuszczam że w tym roku też będzie . Idź do portu i szukaj łodzi Andrea Padre ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#205 PostWysłany: 20 Lip 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Beatrix napisał(a):
Pytanie kieruję do osób, które były w tym sezonie w Alghero:
czy lokalne agencje oferują jednodniowe rejsy z lunchem i napojami w cenie? Jeśli tak, to będę wdzięczna za namiary :)

Nie wiem czy z żarciem ale rejsów jest mnóstwo, przejdź się od portu do murów starego miasta. Ale prawdę mówiąc nie wiem czy warto, bo we wszystkie miejsca można dotrzeć lądem, rejsy są o wiele fajniejsze po wschodniej stronie, wokół La Maddaleny czy wzdłuż Golfo di Orosei.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#206 PostWysłany: 31 Lip 2021 15:32 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 202
Kilometry: 605 631
Może komuś się przyda:
- Ceny rejsów do groty Posejdona aktualnie zaczynają się od 15 euro (tylko 'transfer', bilet wstępu 14 euro). Jest kilka firm, które to organizują. Pierwsze wypłynięcie ok 9 rano, średnio co 2 godziny. Rejs trwa do godziny w jedną stronę, zwiedzanie groty 30 minut. Czy warto? Trudno powiedzieć, może ciekawiej by było na spokojnie dotrzeć tam drogą lądową z opcją zobaczenia czegoś jeszcze po drodze.
- Oferowane są też inne rejsy np. całodzienny z lunchem, cena 50 euro. Można też sobie wynająć łódkę, ale cen nie sprawdzałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#207 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Również byłem na rejsie do groty. Mam podobne odczucia. Cena 15 euro+14 euro za wejście nie do końca jak dla mnie jest ceną adekwatną do samej groty. Myślę, że byłbym bardziej zadowolony gdyby cena wstępu wynosiła max 8-10 euro ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#208 PostWysłany: 27 Wrz 2021 22:23 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Zastanawiam się nad dobrym miejscem na Sardynii na spędzenie 1-2 tygodni na przełomie listopada i grudnia w trybie "workation", czyli trochę zdalnej pracy, trochę wolnego, w tym 2-3 razy jakieś wycieczki w okolicy, w zasięgu ok. 100 km.
Ważne, żeby to było miasto (miasteczko) żywe poza sezonem turystycznym (czyli odpadają miejscówki czysto plażowe), na tyle duże, żeby przez tydzień się nie zanudzić, mieć się gdzie przespacerować po milych okolicach, jakiś wybór knajp, gdzie zrobić zakupy, a jak jeszcze byłby tam targ ze świeżymi rybami, to byłoby już optymalnie.
Raczej nad morzem, bo w głębi lądu może być sporo zimniej o tej porze roku.

Z oczywistych pomysłów nasuwają się w pierwszej kolejności Cagliari i Alghero, ale może ktoś miałby jakieś inne podpowiedzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#209 PostWysłany: 28 Wrz 2021 10:43 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
Byłem w tym roku w Alghero i według mnie - wszystkie życzenia, które wymieniłeś po WAŻNE - zaspokaja i spełnia właśnie w/w ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#210 PostWysłany: 28 Wrz 2021 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Alghero :) cudne miasto spełni wszystkie twoje oczekiwania :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#211 PostWysłany: 28 Wrz 2021 18:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Dzięki! No to Alghero mocno awansuje na mojej liście, na której zresztą już było :)
Czy ktoś ma ewentualnie pomysły na jakieś inne miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#212 PostWysłany: 28 Wrz 2021 20:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja byłem w Cagliari po sezonie - co prawda nie znam targu ze świeżymi rybami, ale pewnie się też znajdzie 8-) Miasto żyje, jest dużo knajp, wycieczki też da się zrobić, np. Nora, plaża Mari Pintau i Villasiumius, oryginalna Carbonia, Su Nuraxi, no i sezonie zimowym flamingi :) sardynia-ndash-flamingi-zima,1227,147341&p=1283279&hilit=flamingo#p1283279
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#213 PostWysłany: 28 Wrz 2021 21:14 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
@Kashpir, dzięki za zalinkowanie tego postu o flamingach! Właśnie wczoraj się przyglądałem na Google Maps tym salinom koło Cagliari i zastanawiałem się co to jest :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#214 PostWysłany: 14 Paź 2021 15:59 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
We wtorek lądujemy w Alghero, powrót w sobotę. Zamierzamy wycisnąć ile się da. Pytanie czy Cala Goloritzé rzeczywiście jest warta by pędzić tam 1,5h w jedną, trochę na miejscu i 1,5h z powrotem ? przy naszym krótkim pobycie to ważne. Czy lepiej ten czas przeznaczyć na coś innego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#215 PostWysłany: 17 Paź 2021 14:06 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Potrzebuje małej pomocy z rozkładem komunikacji miejskiej z Groty Neptuna (Capo Caccia) do Alghero, Był ktoś poza sezonem, czyli po 1 października, według rozkładu http://www.arstspa.info/9321.pdf nie ma już autobusu powrotnego po godzinie 12??? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie???
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#216 PostWysłany: 17 Paź 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Sam nie jechałem ale zrobiłem w tym tygodniu zdjęcie rozkładu w Alghero i wygląda że od października jest już tylko jeden autobus dziennie o 9:15. To ten który wraca o 12:00Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tugginmypudha lubi ten post.
Tugginmypudha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#217 PostWysłany: 18 Paź 2021 13:16 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Dzięki, wrócę zatem z Maristelli o 15:39 jest autobus, 5-7 km z Capo , spacer wybrzeżem będzie niewątpliwie przyjemny.

Lecę sam na 3 dni do Alghero, wydaję się że ciężko będzie wypełnić te dni tam bez samochodu.
*Mam plan jednego dnia pojechać do Bosy.
Na przylądek i plażę La Pelosa nie widzę bezpośredniego połączenia, chyba że przez Sassari.
*Jeszcze jeden dzień na plażowanie w okolicy, może jakiś rower uda się wypożyczyć...
*Jeden dzień na Grotę i inne punkty widokowe w tej okolicy.

Jakieś rady na szybko co do poruszania się po okolicy???
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#218 PostWysłany: 24 Paź 2021 13:37 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Legion1 napisał(a):
Również byłem na rejsie do groty. Mam podobne odczucia. Cena 15 euro+14 euro za wejście nie do końca jak dla mnie jest ceną adekwatną do samej groty. Myślę, że byłbym bardziej zadowolony gdyby cena wstępu wynosiła max 8-10 euro ;)


Mam identyczne odczucia. Owszem grota imponująca, ale cena powinna być o połowę niższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#219 PostWysłany: 25 Paź 2021 12:55 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
ALGHERO POZA SEZONEM, bez auta

Wróciłem, więc parę informacji praktycznych 4free, bo strasznie ich tu mało.
Z moich obserwacji wynika że biletów na transport publiczny ARST nie kupimy u kierowcy, tylko aplikacja albo maszynka z biletami. Na lotnisku kierowca odsyłał ludzi do automatu, podobnie na przystanku przy Via Catalogna. Raz po drodze przy bilecie międzymiastowym, nie wziął również gościa, odesłał go do Tabacci, i odjechał..., pomimo że kolejny pewnie za 2-3 godziny.
Autobusy poza sezonem, czyli po 15.09, albo po 1.10, zależy od linii, są stanowczo rzadziej, ciężko sobie coś zaplanować.
DROP TICKET, w tej aplikacji kupujemy bilet, nie korzystałem, ale sprawdzałem. Bilet zwykły za 1E jest od razu na stronie głównej, aby kupić międzymiastowe, klikamy w pomarańczowy obrazek z autobusem na dole, trochę się naszukałem, potem już łatwo ->extraurbani, i wpisujemy, bo miasta nie są alfabetycznie.
Warto mieć drobne do biletomatów, bo nie zawsze wszystko przyjmują, 5E często, 10E nie zawsze.
BOSA, według mnie nie ma co tam robić. Na 2-3 godzinki max. starówka bardzo ładna, trochę ciasnych uliczek, nieczynny zamek, owce i tyle. Ja zrobiłem mały trekking do Cala'e Moro. Świetne widoczki, szczególnie u celu. Kupując bilet do Bosy w maszynce wybieramy od razu dzienny- giornaliero, czyli w dwie strony. Widoki z autobusu po drodze super! Autobus jest dopiero powrotny o 16:45, dlatego nie ma co z samego rana tam jechać... Byłem na jego pierwszym przystanku o dumnej nazwie Bosa Stazione, obawiając się że będzie dużo ludzi, lecz okazało się że to tylko postój autobusów niczym nieoznaczony, na zadupiu, poszedłem zatem tam gdzie wszyscy czekali na 'Bosa Piazza Manin', dużo ludzi nie było...
CAPO CACCIA i Grota- bardzo fajnie. Ja mam inne odczucia co do ceny. Raczej adekwatna. Utrzymanie biura na górze, przewodnik, ciekawie opowiadający, na dole również jacyś goście pilnujący, to kosztuje, ale nie o tym. Przepłynięcie łódką z miasta (są poza sezonem) bezpośrednio do groty, wydaje się fajną sprawą, szczególnie dla dzieci; ja byłem oczywiście autobusem, również fajnie jest schodzić schodkami. Jak dla mnie jaskinia dosyć duża, malownicza, jasna, nigdy w takiej nie byłem.
Autobus jest o 9:15 z Via Catalogna, dojeżdża na 10, wejścia do jaskini są co godzinę, pytali najpierw o rezerwację, nie wiem jaki mają limit osób, ale warto mieć to na uwadze. Więc wejścia do jaskini, ale na dole... Schodki otworzyli na pół godziny przed, więc de facto, kupujemy na 11, schodzimy na dół od 10:30 około, zejście, trochę czekania na dole i dopiero finalne wejście do jaskini o 11:00, zwiedzanie około pół godzinki, powrót na górę, jest przed 12, w sam raz na ostatni autobus według rozkładu do Alghero!
Można nim podjechać na okoliczne plaże przy Spiaggia del Lazzaretto, poleżeć i pozwiedzać, bo jest co i stamtąd jest już autobus o 15:43 do Alghero.
Ja zrobiłem bezpośredni trekking do miasta, w międzyczasie plażowanie, reszta małych urokliwych zakątków Cala Gattona+Caletta del Lazzaretto, dwie większe plaże: Bombarde i Mugoni, plus Nurag na Capo Caccia i mała fajna plaża z pomostem Dragunara, jakieś 7h- 28km, myślałem że wyjdzie mniej :)
Zapomniałem totalnie o stanowisku z Nuragiem Palmavera, poszedłem inną drogą...
Dla mnie najfajniejsza plaża to Lazzaretto, przyjechałem tu też na drugi dzień na spokojnie poleżeć i popływać, już normalnie autobusem. Bombarde Beach zbyt komercyjna, Spiaggia di Mugoni duża, za pusta trochę.
LA Pelosa, tu mi trochę szkoda, ale chyba da się z samego rana z przesiadką przez Porto Torres tam dojechać. Zorientowałem się dopiero ostatniego dnia jak siedziałem już w autobusie do Bosy, ale nadawali burze... Oczywiście piękne słońce do 15, potem tylko chmury.

Myślałem z początku że nie będzie co tu robić, ale miasto piękne, starówka duża i ładna, zachody słońca fenomenalne, plaża miejska też bardzo spoko, tylko ta 'dalsza'- Maria Pia, czyściejsza.

Myślę że warto wypożyczyć rower, są ścieżki i ładne widoki.
Na lotnisku przy powrocie akceptują tylko maseczki chirurgiczne i z filtrami, resztę odsyłają po zakup...
Coś o szybkim mało porcjowym jedzeniu w odpowiedni wątku skrobnę.

Jak coś niejasnego, to piszcie, pomogę póki pamiętam.

https://ridewithgps.com/trips/77352192

Załączniki:
trip_card.jpg
trip_card.jpg [ 124.59 KiB | Obejrzany 2862 razy ]
IMG_20211025_131650.jpg
IMG_20211025_131650.jpg [ 657.4 KiB | Obejrzany 2862 razy ]
IMG_20211025_131639.jpg
IMG_20211025_131639.jpg [ 586.38 KiB | Obejrzany 2862 razy ]
IMG_20211025_130700_copy_987x688.jpg
IMG_20211025_130700_copy_987x688.jpg [ 209.22 KiB | Obejrzany 2862 razy ]
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#220 PostWysłany: 27 Lip 2022 21:15 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Odświeżę temat i zadam pytanie, które się już pojawiało w temacie, ale było to parę lat temu i może ktoś ma bardziej świeże informacje.
W listopadzie lecę na Sardynię, ląduję w czwartek po południu w Cagliari i w niedzielę rano odlatuję z tego samego lotniska. Na miejscu zatem będę w czwartkowy wieczór i cały piątek oraz sobotę. Nie chcę całego pobytu spędzić w Cagliari i zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu na te 2 dni, z noclegiem poza Cagliari. Czy mógłby ktoś polecić jakieś ciekawe miejsca do zobaczenia przy uwzględnieniu, że będzie to połowa listopada? Z wcześniejszych postów wynika, że warte odwiedzenia jest m.in. Villasimus, a czy zna ktoś jakieś typowo włoskie, małe miasteczka znajdujące się na południu wyspy? Albo inne ciekawe miejsca do zobaczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group