Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#181 PostWysłany: 12 Wrz 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Wolny napisał(a):
Na Grotę Neptuna trudno poświęcić cały dzień, bo zwiedzanie jest w grupach, wejścia o równych godzinach. Całość trwa od 30 do 40 minut.Dojazd: autobusy ARST na Capo Caccia. http://www.arstspa.info/9321.pdf Z Alghero 2,5 € (u kierowcy 3,5 €)
Z ostatniego przystanku są schody do Groty. Idzie się jakieś 20 minut. Piękne widoki.
Są też rejsy statkiem, ale IMHO przereklamowane. Kosztują po 10€-15€ a dowożą w to samo miejsce co dojdziesz schodami, czyli do kasy biletowej.Cena za wstęp: 13 € tylko gotówka


Kilka dni temu płaciłem kartą za bilet do Groty Neptuna(w kasie na górze)
Statki podpływaja pod samą grotę i tam pewnie można płacić tylko gotówką, ale w kasie na górze jak najbardziej można kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#182 PostWysłany: 06 Gru 2018 13:08 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Drodzy,

czy ktos byl na Sardynii w lutym (druga polowa)? Czy warto sie tam wtedy wybrac? cel to zwiedzanie, nie plaze, nie plywanie.

Dziekuje za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#183 PostWysłany: 06 Gru 2018 13:28 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na Sardynie w każdym miesiącu warto się wybrać. A jakiej pogody oczekujesz? Doskonale wiesz , że to loteria? Sprawdz luty z ostatnich 10 lat i będziesz miała historyczne porównania. Przygotuj sobie ze 3 warianty zwiedzania na różne warianty pogodowe i...ruszaj. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#184 PostWysłany: 06 Gru 2018 16:44 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@maya0104 byłem w pierwszej połowie. Temperatury takie, że bez kurtki się nie obejdzie, pogoda w kratkę - trochę słońca, trochę chmur, trochę deszczu. Plaże puste, z wiadomych powodów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#185 PostWysłany: 06 Gru 2018 18:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Czasami mam wrazenie ze spora czesc ludzie unikała lekcji geografii jak ognia i teraz ma problem podczas organizowania wyjazdów.
Ja od najmłodszych lat miałem nad łózkiem ogromną mapę swiata ( taka jak w szkolach byla) i od razu po przebudzeniu widzialem co tam w Nowej Zelandii (wolalem spac z tej strony)
Dzieki temu wiem w jakim klimacie lezy Sardynia i jak daleko jest od mojego domu....

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#186 PostWysłany: 12 Kwi 2019 13:58 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Cześć, korzystając z tanich lotów ryana polecieliśmy z drugą połówką do Cagliari za 260 zł RT/2 osoby. Wylot w sobotę wieczorem, powrót we wtorek rano. Post piszę, bo przed wyjazdem nie byłem przekonany czy w samej stolicy wyspy będzie co robić przez pełne dwa dni. Wydaje mi się, że to idealny czas na Cagliari, mogę zapewnić, że nie będziecie się nudzić. Po przylocie powłóczyliśmy się po mieście w poszukiwaniu pizzy - po godzinie skończyliśmy w el tonno (albo el tonio), całkiem dobra, ale ceny średnie. Niedzielę zaczęliśmy od zwiedzania miasta, wydaje mi się, że pół dnia wystarczy na zobaczenie ciekawszych miejsc (muzea wyłącznie z zewnątrz). Po południu autobusem (łatwy dojazd, google czy moovit wszystko podpowiadają, bilety u kierowcy, autobusy PQ i PF) na plażę poetto. Tam długi spacer, jedzonko, kąpiel. Woda niby 14 stopni ale bardzo przyjemna, z tym, ze proszę brać pod uwagę, że i do sporo chłodniejszej bym wszedł, nie jestem dobrym wyznacznikiem :) Powrót na kolację i kolejne, nocne, krążenie po mieście. W drugi dzień - pełny - wybraliśmy się autobusem na Forte d saint elia, a stamtąd spacerem na capo sant elia. Bardzo przyjemny spacer, bardzo widokowo, gorąco polecam. Wycieczka spokojnie na pół dnia. Później wybraliśmy się do parku Monte Urpinu co okazało się stratą czasu w związku z czym odradzam, jest jeszcze jedno wzgórze i tam może być ciekawiej. Przeszlismy jeszcze przez dzielnicę Villanowa, bardzo przyjemna, dużo kwiatów.

Uwagi: w marcu było bardzo przyjemne słoneczko, opaliłem twarz, spokojnie można siedzieć bez koszulki keidy nie wieje... Tylko, że wieje cały czas, pierwszego dnia wiało mocno, ale do zniesienia, choć na plaży wiało znacznie mocniej i było chłodno. Drugiego dnia słońce prażyło tak samo, ale wiatr na wzniesieniach był piekielnie mocny, trzeba było trzymać czapki :)
Z polecanych restauracji:
S'incontru - pyszna pizza, naprawdę bardzo smaczna. Warto zamówić z cebulą, z początku sądziliśmy, że jest surowa, a okazała się marynowana, przepyszna. Pizze tanie, natomiast napoje drogie. Polecam, sam lokal elegancki, mimo, ze potężny.
Wszedzie można zjeść owoce morza :) mogę polecić Su cumbidu i Ci pensa Cannas.

Moim zdaniem najlepiej wziąć mieszkanie/pokój w uliczkach prostopadłych do głównej biegnącej od dworca do mariny (bliżej mariny lepiej). W okolicy same restauracje, sklepiki.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#187 PostWysłany: 08 Paź 2019 17:02 

Rejestracja: 12 Sie 2018
Posty: 3
Zapraszam na nasze wspomnienie z Sardynii :)
Odwiedzone miejsca:
Cagliari
Quartu Sant'Elena
Spiaggia del Poetto
Calamosca
Cala Luna
Cala Gonone
Spiaggia Porto Pino
Spiaggia Mari Pintau
Punkt widokowy Campo Gorropu

Enjoy!

Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#188 PostWysłany: 15 Paź 2019 11:27 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Dokąd można tanio wyskoczyć na jednodniówkę z Sardynii? Planujemy trochę poplażować na wyspie w listopadzie, ale nie pogardziłabym możliwością wyskoczenie gdzieś na jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#189 PostWysłany: 15 Paź 2019 11:38 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Plażowanie na Sardynii w listopadzie - no no. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#190 PostWysłany: 15 Paź 2019 12:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
4 lata temu jak dobrze pamiętam w Cagliari było 25C i tłumy na plaży Poetto :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#191 PostWysłany: 16 Paź 2019 09:15 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Może trochę niefortunnie się wyraziłam, ale i przy 20 stopniach na pewno uda się trochę poplażować, choćby w golfie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#192 PostWysłany: 16 Paź 2019 09:28 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 16 Paź 2019 10:27 --

Będę reklamował Calgiari :P Krótki lot z Polski lub np.Berlina. Transfer z lotniska pociągiem do centrum miasta zajmuje 10min. Piekna plaża Poetto oddalona od centrum 7km czyli ok 20 min jazdy busem z centrum miasta. Zabytki i shopping, fajne jedzonko i promenada ewentualnie jeziorko z ptactwem. Wg mnie warto :P

-- 16 Paź 2019 10:28 --

Cagliari :lol: Nieprzytomny jeszcze jestem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#193 PostWysłany: 16 Gru 2019 00:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Osobom, które wybierać się będą na Sardynię i lubią poszwendać się po starożytnych ruinach, polecam stanowisko archeologiczne w Nora, położone na półwyspie ok. 40 km na południe od Cagliari (dojazd najlepiej samochodem). Pierwotnie osada fenicka, później jak cała Sardynia pod panowaniem Rzymian – z tych czasów jest najwięcej pozostałości, m.in. mozaiki czy teatr. Na półwyspie znajduje się też tzw. wieża hiszpańska z czasów już dużo nam bliższych, a mianowicie z XVII wieku. Niestety podczas naszej wizyty była zamknięta, zgodnie z informacją szykowali się do jej ponownego otwarcia dla turystów.

Bilety wstępu: za 5 euro można obejść samemu (dostaje się chyba jakąś ulotkę), ale moim zdaniem nie warto, bo za 6 euro mamy 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem – bardzo dobrze mówiącym po angielsku. Opowiadał o historii, o układzie ulic, o poszczególnych budowlach – z pasją.
Jeśli chodzi o porę zwiedzania, to polecałbym popołudnie – w świetle zniżającego się słońca półwysep ma dodatkowy urok, ponadto ładnie oświetlona jest także wieża.

Poniżej kilka fotek: poglądowych
Załącznik:
9E8A5386.JPG
9E8A5386.JPG [ 358.72 KiB | Obejrzany 6170 razy ]
Załącznik:
9E8A5390.JPG
9E8A5390.JPG [ 344.95 KiB | Obejrzany 6170 razy ]
Załącznik:
9E8A5398.JPG
9E8A5398.JPG [ 410.05 KiB | Obejrzany 6170 razy ]


i informacyjnych.
Załącznik:
9E8A5422.JPG
9E8A5422.JPG [ 294.2 KiB | Obejrzany 6170 razy ]
Załącznik:
9E8A5423.JPG
9E8A5423.JPG [ 258.51 KiB | Obejrzany 6170 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#194 PostWysłany: 18 Lut 2020 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
La Pelosa na Sardynii, będzie od tegorocznego sezonu letniego płatna i wejdzie na nią tylko ograniczona liczba osób.

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez radę gminy Stintino wstęp na plażę, położoną na wysuniętym cyplu w północno-zachodniej części wyspy, kosztować będzie 3,50 euro, a liczbę osób, jakie będą mogły tam przebywać, wyznaczono na 1500 dziennie. Z opłaty zwolnione będą dzieci do 12 lat. Zasady te mają obowiązywać od 1 czerwca do końca września.
Ustalenie limitu wstępu uznano za konieczne, bo z każdym rokiem ten zakątek Sardynii narażony jest na coraz większe zniszczenie, przede wszystkim z powodu stale rosnącego napływu turystów. Dotychczas - jak zaznaczył burmistrz Antonio Diana - przybywało tam dziennie nawet ponad 5 tysięcy plażowiczów, co znacznie przekracza możliwości tego miejsca.
Uzyskane od turystów pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie cennego środowiska naturalnego na plaży, słynącej z krystalicznie czystej wody i piasku oraz malowniczych widoków.
Każda wchodząca tam osoba otrzyma biodegradowalną bransoletkę.
Na La Pelosa można będzie przyjść z sąsiednich odcinków wybrzeża na spacer, ale nie przebywać tam. Kontrole wśród obecnych ma prowadzić wyznaczony do tego personel.
Przy okazji przypomniano, że także tam, jak i na wszystkich plażach na Sardynii w mocy pozostaje kategoryczny zakaz wynoszenia piasku.


źródło: https://fakty.interia.pl/swiat/news-wlo ... gn=firefox
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#195 PostWysłany: 23 Lip 2020 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Czy w związku z COVID coś z tego powyżej zostało wprowadzone?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#196 PostWysłany: 23 Lip 2020 15:51 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Tak. Obowiązuje opłata 3,5 euro za wstęp na La Pelosę.
Rejestrujesz się i płacisz przez internet. Na wejściu przy plaży jest stanowisko do odbioru bransoletki. Dziewczyny skanują kod QR, który dostajesz na maila po zapłacie.
Na plażę da się wejść bez tego, ale chodzi miły pan i sprawdza czy ludzie mają opaski "all inclusive" ;) Jak nie masz, to wysyła Cię do punktu bransoletek, ale jedyna możliwość zapłaty to i tak online.

Większość ludzi ma opaski, ale widziałam też takich, co po upomnieniu nie kupili "biletu".

Druga sprawa to kontrola mat pod ręcznikiem :lol: Absurd, ale rzeczywiście wg regulaminu nie możesz ręcznika położyć na piasek, tylko musisz mieć miedzy ręcznikiem a piaskiem matę :lol: Chodzi straż i to sprawdza. Serio!
Maty da się kupić od czarnoskórych handlowców w drodze na plażę.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#197 PostWysłany: 28 Lip 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Orientuje się ktoś czy ten autobus kursuje zgodnie z rozkładem?
Alghero-Cappo Caccia - http://www.arstspa.info/9321.pdf ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#198 PostWysłany: 28 Lip 2020 14:33 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Powinno tak być. Inne linie tego przewoźnika kursowaly z wg rozkładu 3 tygodnie temu.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#199 PostWysłany: 31 Maj 2021 23:39 

Rejestracja: 31 Maj 2021
Posty: 3
Cześć wszystkim!
W lipcu wybieram się z partnerką na Sardynie. Lądujemy i wylatujemy z lotniska Olbia. Lecimy na 7 dni Po wyspie przemieszczać będziemy się głównie dostępną komunikacją. Planujemy nocować w różnych miejscach, by móc fajnie zwiedzić wyspę. Czy byście mogli doradzić w jakich miejscach najlepiej poszukać noclegu? Zależy nam głównie na zwiedzaniu ładnych miejscówek i plaż. By również było gdzie wyjść wieczorem. Zazwyczaj nocleg służy nam jako baza wypadowa. Przylatujemy na Sardynię ok 9 rano, więc będziemy mogli od razu udać się w inną część wyspy na nocleg, a w Olbi chcielibyśmy spędzić raczej ostatnie dni urlopu ( z powodu bliskości do lotniska, jakby jakieś połączenie zawaliło i nie zdążylibyśmy na samolot). Byłbym wdzięczny za polecenie co koniecznie trzeba zobaczyć w Sardynii! 😊
Liczymy również na to, że w lipcu już nie będzie trzeba robić testów, że wystarczy szczepionka.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#200 PostWysłany: 31 Maj 2021 23:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Polecam przewodnik, przeczytać, potem poczytać tematy forum, przygotować plan, popisać i czekać na poprawki
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group