Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

mam prośbę o pomoc w pozbyciu się rozterki w planowaniu wyjazdu. Znam już co prawda zdanie eksperta ds. Sao Paulo (znaczy kolegi businesclass'a :) ), ale chciałbym poznać jeszcze opinię innych użytkowników...

Przylatuję do GRU ok. 10:40 rano i mam już zaplanowany dalszy lot do IGU tego samego dnia ok. 15:30, czyli czasu w tym wypadku jest za mało, żeby ruszać się z lotniska. Problem w tym, że ten dalszy lot jest brazylijską odnogą Avianci, która to odnoga dostała w grudniu mocnej zadyszki i grozi jej bankructwo (o czym dyskutujemy tu: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=226&t=136336&p=1174150#p1174150), a to z kolei może spowodować, że mój lot do IGU wcale się nie odbędzie. W tej sytuacji chcę zarezerwować asekuracyjnie bilety ma lot do IGU innym przewoźnikiem i do wyboru mam dwie opcje:

1) lot ok. 16:30, co niewiele zmienia, bo nadal opuszczenie lotniska nie będzie miało większego sensu (za to będzie godzinę więcej oczekiwania),

albo

2) lot po północy, ok. 00:30, co spowoduje, że miałbym ok. 10-12 h do wykorzystania.

Interesuje mnie Wasze zdanie o tej drugiej opcji - czy warto iść tą drogą i wykorzystać ten czas na krótką wizytę w Sao Paulo?
Z jednej strony, trochę żal byłoby być na samym lotnisku i nie zajrzeć do jakiegoś zakątka tego miasta, ale z drugiej, ma ono bardzo kiepskie połączenie z lotniskiem i obawiam się, że więcej czasu stracę na przejazdy, niż na faktyczny pobyt w mieście (dodam, że będzie to środa).

Jeśli już się jednak zdecyduję na tą 2. opcję, to gdzie proponowalibyście się wybrać, tak by mieć dobre wspomnienia? Poczytałem trochę o SP i wydaje mi się, że fajnie mogłoby być w dzielnicy Liberdade ze względu na jej japońskość, albo ewentualnie w parku Ibirapuera. Mam co prawda spore obawy po przeczytaniu kilka mało pozytywnych relacji/wpisów na temat SP (np. http://archeopasja.pl/2016/11/22/niebezpieczne-zycie-w-sao-paulo/), ale być może są wyolbrzymione.

A może w pobliżu lotniska GRU są jakieś inne znane Wam miejsca warte kilkugodzinnego pobytu?

Co byście poradzili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Jeśli zdecydujesz się na wizytę w mieście, to biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe proponowałbym skorzystać z droższego ale chyba najszybszego poza taksówką transferu do miasta. Z GRU na Av.Paulista (a także w kilka innych miejsc) jeździ bezpośredni autobus, w marcu kosztował 42 reale. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.airportbusservice.com.br/en/linhas.

Alternatywne metody dojazdu wymagały zabawy z przesiadkami (autobus + metro). Z drugiej strony było wtedy już widać dociągniętą prawie do lotniska kolejkę (metro), która była jeszcze wtedy nieczynna - jak patrzę na Google Maps to wygląda na to, że już działa. Końcowa stacja "Aeroporto Guarulhos" położona jest w okolicach terminalu 1. Być może będzie to lepsze (w korkach szybsze, a na pewno bardziej ekonomiczne) rozwiązanie niż wspomniany shuttle bus.

Co do samego Sao Paulo nie jestem jego fanem. Spędziłem tam dwa dni i nie przypadło mi specjalnie do gustu. Ale to tylko moje zdanie.

PS. Zakładam, że drugi lot masz też z GRU. Jeśli z CGH to i tak czeka Cię przejażdżka przez całe miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dzięki :)
Tak, zgadza się dalszy lot jest też z GRU.
Co do linii kolejki, to naczytałem się, że jak na razie jest to w zasadzie bez sensu, ze względu na przesiadki i ogólnie kiepskie rozplanowanie tej inwestycji. Pozostaje więc taxi/uber lub ten autobus.
Z tych dwóch dni utkwiło Ci w pamięci jakieś pozytywne miejsce/jedzenie/itp.?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:47 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
jest naprawde niewiele miejsc o ktorych powiem ze nei warto ale saopaulo bedzie wsrod nich..
spedzilam tam lacznie kolo miesiaca i ciezko mi by bylo wymienic atrakcje ktore moglbys zobaczyc w te 12h
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Nie jestem wielkim fanem Sao, ale moim zdaniem okolice av Paulista i w ogóle dzielnica Jardins jest dość przyjemna , po starym centrum miasta też można trochę pochodzić - a tak w ogóle to jeśli się ma okazje, to warto dane miasto zobaczyć na własne oczy, żeby sobie wyrobić samemu opinię 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2019 20:55 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@tropikey - no właśnie problem w tym, że nie bardzo...

Kręcąc się po mieście zaliczyłem m.in.:

okolice Praça da República - wieczorem i wcześnie rano nie polecam (wszędzie porozkładani bezdomni) ale w dzień miejsce - oraz cała okolica (np. Teatr Miejski) warta zobaczenia i ponoć (tak mi powiedzieli w hotelu) bezpieczna. To samo dotyczy Katedry czy Bazyliki Sao Bento i ich okolic. Można tam też wyjechać na taras widokowy na Banespa Building - to taka brazylijska podróbka Empire State Building - i obejrzeć panoramę całego miasta.

Avenida Paulista - ponoć główna ulica w mieście, może to i prawda jeśli chodzi o biznes. Wieżowce z antenami wysokimi często jak one same, ludzie gdzieś się spieszący, dziesiątki bezdomnych dzieci. Jak dla mnie mało ciekawe miejsce.

Okolice Mercado Central - targ znany z owoców, serów i knajpek. Przypomniała mi trochę Indie - głównie za sprawą nieprawdopodobnej ilości śmieci w okolicy, wszechobecnego chaosu i dzikich tłumów.

Jadłem głównie w małych ulicznych knajpach w okolicach (tzn. przecznicach) Av.Paulisty i mogę powiedzieć, że pod tym względem było naprawdę fajnie. Ale żadnego konkretnego miejsca nie potrafiłbym już wskazać.

Sao Paulo dla mnie było tylko przystankiem w trasie i miejscem na spacyfikowanie "jet laga" więc niespecjalnie żałuję.

PS. Uber w dużych miastach w Brazylii to świetna alternatywa dla innych form transportu - szczególnie gdy trzeba np. jakoś przejechać przez mniej pewny kawałek miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@tropikey nie wiem jaki jest Twój stosunek do różnych wydarzeń, ale SP to miasto gdzie naprawdę dużo dzieje się w kulturze i muzyce, jakby nie było jedynej w swoim rodzaju.
Co do jedzenia mogę polecić miejsce, do którego zaciągnął mnie host z airbnb i nie żałowałem, to było najlepsze doświadczenie kulinarne w SP:
https://mocoto.com.br/en/
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... Paulo.html

Ja bym się nie zastanawiał, dodatkowo olałbym autobusy i taksówki i wziąłbym auto z easyrent - z kuponem wyjdzie 14EUR za cały dzień niezależności transportowej, a paliwo tanie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 15 Sty 2019 22:14, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
będę też na gru za ponad miesiąc z 7-8 h wolnymi, i pamiętając poprzednie krótkie pobyty, to będę próbował znaleźć w pobliżu jakąś churrascarię i tam się najeść i poczekać na następny lot, bo po za lasem wieżowców to nic specjalnie nie rzuciło mi się tam w oko,
natomiast w FdI polecam churrascarię Tropicana, za 25 R. braliśmy jedzenie (warzywa, owoce i itp. ) ze stołu, a kelnerzy donosili co chwila do stolika różne mięsa z grilla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
kostek966 napisał(a):
jakąś churrascarię


Szkoda czasu na "jakąś". Fogo de Chao to bajka, kulinarny orgazm. Najbliżej lotniska masz pod tym adresem:
Tv. Casalbuono, 120 - 72 - Vila Guilherme, São Paulo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Spokojnie do ogarnięcia. Avenida Paulista, japońska dzielnica, Catedral da Sé, fantastyczna panorama miasta z dachu Martinelli Building - sam to wszystko ogarnąłem podczas mojego około dwunastogodzinnego stopovera :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2019 21:40 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Skorzystalem z: https://www.saopaulofreewalkingtour.com - jezeli jestes sam to mysle, ze fajna opcja. Zwlaszcza, ze za pierwszym razem SP rzeczywiscie moze przerazac, ale da sie je oswoic ;). Nie wiem tylko, czy ktores z tych godzin Ci przypasuja.

(Doczytalem, ze bedziesz w srode czyli raczej nie skorzystasz :()
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2019 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
aj, szkoda, bo faktycznie to byłoby dobre rozwiązanie. No, chyba że jak wyląduję o 10:40, to dam radę dojechać tam na 11:30... ale to musiałbym mieć chyba asystę policji na sygnale :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Kwi 2019 17:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Jak ktos ma jakies 5 godzin no to najwygodniejsza opcja to uber. My pojechalismy do Mcdonalda za jakies 20 pln ktory jest niedaleko pasa startowego i sobie podziwialismy startujace samoloty z piwkiem zakupionym na pobliskiej stacji benzynowej. No ale jak ktos sie boi to mozna zostac na lotnisku :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Kwi 2019 21:49 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Sao Paulo jest już bezpieczniejsze niż np jakieś 10-15 lat temu. W lotniskowych restauracjach nie ma już nawet "uszu" do przypinania łańcuchem bagaży;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@oskiboski, to my jedliśmy obiad w knajpce obok tego MD, to była jedyna otwarta po południu jaką znalazłem na googlu, nazywa się Joriatti, kierowca ubera miał mocno zdziwioną minę jak tam wysiadaliśmy, ale knajpka ok, tania z churasco i litrowe piwo Ipa... było za 10, płaciliśmy revo, i na szczęście było tam wi-fi, więc wzięliśmy ubera do centrum handlowego, faktycznie można było obejrzeć podwozia wszystkich typów samolotów, tylko ten hałas
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group