Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Sty 2015 02:26 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 18
Cześć!

Swietnie wszystko opisales, ekstra poradnik z masa przydatnych szczegolow!

Korzystając z Twojej propozycji co do kolejnych informacji na temat SP, chciałbym skonsultować mój plan na krótki pobyt w tym miejscu. Otóż będę tam z kolegą 3 lutego na jeden dzień (przylatujemy 2 lutego około 21 i wylatujemy 3 lutego ok. 22 do Kurytyby). Przepatrzyłem wstępnie listę atrakcji. Miejsca, co do których się zgodziliśmy że chcemy zobaczyć to: Mercado Municipal, Banespa, Praca da Se i Muzeum Futbolu. Pomiędzy te punkty chcielibyśmy wpleść jakiś większy posiłek i kilka małych (co najmniej kilka pozycji z Twojej listy przysmaków, które podałeś w swoim pierwszym poście). Główna prośba jest więc taka: czy byłbyś tak miły i podrzucił jakieś konkretne adresy miejsc, gdzie dobrze i w miarę tanio zjemy? Najlepiej oczywiście w okolicach atrakcji które wymieniłem. Byłoby świetnie znać, bo przy tak krótkim pobycie raczej zrezygnujemy z błąkania się i wchodzenia do losowych knajp/barów. Latwo wtedy pod wplywem glodu bardzo zanizyc swoje wymagania ;)

A oto wstępny plan (oczywiście tylko zarys, wysoce elastyczny), który mógłbyś ocenić jeśli masz ochotę :)

1. Z hostelu Aki (Rua do Paraíso, 769), gdzie będziemy spać, wyjedziemy rano w stronę Muzeum Futbolu (linia metra L2), na muzeum przeznaczymy pewnie ze 2 godziny.
2. Następnie np metro linia L4 w kierunku Mercado Municipal i tam przechadzanie się wśród straganów, pewnie zakup owoców lub innych snacków które się napatoczą.
3. Kolejny krok to wieża Banespa, tam odstoimy swoje w kolejkach, pooglądamy z góry i pewnie będzie dobry moment na jakiś obiad, może jakiś lokal z pizza typu all you can eat?
4. Na sam koniec katedra z placem i jeśli zostałoby choć trochę czasu (samolot dokładnie o 22:20, ale będziemy chcieli być tam ok 20:30 – zapewne taxi) to powrot metrem L1 i chill w parku Ibirapuera, jest niedaleko hostelu. Ale raczej watpie zeby park doszedl do skutku.

I jeszcze kwestia pieniędzy, bo ustaliliśmy że zrobimy to mniej więcej tak: mam kartę kantoru Alior w USD, moglibyśmy tam płacić kartą lub wyciągnąć z bankomatu (nie chcemy nosić zbyt dużo gotówki przy sobie). Tylko sprawa jest taka, że dolar teraz okropnie poszedl (i dalej idzie) w gore…w jaki sposób Ty rozwiązałeś sprawę pieniędzy?

Za WSZELKIE sugestie będziemy niezmiernie wdzięczni.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 15 Sty 2015 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Brzmi rozsadnie, mysle, ze dacie rade jeszcze do parku.

W przypadku Waszej trasy najrozsadniej bedzie zjesc w Mercado Central. Okolice Banespa sa bardzo drogie, to jest centrum biznesowe i ceny sa pod tych ludzi. Jak dacie rade czasowo to przejdzie sie na krotki spacer spod katedry do metra Liberdade.

Jutro w nocy lece do Sao Paulo. Jak mi sie cos fajnego rzuci w oczy to napisze, lubie pic w okolicach o ktorych piszecie :)

Co do kasy to po prostu wyplacam z bankomatu, konto zlotowkowe z opcja bez prowizji za wszystkie bankomaty na swiecie. Moze nie jest to najbardziej korzystne rozwiazanie, ale ze jest najwygodniejse to innych nie testowalem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:02 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Cześć,

lecąc do Santiago będę ok. 7-8 godzin w SP, daj znać proszę czy ruszać się z lotniska, czy zdążę coś zobaczyć, w jaki sposób najszybciej dostać się do centrum i z powrotem, czy tez lepiej dać sobie spokój (korki, ograniczony czas etc.),

dzięki za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:30 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
czy duża różnica jest miedzy kursem oficjalnym, państwowym a wymianą w jakiś innych niż banki miejscach, czy też najlepiej płacić kartą (w dolarach? w złotówkach?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Sty 2015 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
7-8 godzin wystarczy, zeby wyskoczyc na szybki spacer i drinka. O transporcie masz wszystko na forum swietnie opisane. Oczywiscie najszybciej taxi, ale teraz to az 130 reali w 1 strone. Opcja autobusem do metra Tatuape i potem metrem jest najlepsza. Akurat czerwona linia dojedziesz do stacji Se. Na pewno warto.

Idealne value for money to oczywiście Uber.

Karta mozna placic wszedzie. W opcji na kilka godzin wystarczy wyplacic z bankomatu 20 reali, akurat zeby miec na bilety i jakas wode.

Ja zawsze place karta w zlotowkach. Citibank przeliczal w ostatnich dniach dokladnie po kursie 1,50zl za 1 reala.

Znalazlem dzis fajna strone o Sao Paulo
http://www.saopauloantiga.com.br/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BusinessClass, 18 Sty 2018 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lia lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 20 Sty 2015 21:02 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Dzięki za pomoc, zagłębiam się w lekturze polecanej stronki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Sty 2015 21:52 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 18
Cześć, wpadłeś może na jakieś ciekawe lokale? :)

Btw. będę chciał sobie kupić podczas pobytu ichniejszy hamak, słyszałem że są warte uwagi. Jakieś wskazówki co do tego? Oczywiście znajomi nudzą też o jakąś dobrą kawę, ale widziałem co napisałeś wcześniej odnośnie jej eksportu...mam nadzieję, że jednak uda się coś wygrzebać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sty 2015 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Włócząc się w okolicach Se znalazłem świetne rozwiązanie dla budżetowego turysty.

Szukajcie niewielkich barów/restauracji do których nie wchodzi się przez drzwi, tam po prostu nie ma ściany, są otwarte na ulicę i wisi duża ilość owoców, ananasów, pomarańczy itp. Soki i orzechy kokosowe polecam każdemu (ok. 5 reali). Widziałem też ludzi, raczej klasa robotnicza, białe kołnierzyki jedzą gdzie indziej (np. sieć VIENA) - którzy zamawiali niedrogie a duże talerze na których było jakieś mięso, ryż, fasola, smażony banan, coś tam jeszcze. Napchać się tym można na pół dnia, jak nie lepiej więc jak ktoś przedkłada cenę nad jakość to proszę bardzo.

W każdym supermarkecie można kupić za kilka do 10 reali bardzo ładnie opakowaną kawę, z konturami Brazylii, wstążeczką itp. O ile Wasi znajomi nie są super koneserami kawy, będą cmokać z zachwytu i komentować, jakie to pyszne. Nie muszą przecież wiedzieć tego, co Wam o brazylijskiej kawie napisałem ;)

A przedwczoraj w Almie w warszawskim Klifie widziałem pingę (cachacę) Leblon za niecałe 90zł, czyli tyle co w Brazylii kosztuje. Górna półka, polecam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Sty 2015 17:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy móglbys napisac jakies ulice, które wyznaczaja teren o którym piszesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Sty 2015 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Głownie te okolice, Liberdade, katedra i ścisłe centrum:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Sty 2015 20:34 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 18
Świetnie, muito obrigado! :) O to właśnie mi chodziło. Podziękowania w imieniu swoim i kolegi.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 03 Kwi 2016 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Kilka dni temu wróciłem, za miesiąc lecę znowu. I nie mam tu na myśli korzystnego kursu reala (1:1), klimatu i innych opisywanych atrakcji.

Panowie, w 2 pierwsze dni pobytu miałem na Tinderze 200 (dwieście!) obustronnych polubień. Nie wiem, czy to moje podobieństwo do Bruce Willisa, czy może po prostu odkryłem raj na ziemi - warto sprawdzić ;) Więcej nie mogę napisać, żeby ostrzeżenia nie dostać ;)

I jeszcze jeden dobry news - Uber w Sao Paulo działa i ma się świetnie. Za kurs z lotniska do metra Paraiso zapłaciłem 65 reali, dla porównania taxi kosztuje równą stówkę więcej! W terminalu na lotnisku Guarulhos świetnie działa darmowe wifi. Do nowego saloniku *A można też wejść na Priority Pass.

Obecnie radzę unikać Av. Paulista wieczorami. Brazylia ma teraz skomplikowaną sytuację polityczną i jest to miejsce coraz bardziej gorących protestów. Lepiej nie ryzykować.

Z newsów sportowych - Corinhtians grają teraz na nowym stadionie, przy ostatniej stacji czerwonej linii metra - Corinthians Itaquera. Piękny i nowy obiekt, specjalnie na Mistrzostwa Świata. Warto!

Image

Z nowych odkryć kulinarnych polecam restaurację Mocoto. Kiepski dojazd, czasem trzeba godzinę czekać na wolny stolik ale żarcie pyszne a ceny normalne.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
error000 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 04 Sty 2018 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Czas na mały update. W ciągu ostatnich dwóch lat byłem w Sao Paulo z 7-8 razy, i trochę się nauczyłem. Na początek najważniejsze, tj. flaszki z pingą czyli wódzią z trzciny:

Image

Od lewej: Pierwsza to perełka, wielbicielka z Tindera wydała na nią 300 reali!!! Absolutne cudeńko, leżakowała w dębowych beczkach po sherry. Druga, ta z zieloną etykietą to pinga z dodatkiem owocu jambu (wymawiamy żambu). Trudno kupić a jak już znajdziemy to 100r$ trzeba wyłożyć. Tego nie połyka się od razu, tylko płucze się tym usta przez minutę, wciera językiem w dziąsła i policzki a dopiero potem połyka. Uczucie jak po innej popularnej używce, którą się wciera w dziąsła :) Trzecia, Tabaroa to najlepszy znany mi środek nasenny. 80 do 100 r$ ale warto. Usypia się po niej w ubraniu, na siedząco, tak jak się piło. Sny są piękne. Dwie pozostałe to dobre flaszki w rozsądnej cenie (nie pamiętam dokładnie ale ok. 50r$). Wspomniana wyżej Santo Grau ma też tańsze wersje 50-80 r$ i naprawdę warto! Złota Espirito de Minas też jest super a Nega Fulo w glinianej butelce (stówka za 0,7) ma wspaniały, delikatny aromat i smak.

Image

Dla porównania – najtańsza pinga dla bezdomnych kosztuje 3r$ a taka z której w knajpach robią drinki ok 9r$ (Velho Barreiro lub tańsza, 51 – to nazwa, nie cena).

Co do bezpieczeństwa – poza tym że pod moim hotelem policja rozstrzelała jakiegoś kolesia – bez zmian, czyli bez paniki ale myśleć trzeba.

Badoo działa nie gorzej niż Tinder ;)

Na lotnisku Guarulhos są teraz punkty wyznaczone dla Ubera, co w połączeniu z darmowym wifi daje super opcję taniego transportu do Centrum. Pociągu, który miał być gotowy na mistrzostwa świata wciąż nie skończyli budować (skąd my to znamy…).

Image

Więcej o jedzeniu:

Absolutny kulinarny orgazm to restauracja Fogo de Chao. Najlepsze rodizio w Brazylii, dzielnica Jardins blisko muzeum MASP. 138r$ za all you can eat, 25rS za caipirinhę, do tego doliczają 10% tipa. Uwierzcie, warto!

Image

Kolejną fantastyczną nomen omen opcją, jest Nova Opcao Grill (Rua 3 de Dezembro, metro Sao Bento, od pn do pt w porze lunchu). Tu klasa średnia przychodzi na lunch. Mają bardzo dobre piwko Cerpa, grill (słabo wysmażona wołowina to po portugalsku – pisownia fonetyczna – bifi mał pasado). Zobaczcie ile pyszności weszło na mój talerz (cena z piwem 67r$, napiwki nie wymagane):

Image

Po mięsku z grilla koniecznie na jedne z najlepszych caipirinhi w mieście do pobliskiego baru Salve Jorge. Caipirinhę podają z lodami a dokładnie sorbetem, ta na zdjęciu to Babilonia com pinga, z kiwi i miętą, smakuje jak… już Wy mnie znacie i wiecie, jak co ;)

Image

Inna cudowna opcja, druga najlepsza pizza w mieście, czynne 24h – Bella Paulista przy metrze Concolacao. Cudowne żarcie i zimniutkie piwo z beczki, tzw. chopp (wymawiaj „szopi”). Wystarczą 2 porcje pizzy, żeby się najeść, piw nieco więcej do szczęścia potrzeba bo są małe. I piwko i porcja pizzy 10r$. Żeby nie stać w kolejce jak pytają o stoli to mówicie że nie dziękuję i siadacie przy barze. Napiwki niewymagane.

Image

No dobra, to gdzie w takim razie jest teraz najlepsza pizza w mieście? Zapraszam po 16tej do restauracji Flor do Paraiso, metro Paraiso naprzeciwko hotelu Mercure (w pokoju nr 121 zostawiłem miłą niespodziankę, jakby się ktoś wybierał). Pizza serwowana jest od 16tej i nawet znajomi Brazylijczycy nie mogli uwierzyć, jak ja to odkryłem. No jak to jak – najbliższy wódopój od hotelu :) Wiele razy chciałem dla Was zrobić zdjęcie tych pyszności, ale zawsze przypominałem sobie o tym, jak już zjadłem :(

W Sao Paulo robi się modne dobre piwo. Tanio nie jest ale wreszcie coś, co da się pić. Na przykład w świetnym barze naprzeciwko muzeum MASP o nazwie Charme Paulista wypijemy za ok. 15r$ (obligatoryjne 10% tipa doliczane do rachunku) piwko Paulistania a za 20r$ naprawdę mocną caipirinhę.

Image

Na słynną feijoadę, kiełbaski w stylu polskim i całą resztę w stylu mega brazylijskim chodzi się tutaj:
http://sujinho.com.br/restaurante/
Krótki spacer z metra Concolacao. Uwaga, nie akceptują kart. Są tak popularni, że im nie zależy. Największe tłumy w środę. Porcja jednoosobowa wystarcza dla dwóch rosłych mężczyzn.

Wrzucam też parę fotek z Mercado Municipal (krótki spacer od metra Sao Bento):

Image

Image

Image

Kochani, tu nie ma co myśleć, tu się trzeba pakować :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group