Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Gru 2015 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kupienie znaczków pocztowych w Brazylii to nie lada wyzwanie. Zasadniczo nigdzie nie można ich kupić - oczywiście poza placówkami poczty (correios). Te są jednak krótko otwarte (przeważnie pn-pt 9-17) i są w nich gigantyczne kolejki płacących rachunki. Pierwszego dnia poddałem się po pół godziny - kolejka praktycznie się nie ruszyła. Kolejnego dnia się wycwaniłem i byłem pod pocztą 40 minut przed otwarciem. Sukces - byłem szósty w kolejce, więc koło 9:15 miałem upragnione znaczki :)
P.S. Znaczek do Polski kosztuje 3,40 reala.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Gru 2015 06:02 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
W Rio na poczcie trzeba bylo wyciagnac odpowiedni numerek ( my ze wzgledu na bariere jezykowa wyciagnelismy pierwszy z brzegu) no i czekac. Mielismy w reku caly plik pocztowek( a co ,niech zazdraszczaja :lol: ). Widzac co mamy w reku pewien pan z ochrony zawolal nas i zaprowadzil nas do okienka bez kolejki. A moze to to ze byly ze mna dwie mile panie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Gru 2015 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
btw google podaje ze niektore urzedy pocztowe sa otwarte w sobote - jest to klamstwo [tzn sprawdzone tylko na jednym przykladzie, Rio / Copacabana ]

dlatego tez moje kartki z Brazylii beda wyslane z Hiszpanii :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2015 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie można też zbytnio wierzyć witrynie correios.com.br. Dwukrotnie - w Angra dos Reis i Vila do Abraão - mimo że wg. tej strony powinno być otwarte, było zamknięte.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sty 2016 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kronikarskim obowiązkiem donoszę, że do adresatów, po 5 tygodniach od nadania, dotarły 4 z 6 wysłanych kartek. O dziwo, wszystkie do Warszawy - te na "prowincję" (jeszcze) nie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2016 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Najlepszym sposobem jest nadać kartki do wysłania w recepcji w hotelu, fakt ze za taką usługę liczą sobie po 4 reale gdzie znaczek kosztuje 1,5 ale przynajmniej nie trzeba sie martwic i kombinować. Nasze kartki nadane w Rio 1 grudnia właśnie dotarły do PL.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2016 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
W takim razie miałem szczęście. Nasze pocztówki z Rio zostały wysłane w placówce bez żadnych kolejek, chyba nawet nikogo na poczcie nie było ;) Za to mieliśmy problem ze znalezieniem samej poczty, a gdy już do niej trafiliśmy to po pokazaniu kartek Pani z okienka odesłała nas w inne miejsce. Chyba zrozumiała, że chcemy kupić pocztówki. Za 2 minuty wróciliśmy i sprawa załatwiona. Same kartki trafiły do adresatów chyba po 3 tygodniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2016 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
U mnie 2 kartki nie dotarły i już pewnie nie dotrą.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2016 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 13
U mnie wszystkie kartki dotarły, ale po prawie 2 miesiącach :)
_________________
Festiwal brazylijski Bom Dia Brasil w Warszawie -> http://brasil.com.pl
Fundacja kultury brazylijskiej Macunaima -> http://macunaima.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lut 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Z każdego dalszego wyjazdu wysyłam kartkę do siebie. Z Rio przyszła równo po trzech tygodniach. Ze znaczkami był ten sam problem co u @krasnal, co zachodziliśmy na pocztę to było mnóstwo ludzi. Dopiero za którymś podejściem udało się nam kupić znaczki :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lut 2016 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
w znalezieniu poczty skorzystalem z wykazu placówek pocztowych na: http://www.gringo-rio.com/rio-info/tour ... es-in-rio/. Może się komuś przyda :)
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group