Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2014 22:59 

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 2
Jak wygląda możliwość wynajęcia samochodu na wyżej wymienionych wyspach (jeżeli to ma znaczenie - termin to przełom listopada i grudnia br.)? Internet nie jest najgęściej zaopatrzony w tego rodzaju informacje, a mimo niewielkich rozmiarów odległości, zwłaszcza na Sao Antao, nie są małe. Czy jednak lepiej zdać się na "transport publiczny"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:37 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Ogólnie jest to droga impreza. Nie jest to takie szerokodostępne jak w Europie. Za wynajem Fiata Pandy w Mindelo zaplacilismy 46€/doba. Myslelismy o wynajmie rowerow ale wyszlo na to ze kosztuje to 17€/os/dzien wiec stwierdzilismy ze samochód taniej wyjdzie :P
W Sal - Santa Maria - wynajem terenowki, Suzuki Jimny na dobę zapłaciliśmy 55€.
W obu miejscach załatwialiśmy samochód w guesthousie gdzie nocowaliśmy. Większość hosteli/hoteli załatwia wynajem samochodów.
W Santo Antao nie ma opcji wynajmu samochodu.
Ceny trochę kosmos. Jeśli ktoś nie nastawia się na koczowanie pod namiotem na dziko to musi się liczyć ze wycieczka trochę kasy go pochłonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Mar 2023 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Obecnie na Santo Antao dostępne są minimum 3 wypożyczalnie samochodów. Dwie posiadają bardzo dobre opinie Novalinha Transporte Turistico oraz Vale&montanha. Najlepiej kontaktować się przez Whatsapp pobierając numer z googla. Ceny to ok. 50-70 eur za dobę. Parę lat temu poprzednik napisał, że to bardzo drogo, ale czasy taniego wynajmu w Europie również minęły, więc dla mnie cena jest normalna.
Niestety powyższe wypożyczanie nie miały dostępnych samochodów na 5 osób w moim terminie (najpopularniejsze są 4os Suzuki Jimmy), a dostępne samochody miała jedynie 3cia wypożyczalnia. Najgorzej oceniania - Pegaso.
Wypożyczonym autem była Dacia Duster, nowa w bardzo dobrym stanie. Znając jednak opinie na temat wypożyczalni, samochód obfotografowałem setką zdjęć z każdą najdrobniejszą ryską z różnych perspektyw, również w środku.
Z samym samochodem nie było żadnych problemów, jednak pierwsza 'kreska paliwa' zeszła po przejechaniu ~2km. Dziwne, choć zdarza się.

Ogólnie wypożyczanie samochodu uważam za świetną decyzję.
Wynajęty apartament, Lombo Branco, jest w dość odosobnionym miejscu, kawałek wspinaczki od głównej drogi, więc zawsze niezbędna byłaby wspinaczka. Co więcej, aluguer jeżdżą głównie po trasie Porto Novo - Ribera Grande przez Paul i na innych trasach to albo łapanie stopa, albo liczenie na szczęście, albo długie spacery. Ponadto aluguery jeżdżą dość pełne i łapanie podwózki na środku trasy było często możliwe dla 1-2 osób, bardzo rzadko dla 5 na raz. No i po godzinie 18 nie jedzie już praktycznie nic.

Wracając do wypożyczalni. Przez zwrotem lekko sprzątałem auto, wyzerowałem podrzędny licznik (podobno potrafiłą się przyczepić za: za dużo przechanych kilometrów) i zatankowałem auto pod korek w Ribera Grande. Przy zwrocie Pan szukał i szukał, po czym stwierdził, że auto brudne i 4 EUR za sprzątnie. Niespodziewanie, ale do przeżycia. Ale. Po paru minutach gość z wypożyczalni znalazł mnie w kolejce na prom i kazał dopłacić ~25 EUR za paliwo! Jako 'dowód' pokazał filmik jak tankuje auto za ową kwotę. Na szczęście kaucja była już zwrócona (200 EUR w gotówce), więc skończyło się na tym, że zwyzywałem go od oszustów i poszedł sobie.
Eh, szkoda, że w tym kraju często nie potrafią zrozumieć, że dobra opinia i zadowolenie klienta, przekładają się na więcej klientów i długoterminowo większy zarobek, niż te ~30 EUR na które oskubią paru turystów.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group