Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Gru 2014 20:41 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Chciałabym przedostać się z Santiago de Compostela do Porto lub docelowo Lizbony. Najłatwiej chyba do Porto - jest autobus, ale chyba tylko raz dziennie (rusza ok. południa), mnie interesuje raczej coś wieczorem. Są też podobno pociągi via Vigo. Ale niestety nie mogę ustalić ceny, ani też jak często jeżdżą takie pociągi. Czy ktoś mógłby pomóc? Strony albo mi nie działają, albo są tylko hiszpańsku/portugalsku. Rozważałam też wynajem auta, ale to koszt 135 EUR, więc nieopłacalnie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 28 Gru 2014 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mi wychodzi, że ten w południe jedzie właśnie do Lizbony (58€ OW).
http://www.alsa.es/portal/alsa/jsp/itin ... anyId1=675
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Gru 2014 21:42 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Szukałem kiedyś informacji jak ogarnąć tę trasę. Generalnie drogo.
Próbowała/eś blabla?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
na blabla widziałam tylko 1 przejazd, więc nie ma chyba co się na nich opierać
Szukam raczej alternatywy właśnie dla tego jedynego autobusu. Plan mniej więcej jest taki, żeby rano (ok 8) przylecieć do Santiago i zostać cały dzień, a wieczorem przejechać do Porto (polecieć do Lizbony, ale bezpośrednich lotów nie ma:(

więc ledwie 4h na Santiago to za mało :( nie wiem za bardzo gdzie szukać tych pociągów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:16 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Tak jak napisałe/aś, tylko z przesiadką via Vigo

Santiago-Vigo
http://www.renfe.com/

Vigo-Porto/Lizbona
http://www.cp.pt
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a jak kupić bilety?
o ile na renfe widzę możliwość, to na tej portugalskiej stronie nie widzę takiej opcji :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wygląda na to, że tylko w kasie.
Pod linkiem: http://www.cp.pt/passageiros/en/buy-tic ... les-points po wybraniu opcji "International" zostają tylko kasy biletowe.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Gru 2014 23:03 

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 1
dokładnie..tylko z przesiadką można dojechać..też tak jechałam 7 lat temu-z Santiago do Vigo..a potem busem (choć tylko do Bragi gdzie mieliśmy nocleg);). Sprawdziłam moje notatki-z Porto do Santiago mieliśmy..4 przesiadki :roll: (Nine,Valenca,Tui i Vigo) ...wieczorem pociągi jeżdżą średnio co godzinę ale musisz sprawdzić dalsze połączenia żeby nie utknąć w Vigo... ;) a ceny pociągu wg obecnego rozkładu jazdy ok.10E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Gru 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Z Vigo do Porto jeżdżą także autobusy kilka razy dziennie. Jechałem na pewno w ten sposób - z Santiago do Vigo pociągiem, a dalej autobusem kilka lat temu. Strona www.autna.com.
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Gru 2014 11:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
dzięki. autobusy też tylko 3x dziennie widzę i żaden późnym wieczorem, jedynie coś rano trzeba by wziąć następnego dnia.
W każdym razie dzięki wielkie za pomoc! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Gru 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
maxima napisał(a):
dzięki. autobusy też tylko 3x dziennie widzę i żaden późnym wieczorem, jedynie coś rano trzeba by wziąć następnego dnia.
W każdym razie dzięki wielkie za pomoc! :)

No ostatni bezpośredni autobus o 17:00 z Santiago. Później to już chyba tylko pociąg z nocką w Vigo ;)
Z drugiej strony, od 8:00 do 17:00 na Santiago moim zdaniem chyba wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Gru 2014 15:10 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
lukket napisał(a):
maxima napisał(a):
dzięki. autobusy też tylko 3x dziennie widzę i żaden późnym wieczorem, jedynie coś rano trzeba by wziąć następnego dnia.
W każdym razie dzięki wielkie za pomoc! :)

No ostatni bezpośredni autobus o 17:00 z Santiago. Później to już chyba tylko pociąg z nocką w Vigo ;)
Z drugiej strony, od 8:00 do 17:00 na Santiago moim zdaniem chyba wystarczy.


a gdzie Ty widzisz ten autobus z Santiago do Porto o 17?
bo na http://www.autna.com ja nie widzę w ogóle połączeń z Santiago, tylko z Vigo?

a taki o 17 by mi pasował
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Gru 2014 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
rozkład, jest o 17, jeździ codziennie
http://www.autna.com/es/horarios-y-tarifas/
i pdf
http://www.autna.com/wp-content/uploads ... s_2014.pdf
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Gru 2014 16:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
cypel napisał(a):


super, wielkie dzięki! rozumiem, że nie można kupić biletów online? u kierowcy? w jakiejś budce na dworcu? 26,5 EUR za OW?
a orientujecie się może czy rozkład jest tez aktualny w okresie wielkanocy??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Gru 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
No to gdzie ja to znalazłem już wiesz ;)

Rozkład jest podany na 2014 rok, więc będzie trzeba po Nowym Roku sprawdzić, czy są jakieś zmiany. Ja swój bilet kupowałem w Vigo w kasie na dworcu jeśli dobrze pamiętam, więc w Santiago może być podobnie. No i z opisu na stronie wynika, że w Vigo trzeba przejść z jednego autobusu do drugiego (rozkład w kolorze niebieskim).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Sty 2015 10:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Napisałam w końcu do autna i dostałam odpowiedź, że rzeczywiście trzeba kupić 2 bilety:
Cytuj:
If you want to travel from Santiago to Porto, you should buy two different tickets in two different companies. In the Bus Station of Santiago you could buy a ticket from Santiago to Vigo, in a company called Castromil. Then you could buy our tickets from Vigo to Porto , so you could buy our tickets on line www.autna.com/venta or in the bus. In platform 3.


Martwi mnie tylko co się stanie jeśli autobus z Santiago się spóźni, a ten do Porto odjedzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
maxima napisał(a):
Napisałam w końcu do autna i dostałam odpowiedź, że rzeczywiście trzeba kupić 2 bilety:
Cytuj:
If you want to travel from Santiago to Porto, you should buy two different tickets in two different companies. In the Bus Station of Santiago you could buy a ticket from Santiago to Vigo, in a company called Castromil. Then you could buy our tickets from Vigo to Porto , so you could buy our tickets on line http://www.autna.com/venta or in the bus. In platform 3.


Martwi mnie tylko co się stanie jeśli autobus z Santiago się spóźni, a ten do Porto odjedzie.


Jeśli są na wspólnym rozkładzie to może (moim zdaniem powinny być) skomunikowane ze sobą?
Myślę, że jeśli napiszesz do nich powinni ci udzielić również takiej informacji, czy jeden czeka na drugi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:41 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1800
niebieski
@maxima

Udalo sie przejechac? Wchodzac n ich strone widze, ze rozkladu z Santiago do Porto nie ma, odsylaja do "konsultacji" telefonicznej(?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
tak, bez problemu
Trzeba pojechać busem do Vigo i się przesiąść. Bilety na trasę Vigo-Porto kupuje się u kierowcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Sie 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Robiłem tę trasę w lipcu i śmiało mogę polecić korzystanie w tych okolicach z blablacaru. Pojechaliśmy z Santiago do Vigo za 5 euro i za kolejne 5 do Bragi (do Porto też były możliwości, natomiast z Bragi do Porto jedzie już podmiejski pociąg za kilka euro), więc wyszło sporo taniej niż autobusem/pociągiem, a dostępność przejazdów była bardzo duża (jeśli ktoś chce przy okazji zobaczyć Bragę to polecam Carlosa na blablacarze - jeździ praktycznie codziennie wieczorem (i rano w stronę przeciwną), bo mieszka w Bradze a pracuje na lotnisku w Vigo - jeden minus, odjeżdża z lotniska, więc trzeba podjechać tam autobusem za 1,4 euro, za to może udzielić wielu przydatnych wskazówek odnośnie Bragi i Portugalii).
Góra
 Profil Relacje PM off
rml lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group