Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Gru 2017 10:12 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 41
Witajcie,
w dniach 06-14.01.2018 lecę w celach biznesowych do San Jose (Kalifornia). Jest to moja Iwsza podróż do USA, i jestem lekko niepewny.

Mam kilka pytań, czy możecie wspomóc?
1) Jakimi liniami najlepiej lecieć żeby było wygodnie przez tyle godzin (mam 190cm wzrostu) np. KLM?
2) Jaki samolot polecacie np. Airbus A330?
3) Czy rezerwując lot muszę podać numer wizy (otrzymam ją zapewne ~04.01.18)?
4) Czy są jakieś wymogi jeżeli chodzi o bagaż rejestrowany i podręczny, np. nie mogę zabrać antybiotyku?
5) Czy są jeszcze dodatkowe kwestie na które warto zwrócić uwagę w kwestii podróży?

Lot, widzę że jest w większości z dwoma przesiadkami.
Będę wdzięczny za szybką pomoc.

Pozdrawiam
MD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Gru 2017 11:11 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
1) W większości opcji lotów będziesz miał z 2 przesiadkami i różne linie. Ja wybrałbym LOT do LA i jedna krótka przesiadka. Generalnie linie europejskie mają lepszy serwis od amerykańskich. Jak naprawdę potrzebujesz komfortu niech pracodawca szarpnie się na business lub chociaż premium economy :)

2) Górę A380, ale ciężko pogodzić to z propozycją powyżej :)

3) nie

4) Możesz zabrać, ale są leki na których nie można przewozić np. opioidy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Gru 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Jeśli chodzi o komfort podróży to również wybrałbym LOT, bo do LA z Warszawy lecisz bez przesiadek. Stamtąd weź sobie jakiś lot wewnętrzny do San Jose. Na spokojnie to ok 3 godziny na przesiadkę, lub dwie na szybko jeśli ogarniasz loty. Jeśli na miejscu będziesz jeździł autem to możesz wybrać sobie lot do San Francisco, a stamtąd już dostaniesz się do SJ samochodem. Możliwości masz sporo kwestia jak bardzo chcesz ograniczyć przesiadki? Numeru wizy nie musisz podawać rezerwując lot, ale będą o niego prosić przy odprawie. Wymogi bagażu zależą od klasy którą lecisz, ale głównie chodzi o wagę i ilość walizek. Jeśli lecisz normalnymi liniami, a nie jakimś low cost'em z promocji to będzie normalna walizka (suma 156cm) do 23kg. Dodatkowych kwestii żadnych nie ma. Możesz sobie wybrać posiłek specjalny jeśli jesteś na jakiejś diecie lub masz po prostu taki kaprys :) Na wybór ciekawszego miejsca i poznanie samolotów może przydać się stronka SeatGuru. I to chyba tyle. Pozdrawiam i życzę miłego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 163
Kilometry: 445 033
A ja radzę wręcz przeciwnie, nie lecieć ciasnym Dreamlinerem LOT-u. Ale po kolei... lotnisko w SJ jest troszkę jakby to powiedzieć regionalne, w szczególności porównując je do pobliskiego San Francisco. A że w obszarze Bay Area nie ma praktycznie transportu publicznego, to czy odbierze Cię ktoś, czy też wypożyczysz auto w SJ czy SF nie ma żadnego znaczenia. Lot do SF otwiera więcej wg. mnie możliwości, lecisz z Polski do Europy i stamtąd bezpośrednio do SF. Np. przez Londyn, Paryż itd. Wybierasz linię, ilość miejsca na nogi ... Powodzenia, pozdrów Kalifornię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Gru 2017 22:05 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 41
-- 26 Gru 2017 21:03 --

kontrol napisał(a):
Jeśli chodzi o komfort podróży to również wybrałbym LOT, bo do LA z Warszawy lecisz bez przesiadek. Stamtąd weź sobie jakiś lot wewnętrzny do San Jose. Na spokojnie to ok 3 godziny na przesiadkę, lub dwie na szybko jeśli ogarniasz loty. Jeśli na miejscu będziesz jeździł autem to możesz wybrać sobie lot do San Francisco, a stamtąd już dostaniesz się do SJ samochodem. Możliwości masz sporo kwestia jak bardzo chcesz ograniczyć przesiadki? Numeru wizy nie musisz podawać rezerwując lot, ale będą o niego prosić przy odprawie. Wymogi bagażu zależą od klasy którą lecisz, ale głównie chodzi o wagę i ilość walizek. Jeśli lecisz normalnymi liniami, a nie jakimś low cost'em z promocji to będzie normalna walizka (suma 156cm) do 23kg. Dodatkowych kwestii żadnych nie ma. Możesz sobie wybrać posiłek specjalny jeśli jesteś na jakiejś diecie lub masz po prostu taki kaprys :) Na wybór ciekawszego miejsca i poznanie samolotów może przydać się stronka SeatGuru. I to chyba tyle. Pozdrawiam i życzę miłego lotu.



Dziękuję za tą stronę - SeatGuru. Jest rewelacyjna!

-- 26 Gru 2017 21:05 --

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Gru 2017 14:14 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 41
Mam jeszcze pytanie,
przeglądając loty na różnych wyszukiwarkach, część z nich ma lepsze lub gorsze filtry. Czy znacie może stronę na której mógłbym sprawdzić co zawiera się w cenie biletu /przelocie?
Np.
Na fly4free jest wyszczególnienie o przekąskach, posiłkach i innych. Jednak brakuje mi filtru po godzinie przylotu lub powrotu i innych.



Dziękuję za pomoc!


P.S.
Szczęśliwego Nowego Roku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Gru 2017 15:49 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 41
Jeszcze mam pytanie dotyczące wynajmu samochodu na lotnisku w San Francisco.

1) Czy zwykłe polskie prawo jazdy kat. B wystarczy do poruszania się w okolicach SF?
2) Gdzie najlepiej wynająć auto np. Hertz?
3) Czy mam wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie w punkcie?
4) Czy są jakieś rzeczy o których powinienem wiedzieć?

Pozdrawiam
Maciej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Gru 2017 16:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
-- 31 Gru 2017 15:49 --

Cytuj:
1) Jakimi liniami najlepiej lecieć żeby było wygodnie przez tyle godzin (mam 190cm wzrostu) np. KLM?

Dowolnymi, ale nie w klasie economy.

-- 31 Gru 2017 15:52 --

Cytuj:
1) Czy zwykłe polskie prawo jazdy kat. B wystarczy do poruszania się w okolicach SF?

Tak.
Cytuj:
2) Gdzie najlepiej wynająć auto np. Hertz?

Tam, gdzie chcesz?
Cytuj:
3) Czy mam wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie w punkcie?

Jak chcesz. Jesteś biznesmenem, więc dokonaj kalkulacji ryzyka.
Cytuj:
4) Czy są jakieś rzeczy o których powinienem wiedzieć?

To zależy od tego, co już wiesz ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Gru 2017 16:54 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
@debiecm - tutaj masz cały wątek na temat wynajmu samochodu na zachodnim wybrzeżu - https://www.fly4free.pl/forum/wypozyczenie-auta-zachodnie-wybrzeze,765,88613
Musisz sprawdzić w datach, którch chcesz wypożyczyć cenę i warunki ubezpieczenia w róznych firmach. Polecam alamo ( sam rezerwowałem ze strony http://www.alamo.co.uk, ale wersja włoska może mieć w twoim przypadku lepsze ceny). Alamo oferuje cenę z ubezpieczeniem bez udziału własnego. Dobre ceny ma też Hertz ( z tym kodem 618583 masz dodatkowo 15 % zniżki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:28 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 41
A czy moglibyście polecić jakieś knajpy w których można zjeść coś dobrego w rozsądnych pieniądzach?
Preferuje kuchnię japońska, włoską, chińska oraz owoce morza w każdej postaci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Strona główna » Forum podróżnika » Ameryka Północna » USA » Jedzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group