Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2020 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Hej,

w lipcu będę pożyczał 15-osobowe auto w NYC. Jadę ze znajomymi do NYC i na 2 dni potrzebujemy takie auto. Wszyscy się boją jeździć po NYC, padło na mnie ze względu na doświadczenie i będę się tym poruszał. Już takimi autami jeździłem i ogólnie znalazłem sobie taki samochód, nawet zabookowałem w dość dobrych pieniądzach, ale wymagają ode mnie bym posiadał ze sobą własne ubezpieczenie na pokrycie ewentualnych szkód. Piszą, że to ma być nastepujące ubezpieczenie:

You'll have to show proof of full coverage for 15 passenger van for Collision & Liability.

Z wykluczeniem - *Insurance NOT ACCEPTED: $1 A Day, Allianz, Good2Go, The General, National Continental, P.A.I.P, S.A.I.P*

Pytanie zatem czy spotkaliście się z takim ubezpieczeniem i czy możecie poradzić gdzie takie coś nabyć?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 10 Mar 2020 01:28 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Jeśli masz zwykłe prawko kat B - to nie masz uprawnień do kierowania tym (max. 9 os) - i ubezpieczenie tak czy inaczej może okazać się nieprzydatne w razie kolizji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Mar 2020 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Na przewóz powyżej 9 osób nalezy posiadać kwalifikacje na przewóz osób (uprawnienia, egzamin etc), ale to dotyczy Polski. Jak jest w USA musisz ustalić. Myślę, że powinniście pomyśleć o dwóch typowych busach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Mar 2020 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Standardowe "turystyczne" ubezpieczenia excess nie obejma tego, bo taki pojazd bedzie klasyfikowany jako commercial. Lepiej wynajac dwa mniejsze pojazdy lapiace sie w klasyfikacje samochodow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2020 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Moi drodzy, ja nie pytam czy tym mogę jeździć, bo mogę jeździć. Prawo w USA zezwala na kategorii B przewozić do 14 osób + kierowca. Jeździłem już busem 15-osobowym słownie PIĘĆ RAZY w USA. Wynajmowałem jednak z komercyjnych wypożyczalni - Enterprise / Alamo i tam takie dodatkowe ubezpieczenie nie było wymagane. Pierwszy raz (ze względu na trudny termin) wynajmuje z małej lokalnej wypożyczalni i oni żądają takiego dodatkowego ubezpieczenia. Dlatego pytam się Was o poradę dotyczącą ubezpieczenia, a nie tego czy mogę prowadzić taki samochód.

Prosiłbym o wypowiedzi zatem tylko dotyczące ubezpieczenia.

M.

P.S. Wynajem dwóch aut nie wchodzi w grę i nie będę wchodził w polemikę, dlaczego i jak. Po prostu nie wchodzi w grę i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Mar 2020 18:00 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Nie chcę wchodzić w większą polemikę, też przerabiałem ten temat - wiadomo, że wypożyczalnia samochód wypożyczy, bo takie są u nich zasady. Natomiast kierowca posiadający polskie prawko ma uprawnienie do przewozu max 8 miejsc oprócz kierowcy - o czym jest wyraźna informacja w międzynarodowym prawie jazdy ("Kat B - pojazdy samochodowe, posiadające oprócz siedzenia dla kierowcy najwyżej osiem miejsc siedzących")
Oczywiście jeśli posiadamy amerykańskie prawko to inna historia.
@ledakar to że jeździłeś to jest żaden argument za tym, że można legalnie jeździć;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Mar 2020 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@niciej Byłem kontrolowany kilkukrotnie przez policję w USA jak prowadziłem auto 15-osobowe i nigdy nie przyczepili się do mojego PL i międzynarodowego prawa jazdy. Dlaczego? Nie wiem czy wiesz jaka jest policja w USA - to nie jest taka jak w PL, że przymkną na coś oko - na nic nie przymykają.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Mar 2020 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Sprawa jest dosyć prosta. Ubezpieczenie się znajdzie, to nie problem. Problem może być w przypadku szkody i wypłaty odszkodowania, gdy okaże się, że nie miałeś uprawnień. A wtedy to będą sprawdzali bardzo dokładnie, nie jak policja na drodze. Więc weź się upewnij.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
niciej lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group