Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: San Francisco w maju
#1 PostWysłany: 10 Lut 2013 13:06 

Witam,

W maju bede mial okazje spedzic weekend w San Francisco, mozliwe, ze dodatkowo bede mial tydzien na okolice.
Co radzicie zwiedziec przez weekend w SSF, a jezeli opcja dodatkowego tygodnia wypali, to procz tego polecacie?

dzieki
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 11 Lut 2013 09:44 

Jeżeli wypali Ci ten tydzień to skoczyłbym na 4-5 dni na Hawaje.
Druga opcja to wybrane parki Utah, Nevady lub Kolorado. Odpuściłbym Kalifornię, a zwłaszcza LA.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 11 Lut 2013 10:02 
Awatar użytkownika

niebieski
California oferuje wiele atrakcji! My wypozyczylismy samochod (Dollar rental) i Highway 1 oraz Pacific Coast Highway przemierzylismy wybrzeze do San Diego. Odwiedzielismy min.: Santa Cruz, 17 mile drive, Monterey, Caramel, Big Sur, Hearst Castle, Piedros Blancos, San Luis Obispo, Santa Barbara, Santa Monica, Venece, LA (osobiscie nie polecam), Huffingon Beach, San Diego. Wszystko w 5 dni. Najbardziej podobal nam sie odcinek Big Sur. Widzielismy lwy morskie, slonie morskie, delfiny. Spektakularne widoki! Polecam.
San Francisco jest moim ulubionym miastem w USA. Spedziliemy tam 4 dni. Pamietaj o wycieczce na Alcatraz!

#4 PostWysłany: 11 Lut 2013 21:34 

niebieski
Podepnę się.

W marcu jestem na 10 dni w LA.
Plan mam nastepujący:
1-2 dni w LA (Huntington Beach, Holywood itp)
2 dni na okrężną trasę przez Dolinę Śmierci do SF
1 dzień w SF
4 dni na Hawajach/Maui
1 dzień w SF
1 dzień na Highway 1 do LA

Czy brzmi to rozsądnie? Obawiam się zwłaszcza they highway 1, że 1 dzień to za mało. Interesuje mnie głównie Santa Cruz po drodze i ogólnie jak można zauważyć, wyjazd jest głównie pod surfera - jadę fotografować kulturę surferską - więc spokojnie, w Santa Cruz nie będę marnował czasu na pływanie ;)

Druga sprawa - mam ochotę wynająć albo kabrioleta (camaro lub mustanga) albo pickupa. Czy takie samochody na taką wycieczkę mają sens w kwestii komfortu i praktyki?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 18 Lut 2013 13:23 

Bez wzgledu czy jestesmy w S.F czy L.A. zaliczenie Pacific Coast Hwy jest jedna z najpieknieszych atrakcji...Sam przejazd trwa z masa przysanka caly dzien w jedna strone...W drodze powrotnej mozna pojechac autostrada co zajmie z 5-6h....Polecam zachod slonca oraz miejsce gdzie wyleguja sie foki....Widoki sa niesamowite....
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 25 Lut 2013 08:32 

Loty: 2
Kilometry: 3 964
jacek6619 napisał(a):
Bez wzgledu czy jestesmy w S.F czy L.A. zaliczenie Pacific Coast Hwy jest jedna z najpieknieszych atrakcji...Sam przejazd trwa z masa przysanka caly dzien w jedna strone...W drodze powrotnej mozna pojechac autostrada co zajmie z 5-6h....Polecam zachod slonca oraz miejsce gdzie wyleguja sie foki....Widoki sa niesamowite....

Pacific Coast Hway zdecydowanie warto. Samo L.A. można sobie darować. Dolina Śmierci, jesli ktoś ma mało czasu to bardziej polecam Sequoia Park przy Yosemity. Yosemity też fajny ale bardzo dużo ludzi. Jak się ma 4 dni to o wypadzie na objazd parków w Utah, można zapomnieć. S.F. imho też nieco przereklamowane - 2 dni wystarczy, no chyba, że jest się fanem miast i miejskiej rozrywki (np. muzeów i galerii).
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 25 Lut 2013 09:20 
Awatar użytkownika

Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
planowałem na ten rok dla siebie wizytę na Zachodzie USA, jednak lecimy na wschód+ Hawaje. Tutaj to co wyszperałem w sieci odnośnie San Francisco:

1. Golden Gate Bridge
2. Alcatraz
3. Lombard Street
4. Financial district
5. Alamo Square
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 25 Lut 2013 13:33 

timu napisał(a):
planowałem na ten rok dla siebie wizytę na Zachodzie USA, jednak lecimy na wschód+ Hawaje. Tutaj to co wyszperałem w sieci odnośnie San Francisco:

1. Golden Gate Bridge
2. Alcatraz
3. Lombard Street
4. Financial district
5. Alamo Square

To w zasadzie jest do zrobienia w pół dnia. Ja bym odpuścił sobie Alcatraz moim zdaniem nic wartego uwagi. Dodałbym za to Castro, Chinatown. W zasadzie zgodzę się, ze to najfajniejsze miasto w USA.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 25 Lut 2013 14:00 

niebieski
I jeszcze "painted ladies" przy Alamo Square - dla fanów wiktoriańskiej architektury i serialu "Pełna chata" (Full House") :)
 Relacje PM off  

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości