Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Wrz 2011 13:35 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Witam
Planujemy wypozyczyc auto na 14dni - pojechac do Vegas na kilka dni.

Wszystkie albo wiekszosc wypozyczalni maja dodatkowa oplate za 21-25 lat kierowcy - ja niestety mam 22 i jestem najstarszy z calej grupy - czy sa jakies ktore nie maja tej oplaty? Co byscie polecili?

Pytam rowiez o ubezpieczenie - sa jakies dodatkowe czytalem na stronach wypozyczalni ktore zabezpieczaja tworetycznie nas przed wkladem wlasnym w razie wypadku stluczki itd.

Jakie porady co do wypozyczania auta w usa?:-)

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi!
Michal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 29 Wrz 2011 13:56 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Ja mogę powiedzieć tylko tyle że jak byłem ostatnio w USA (wschodnie wybrzeże) to też miałem poniżej 25 lat i żadnej wypożyczalni bez takiej dopłaty nie znalazłem. Możesz spróbować poszukać jakichś lokalnych, niesieciowych.

Warunki, także prawne, mogą się różnić w zależności od stanu. Np. kilka lat temu w NY weszło prawo stanowe zmuszające wypożyczalnie do wypożyczania samochodu od 18 roku życia (dotychczas limit był 21). Wypożyczalnie się dostosowały, ale wprowadziły dodatkową opłatę dla kierowców poniżej 21 lat - bodajże 100$/dzień :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2011 14:59 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Raczej nie znajdziesz bez dodatkowej opłaty - do 25 lat chyba wszystkie mają droższą stawkę za wypożyczenie. Oczywiscie karta kredytowa, bez tez juz o dziwo wypożyczają, ale problemy są wiec moim zdaniem nie warto.
Jesli chcecie wypożyczyć bez ubezpieczenia to przygotujcie się na dłuższa pogadankę. W LA przed nami w kolejce stało jakichś 4 chłopa, którzy mieli duże problemy z wypożyczeniem przez brokera AutoEurope, bo broker chyba miał przejmować ryzyko ubezpieczeniowe. Nie wiem, jak te negocjacje się zakończyły bo my swoim odjechaliśmy w siną dal :) No i pierwsze o co pyta policja to ubezpieczenie.
No i polecam raczej nastawić się na wyszukanie kuponów rabatowych żeby koszty zbić (w necie, a także na stronach wypożyczalni). Czasami system "bookuje" razem z ubezpieczaniem (tzn wlicza ubezpieczenie za 0USD :).
My za 21 dni wypożyczenia w LA (LAX->LAX) zapłaciliśmy 561 USD z "ubezpieczniem" LDW i tym ichniejszym "OC".
Nie wspomnę że był dzień free upgrade i w cenie osobówki dostaliśmy SUVa.... :)
Realia opisane powyżej dotyczą czerwca 2011.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Wrz 2011 01:50 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Nikt z nas kredytówki nie posiada - posiadam jedynie złotą debit mastercard - przejdzie ?;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Wrz 2011 09:54 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
No to trochę słabo. W USA bez kredytowej, jak to ktoś ładnie napisał, po prostu nie jesteś wiarygodny ;-)
To znaczy, o dziwo, to nie jest tak że nie masz szans wypożyczyć samochodu (jak jeszcze parę lat temu mi się nie udało bez kredytowej i to prezentowanej przez osobę która była wykazana jako główny driver). Dlatego w tym roku ze zdziwieniem zobaczyłam że (przynajmniej w tej wypożyczalni, w ktorej braliśmy) na blacie check-inu jest wystawiona informacja że można wypożyczyć bez KK (rezerwacja też nie wymagała KK). Oczywiście są dodatkowe wymogi - z tego co doczytałam na pewno np. trzeba było przedstawić bilet powrotny (reszty nie przeczytalam bo było małą czcionką). Najlpiej, jak już wybierzecie auto i wypożyczalnię to napisać @ podając miejsce odbioru (w roznych stanach mogą być rózne warunki), to wam napiszą. Tak czy inaczej to polecam wyrobienie KK jak macie czas. Tym bardziej że w LV (jak bedziecie w tygodniu a nie w weekned) macie szansę na naprawdę luksusowe hotele za grosze, jesli tylko wcześniej zarezerwujecie (a rezerwacja tego już chyba bez karty nie przejdzie).
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Paź 2011 18:52 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Testowo zarezerwowałem auto w Dollar.com - oczywiście nie podają kwoty końcowej tj. z age fee (21-25lat), sli, ldw - napisalem maila ale ciekawe ile poczekam na odpowiedz - tj. ceny koncowej ;-)

Na innych stronach na 2tyg trzeba liczyc jakos z tymi ubezpieczeniami i oplatami - jakos 900$ na 2tyg...

Czy ktoś może coś polecić ?:P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2011 09:48 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Z Age Fee full LDW i OC w national car rentals masz za ok 812USD, do 15 grudnia bo do wtedy dziala kupon.
Nationala mogę polecić. Wszystko czarno na białym, fajne, dobrze serwisowane (po kazdym wypozyczeniu sprawdzane) samochody. No i maja niewiele samochodów małych klas takze mozna liczyc na free upgrade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2011 10:22 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
I tak zrobilem. National car - ford fusion - wzialem kupon z jakiejs strony na free upgrade - wybralem corolle - dostane poziom wyzej za ta sama ceme tj. 843$ na 14dni ;-)

Dzieki za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Paź 2011 13:06 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
National publikuje kupony na wlasnej stronie internetowej i z tej lepiej wziac - ja wyższą chyba niż fusion klasę patrzylam, że byla za 812 - popróbuj, bo nie wszystkie kupony wliczają ubezpiecznie.
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Mar 2012 09:17 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Najtaniej będziesz miał tutaj... przy założeniu że wiek kierowcy to 23 lata, a wypożyczenie auta będzie w lipcu to zapłacisz już od 1500zł/14ni
http://www.traveljigsaw.pl/SearchResult ... versAge=23
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Mar 2012 02:29 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
NonamePL napisał(a):
Nikt z nas kredytówki nie posiada - posiadam jedynie złotą debit mastercard - przejdzie ?;-)

oni nie odrozniaja debit od kredytowej. Jesli jest wypukla i bez polskich znakow, to luz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2012 22:19 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 54
a jaka wypożyczalnia jest najtańsza w San Francisco?
Mam 29 lat więc odejdzie opłata za wiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Maj 2012 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
kaliczynski napisał(a):
a jaka wypożyczalnia jest najtańsza w San Francisco?
Mam 29 lat więc odejdzie opłata za wiek.


mam do sprzedania voucher z Groupona do wykorzystania na wynajem samochodu na http://www.holidaycars.com
(voucher za 19 Euro, obniża ceny o 70 Euro, zatem realna obniżka to 51 Euro) - sprawdź ich stronę. Jeśli ze zniżką -51Euro wyjdzie Ci taniej niż na innych stronach, i będziesz zainteresowany, daj znać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Maj 2012 11:59 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 14
Ja polecam http://www.billiger-mietwagen.de/
Nawet bez groupona ceny są niższe niż w holidaycars.com.
Poza tym w holidaycars.com musisz nawet zapłacić za pozwolenie zapłaty, podobnie jak w tanich liniach. W billiger-mietwagen.de zawsze jest podawana cena ostateczna i dokładnie wyszczególnione co jest w cenie. W holidaycars.com są tylko ogólne informacje.
_________________
Wyprawy fotograficzne
Podróż dookoła świata - polscy podróżnicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Maj 2012 16:18 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Jeżeli mogę zasugerować z własnego doświadczenia, to wybór Hertza.

Dlaczego?
Nie jest najtaniej, ale:
1. Mają BARDZO duży wybór aut w LA - możesz spokojnie sobie wybrać co Ci bardziej odpowiada.
2. Jak ładnie porozmawiasz, to dostaniesz w tej samej cenie upgrade klasę wyżej. Pomaga również pytanie, "czy do auta xxx zmieścimy się z tymi walizkami"
3. Jeżeli nie dostaniesz upgrade za darmo, to wynegocjujesz upgrade dużo taniej, niż przy zamówieniu online
4. Wyrób sobie kartę Hertz Gold #1, to kierowca poniżej 25 lat będzie za darmo (również narzeczona/żona :mrgreen: ) + nie będziesz czekać w kolejce ze wszystkimi. Nie rezerwuj przy użyciu tej karty, bo na 99% będzie drożej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - wystarczy, że ją pokażesz w Hertz przy odbiorze auta
5. Wyrób sobie kartę Priority Club (hotele IHG) - ostatnio jakoś najlepszy upust był na nią. Karta darmowa, 3 minuty klikania. Alternatywnie poszukaj na FT innej karty, która daje rabat do Hertz lub daje możliwość wyrobienia Hertz Gold #1 za darmo.
6. Zwróć uwagę, że Hertz jako jedyny daje całkowitą cenę z ubezpieczeniem, kiedy większość wyszukiwarek daje je jako ekstra płatne
7. Przy dużym "przemiale" w Hertzu nikt nie będzie patrzył, czy auto ma parę rysek więcej niż miało (w ramach rozsądku, bo jak w coś przyp*** to nie licz na cud)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Cze 2012 19:51 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 54
Ups!
Nie doczytałem o kredytówce.
Zarezerwowałem auto za ponad 1000 zł kartą debetową, w mailu zadałem pytanie czy może być depozyt w gotówce.
Odpisali, że tylko karta kredytowa.
Orientujecie się czy radę ich jakoś ugadać, mam na myśli wypożyczalnie Alamo w Berkeley.
Ktoś wyżej napisał, że debetówki nie odróżniają od kredytówki. Karta kredytowa (kolegi) jest bardziej wypukła niż maja debetówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group