Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2022 19:47 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
W pazdzierniku lece do San Francisco.
5-7 pazdziernika mam noclegi w SF, zaplanowalem sobie zwiedzanie miasta
10-12 pazdziernika chce spedzic w LV u przyjaciela (dolot tanimi liniami).

Pozostaje mi do rozydysponowania 8-10 pazdziernika. Nie bede mial do dyspozycji samochodu. Czy ktos z Was moglby mi polecic miejsce w okolicach, ktore warto odwiedzic?

Myslalem nad Tahoe, dosyc dlugo szukalem mozliwosci dojazdu. Jest flixbus ale tylko do Reno, pozniej kolejne (razem trzy w jedna strone). Nie wiem czy sama podroz nie zje mi wiecej czasu niz pobyt na miejscu.

Myslalem tez o pozyczeniu samochodu, marzy mi sie Yosemite, ale mam wrazenie ze 2 dni na podroz wraz ze zwiedzaniem to troche za malo (musialbym pozyczyc i oddac samochod w SF przed wylotem do LV).

Bede mega wdzieczny za jakies sugestie. Najbardziej zalezy mi na miejscacu z widokami, trekking, ewentualnie rower, raczej aktywnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 23 Sie 2022 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Może relokacja kampera :) Zawsze o tym myślałem ale jakoś mi nie wychodzi. Niskie koszty i duża swoboda, nie da się jednak tego ogarnąć z dużym wyprzedzeniem.

Ostatnio jak patrzyłem w marcu to były z SF do LA i coś do/z Las Vegas też się pojawiało ale niestety z tego co widzę to aktualnie nic na imoova dla stanów nie ma.

Taki luźny pomysł.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Sie 2022 20:35 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Fajna opcja, nie mowie 'nie' gdyby cos wpadlo.

Na przelomie maja i czerwca robilem kolko z poczatkiem w LA, stopem w LV i koncem LA. Na trekkingach bylem momentami bardzo zmeczony, zrobilem 2000 kilometrow w piec dni. Zrozumialem wtedy, ze kazda odleglosc mozna zrobic w kazda ilosc dni, natomiast nie zawsze jest to przyjemne. Pilnowanie drogi i godziny spedzone na zwiedzaniu kolejnych miast i parkow mocno daly mi sie we znaki.

Tym razem szukam czegos na spokojnie, blizej SF, ewentualnie z przelotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Sie 2022 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Tahoe odpuść. Całe jezioro jest opłotowane przez prywatnych właścicieli i z dostaniem sie do jeziora jest słabo. Najlepsza opcja to Yosemite. 2 dni z dojazdem to faktycznie mało ale na pewno to lepsza opcja niż Tahoe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Sie 2022 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Yosemite spoko. Nocka w Mariposie przed zwiedzaniem i nocka po - my tak robiliśmy. Tylko porwaliśmy się na bardzo długą trasę (27km wyszło) plus chwila czekania aż misio zejdzie nam ze szlaku, przez co powrót o zmroku ale na drugi dzień nie mielibyśmy sił. A park warto!
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Sie 2022 16:00 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Przeslesz szczegoly tej trasy? Bylbym zainteresowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sie 2022 16:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@JakubK
I to wszystko bez auta?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Sie 2022 16:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Kothson napisał(a):
Pozostaje mi do rozydysponowania 8-10 pazdziernika.

Jeżeli mówimy jedynie o dwóch dniach to mimo wszystko wynajmij samochód, przynajmniej coś zobaczysz poza środkami komunikacji.
W Bay Area jest dużo fajnych atrakcji, miejsc które nawet w 2 dni można zwiedzić jednak bez samochodu bardzo sobie to utrudnisz.
Na szybko - Muir Woods - można pochodzić po przyjemnych trekach, Santa Cruz - surfing (chociaż w październiku to może być już różnie), Big Sur - widoczki z samochodu + treki. Z samochodem otwierasz ogromną księgę nowych możliwości, bez samochodu zobaczysz jedną rzecz i stracisz wieczność na logistyce i dojazdach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Sie 2022 16:49 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dzieki za rady.
Tak w sumie juz zdecydowalem, wynajme samochod i mam w planach Yosemite. Zastanawiam sie jeszcze nad "turo", bo nigdy z niego nie korzystalem. Z drugiej strony samochod z wypozyczalni daje mozliwosc zabrania samochodu z SF i oddanie go na lotnisku, co pozwoli zaoszczedzic duzo czasu.

Przejazd Pacific Coast Highway zostawie sobie na kolejny wyjazd, o ile taki bedzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Wrz 2022 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Kothson napisał(a):
Przeslesz szczegoly tej trasy? Bylbym zainteresowany.


Jasne, dorzucam w tym poście. 7.5h, 27km.

Słownie:
Four Mile Trail na Glacier Point.
The Panorama Trail do wodospadów.
Mist Trail z wodospadów do doliny.

Wkurzało (majówka) strasznie brak busów na dole więc ta końcówka już po zmroku choć po płaskiemu km 22->27 to dobicie morali :P Bo zaparkowaliśmy niedaleko wejścia na 4mile.

Załączniki:
yosemite.PNG
yosemite.PNG [ 755.65 KiB | Obejrzany 1129 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group