Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2016 13:46 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w parkowaniu auta w SF?
Wybieram się w podróż po zachodnim wybrzeżu i planuję spedzić 2-3 dni w SF, ale z tego co znalazłam ceny parkingów w centrum są bardzo wysokie. Czy lepiej spać dalej (np Napa) i dojechać na samo "zwiedzanie"? Czy też istnieją miejsca, gdzie parking w centrum jest w miarę rozsądnej cenie?

Przeczytałam wiele wątków na forum, ale nie znalazłam wystarczających informacji, jezeli coś przeoczylam to podrzućcie link i wybaczcie!:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2016 17:14 

Rejestracja: 09 Lip 2016
Posty: 8
Jeszcze w zeszłym tygodniu korzystałem z parkingu podziemnego znajdującego sie pod Portsmouth Square pomiędzy Financial District a Chinatown. Praktycznie wszędzie blisko. Do Fisherman's Wharf, Lombard Street kilkanaście minut na nogach.
Ceny ? 3 $ za godzinę, co wydaje mi sie w tamtych okolicach ceną dość rozsądną. Przechodząc przez centrum nie znalazłem tańszego.
Bylem 3 razy i nigdy nie bylo problemu z miejscami. Od siebie polecam !
Góra
 Profil Relacje PM off
Monika Kozakiewicz 1 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2016 12:35 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
wielkie dzieki za podpowiedz

a wiesz moze cos na temat calonocnych parkingow?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2016 13:03 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Cześć maggie,

Musiałabyś zdefiniować dla mnie "bardzo wysokie" i "w miarę rozsądnej cenie", ALE jeśli poszukujesz jakichś rekomendacji, to mogę Ci polecić parking Fifth & Mission Parking Garage (wrzuć to w wyszukiwarkę i ukaże Ci się link do ich strony internetowej). Jest to Mission District, blisko InterContinental (dlatego mi odpowiadał, ale nie wiem jaka okolica Tobie pasuje najbardziej :oops: ), Powell St Station, Yerba Mate Buena Gardens. Blisko niego jest też miejscówka, w której można opłacić przejazd przez TEN most, o ile istnieje taka potrzeba.

Nie pamiętam ile płaciłem, ale ich cennik podaje aktualnie kwotę $34 max za 24hr. :roll: Nie wiem jak się na to zapatrujesz. Ja wiem, że było to dla mnie wówczas (2015r.) O.K., ponieważ hotel proponował mi cenę niemal dwukrotnie wyższą. :mrgreen:

Tych parkingów jest trochę w SF, ceny pewnie podobne(???), ja mogę tylko podpowiedzieć ten, bo innych nie znam. :? Parkowałem tam przez dwie noce i nic złego się nie wydarzyło, chociaż jest tam stosunkowo ciasno, ale tak jest chyba wszędzie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2016 13:37 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
dzięki, no wlasnie chcialam sie zastanowic i podjac decyzje czy bardziej oplaca sie mieszkac po drugiej stronie mostu np i zaparkowac na darmowym parkingu (airbnb np) i dojezdzac komunikacja publiczna zeby zwiedzac, czy tez wlasnie "pchac sie" do centrum i zaplacic za 2 doby parkingu po prostu 70 dolarow ale za to byc blizej glownych atrakcji i "must see".

zanotuje sobie i posprawdzam polecone przez Ciebie/przez Was parkingi i pomyślę nad dogodnym rozwiązaniem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
A ja odradzam pchanie się do SF samochodem. Po mieście wygodnie można jeździć np. Cable Car. Wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz...
Samochód można zostawić w Daly City albo w South SF. Ja zostawiałam auto po prostu przy ulicy w okolicy lotniska (to jeszcze dalej na południe) i dalej jechaliśmy BARTem do miasta.
Pamiętaj, że mosty w SF są płatne gdy wjeżdżasz do SF od północy. Na Golden Gate jest tylko płatność elektroniczna - nie ma możliwości zapłaty kartą ani gotówką. Jeśli nie opłacisz biletu w ciągu 48 h (7$ było w czerwcu jeśli dobrze pamiętam) to doliczają karę bodajże 25$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:46 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Trentine napisał(a):
Na Golden Gate jest tylko płatność elektroniczna - nie ma możliwości zapłaty kartą ani gotówką.


Jest to informacja błędna - http://goldengate.org/tolls/iwantopaywithcash.php oraz https://www.bayareafastrak.org/en/howit ... opay.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:50 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tu można znależć ceny parkingów w aglomeracji:
http://en.parkopedia.com/

Alternatywą jest parkowanie np. na stacji BART i dojazd kolejką (np. Milbrae to $3 za dzień).
http://www.bart.gov/guide/parking

Weź pod uwagę, że część atrakcji jest poza centrum, i będzie trudno tam dojechać komunikacją publiczną (np. Twin Peaks).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
kamwad napisał(a):
Trentine napisał(a):
Na Golden Gate jest tylko płatność elektroniczna - nie ma możliwości zapłaty kartą ani gotówką.


Jest to informacja błędna - http://goldengate.org/tolls/iwantopaywithcash.php oraz https://www.bayareafastrak.org/en/howit ... opay.shtml



a co niby jest według Ciebie niepoprawnego w tej informacji?
Na moście nie ma punktów poboru, o to mi chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:59 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Masz w tym rację, widocznie to tylko ja błędnie odczytałem sens Twojej poprzedniej wiadomości, za co przepraszam. :roll:
Natomiast wciąż można za przejazd zapłacić gotówką (i kartą) - i to także po tym jak się ów most przejedzie. O to MI chodziło w mojej poprzedniej wiadomości. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Trentine lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Paź 2016 00:44 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
maggie smialo bierz auto i niczym sie nie przejmuj. Zasugerowalem sie blednie informacjami niektorych uzytkownikow na forum i mialem jechac BART-em do SF zostawiajac auto na poludniu. Z przyczyn braku czasu pojechalem jednak w pierwszy dzien autem i informacje jakoby parkingi byly drogie albo totalnie niedostepne sa nie do konca prawdziwe. Jezeli wybierzesz sie w sobote lub niedziele w okolicach poludnia to oczywiscie scisle centrum odpada ale wystarczy pojechac mile, albo poltora dalej i znajdziesz spokojnie miejsce albo za darmo przy krawezniku albo z tanimi parkometrami. Oprocz tego jest cala masa krytych parkingow - im blizej centrum tym drozej ale nie zawsze jest to regula. Sprawdzaj tu:

http://sanfrancisco.bestparking.com/
https://www.parkme.com/pl/san-francisco-parking

Pamietam ze w niedziele mialem rano rejs do Alcatraz i przestraszony znowu informacjami na forum pojechalem wczesniej i znalazlem bez problemu miejsce oddalone o jakas mile od Fisherman's Warf (do 10 AM bezplatnie a pozniej 3 dolary za 2h czyli do 12). Guess what, idac w strone Pier39, miejsc parkingowych na ulicy bylo wolnych dziesiatki po cenie.... 1,5$ za godzine. Termin w ktorym bylem, to drugi weekend wrzesnia tego roku.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Paź 2016 12:01 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
Super świetnie to słyszeć! dzięki za wszystkie cenne wskazówki:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Kwi 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Czyli nie ma co się przejmować wjazdem do SF? Będę we wrześniu na dwie noce w SF i właśnie się zastanawiam co zrobić z samochodem. Wypożyczam go i nie dość, że będę płacił bez sensu za dwa dni wypożyczenia to jeszcze pewnie ok 60 USD za parking. Da się jeździć autem po SF czy to samo co w LA (wieczne korki)? Dodam, że przyjeżdżam w niedziele po południu, a wyjeżdżam we wtorek. Znalazłem np parking (chyba za 50USD/2night)
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 119.46 KiB | Obejrzany 5195 razy ]

Czy jak zaparkuje na tym parkingu to mogę sobie auto zabierać i wracać na niego ( jest jakiś bilecik) czy to jest na zasadzie wjeżdżam zostawiam na dwa dni i dopiero wtedy odbieram? Czy może w ogóle najlepiej oddać auto do wypożyczalni i wynająć jeszcze raz za dwa dni? Jak wy robicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie taniej oddać samochód po dojeździe do SF i wypożyczyć go po dwóch dniach? (tylko patrz na punkty wypożyczeń na lotniskach - SFO lub OAK, taniej niż w centrum)
Przelicz to sobie, mniej stresu na pewno bo i tak będziesz poruszał się po mieście komunikacją miejską.
W Kalifornii zgodnie z prawem stanowym dodatkowy kierowca jest za darmo/w cenie więc ten koszt jakby co już Ci odpada.

Odnośnie Twojego pytania - akurat samochodem jeździłem po SF jeden dzień (2 dni komunikacją miejską). Ruch dużo mniejszy niż w LA a z miejscami do parkowania wzdłuż krawężników nie ma tragedii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Właśnie sprawdziłem i wychodzi ta sama kwota co jakbym oddal wiec nie opłaca się. Jedynie co to za parkowanie będę musiał zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Kwi 2017 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Po San Francisco jeździłem samochodem 5 lat temu i pamiętam, że parkingi na terenie Golden Gate Park oraz Golden Gate National Recreation Area są bezpłatne, ale nie wiem czy jest jakieś ograniczenie czasowe. Natomiast na wielu uliczkach poza ścisłym centrum można bezpłatnie parkować do 2 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2017 18:27 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 134
Kilometry: 329 752
Uważam, że śmiało można wjechać do SF samochodem. Parkingów było dużo, a ceny normalne. Nastawcie się przede wszystkim na wielopoziomowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Maj 2017 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
ok dzięki.
Jakby ktoś znalazł jakiś darmowy parking w SF to niech da znać. Będę tam dopiero we wrześniu i trochę boję się o auto. Wypożyczam je i nie opłaca mi się na te dwa dni zwrócić, a po mieście raczej będę się poruszał komunikacją miejską. Jakbym mógł gdzieś bezpiecznie zaparkować i zostawić samochód to byłoby fajnie. Jak nie uda mi się nic znaleźć to pewnie zaparkuje na jakimś parkingu za 50$ ale wtedy fajnie było by zabierać auto i wracać jak już płacę i mam parking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Maj 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Ten temat też mnie interesuje, ponieważ pod koniec sierpnia będę 2 dni w San Francisco. Poniżej oficjalne informacje dotyczące parkowania w San Francisco:

W przypadku braku innych ograniczeń, takich jak strefy zezwoleń, zamiatanie ulic, parkometry lub wyznaczone limity czasowe, można parkować w jednym miejscu przez maksymalnie 72 godziny. Pojazdy zaparkowane powyżej maksymalnego limitu zostaną ukarane mandatem i / lub usunięte na koszt właściciela, nawet jeśli mają pozwolenie na parkowanie w tym miejscu. Nawet posiadanie zezwolenia na parkowanie lub parkowanie na parkingu nie zapewnia zwolnienia z tego ograniczenia. Aby uniknąć mandatu za przekroczenie maksymalnej liczby 72 godzin, musisz przenieść swój samochód do innego miejsca parkingowego.
Intencją programu jest wyeliminowanie samochodów, które są przechowywane lub porzucane na ulicy publicznej. Należy odczekać 72 godziny (3 dni), aby samochód mógł zaparkować w tym samym miejscu.

W strefach gdzie znajdują się tablice informujące o ograniczeniu maksymalnego czasu parkowania (zazwyczaj od 1 do 2 godzin), należy przenieść pojazd po upływie wyznaczonego terminu, jeśli nie masz pozwolenia. Ustawa wymaga przeniesienia o co najmniej jeden blok lub co najmniej jedną dziesiątą (1/10) mili na około 500 stóp. Nie wystarczy odjechać, a następnie zaparkować w tym samym miejscu lub nawet po drugiej stronie ulicy.

Podczas parkowania równolegle (z boku samochodu przed krawężnikiem) upewnij się, że koła znajdują się w odległości 18 cali od krawężnika.

Samochód musi być skierowany w kierunku przepływu ruchu na swoim pasie ruchu (nie pod prąd), nawet jeśli jest zaparkowany zgodnie z innymi wymaganiami.

Na pochyłym podjeździe lub ulicy obróć koła w taki sposób, aby uderzony pojazd nie wylądował na ulicy, lecz oparł się o krawężnik. Ustaw hamulec postojowy.

Jeśli na ulicy są namalowane linie oddzielające miejsca parkingowe, samochód musi się znajdować dokładnie na swoim stanowisku.

W miejscach, w których nie ma spacji oznaczonych liniami malowanymi, ustaw się tak blisko pojazdów przed lub za tobą, jak to tylko możliwe, pozostawiając dostatecznie dużo miejsca (18 cali).

Na większości ulic znajdują się znaki informujące o zakazie parkowania w określonych godzinach, w określone dni z powodu sprzątania ulicy. Jednak gdy zauważymy, że zamiatarka zamiotła już ulicę, można zaparkować tam samochód, nawet jeśli wyznaczone godziny zamiatania nie wygasły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Cze 2017 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Czy parkując na parkingach wielopoziomowych np na dwie doby/noce, mogę sobie auto zabierać i wracać na niego czy muszę pojazd zostawić i mogę tylko raz go odebrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group