Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Maj 2014 13:54 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 1
Cześć.
Jestem tu kompletnie nowa, ale od wczoraj zaczytuję się w różnego rodzaju relacjach i widzę, że jest tu wiele osób, które naprawdę znają się na rzeczy.
Jakiś czas temu dowiedziałam się o biletach kolejowych typu InterRail i taki właśnie jest mój pomysł na te wakacje. Od zawsze marzyłam o dalekiej podróży, jednak zawsze brakowało mi trochę odwagi, a także pieniędzy.

Nie ukrywam, że zachęciła mnie relacja BBarwika eurotrip-z-interrail,209,32051 i bardzo chciałabym przeżyć coś podobnego. Na pewno jednak wiem, że znacznie chciałabym obniżyć koszta, nie chcę też ograniczać się rezerwując wcześniej miejsca w hotelach, bo całym urokiem takiej podróży dla mnie jest trochę jej nieprzewidywalność.

Głównie interesują mnie hostele, campingi - jednak nie mam kompletnie pojęcia jak to wygląda. Dodatkowo obawiam się trochę, będąc samotnie podróżującą kobietą. Dlatego pytam się ludzi, którzy wiedzą co i jak, swoje w życiu przepodróżowali i mogą mi poradzić. :)
Moim celem jest dojechanie do Barcelony, może i dalej, jednak nie chciałabym po drodze skupiać się jedynie na wielkich, typowych miastach jako atrakcjach turystycznych. Swoją drogą obawiam się, że zwyczajnie braknie mi czasu. Wiem, że taką podróż należy dobrze zaplanować i przemyśleć. Wstępnie planuję zacząć 7 lipca i przeznaczyć na nią trzy tygodnie (InterRail 10 days of 22), jednak nie wykluczam opcji wrześniowej.
Więc moje pytania: jak wygląda cenowo i dostępnościowo spanie w hostelach? Sytuacja: przyjeżdżam do Barcelony i chcę po prostu znaleźć tani nocleg z marszu. Ile zapłacę, jak to wygląda? Czy da się i opłaca spanie na campingach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
#2 PostWysłany: 27 Maj 2014 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
o kampingach itp Ci nie powiem bo ja zawsze spałem w pociągach nocnych.
IR to jest super sprawa ale to już wiesz więc nie będę Cie dalej nakręcał.
natomiast rozważ wspomniane spanie w pociągach(chociaż po części).
no i główne miasta mają to do siebie że są lepiej skomunikowane niż te mniejsze więc w trakcie planowania podroży sama stwierdzisz, że wygodniej jechać do paryża niż np do le mans...
luknij jeszcze na raildude.com, takie forum o IR
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Maj 2014 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Cena noclegu w hostelu bardzo zależy od miasta. Porównaj sobie ceny w różnych miejscach najpierw (hostelbookers.com np.). Jeżeli chodzi o samą Barcelonę to w zeszłym roku z marszu znalazłem nocleg w hostelu za 10 euro, w dobrym miejscu i w znośnych warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2014 15:38 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Margaret napisał(a):
Wstępnie planuję zacząć 7 lipca i przeznaczyć na nią trzy tygodnie (InterRail 10 days of 22), jednak nie wykluczam opcji wrześniowej.
Więc moje pytania: jak wygląda cenowo i dostępnościowo spanie w hostelach? Sytuacja: przyjeżdżam do Barcelony i chcę po prostu znaleźć tani nocleg z marszu. Ile zapłacę, jak to wygląda? Czy da się i opłaca spanie na campingach?
Witam,
ceny zaleza tez od standardu ( + ile-osób-w-sali) , polozenia (centrum-przedmiescia) , sezonu itp
jesli mowa o Bar-nie, jest stosunkowo droga , 10 € wydaje mi sie wyjatkowym minimum pozasezonowym (miki_fly, podaj jakies dane, chyba ze nie chcesz spalic deal-a )
Campingi sa np w El Masnou i chyba ekonomicznie nie racjonalne (dojezdzanie, nie plazowanie)
zobacz moze tez airBnB , kod na start
jest tu tez watek gdzie polonusi oferuja noclegi
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2014 16:11 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Abcn napisał(a):
Margaret napisał(a):
Wstępnie planuję zacząć 7 lipca i przeznaczyć na nią trzy tygodnie (InterRail 10 days of 22), jednak nie wykluczam opcji wrześniowej.
Więc moje pytania: jak wygląda cenowo i dostępnościowo spanie w hostelach? Sytuacja: przyjeżdżam do Barcelony i chcę po prostu znaleźć tani nocleg z marszu. Ile zapłacę, jak to wygląda? Czy da się i opłaca spanie na campingach?
Witam,
ceny zaleza tez od standardu ( + ile-osób-w-sali) , polozenia (centrum-przedmiescia) , sezonu itp
jesli mowa o Bar-nie, jest stosunkowo droga , 10 € wydaje mi sie wyjatkowym minimum pozasezonowym (miki_fly, podaj jakies dane, chyba ze nie chcesz spalic deal-a )
Campingi sa np w El Masnou i chyba ekonomicznie nie racjonalne (dojezdzanie, nie plazowanie)
zobacz moze tez airBnB , kod na start
jest tu tez watek gdzie polonusi oferuja noclegi


bedąc w marcu (tj poza sezonem) hostel przy tej głownej ulicy Gran Via de les Corts (obok Hostelu przystanek z nocnym autobusem). kosztował 8,5E ze sniadankiem. (booking.com)

polecam szperać
-TravelPony
-Airbnb
-Hotel Tonight
-booking.com

nie ma co odrazu zniechęcać ludzików...jak się lata tanio to i można nocować tanio :)) kwestia czasu i poszukania!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Maj 2014 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@Abcn
Za 10 euro spałem właśnie w tym hostelu przywołanym przez użytkownika Idzik we wrześniu. Przy wejściu wisiała kartka z ceną 10 euro. Zbliżał się już wieczór, więc może chcieli po prostu znaleźć kogokolwiek, nawet za 10 euro.

@Margaret
W sumie może lepiej rozważyć opcję wrześniową? Jeżeli zamierzasz szukać noclegów na miejscu, to może to wyjść sporo taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Maj 2014 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
http://www.urbanyhostels.com/ w centrum i ponoć tani.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Maj 2014 22:30 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 275
niebieski
Jeżeli chcesz mocno zbić koszty, a masz odwagę i ciekawą osobowość to polecam couchsurfing.

Warto starannie wybrać hosta, wcześniej napisać personalnego couchrequesta.
Możesz wybierać kobiety, które hostują tylko kobiety (te które mają najwięcej referencji/zdjęć etc).

W przypadku moich tripów taka forma bardzo ograniczyła mi koszty (5 dni w Marsylii gdzie nie płaciłem za noclegi i jedzenie mimo usilnych starań, podobnie w Londynie i Walencji).

Ewentualnie możesz dokupić dolot z jakiegoś miasta europejskiego do PL.
(Nie wiem jak de facto działa taka forma podróżowania czy to jest RT czy można skończyć w innym miejscu).

Znam wiele samotnych podróżniczek, w Europie raczej nie ma się czego bać - oczywiście oczy szeroko otwarte as always.
Na pewno kogoś poznasz w podróży. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Maj 2014 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
no jesli chodzi o nocleg " z marszu" to CS raczej nie polecam.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Maj 2014 01:40 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 263
niebieski
Nie mogę teraz znaleźć potwierdzenia tych informacji ale wydaje się że jakiś czas temu odnośnie biletu InterRaill czytałem że:
a) Trzeba dodatkowo płacić za miejscówki
b) Trzeba wcześniej wybrać terminy konkretnych przejazdów co mocno ogranicza mobilność i spontaniczność takiego wyjazdy :/

Czy ktoś mógłby to potwierdzić/zdementować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2014 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
kanapek napisał(a):
Nie mogę teraz znaleźć potwierdzenia tych informacji ale wydaje się że jakiś czas temu odnośnie biletu InterRaill czytałem że:
a) Trzeba dodatkowo płacić za miejscówki
b) Trzeba wcześniej wybrać terminy konkretnych przejazdów co mocno ogranicza mobilność i spontaniczność takiego wyjazdy :/

Czy ktoś mógłby to potwierdzić/zdementować?


Potwierdzam. Trzeba dopłacać osobno za wszystkie miejscówki (o ile takie są wymagane w danym pociągu), a i na trasy nocne i międzykrajowe, jak i te częściej oblegane sugerowane jest robienie wcześniejszych rezerwacji. Więcej informacji (wraz z cenami miejscówek i przejazdów nocnych) tutaj: http://www.interrail.eu/plan-your-trip/ ... ation-fees
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Maj 2014 02:59 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 263
niebieski
A co z wcześniejszą rezerwacją? Jest konieczna czy można lecieć na żywioł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Maj 2014 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
kanapek napisał(a):
A co z wcześniejszą rezerwacją? Jest konieczna czy można lecieć na żywioł?


Rezerwacja jest potrzebna na większość pociągów wysokiej prędkości, nocnych i międzykrajowych (http://www.interrail.eu/plan-your-trip/ ... eservation).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
zawsze pozostają pociągi regionalne...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2014 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
namteH napisał(a):
zawsze pozostają pociągi regionalne...


No tak, w przypadku Interraila to jest zdecydowanie najbardziej opłacalna opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Maj 2014 15:54 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 275
niebieski
vamamama napisał(a):
no jesli chodzi o nocleg " z marszu" to CS raczej nie polecam.


właśnie Marsylie ogarnąłem po przylocie na lotnisku pisząc w dziale Last Minute Couch będąc ze swoim kumplem,
tego dnia mieliśmy nocleg.

jasne, że lepiej jest wszystko zaplanować wcześniej, ale sam będąc hostem to wiem jaki "popyt" jest na udzielanie
noclegu kobietom - dla bezpieczeństwa w sumie racjonalniej jest oceniać każdego gospodarza.

oczywiście zależy też od regionu, chociaż zachodnia europa to dobry pomysł na CSa (nawet w ostatniej chwili)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: myca007 oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group