Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 27 Lis 2013 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
1) wielokrotnie nowi forumowicze pytają się, czy będzie taniej, albo czy można liczyć na takie, a siakie ceny, czy ceny spadną itp.
nie wiem, czy ktoś gdzieś kiedyś, ale gdyby wreszcie pojawiło się rzetelne (może roczne?) 'archiwum cen lotów', to byłoby super. domyślam się, że jednak takie archiwum byłoby sporym obciążeniem dla opracowanej strony (365 dni x 3.500 tras?).
może zaprojektować 'dodatek'/'by-produkt' do tej strony? muszę przyznać, że jeśli chodzi o projektowanie stron, to jestem totalnym noobem :P
w każdym razie, takie archiwum na pewno miałoby popyt i do czegoś takiego to bez problemu można by było poupychać reklamy. tylko na ile takie archiwum/statystyki są realne do zaprojektowania? :D

2) druga rzecz, która mogłaby się również przydać, to 'podświetlanie' lub 'alert na górze strony', które informowałyby, że dla jakiegoś kierunku cena spadła (np. podświetlenie kolorem zielonym) - te ceny na pewno od razu przykuwałyby uwagę, że wpadła jakaś promocja 8-). dla FR 'zwyczajne' promocje to z reguły od 5% do 21% (?), dla W6 max. 25% (?) różnie... na pewno będziesz wiedzieć. do tego zdarzają się 'super-HIT' (za Hubertem) :P obniżki 40 - 50% i takie ceny można podświetlać bardziej jaskrawym zielonym

pomijam podwyżki cen, ze względu na małą przydatność dla 'łowców' okazji :D

3) po uważnym przeczytaniu tego wątku, rozumiem, że ceny lotów z W6 uwzględniają 'zniżkę/rabat' = WDC nawet dla osób, które WDC nie posiadają (dodatkowa osoba z WDC na rezerwacji?). może warto też w wyszukiwarce lotu dodać 'posiadam WDC'?

4) Jedyne, do czego można się jeszcze na upartego doczepić, to ikona, która wyświetla się na karcie strony. trzeba poprawić tło, bo pojawiają się białe piksele - nie widać ich na białym tle, tylko na ciemnym:
Załącznik:
ikona.jpg
ikona.jpg [ 3.73 KiB | Obejrzany 2092 razy ]

5) oraz zdjęcia miast: Burgas i Brukseli - są niewyraźne...

powyższe punkty, to tylko moje prywatne życzenia i bez nich strona świetnie działa! gratulacje i szczerze dziękuję za ułatwienie poszukiwań lotów! na pewno kosztowało Cię to wiele pracy i nieprzespanych nocy, więc tym bardziej doceniam trud włożony w ten projekt.
strona jest funkcjonalna, przejrzysta, w miarę szybka (łącze 50 Mb, std. download ~20 Mb) i jako użytkowniczka Opery, nie widzę żadnych problemów, o których wspominałeś wcześniej w tym wątku. Elegancka i przemyślana oprawa graficzna - na prawdę, na prawdę świetna. Bardzo podobają mi się zdjęcia miast, które wręcz zachęcają do podróży. będę kibicować :D
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#122 PostWysłany: 27 Lis 2013 23:56 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 3
Witam wszystkich. Zarejestrowałem się, aby ogromnie podziękować autorowi nowej wyszukiwarki. Naprawdę genialna praca - prosto, uczciwie i nieprzeciętnie czytelnie. Dosłownie ułamek sekundy mija i mam pełny przegląd wszystkich tanich lotów i żadna okazja już mi nie umknie. Aktualizacje cen, z tego co zaobserwowałem, są błyskawiczne. Chapeau bas! Z niecierpliwością czekam na uruchomienie pełnych możliwości tego doskonałego narzędzia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 28 Lis 2013 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
rozumiem, że poczta dalej nie działa?
facebook[ ]@[ ]samolotemtaniej.pl ?
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 29 Lis 2013 07:35 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
natka26, dzięki ogromne za konkretną opinię powyżej - zdjęcia już podmieniłem, reszta na liście rzeczy do zrobienia/rozważenia. Udało się także dzisiaj uruchomić pocztę. :) Można pisać na info i facebook. Odpowiedzi na emaile najwcześniej po weekendzie.

MarekTobisz, dziękuję za dobre słowo. :)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 29 Lis 2013 08:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Dobra robota Maćku :)

Przy następnej okazji można by dodać lotnisko BRU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 29 Lis 2013 13:46 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
NBE322 napisał(a):
Przy następnej okazji można by dodać lotnisko BRU.

Mówisz-masz ;) Zrobione.
Lada dzień trasy będą automatycznie się aktualizowały :)
BTW: Natalia otrzymałem od Ciebie emaila. :)

Załączniki:
BRU-BCN.png
BRU-BCN.png [ 99.5 KiB | Obejrzany 1675 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 29 Lis 2013 15:27 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 55
Ogrom pracy włożonej dziękuję i gratuluję pomysłu popartego jakością! Czy jest szansa na grupowanie lotnisk dla Wielkiej Brytanii jak to jest w niektorych wyszukiwarkach? Jak all London, all Midlands, all North oraz drugie czy jest opcja poszerzenia wyszukiwania o trasy transkontynentalne? Myślę, że wiele osób byłoby w stanie nawet zapłacić za pakiet premium obejmujący tradycyjne linie i trasy z Europy w każdym kierunku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 29 Lis 2013 16:07 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
dzikidzik, to ja dziękuję za wsparcie. WSZYSTKIE pomysły zgłaszane tutaj na forum lub w prywatnych wiadomościach/emailach są poważnie brane pod uwagę. Grupowanie lotnisk jest jedną z funkcjonalności, która jest wykonana i będzie uruchomiona w ciągu najbliższych miesięcy, kiedy wyszukiwarka stanie na super serwerze. W obecnej chwili złym pomysłem jest uruchamianie nowych opcji, które spowodowałby spowolnienie działania wyszukiwarki. W tej chwili prędkość jest taka jak powinna i wprowadzane nowości mają być na tym samym maksymalnym poziomie.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 29 Lis 2013 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
dzikidzik napisał(a):
... Czy jest szansa na grupowanie lotnisk dla Wielkiej Brytanii jak to jest w niektorych wyszukiwarkach? Jak all London, all Midlands, all North ....

grupowanie nie zawsze ma sens.
może w przypadku londynu czy np mediolany(MXP i BGY) tak ale tak jak tu kiedyś była "aglomeracja barcelona" czyli bcn, reus i girona to ma to sens jedynie czasowy ale już nie ekonomiczny, bo dojazdy to +/-100zl...
ale patrząc z drugiej strony to nie każdy kto leci do bcn chce dotrzeć do barcelony...

ja bym się cieszył gdyby w wynikach wyszukiwania pokazywało: koszt biletu i np całkowity(przybliżony) koszt dojazdu do najbliższego dużego miasta. było by to coś oryginalnego w całym tym przedsięwzięciu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 01 Gru 2013 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10968
HON fly4free
Mi brakuje jeszcze opcji trochę odwrotnej do tej co jest teraz, tzn. wybieram, nie "najtaniej z ...", ale "najtaniej do ... z Polski", gdzie wybieram np. Gironę i pokazuje mi listę miast wylotowych z Polski do Girony z tabelką najniższych cen w każdym miesiącu (w przypadku Girony pokaże się Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, Wrocław). W ten sposób nie musiałbym szukać 7 razy najtańszych lotów z każdego z tych miast do Girony. Poza tym obciążyłbym serwer 1 raz wyszukiwaniem, zamiast 7 razy :)
Dla niektórych pewnie przydałaby się opcja nie tylko z Polski, ale też Berlina, Pragi, Ostrawy, Lwowa czy Wilna, więc w przyszłości przydałaby się opcja stworzenia zapamiętywania "koszyka" lotnisk wylotowych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 01 Gru 2013 12:01 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
skrzat, opcja jest w przygotowaniu i bedzie dostępna przy kolejnej aktualizacji:)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 03 Gru 2013 01:07 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Nie wiem czy tylko ja tak mam ale nie widzę lotów Wizzem z Warszawy do Heraklionu i na Korfu a z Modlina do Salonik Ryanem.
Ps. świetna strona, gratuluję kawału dobrej roboty.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 03 Gru 2013 08:25 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
piterek, nowe kierunki Wizza z Warszawy - Heraklion i Korfu rzeczywiście gdzieś podczas zmian zniknęły. Już poprawione, dziękuję.

Załączniki:
Warszawa - Grecja.png
Warszawa - Grecja.png [ 158.76 KiB | Obejrzany 1146 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 03 Gru 2013 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Nie pokazuje w ogóle połączeń z Gdańska do Alesund, Bergen, Haugesund ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Gru 2013 14:02 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Poprawione, dziękuję za informację.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Gru 2013 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10968
HON fly4free
Kosmetyczna uwaga :) Są różne odległości strzałek przewijania miesięcy od ramek.

Załączniki:
a.jpg
a.jpg [ 22.44 KiB | Obejrzany 833 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 04 Gru 2013 17:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
czasem kliknięciu wyszukiwania ładuje się strona główna zaś w adresie pojawia się "?LimitMaxJednoZapytanie"
z czym jest związany ten problem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 04 Gru 2013 19:38 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
skrzat, dzięki za zgłoszenie! Poprawione.

Washington, "?LimitMaxJednoZapytanie" pojawia się kiedy próbujesz po raz któryś szukać naraz (np. w kilku oknach) więcej niż jeden lot zaczynający się z zagranicy. Jest to jedno z zabezpieczeń wyszukiwarki.

edit: poprawiłem zgłoszoną kosmetykę:)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj


Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw 04 Gru 2013 20:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 04 Gru 2013 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
nie mam facebooka ale jak to czytam to chyba sobie zaloze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 04 Gru 2013 20:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
rozumiem - zdarza się mi jednak przy jednym otwartym oknie - wcześniej, w dniu wczorajszym szukałem różnych lotów z jednego zagranicznego miasta, dziś dalsze poszukiwania dla tego miasta są niemożliwe - rozumiem że wykorzystałem jakiś limit:P - przeczyszczenie ciasteczek pomoże?

edit przeczyszczenie nie pomogło, teraz w adresie po prostu jest "?" ;) chyba że to dotyczy tego jednego kierunku - loty z i do teneryfy

btw zapomniałem napisać w poprzednim poście - gratulacje, kawał dobrej roboty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group