Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Lis 2013 10:39 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
sranda napisał(a):
Sporą wadą jest moim zdaniem brak możliwości dodania ilości dzieci/infantów do wyszukiwania lotów i ich ceny...

Wszystkie podane ceny w serwisie obowiązują dla wszystkich pasażerów w wieku od 2 lat wzwyż. Nie rozgraniczamy cena dla dzieci i młodzieży od dorosłych.
Jedynym warunkiem jaki stawiamy jest lot co najmniej jednej osoby w wieku 16 lat. Wiek pozostałych osób w tej samej rezerwacji jest dowolny.
Tylko w przypadku chęci lotu z noworodkiem (0-2lata) konieczny będzie z nami indywidualny kontakt.
hint: http://samolotemtaniej.pl/faq#rezerwacja
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 11 Lis 2013 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Powinno być gdzieś napisane co oznacza termin okołoweekendowy oraz około 7 dni :)
Czy okołoweekendowy to loty w zakresie pt-pn, cz-nd, so-wt, czy może pt-nd, sb-pn? No i te około 7 dni :)

A propos jednodniówek, czy na początek będą loty RT jedną linią, czy łączone np. FR+W6, bo wiele da się zrobić tylko w ten sposób, a ponadto np. dla Warszawy jest wtedy inne lotnisko wylotowe i przylotowe, np. WMI-CRL-WAW, czy WAW-NYO-WMI

EDIT:
Znalazłem częściową odpowiedź na loty okołoweekendowe.
Np. WAW-LPL po przefiltrowaniu na tylko loty okołoweekednowe, pokazuje się kalendarz tylko do marca, bo wtedy są loty pt-pn, ale nie pokazuje następnych miesięcy bo loty są sb-wt. Wg mnie jest to tak samo okołoweekendowo, bo w obu przypadkach trzeba brać dwa dni urlopu :)


Ostatnio edytowany przez skrzat, 11 Lis 2013 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
cena w okienku nie odpowiada tej ktora jest liczona do kwoty zapłaty

Załączniki:
KTW-NYO 29 11 - 02 12 (1 os).png
KTW-NYO 29 11 - 02 12 (1 os).png [ 27.7 KiB | Obejrzany 2419 razy ]
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:15 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
skrzat napisał(a):
Powinno być gdzieś napisane co oznacza termin okołoweekendowy oraz około 7 dni :)
Czy okołoweekendowy to loty w zakresie pt-pn, cz-nd, so-wt, czy może pt-nd, sb-pn? No i te około 7 dni :)


http://samolotemtaniej.pl/faq#wyszukiwanie ? :-)

skrzat napisał(a):
EDIT:
Znalazłem częściową odpowiedź na loty okołoweekendowe.
Np. WAW-LPL po przefiltrowaniu na tylko loty okołoweekednowe, pokazuje się kalendarz tylko do marca, bo wtedy są loty pt-pn, ale nie pokazuje następnych miesięcy bo loty są sb-wt. Wg mnie jest to tak samo okołoweekendowo, bo w obu przypadkach trzeba brać dwa dni urlopu :)

Zgadza się. Wiemy o tym doskonale i lada dzień zmienimy definicję lotów okołoweekendowych w FAQ, ponieważ będzie ona zawierać także loty np. czwartek-niedziela czy sobota-wtorek. Wyjazd okołoweekendowy będzie oznaczał MAX 2 dni urlopu - domyślnie oczywiście proponowany będzie wyjazd sobota-niedziela jeśli dostępne loty na to pozwolą.
Niezależnie od tego dodamy w grudniu osobną opcję poszukiwania wyłącznie lotów sobota-niedziela.
kriss napisał(a):
cena w okienku nie odpowiada tej ktora jest liczona do kwoty zapłaty

U mnie wszystko OK - patrz załącznik.

Załączniki:
KTWNYO.png
KTWNYO.png [ 40.36 KiB | Obejrzany 2403 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
U mnie wszystko OK - patrz załącznik.[/quote]

to zrzut z wczoraj, może coś poprawione w każdym razie nie poprawialem recznie :D
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Maciej, świetna robota! Gratulacje!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jeszcze rozbudujcie o lotniska europejskie i tradycyjne linie a ktoś od was odkupi serwis za grube $$$
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Lis 2013 14:22 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 34
Hm, coś podobnego, jednak bardziej rozbudowanego istnieje tutaj: http://drungli.com/

Obsługa tras nie tylko Polskich, ale i Europejskich i nie tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Lis 2013 14:37 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
A oto przykład jak Wyszukiwarka wyłapuje nowe pule biletów wrzucane przez przewoźników do systemu.

Screen 1:
Godzina wykonania 12:42. Ostatnia aktualizacja cen WMI-BGY: 2013-11-11 12:18:00

Screen 2 i 3:
Godzina wykonania 13:10. Ostatnia aktualizacja cen WMI-BGY: 2013-11-11 12:46:00

Załączniki:
WAWABGY1.png
WAWABGY1.png [ 237.46 KiB | Obejrzany 2163 razy ]
WAWABGY2.png
WAWABGY2.png [ 159.91 KiB | Obejrzany 2163 razy ]
WAWBGY3.png
WAWBGY3.png [ 41.27 KiB | Obejrzany 2163 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:08 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
pressit napisał(a):
Hm, coś podobnego, jednak bardziej rozbudowanego istnieje tutaj: http://drungli.com/

Obsługa tras nie tylko Polskich, ale i Europejskich i nie tylko.

Kojarzę ten serwis z momentu premiery. Widzę, że dodali teraz jakiś pomysł na wyszukiwanie lotów w dwie strony, bo dotychczas można było znaleźć tylko tani lot w jedną stronę (wylot). Serwis nie brał pod uwagę cen powrotów i proponował to co jest. W sumie rzadko kiedy wychodził z tego tani wyjazd. No chyba, że szukaliśmy lotów do Oslo Torp;)

edit: Widzę, że nadal tak działa i możemy znaleźć tani lot, ale w jedną stronę. Powrót dobiera z tego co jest.
Jest co prawda zakładka "wiem dokąd", ale można wybrać tylko jedną konkretną liczbę dni na ile lecę. W wyniku czego cały czas widzę komunikat "Sorry, we did not find anything for you!" ;)
Jak już udało mi się znaleźć to otrzymałem takie propozycje (załącznik). Niestety nieaktualność podanych kwot w stosunku do cen u przewoźnika jest widoczna. Wziąłem pierwsze z brzegu połączenie z mojego miasta.

Załączniki:
drumdrumdrum.png
drumdrumdrum.png [ 9.48 KiB | Obejrzany 2133 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Z ciekawości zapytam - czy przewoźnicy dają Was dostęp do bazy cen lub jakieś API, czy sami z ich serwisów WWW wyciągacie?
Gdzie widać czas, o której była aktualizacja cen. Podałeś to w przykładzie z BGY. Czy wyciągnąłeś to z systemu, czy jest gdzieś widoczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:25 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
skrzat napisał(a):
Z ciekawości zapytam - czy przewoźnicy dają Was dostęp do bazy cen lub jakieś API, czy sami z ich serwisów WWW wyciągacie?
Gdzie widać czas, o której była aktualizacja cen. Podałeś to w przykładzie z BGY. Czy wyciągnąłeś to z systemu, czy jest gdzieś widoczne?

Przewoźnicy low-cost bardzo niechętnie dają dostęp do API. Ceny wyciągamy sami.
Czasu o której była aktualizacja nie widać i wziąłem go z systemu.

PS. 100x Like w kilkanaście godzin, dzięki i proszę o więcej:)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Wow ! Mam nadzieję, że rozbudujesz to bardziej. Jakbyś potrzebował może jakiejś pomocy, to napisz ;)
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jak już pisali poprzednicy, jest sporo niedociągnieć i jeszcze niedziałających rzeczy, ale serwis zapowiada się dośc interesująco. Na pewno spędziłeś nad tym sporo czasu i masz moje uznanie. Mam tylko kilka pytań logistyczno-technicznych do kolegi po fachu. :)

- Pobieranie cen, jak widzę jest pobierane "na chama" i scrape'ujesz treści od przewoźników. Jak poradziłeś sobie z problemem zmian cen, jak często odświeżasz cenniki?
- Co siedzi "pod spodem"? Jaka technologia?
- Myślisz nad udostępnieniem w przyszłoci jakiegoś API?
- Wybacz sceptycyzm, ale jaką masz motywację do stałego utrzymywania serwisu? Nie wiem jeszcze jaki masz model biznesowy, bo reklam nie widzę, treści "premium" również. Serwer, domena i Twój czas kosztują, a serwis sam się nie utrzyma. :)

Z pomysłów:

- Alerty cenowe.
- Wersja mobilna strony - skoro już używasz bootstrapa to mogłeś zrobić responsive design dla mobilnych urządzeń. Nie byłoby to wiele dodatkowej pracy.
- Ostatnio wyszukiwane - szybki dostęp do ostatnich 3-5 wyszukiwań (zapamiętać ustawione parametry wyszukiwania)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Lis 2013 16:23 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
LKay Dzięki za uwagi i pomysły.
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest m.in. w pierwszym poście tego tematu przy "przeczytaj zanim skomentujesz". Widać nie czytałeś.
Wyszukiwarka jest wykonana w .NET i korzysta z większości opcji jakie mogą być użyte do tego typu projektu.
O API jeszcze za wcześnie myśleć.
Czas pokaże, jednak to prawda, że wykonanie takiego serwisu to nie są dwa wolne weekendy i trochę trzeba było w to zainwestować.

Odnośnie pomysłów - są wykonane alerty, ale obecny serwer z uwagi na moje kompleksowe wykonanie tej funkcji nie jest w stanie uciągnąć ich obsługi. Jeżeli serwis doczeka się mocnego serwera dedykowanego - funkcjonalność ta zostanie uruchomiona. Mobilna strona będzie niezależna od webowej, ale to zależy od zainteresowania serwisem. Ostatnio wyszukiwane pojawią się.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Lis 2013 17:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 34
maciejwroclaw napisał(a):
pressit napisał(a):
Hm, coś podobnego, jednak bardziej rozbudowanego istnieje tutaj: http://drungli.com/

Obsługa tras nie tylko Polskich, ale i Europejskich i nie tylko.

Kojarzę ten serwis z momentu premiery. Widzę, że dodali teraz jakiś pomysł na wyszukiwanie lotów w dwie strony, bo dotychczas można było znaleźć tylko tani lot w jedną stronę (wylot). Serwis nie brał pod uwagę cen powrotów i proponował to co jest. W sumie rzadko kiedy wychodził z tego tani wyjazd. No chyba, że szukaliśmy lotów do Oslo Torp;)

edit: Widzę, że nadal tak działa i możemy znaleźć tani lot, ale w jedną stronę. Powrót dobiera z tego co jest.
Jest co prawda zakładka "wiem dokąd", ale można wybrać tylko jedną konkretną liczbę dni na ile lecę. W wyniku czego cały czas widzę komunikat "Sorry, we did not find anything for you!" ;)
Jak już udało mi się znaleźć to otrzymałem takie propozycje (załącznik). Niestety nieaktualność podanych kwot w stosunku do cen u przewoźnika jest widoczna. Wziąłem pierwsze z brzegu połączenie z mojego miasta.


Czy ja wiem, spójrz na to:

Image

i spowrotem

Image

Jak dla mnie ta wyszukiwarka ma o wiele więcej funkcji, jest znacznie rozbudowana no i przede wszystkim obsługuje dużo, dużo więcej lotów, bo nie tylko z Polski. Mogę sobie zrobić dzięki niej fajny trip za nie duże pieniądze, bez konieczności przeszukiwania strony każdego przewoźnika z osobna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
namteH napisał(a):
pressit napisał(a):
No tak, to po co w takim razie pokazywać nie skończony produkt? ...

też się nad tym zastanawiam... :)


No.. warto było się zarejestrować i po roku napisac pierwszego posta, aby to jedno, wiele znaczące zdanie zamieścić...

Produkt ciekawy. Jak to w fazie początkowej, moze zawierac błędy. My jesteśmy betatesterami i nic w tym złego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 34
Ok, ale mam pytanie do autora.

Co z regulaminem? I przede wszystkim co z danymi firmy? Czy to może firma krzak, nieistniejąca? No bo generalnie, to nie chciałbym kupować u kogoś bez chociażby danych firmy, adresu, telefonu kontaktowego, czego kolwiek. Trochę kiepsko to wygląda, ale rozumiem, że to kwestia dodania w przeciągu kilku dni, w końcu to jakiś tam nowy produkt :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
pressit napisał(a):
Ok, ale mam pytanie do autora.

Co z regulaminem? I przede wszystkim co z danymi firmy? Czy to może firma krzak, nieistniejąca? No bo generalnie, to nie chciałbym kupować u kogoś bez chociażby danych firmy, adresu, telefonu kontaktowego, czego kolwiek. Trochę kiepsko to wygląda, ale rozumiem, że to kwestia dodania w przeciągu kilku dni, w końcu to jakiś tam nowy produkt :)


To nie jest pośrednik, sprzedający bilety tylko wyszukiwarka cenowa w stylu skyscanner. Kliknięcie na "Zarezerwuj" będzie za pewne tylko odnośnikiem do strony przewoźnika, gdzie będzie można kupić bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:38 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Regulamin oraz wszystkie dane zostaną dodane. Nie chcemy zrobić falstartu w możliwości składania rezerwacji, w związku z czym jeszcze kilkadziesiąt godzin trzeba będzie na tą możliwość poczekać. Jeśli chodzi o moją wiarygodność to zapraszam do lektury search.php?keywords=maciejwroclaw&terms=all&author=&fid[]=181
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj


Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw, 11 Lis 2013 18:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group