Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Mar 2019 13:54 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Dzień dobry!

Z tego co mi wiadomo z transportem publicznym w Albanii jest kiepsko, zwłaszcza gdy chce się pojechać w góry. Lotów bezpośrednich też nie ma, wypożyczenie auta na miejscu to też dodatkowe koszty więc zastanawiamy się nad wyjazdem własnym autem, zwłaszcza że z tego co widzę cała trasa biegnie autostradami i drogami ekspresowymi. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów którzy pokonali tę trasę samochodem ile zapłaciliście za winiety i ogólnie jakie wrażenia z podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 01 Mar 2019 13:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Transport publiczny w Albanii jest całkiem ok, przerabiałem rok temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:09 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Koszt trasy: w zależności skąd jedziesz, dokąd jedziesz i jaki wariant trasy wybierzesz. Raczej licz na jazdę z min. 1 noclegiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:16 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Wyruszamy z Warszawy najszybszą trasą jaką pokazuje mapa, na pewno będzie minimum 2 kierowców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:22 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 178
niebieski
Byłem w Albanii samochodem jakieś 3-4 lata temu, ale mieliśmy 4 kierowców. Jechaliśmy w jedną stronę przez Chorwację, po Albanii pojechaliśmy do Grecji i z Grecji już z powrotem do Polski.
Opłaty zależą od trasy którą wybierzesz, więc ciężko oszacować. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, chętnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:28 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
Jechaliśmy autem z Katowic, odcinek Katowice - Jezioro Szkoderskie ok 1200km pokonaliśmy z krótką drzemką w aucie ok 4h przy granicy Chorwacko-Bośniackiej - czas przejazdu czas przejazdu z przerwą 21,5h. Wyjazd miał charakter raczej budżetowy, więc ominęliśmy wszystkie płatne drogi. Braliśmy pod uwagę jazdę drogami płatnymi, ale jak przeliczyliśmy koszt winiet oraz paliwa (jazda autostradami/ekspresówkami to trasa dłuższa o +/- 300km) to wybraliśmy wariant budżetowy. Mówiąc szczerze byłem jedynym kierowcą (wyjazd w dwie osoby) i jak dla mnie trasa była ok, ale wszystko zależy od osobisty preferencji, tego jak kogoś męczy jazda autem itd. Ogólnie polecam wyjazd samochodem, łącznie zrobiliśmy ok 4000km - Albanię przejechaliśmy od Szkodry, aż pod Grecką granicę wybrzeżem, a wracaliśmy bardziej środkiem kraju + pojechaliśmy na 3 dni do Kosova.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:37 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
m1000 napisał(a):
pytanie do forumowiczów którzy pokonali tę trasę samochodem ile zapłaciliście za winiety
ceny winiet, a także wysokość opłat w Serbii, znajdziesz w necie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
@pemat no ba, nawet w forum
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
krist20 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Mar 2019 15:03 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 4
Pokonałem tę trasę parę lat temu i szczerze polecam, jeśli macie taką możliwość, podzielić ja na 2 lub więcej dni. U mnie wyglądało to tak:
1 Polska - Sarajewo, przyjazd do Sarajewa rano, zwiedzanie i nocleg
2 Sarajewo Durres, po drodze zwiedzanie Mostar, a powrót
1 Durres - Makarska, po drodze zwiedzanie Dubrownika
2 Makarska - Polska
Zdecydowanie polecam przejazd przez BiH, drogi gorsze ale wrażenia niezapomniane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Mar 2019 15:14 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Avinion napisał(a):
Braliśmy pod uwagę jazdę drogami płatnymi, ale jak przeliczyliśmy koszt winiet oraz paliwa (jazda autostradami/ekspresówkami to trasa dłuższa o +/- 300km) to wybraliśmy wariant budżetowy.


Ile kosztowały winiety na te 300 km tak pi razy oko? 100 zł? 500? Mi się wydaje patrząc na mapę że to będzie więcej niż 300 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Mar 2019 15:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
transport,forum,1444
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Mar 2019 21:17 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Jeśli chodzi o wrażenia to pewnie większość ma pozytywne :)
Ja robiłem objazdówkę przez Serbię, Czarnogórę, Albanię i Macedonię. Piszę z pamięci i dane z sprzed 3 lat.
Serbia - komplet informacji znajdziesz na stronie zarządcy autostrad, ale ceny były dużo przystępniejsze niż np. w Chorwacji. Jedzie się wygodnie. Policja lubi ścigać nadmiernie przekraczających prędkość (namierzają z daleka).
Czarnogóra - brak opłat.
Albania - brak opłat. Na drodze trochę południowej "egzotyki" (parkowanie, spacery i sprzedaż obwoźna przy autostradach (to chyba byłą autostrada już nie pamiętam:) przynajmniej ekspresówka)). Policja chciała mnie zatrzymać, ale rzucił okiem na rejestrację i kazali jechać :)
Macedonia - blisko z Albania nad jezioro ochrydzkie - polecam. Płatności za drogi w kierunku Skopje i do granicy serbskiej, ale to były jakieś groszowe sprawy.

Jeśli jechałbyś przez Bośnię, to parę lat temu był tam krótki odcinek autostrady w okolicach Sarajewa (koszt chyba z 10 pln).
Winiety słowacki i węgierskie znajdziesz na stronach zarządców wraz z możliwością ich zakupu.
Góra
 Profil Relacje PM off
m1000 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Mar 2019 21:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Przejazd przez Serbię w całości autostradą od granicy węgierskiej w Roszke do Macedonii to koszt 13 eur, cena z lipca 2018, jechałam do Grecji.
Winieta na Węgry kupno przez net: https://www.hungary-vignette.eu/
słowacka winieta tu: https://eznamka.sk/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
m1000 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Mar 2019 14:26 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Z tego co zdążyłem się zorientować do wariant przez
Czechy (18 euro winieta miesięczna),
Austrię (26 euro winieta 2 miesięczna),
Słowenię (30 euro winieta miesięczna),
Chorwację (2x135zł),
Czarnogórę (10 euro opłaty ekologicznej za rok)
jest droższy i kosztuje 630 zł w 2 strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Mar 2019 15:23 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Dolicz też to ekstra paliwo, które spalisz bez autostradowych winiet, jadąc przez wioski i miasteczka z niestanną redukcją biegów i zmienną prędkością.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Sprawdź również, czy kraje przez które masz zamiar jechać (z Albanią włącznie) są objęte Twoim aktualnym ubezpieczeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
m1000 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Opłaty za autostrady po drodze do Albanii:

Polska: GDDKiA
Czechy: info o winietach i płatnych odcinkach
Słowacja: eZnamka - zakup e-winietywykaz płatnych odcinków
Austria: ASFiNAG - zakup e-winiety
Węgry: eMatrica - zakup e-winietyceny, wykaz płatnych odcinków
Chorwacja: cennik
Bośnia i Hercegowina: cennik
Serbia: mapa bramekcennik

Będzie na zaś ;)

edit:
Macedonia: cennik
Czarnogóra: tunel Sozina, innych opłat nie ma
Kosowo: nie ma płatnych dróg... ale na granicy trzeba kupić ichnie ubezpieczenie, bo nasze OC/ZK nie działają
Albania: nie wiem czy autostrada A1 Durres-Kukës jest płatna - w III.2018 planowano rozpocząć pobór opłaty 5 EUR... ale miejscowi zrobili rozróbę, rozwalili punkty poboru i zaatakowali policję :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022


Ostatnio edytowany przez Raphael, 02 Mar 2019 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
m1000 lubi ten post.
m1000 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:10 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Dołóż jeszcze Czarnogórę, Kosowo i Macedonię, niektórzy tną tamtędy;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:48 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
m1000 napisał(a):
Z tego co zdążyłem się zorientować do wariant przez
.
.

Czarnogórę (10 euro opłaty ekologicznej za rok)

Tej opłaty od dobrych kilku lat już nie ma.
Zależy skąd jedziesz, ja zwykle przez Węgry autostradami (raz nawet je omijałem ale to porażka) a przez Serbię bocznymi.
Może dojść opłata kilka euro za tunel na południu Czarnogóry ale również można starą widokową drogą.
Jakby nie jechać zawsze wyjdzie dwa dni... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
m1000 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Mar 2019 01:40 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
W sierpniu 2015 r. byłem autem w Albanii, a konkretnie w Ksamil.
My jechaliśmy:
Warszawa- Belgrad - wyjazd (poniedziałek 20:30) z Warszawy - dojazd do Belgradu (wtorek 9:30) Odpoczynek w hotelu i zwiedzanie, nocleg.
Belgrad - Ohryd - wyjazd ( środa 9:30) - dojazd do Ohrydu ( środa 17:30 ). Tu zostaliśmy na 2 noce. Odpoczynek i zwiedzanie.
Ohryd - Ksamil - wyjazd ( piątek 9:30) - dojazd do Ksamil ( piątek 18:00) Wakacje

Droga powrotna:
Ksamil - Budapeszt ( przez Grecję - czyli autostradami) - wyjazd 20:00 - dojazd do Budapesztu 13:30 -w czasie podróży przerwa 1 h na sen.
Budapeszt - Warszawa - wyjazd 8:00 - dojazd do Warszawy 18:00

Generalnie polecam jechać autostradami i drogami szybkiego ruchu.
Z racji wielu kilometrów warto zaplanować miejsca w których warto się zatrzymać. Na pewno Ohryd.
Reszta według uznania.
Dzisiaj na pewno zaplanował bym inaczej powrót. Nie tak długi odcinek ( wyszło 1340 km).

Dane trochę historyczne :D , ale być może pozwolą podjąć decyzję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
m1000 lubi ten post.
m1000 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group