Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2015 17:23 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
W Gruzji niektórzy właściciele hoteli praktykują świetny sposób obwożenia turystów i dania zarobić swoim zmotoryzowanym znajomym. Mają opracowane trasy i proponują swoim gościom. Wychodzi niedrogo, więc większość się na to łapie. Ja też się łapałem.
W Albanii ponoć też coś takiego jest. Wspominała mi znajoma, która tam była. Ale szukałem w internecie i nie znalazłem czegoś takiego. Biuro, gdzie zamówiłem wyjazd też uparcie milczy. Korzystaliście z czegoś takiego? Bladym świtem pod hotel podjeżdża samochód, pakuje się doń grupa i w jeden dzień uda się „zrobić” np. Syri i Kalter i Gijokaster, a w drugi dzień np. Tepelenę i Kelcyrę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 26 Cze 2015 10:09 

Rejestracja: 29 Cze 2014
Posty: 5
Jeżeli chodzi o Albanię to nie spotkałem się z czymś takim, może że byłem własnym autem i takie obwożenie nie leżało w kregu moich zainteresowań. Ale ponadto, patrząc na punkty wymiany walut - często "punkty informacyjne/turystyczne", właścicieli kwater, barów czy knajpek, nigdzie nie zauważyłem jakichkolwiek "reklam" zorganizowanych objazdówek. Nikt też nie proponował takich usług. Wszytsko można "zrobić" własnym autem i nie należy sie bać ani uzytkowników ruchu ani stanu dróg lub korzytsając z miejscowego transportu - wszelkiej maści busików itp, należy tylko zgrać sobie godziny ich kursów.
Syri i Kalter ,Gijokaster i Tepelenę można zrobić jenego dnia na luźno, to wszytko po drodze.
Dla zachęty przykładowe foty. ;-)))

Załączniki:
syriikalter1.jpg
syriikalter1.jpg [ 229.14 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
syriikalter2.jpg
syriikalter2.jpg [ 211.02 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
gijokaster1.jpg
gijokaster1.jpg [ 187.54 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
gijokaster2.jpg
gijokaster2.jpg [ 187.63 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
gijokaster3.jpg
gijokaster3.jpg [ 137.35 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
tepelene1.jpg
tepelene1.jpg [ 155.05 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
tepelene2.jpg
tepelene2.jpg [ 219.35 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
tepelene3.jpg
tepelene3.jpg [ 142.02 KiB | Obejrzany 8491 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:08 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
lubadom napisał(a):
korzytsając z miejscowego transportu - wszelkiej maści busików itp, należy tylko zgrać sobie godziny ich kursów.

A no własnie; zgrać. Czy np. da się zgrać kanion Gjipe? Busem z Sarandy do Vlory, zatrzymujemy się w Vuno (plus łażenie po wiosce) albo Ilias (od razu w dół), po czym drogą na plażę, stamtąd od razu kanionem w górę do pierwszej katarakty, czyli miejsca nie do przejścia bez lin, haków, czekanów itp.), z powrotem na plażę, troche pobyczyć się na niej albo popływać w morzu, z powrotem na górę. I łapać ostatniego busa do Sarandy. Tylko o której on będzie, skoro rozkładów na lekarstwo?
Tepeleny, Gijokastra i Syri i Kalter w jeden dzień da się, ale biegiem, a my wolimy chłonąć atmosferę miejsca, tym bardziej że Tepelena to dla nas nie tyle miasto z twierdzą, ale także pobliskie wodospady Uji i Ftohtë, Ujevara e Peshtures i wiadukt Alego Paszy. To już jeden cały dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:40 

Rejestracja: 29 Cze 2014
Posty: 5
W takim przypadku to rzeczywiście w Tepelenie dzień. Oby i jego nie zabrakło :-)
Co do busów to temat rzeka, wydaje się, że żadna rada na forum nie bedzie "aktualna". Albania, a naprawde Saranda i okolice rozwija się bardzo szybko. Wszystko zmienia się z sezonu na sezon. Mogę to poprzeć przykładem rodziny i znajomych, którzy byli w Albanii 2 lata przed nami. I to co zobaczyłi na zdjęciach i posłuchali nie byli w stanie "pojąć" jak można się - w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu - tak szybko zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:38 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
lubadom napisał(a):
W takim przypadku to rzeczywiście w Tepelenie dzień. Oby i jego nie zabrakło :-)

I ja się obawiam, że zabraknie. Dlatego tak wypytuję o te samochody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group