Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2013 13:18 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Czy ktoś z was ma i jakie są wasze opinie na temat samorozkładającego się namiotu?

Kolega sobie kupił i byłem pod wrażeniem jak szybko się go rozkłada, dosłownie 5 sekund i po sprawie. Fakt, do podręcznego bagażu na pewno go nie zabierzemy, ale na inne wyprawy już tak.

Oryginalny jest chyba tylko firmy QUECHUA np. taki: http://allegro.pl/quechua-namiot-2-seco ... 08113.html

Znalazłem na allegro namiot o takim samym mechanizmie działania ale już trochę tańszy : http://allegro.pl/samorozkladajacy-nami ... 12888.html

Czy ktoś z was miał do czynienia z tańszym odpowiednikiem?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 30 Sie 2014 14:58, edytowano w sumie 2 razy
Literowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 12 Cze 2013 13:44 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Chyba za bardzo wierzysz reklamie. A oryginalny samochód, taki z 4 kołami i kierownicą to jakiej jest marki?
A T-shirt? Wiesz taki z krótkim rękawem :-D ?

Takie namioty są produkowane od dawna przez różnych producentów.
A QUECHUA to nie firma a marka Decathlona, taniego sklepu ogólnosportowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2013 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ten tańszy wygląda jak by miał tylko jedną warstwę.

Dla mnie te namioty odpadają ze względu na rozmiary paczki do której się je pakuje. Tak poza tym to chyba ok.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2013 14:13 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
Ja mialem taki '2 seconds' z Decathlonu (Quechua) i bylem z niego bardzo zadowolony.
Przede wszystkim kupilem go ze wzgledu na szybkosc i latwosc skladania i rozkladania i pod tym wzgledem sie bardzo sprawdzil.
Jezeli chodzi o wytrzymalosc to przezyl tydzien bardzo intensywnych wiatrow i deszczu w Norwegii wiec moge powiedziec ze ok (chociaz gdzies tam pare kropel by znalazl wewnatrz).
Co do porecznosci to ja bylem samochodem wiec ten problem odpadal bo tak to raczej nie jest zbyt fajny na dlugi marsz.
I cena tez jak najbardziej w porzadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Cze 2013 10:02 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Mbx a ile czasu już masz swój namiot?

Jeśli tydzień w Norwegii wytrzymał to wydaje mi się że sprosta moim oczekiwaniom :)

Dzięki za rady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Cze 2013 10:49 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Ja też uzytkowałam ten namiot 2 seconds z Decathlonu.
U nas super sie sprawdził. Zjechał całą zachodnią Australię. Po trzech tygodniach prawie codziennego składania i rozkładania jest prawie jak nowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Cze 2013 13:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
używałem w pracy;) z plusów: szybko rzeczywiście się rozkłada, dawał radę polskim ulewom; z minusów: duży, składanie nie jest już takie proste
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2014 06:58 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
używam tego z decathlonu na wyjazdach samochodowych i na woodstocku ;) ogólnie ok - trwały i nie przemaka, głównym plusem jest szybkość rozkładania i składania. Na wyprawy z plecakiem, samolotowe czy górskie totalnie odradzam - niestety po złożeniu nadaje się tylko do samochodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sie 2014 09:01 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
prezes napisał(a):
używam tego z decathlonu na wyjazdach samochodowych i na woodstocku ;) ogólnie ok - trwały i nie przemaka, głównym plusem jest szybkość rozkładania i składania. Na wyprawy z plecakiem, samolotowe czy górskie totalnie odradzam - niestety po złożeniu nadaje się tylko do samochodu.


Dokładnie. Po złożeniu jest jak duży okrągły placek. Teoretycznie ma nawet szelki na plecy ale wygląda się wtedy jak żółw ninja
Namiot idealny do auta, rozkłada się szybko i daje radę w trudnych warunkach. U nas trzy tygodnie w Norwegii bez problemu, nawet za kołem podbiegunowym podczas silnego wiatru i deszczu (zwykle nie rozciągałem nawet linek).
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sie 2014 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Mam taki 4 osobowy z przedsionkiem. Używany bardzo przez 3 sezony letnie po 3 tyg. za każdym razem.
Nigdy nie było problemów.
Najczęściej wprawdzie na polu namiotowym ale też tydzień na plaży w chorwacji. Wytrzymał kilka naprawdę potężnych ulew.

Najfajniejszy do podróży samochodem. Mój jest duży i nieporęczny w noszeniu zwłaszcza np z plecakiem.
Może takie najmniejsze modele były by bardziej poręczne.
Jeśli chodzi o składanie to jest to banalnie proste, trzeba tylko zakminić o co chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sie 2014 20:39 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Namioty Quechua używam od wielu lat na dwutygodniowych spływach kajakowych i spokojnie polecam, wiele moich znajomych również je kupiło i jest bardzo zadowolonych, kwestia wprawy i składanie też jest proste :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2018 21:44 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 69
Czy ktoś podróżował samolotem z okrągłym namiotem quechua (66cm średnicy), nie było problemu przy nadawaniu bagażu rejestrowanego?

Thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2018 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jak rozmiarowo I wagowo jest ok to bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2018 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
mahalnet napisał(a):
Mam taki 4 osobowy z przedsionkiem. Używany bardzo przez 3 sezony letnie po 3 tyg. za każdym razem.
Nigdy nie było problemów.
Najczęściej wprawdzie na polu namiotowym ale też tydzień na plaży w chorwacji. Wytrzymał kilka naprawdę potężnych ulew.

Najfajniejszy do podróży samochodem. Mój jest duży i nieporęczny w noszeniu zwłaszcza np z plecakiem.
Może takie najmniejsze modele były by bardziej poręczne.
Jeśli chodzi o składanie to jest to banalnie proste, trzeba tylko zakminić o co chodzi.


mówisz o tym https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... 78238.html
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2018 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Nie. Bardziej taki ale bez nawiewu po bokach. https://www.decathlon.pl/air-seconds-fa ... 84154.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lut 2019 20:11 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 18
To jest fajna opcja jeśli wrzucasz go do samochodu. Transportowanie tego w inny sposób jest mocno uciążliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:09 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 10
dudu napisał(a):
Czy ktoś podróżował samolotem z okrągłym namiotem quechua (66cm średnicy), nie było problemu przy nadawaniu bagażu rejestrowanego?

Thx


Wracam do wcześniejszego pytania i pewnie już autorowi się nie przyda, ale innym - może.
Ja mam 2seconds Easy 2 fresh&black (wg strony producenta wymiar pokrowca: 65x9) i poleciał jako rejestrowany podstawowy LOTem do Kanady i nawet wrócił (w sumie z przesiadkami, więc cztery loty). Nikt nic nie mówił, nic się nie zgubiło, ani nie zniszczyło.
Przymocowany był pasami do bagażu (miałem akurat jakieś z aliexpress) do pokrowca ochronnego (z decathlonu), gdzie był już mój 70l plecak.
Nie chcę dublować więcej, bo pisałem już to w wątku nt. namiotu seconds z decathlonu. Bardziej tylko sygnalizuję, że się dało. I będę kontynuował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group