Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Gru 2018 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@eskie najważniejsze że się podobało i jesteście zadowoleni, a tak przynajmniej wynika z relacji :). Mój pierwszy Izrael był z BP i wrażenia organizacyjne podobne, choć mieliśmy bardzo fajna przewodniczkę.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#62 PostWysłany: 05 Gru 2018 22:12 

Rejestracja: 03 Gru 2018
Posty: 6
Powiem ci tak. Wiele podróżujących osób mówi, nie leć przez biuro podróży a sporo zaoszczędzisz. I tak to jest racja, ale ja np jestem taką osobą, która ma problem ze zorganizowaniem sobie wszystkiego jak np hotel itd. więc wole dopłacić i mieć wszystkie problemy z głowy. Więc jeżeli jesteś osobą, dla której nie jest problemem zorganizowanie sobie noclegu na miejscu to jak najbardziej samemu, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 05 Gru 2018 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a nawet dwa mnóstwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 10 Gru 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Trafila sie ciekawa oferta z lasta, przelot z rejestrowanym 23kg + transfer, 3 noce w hotelu 4* na Fuerteventura.
Nie mam doswiadczenia z lastami, ale postanowilem 2 raz skorzystac, przede wszystki ze wzgledu na atrakcyjna cene, gdyz nie jestem magikiem taniego podrozowania.
Cena od osoby mniejsza niz oplata za wiza amerykanska dla obywateli PL + doplata za oddzielne noclegi.
Postanowilem zabrac mame, ale mialem wazny meeting, spoznilismy sie ok. 10 min. i zamkneli juz bramki.
Wielki plus dla Edelweiss za punktualnosc. :)
Zadzwonilem do biura i myslalem, ze wszystko przepadlo, ale sympatyczna Pani mowi, ze oddzwoni, po dluzszej chwili oddzwania i mowi, ze hotel beda trzymac i nawet przeloty powrotne nie przepadaja, szok!
Zaczalem przegladac oferty dolotu z lotniska, ale bezposrednio nic nie moglem znalezc, jedyna opcja to doloty przez Londyn, Madryt czy Barcelone, ale ze spedzeniem jednej nocy po drodze.
Koszty dolotow wyskakiwaly wieksze niz caly pakiet. :D
Mama powiedziala, ze to za duzy sztress i zrezygnowala.
Nastepnego dnia rano bylo tylko jedno wolne miejsce Iberia przez Madryt i dokupilem przelot w jedna strone.
Koszt dolotu ok. 590 zeta, w tym oplata dodatkowa ok. 50 zeta za oplate kk.
Zapytalem Pania z biura czy mozliwy bedzie transfer, ale otrzymalem odpowiedz ze nie da rady i musze wziac taxi, koszt ok. 55-60 Euro.
Dolecialem na miejsce i przy wyjsciu z lotniska zaczepil mnie agent (Niemiec), ktory organizowal transfery, ale mowie ze przegapilem przelot z transferem i pewnie sie nie nalezy.
Sprawdzil na liscie i mnie rzeczywiscie nie bylo, ale kazal zapytac w okienku, odpowiedzialnym za moja agencje.
Tam otrzymalem informacje, abym nie bral taxi, bo za drogo i zalatwia mi transfer za 11 Euro, transfer akurat odjezdzal i nie musialem czekac.
Zastanawialem sie, jak im sie to oplaca, co prawda odstawili jedna osobe po drodze, ale trasa do mojego hotelu byla 2 x dluzsza.
W hotelu czekala kolejna niespodzianka, mialem wszystko platne, ale spotkalem fajnych Niemcow, starsze malzenstwo, mieli jakis specjlany pakiet all-in, ale w wydaniu "enterprise", gdzie mogli sobie wszystko zamowic i zaproponowali, ze beda zamawiac alkohol takze i dla mnie, nie musze placic. :o
Wow, lubie takie niespodzianki, kolejny fajny sen, chyba zaczne lubic Niemcow. :D
Wypada pojechac do Niemiec i zaprosic na dobra kolacje.
Dziwne, ze ludzie z personelu nic nie mowili, skoro widzieli ze i dla mnie zamawiaja, w CH czy Finlandii by na pewno nie przeszlo ale i tak mi bylo glupio i rekompensowalem wiekszymi napiwkami. :)
W hotelu zalatwili mi 1-dniowa wycieczke na Lanzarote za 53 Euro, super i bylem zadowolony.

BTW bardzo mi sie podoba, ze w Espanii jeszcze nalewaja nawet drogi rum czy koniaczek na oko, bez menzurek. :D

Załączniki:
Feuerteventura.JPG
Feuerteventura.JPG [ 47.77 KiB | Obejrzany 1113 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 10 Gru 2018 21:26 

Jaki to był hotel na Fuercie?
Po Januszowemu.
Kupię ten pakiet All dla siebie, a będziemy pić w parę osòb. :mrgreen:

Chyba że to naprawdę był tylko sen? :roll:
Góra
 PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 10 Gru 2018 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Village Club Origomare, a pakiet mieli na pismie od dyrekcji hotelu, nie mieli obraczek na reke, pokazywali w barze, ja nazwalem "enterprise", niby jakis specjalny za rekompensate, ale nie pamietam dlaczego. :)
Wydaje mi sie, ze jak damy pare groszy przypadkowo spotkanemu Biednemu po drodze to czekaja nagrody w kilkuwymiarowym wydaniu...
Lubie takie niespodzianki od Sw. Mikolaja.

Btw otrzymalem nawet wygodna ville. :D

Załączniki:
Villa 1.JPG
Villa 1.JPG [ 72.61 KiB | Obejrzany 1059 razy ]
Villa 2.JPG
Villa 2.JPG [ 62.61 KiB | Obejrzany 1059 razy ]
Villa 3.JPG
Villa 3.JPG [ 60.54 KiB | Obejrzany 1059 razy ]
Villa 4.JPG
Villa 4.JPG [ 60.72 KiB | Obejrzany 1059 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Gru 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
cccc napisał(a):
Wydaje mi sie, ze jak damy pare groszy przypadkowo spotkanemu Biednemu po drodze to czekaja nagrody w kilkuwymiarowym wydaniu...


Zgadzam się co do tej wielowymiarowości, przestawię Ci kilka wymiarów
Jak dasz żebrzącemu dziecku 1E to poczujesz się lepiej bo wsparłeś biedę. Ale rodzice tego dziecka lub ci co go zmuszają do żebractwa mają czysty zysk i się cieszą. @cccc nie myślisz chyba, że to 1E zostanie u tego dziecka???? Mało tego, to dziecko nie pójdzie do szkoły bo przynosi dochód żebractwem. Mało tego jak podrośnie i nie będzie już miało takich błagających oczek kota ze Szreka to mu połamią miednicę, obetną ręce, bo czymś musi wzbudzać litość. A nic do zaoferowania nie ma, bo żebrze, a się nie uczy.

Weźmy dorosłych - śnieg, zimno mama siedzi z malutkim dzieckiem przy płocie lub tam gdzie są ludzie. Dziecko tak zawinięte leży w jej matczynych ramionach godzinami. Tylko czy może prawda jest mniej kolorowa - urodziło się dziecko gdzieś za stodołą, jest niezarejestrowane, ale jest malutkie więc wzbudza litość i ludzie sypią groszem. Ażeby było spokojne to dostanie wódki albo jakieś prochy, a jak umrze to wyrzuci się je pod tą samą stodołę, pod którą się urodziło.

Więc jeśli @cccc chcesz serio pomagać to rób to z głową i świadomie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Gru 2018 22:14 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
cccc napisał(a):
Village Club Origomare, a pakiet mieli na pismie od dyrekcji hotelu, nie mieli obraczek na reke, pokazywali w barze, ja nazwalem "enterprise",

Byłem tylko raz na all i właśnie min obrączki mnie zdecydowanie zniechęciły . Taka stygma trochę wczasy dla biedaków , all żeby czasem więcej kasy nie wydać . Wolę więc styl niezależny raz śpię w hostelu za 10 euro a innym razem w fajnym hotelu za 200. A kanary z cenami niższymi niż u nas są spokojnie do ogarnięcia . No chyba że pojadę z szwagrami i tylko basen bar leżak. Bar itd.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Gru 2018 22:32 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
cccc napisał(a):
Trafila sie ciekawa oferta z lasta, przelot z rejestrowanym 23kg + transfer, 3 noce w hotelu 4* na Fuerteventura.
.......
Koszt dolotu ok. 590 zeta, w tym oplata dodatkowa ok. 50 zeta za oplate kk.



Nie dość że Niemcy Cie datowali ojro to nie wiem co takiego wspaniałego miałeś by płacić 650zł za przelot, by na miejscu spędzić 3 noclegi.
Wymiękłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
noyle napisał(a):
Byłem tylko raz na all i właśnie min obrączki mnie zdecydowanie zniechęciły .
Taka stygma trochę wczasy dla biedaków , all żeby czasem więcej kasy nie wydać . Wolę więc styl niezależny raz śpię w hostelu za 10 euro a innym razem w fajnym hotelu za 200. A kanary z cenami niższymi niż u nas są spokojnie do ogarnięcia . No chyba że pojadę z szwagrami i tylko basen bar leżak. Bar itd.

Wydaje mi sie, ze nie pogardzilbym obraczka.
3 noce w hotelu w Omanie tylko ze sniadaniem kosztowaly mnie wiecej niz 7-dniowy ALL-IN razem z przelotami. :D

szpaczny napisał(a):
Nie dość że Niemcy Cie datowali ojro to nie wiem co takiego wspaniałego miałeś by płacić 650zł za przelot, by na miejscu spędzić 3 noclegi.
Wymiękłem.

Mala korekta, koszt dolotu to 540+50=590 zeta. ;)
Skoro hotel, przelot i transfer (powrotny) byly juz zaplacane to wolalem dokupic 1 przelot, nie rozumiem co w tym dziwnego.
Skoro lecialem do Addis, HK czy NY na weekendy, aby spedzic tylko 2 noce to mam cicha nadzieje, ze weekend na Canarach bedzie usprawiedliwiony. :D

eskie napisał(a):
Zgadzam się co do tej wielowymiarowości, przestawię Ci kilka wymiarów
Jak dasz żebrzącemu dziecku 1E to poczujesz się lepiej bo wsparłeś biedę. Ale rodzice tego dziecka lub ci co go zmuszają do żebractwa mają czysty zysk i się cieszą. @cccc nie myślisz chyba, że to 1E zostanie u tego dziecka???? Mało tego, to dziecko nie pójdzie do szkoły bo przynosi dochód żebractwem. Mało tego jak podrośnie i nie będzie już miało takich błagających oczek kota ze Szreka to mu połamią miednicę, obetną ręce, bo czymś musi wzbudzać litość. A nic do zaoferowania nie ma, bo żebrze, a się nie uczy.

Weźmy dorosłych - śnieg, zimno mama siedzi z malutkim dzieckiem przy płocie lub tam gdzie są ludzie. Dziecko tak zawinięte leży w jej matczynych ramionach godzinami. Tylko czy może prawda jest mniej kolorowa - urodziło się dziecko gdzieś za stodołą, jest niezarejestrowane, ale jest malutkie więc wzbudza litość i ludzie sypią groszem. Ażeby było spokojne to dostanie wódki albo jakieś prochy, a jak umrze to wyrzuci się je pod tą samą stodołę, pod którą się urodziło.

Więc jeśli @cccc chcesz serio pomagać to rób to z głową i świadomie.


Szanowny kolego @eskie widze, ze wcale nie zrozumiales i postaram sie wytlumaczyc.
Ja nigdy nie daje pieniedzy dzieciom ani nic nie kupuje od dzieci, tak jak wspominalem w moich postach. ;)

cccc napisał(a):
Staralem sie przede wszystkim wybierac tych najbiedniejszych i potrzebujacych, kaleki, przypadkowo spotkane na ulicy, w parku, na lawce, czy siedzacym na murku, nawet babciom klozetowym. Wybieralem raczej starsze osoby, ludzi ulicy i matki z dzieckiem, czy dziecmi. Dawalem na przyklad poprzez podanie reki, a mialem w dloni juz cos przygotowane.
Zreszta sami pytali, najczesciej o dlugopis czy mydlo. Jeden gosc, zapytal nawet o papier toaletowy.
Nie czekalem az podziekuja, nie ogladalem sie, tylko szybko zmykalem.
W kazdym razie staralem sie, nie rozdawac notorycznym zebrakom w miejscach turystycznych, gdyz cos tam zawsze od turystow wysepia i na pewno nie dawalem dzieciom, ktore powinny byc w szkole. ;)
Bylem u miejsowych w domu, poza miastem i widzialem taka biede, ze az sciskalo. Chcielismy dac pieniadze, ale nie wzieli, za to prezenty byly chetnie widziane.
Pozdrawiam.
co-mozna-przywiezc-z-kuby,1520,106834&p=902787&hilit=dzieciom#p902787

Dzieciom moge tylko podarowac cukierka, batonika, czekolade czy np. oddac wode do picia. ;)

gorilla-trekking-krotka-relacja,213,123578&start=20#p1054309

Co prawda nie raz musialem znosic durne docinki zlosliwych turystow, ze slodycze psuja dzieciom zeby.
Ale na moje pytanie czy sami bedac dzieckiem nie zaznali smaku cukierka czy czekolady, nie potrafili mi odpowiedziec. 8-)
Tak na pocieszenie to czesto zabieram cukierki bezcukrowe "Ricola".

Poza tym to ja sobie tych Biednych ludzi wybieram i z reguly nie sa to potencjalni zebracy.
Staram sie znalezc ludzi z dobra energia co stanowi nie lada wyzwanie, ale niekoniecznie.
Jesli widze, ze starsza Pania w Kijowie czy Belgradzie, ktora moze nie sprzedala ani jednego kwiatuszka to potrafie dac banknot czy czekolade i kupic usmiech.
Gdy spotykam Staruszke czy nawet Pijaczka, ktorzy licza w sklepie grosiki to grzecznie pytam czy moge przejac rachunek albo podnosze pieniazka z ziemi, ktory wylecial z kieszeni. :)
Wazny jest ten moment zaskoczenia, gdy niespodziewanie zaskoczymy to zycie potrafi przygotowac 100-wymiarowe czy nawet 200-wymiarowe niespodzianki.
KK, ktora dostalem w zeszlym roku od Sw. Mikolaja w NY byla nabita na $200, a kto z nas nie lubi takich prezentow? :)
Haczyk polega na tym, aby nigdy nie liczyc na zadne profity, wtedy nie funkcjonuje.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 11 Gru 2018 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja rozumiem ze pogoda, syf, zimna woda może zniechęcić ale czepienia się bransoletek jest infantylne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: marcinkonra oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group