Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2019 22:09 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 35
Kilometry: 53 161
Witam Szanownych Forumowiczow, bardzo prosze o napisanie jak wyglada wycieczka na Saone i spedzenie tam wiecej niz tych pare godzin jakie oferuja i miejscowi, i wycieczki z biur podrozy, chodzi mi o to, czy mozna tam spedzic poprostu leniwie dzien na spacerowaniu na spokojnie i nie martwieniu sie czasem kiedy odplywa lodz, dziekuje i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Ale wiesz, ze Samana i Saona to dwie różne rzeczy? Opisów wycieczek jest sporo. Nawet tu na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2019 21:21 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 35
Kilometry: 53 161
Dziękuję Kolego, że się odezwales, primo, literówka za co przepraszam, jakkolwiek myślałem, że się ludzie domyśla gdy piszę o Dominikanie to raz, dwa, pytałem o konkretną rzecz, a na forum i nigdzie indziej nie znalazłem owej konkretnej odpowiedzi jak się dostać ma owa wyspę na CAŁY dzień, są TYLKO paro godzinne wycieczki (wiec nie pisz nieprawdy) a o te nie pytam, temu zwróciłem się tutaj do Szanownych Forumowiczów którzy mogli by mnie o owej możliwości tudzież nie, w kwestii dostania się tam rano a odbioru wieczorem, poinformować, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2019 21:47 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
A gdzie będziesz stacjonarnie?
Ja mieszkałam w Punta Cana. Taka wycieczka wygląda tak, że najpierw zbierają wszystkich z okolicy na wycieczkę na Saonę (nam zeszło z 2 h), potem dojazd do portu Bayahibe (kolejne x-h z przystankami na zakupy pamiątek), dopłynięcie na Saonę, chillout ok 2h, zebranie wszystkich do łodzi, powrót do portu i z portu dojazd do PC.
Wyruszyłam wcześnie rano a w hotelu byłam wieczorem.
Podejrzewam, że taka prywatna wycieczka kosztuje grube $. W Punta Cana jest biuro prowadzone przez Polaków, możesz napisać i podpytać :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2019 22:10 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 35
Kilometry: 53 161
No i dziękuję :) właśnie w tym pies jest pogrzebany, że nie interesują mnie owe "calodniowe" kilku godzinne wycieczki (w tym sam fakt pozostania na wyspie przez 2h) tylko wyprawa, z odpowiedzi wnioskuję, że prywatna.. Nigdzie w necie nie znalazłem info o cenie w/w, lub możliwości doplyniecia łodzią z lokalsem który mógł by odebrać nas wieczorem, tudzież konkretnej ceny najnormalniejszego na świecie transferu. Mamy zamiar ulokować się w PC, lecz nie jest to mus. W grę wchodzą również plaże Guadelupy/Martyniki gdyż i tutaj nie znalazłem odpowiedzi które są bardziej "pocztowkowo karaibskie" ale to jest zupełnie inny temat, dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2019 22:19 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Saona jest obszarem chronionym, trzeba mieć odpowiednie pozwolenia. Gdzieś czytałam, że ktoś tam szukał kogoś, kto zorganizuje na wyspie nocleg i nie było takiej możliwości. Ale powodzenia :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2019 22:37 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 35
Kilometry: 53 161
Dziękuję za wszelką pomoc, właśnie ogarnialem temat na forach w kwestii prywatnego transferu i noclegu również własnie, ale nigdzie nie było konkretów, tylko jakieś mgliste odpowiedzi w stylu "wielkich pająków" (nic na temat prywatnych transferów i możliwości wpłynięcia na teren chroniony) uniemożliwiajacych nocleg, smutne ale prawdziwe.. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc, temat Samony rozwinął się w czasie poszukiwania dzikiej wyspy (temu pragnąłem przeczekać turystów) z wystającymi palmami jak z pocztówki :) spróbuję jeszcze dopytac biura wycieczek na PC mailowo o możliwości tego o czym pisałem,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2019 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
damon_81 napisał(a):
Dziękuję Kolego, że się odezwales, primo, literówka za co przepraszam, jakkolwiek myślałem, że się ludzie domyśla gdy piszę o Dominikanie to raz, dwa, pytałem o konkretną rzecz, a na forum i nigdzie indziej nie znalazłem owej konkretnej odpowiedzi jak się dostać ma owa wyspę na CAŁY dzień, są TYLKO paro godzinne wycieczki (wiec nie pisz nieprawdy) a o te nie pytam, temu zwróciłem się tutaj do Szanownych Forumowiczów którzy mogli by mnie o owej możliwości tudzież nie, w kwestii dostania się tam rano a odbioru wieczorem, poinformować, pozdrawiam

Piszesz o Dominikanie na/przy której jest i Samana i Saona. Do obu miejsc są organizowane wycieczki gdzie zazwyczaj częściowo jedziesz a częściowo płyniesz. Ale oczywiście uważasz, ze ktoś powinien się domyslić i podać rozwiązanie na tacy podczas gdy nie chce Ci się nawet poprawić tytułu.
Jeśli wpisałbyś Saona w wyszukiwarkę to natychmiast dowiedziałbyś się, że zazwyczaj ludzie plywają tam z Bayahibe - wystarczy pojechać tam i popytać o transport na Saonę i wynająć go.
Jeśli popatrzyłbyś na mapę, zobaczyłbyś ze na wyspie mieszkają ludzie więc muszą tam jakoś dopływać a zatem nieprawdą jest, że są tam TYLKO godzinne wycieczki. (BDW ludzie tam śluby biorą, chyba nie w ramach godzinnej wycieczki z tłumem innych turystów?)
Jeśli popatrzyłbyś na booking, zobaczyłbyś że na wyspie oferowane są noclegi. Wystarczy zadzwonić/wysłać wiadomość do obiektu z zapytaniem jak się do nich dostać.
Itp, itd. Chyba, ze chodzi ci o jakąś inną Saonę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Kwi 2019 08:17 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 35
Kilometry: 53 161
Dziękuję :) chodzi mi naturalnie o te wysepke na południowym wschodzie Dominikany, niestety popełniłem literówke i stad to niepotrzebne zamieszanie. Zamykając temat, gdyż jeszcze w tym rejonie niestety nie byłem a ciężko o rzetelne nformacje prócz szczątkowych prócz na dedykowanych forach jak to, jaki rejon polecacie na spacery na dzikich plażach, tych pocztowkowych rzecz jasna, czy koniecznie uderzać na PC (wiem, że na plażach może być tłum, ale czy można trafić na te odosobniona, dzika?), czy inne rejony także są ciekawe a nawet lepsze? W grę wchodzi cała Dominikana i Haiti. Wyjazd planuje w styczniu i pragnę coś zaplanować. Dziękuję i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jeśli przez PC masz na myśli Punta Cana to bardziej dzikie plaże znajdziesz w Mielnie. Zasadniczo im dalej stamtąd tym bardziej dziko.
Piszesz tak swobodnie "cała Dominikana i Haiti"... Zdajesz sobie sprawę z uwarunkowań w tamtych rejonach? Poziomu przestępczości itd? Wiesz, że na "dzikiej plaży" w tamtych rejonach możesz spotkać możesz nie koniecznie "dzikich" ale mało przyjaznych Haitańczyków z maczetami czy nawet bronią palną?
Nie żebym chciał Cię straszyć czy odwodzić od pomysłu, ludzie tam jeżdżą ale mam wrażenie, że nie do końca zdajesz sobie sprawę że tam jest trochę inaczej niż nad Bałtykiem czy Adriatykiem. Poczytaj trochę i jakby co słuchaj opinii miejscowych. (Większości - jak wszędzie - można zaufać)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Kwi 2019 10:53 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nie wiedziałam, że można wynająć pokój na Saonie :?
Jest fajna relacja na forum:
kolorowa-dominikana-w-rytmie-merengue,211,108559
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Kwi 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
jekyll napisał(a):
Nie wiedziałam, że można wynająć pokój na Saonie :?


Ja też nie, dopóki z głupia frant nie wpisałem "Saona" w wyszukiwarkę bookingu po zauważeniu, ze jest tam osada. :-) Podejrzewam, że na Airbnb też coś może być ale nie chce mi się sprawdzać bo się nie wybieram póki co. Czytałem kiedyś fajną relację ludzi co się gua-guami tłukli po Dominikanie aż pod granicę z Haiti i w Bayahibe też coś na własną rękę kołowali ale nie jestem na 100% pewien czy na tym forum czy gdzie indziej to zdybałem. (zresztą kilka podobnych znalazłem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Kwi 2019 17:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 35
Kilometry: 53 161
No wiec jeszcze raz dziekuje, (Uzytkowniku Billy, doskonale wiem o czym pisze i z czym to sie je, gdyz malutka odrobinke juz podrozowalem po swiecie, niestety jeszcze nie w tych rejonach, broz boze nie mam zamiaru sie pchac w te rejony - temu pytam Was - Tych, ktorzy wiedza, gdyz nie interesuja mnie szczatkowe info z internetu, naprawde nie znalazlem tego, czego szukalem, dlategoz posilkuje sie tutaj), akurat i na Haiti sa resorty turystyczne i plaze, ale nie o tym mialem pisac, w dalszym ciagu nie moge sie dowiedziec w jakim rejonie sa wlasnie te "pocztowkowe" z chylacymi sie palmami, te z folderow i te niby a`la Punta Cana, ale bez ludzi, gdzie za obiektywem czai sie kolejny hotel (https://www.itaka.pl/nasze-kierunki/dominikana.html <-- jesli mozna link w celu uwidocznienia, foto nr 6 i 9 na przyklad. Nie wiem jaka to czesc wyspy, czy pas okolic Bavaro, czy moze inne, gdzie trzeba sie poprostu specjalnie udac co tez nie powinno mi sprawic szczegolnie problemu), zdaje sobie sprawe, ze moze to poprostu byc chwyt reklamowy, a owe cuda sa poprostu na okolicznych wysepkach (vide Dominikana, a gdy sie wpisze w google, to najczesciej wychodza plaze wyspy Saona na ktora sobie jakkolwiek, zorganizuje transport), jeszcze raz Dziekuje! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Kwi 2019 19:29 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Samana jest mniej popularna niż Punta Cana. Zobacz Las Galeras.
https://pl.tripadvisor.com/Attractions- ... ublic.html
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Kwi 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Ogólnie pochyłych palm na Dominikanie tyle co pochyłych sosen nad Bałtykiem.
Mała próbka :-) :
Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 90.51 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 66.53 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 66.54 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 62.36 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 93.64 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 83.78 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 65.26 KiB | Obejrzany 2844 razy ]

Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 61.91 KiB | Obejrzany 2844 razy ]


(To te brzydsze bo przy ładniejszych była na zdjęciach żona, która niezbyt chciała być publikowana ;-) )

Tak jak na zdjeciu 6 z twojego link wyglada zasadniczo każda plaza poza Punta Cana.
Na zdjeciu 7 z twojego linka na 90 % wysepka Cayo Levantado obok Samany
na 9 moze być najprawdopodoniej Soana może Punta Cana albo i co innego
Góra
 Profil Relacje PM off
kajasz lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Cze 2021 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Temat chyba ostatecznie dotyczy wyspy Saona, a nie półwypsu Samana. Może komuś się wobec tego przyda taka informacja.

Wycieczkę na wyspę Saona najlepiej kupować w porcie lub na plaży w Bayahibe. Łódki odpływają codziennie rano z portu lub plaży (zależy od firmy). W programie wycieczki jest najczęściej dopłynięcie na wyspę. Po drodze przystanek na płyciźnie określanej "największym basenem świata". Kilka godzin pobytu na wyspie połączone z obiadem. Powrót do Bayahibe katamaranem i jakaś impreza taneczna na nim. Poszczególne oferty mogą się różnić w detalach. Tzn. posiłek może być z alkoholem albo bez. Może być podawany na plastiku albo na porcelanie. Powrót katamaranem, albo nie, itd. Cena takiego całodniowego pakietu może być różna, różnista. Można zapłacić za to spokojnie i 100 USD. Ja, kupując to na plaży w Bayahibe zapłaciłem 2000 peso od osoby (dwoje podróżnych). Jest to około 35 USD od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group