Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2015 13:58 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Pod koniec kwietnia lecę ze znajomymi do Grecji (Saloniki) i zastanawiam się nad zrobieniem takiej trasy jak w tytule.
Wiadomo że najłatwiej byłoby samochodem ale nie jestem do końca przekonany czy to nie będzie dodatkowy kłopot, wolałbym nie mieć niczego na głowie i spokojnie przemieszczać się autobusami/pociągami. Tym bardziej że nie mam 26lat i opłaty wynajęcia pewnie trochę by wzrosły. Może ktoś ma jakieś informacje czy jest to wykonalne bez wynajętego samochodu?
na miejscu będziemy od 23.04 do 27.04 także czasu nie za dużo.

Druga opcja to jechać gdzieś nad wodę na półwysep Chalcydycki i obijać się te kilka dni zwiedzając pobliskie miejscówki rowerem/autobusem.




z góry dzięki za podpowiedzi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 11 Lut 2015 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 1
Hej, mieszkałam ponad 5 miesięcy w Salonikach więc mogę się wypowiedzieć ;) Z Salonik jest dość dobre połączenie komunikacyjne PKS i na Chalkidiki, i do Meteorów i do podnóży Olimpu.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że PKS w Grecji jest bardzo drogi - a studentom spoza Grecji nie przysługują żadne zniżki. Więc jeżeli będziecie podróżowali we 3-4 osoby, to myślę, że jednaka autem wyjdzie taniej albo porównywalnie. W Salonikach koszt auta wynosi ok 40 euro na dzień (chociaż też ceny też się różnią pomiędzy różnymi wypożyczalniami)

Jeżeli chciałbyś się poorientować w cenach PKS, to zachęcam do wejścia na stronę Dworca KTEL z Salonik
http://ktelmacedonia.gr/en/content/Dest ... s-map.124/

W przypadku podróży do Meteorów szukaj połączenie do Kalambaki. Stamtąd trzeba przesiąść się w mały busik który zabierze Cię w górę do Klasztorów.

Do Olimpu nie pamiętam jak się jechało dokładnie, ale też PKS nie dowiezie Cię do celu bezpośrednio. Z wioski, w której się zatrzymuje, dalej trzeba iść albo łapać stopa. Poza tym jeśli chciałbyś wejść na sam szczyt, to słyszałam że trzeba zarezerwować sobie na to 2 dni :)

I dodam coś o Chalkidikach - drugi "palec" półwyspu - Sithonia - jest o wiele ładniejszy niż pierwszy ;) Pięknie z niego widać górę Athos i jego krajobraz jest bardziej naturalny niż pierwszego - Kassandry - na którym z kolei znajdziesz wiele hoteli, barów i klubów na plaży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2015 17:44 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Bedziemy w 4osoby, przemyśle jeszcze ten samochod ale wolałbym uniknąć wynajmowania ;) łatwiej dostaniemy sie na Kassandre czy Sithonie? Jeśli wybierzemy któryś z "palcow" to spróbujemy wynająć skutery, orientujesz sie ile mogą kosztować?


Wysłane z iPhone 5s za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2015 18:10 

Rejestracja: 08 Cze 2014
Posty: 18
Loty: 15
Kilometry: 20 474
Witam! W tamtym roku podrozowalem wlasnie z Salonik wlasnie do Meteorow. W pierwsza strone pojechalismy pociagiem, bylo jedno polaczenie dziennie bezposrednio do kalambaki i to jest najtansze rozwiazanie, (studenci maja znizki na pociagi) i wychodzi duzo taniej niz autobusem. Autobusem natomiast wracalismy do Salonik i wyszlo duzo drozej, wraca sie z przesiadka w trikala. Czasowo wychodzi to samo. Polecam stronke tu jest szczegolowo wszystko opisane: http://www.visitmeteora.travel/en/getti ... to-meteora
Najtaniej bilety mozna kupic poprzez strone internetowa na miejscu w kasie jest troche drozej strona: https://tickets.trainose.gr/dromologia/
Jadac pociagiem mija sie olimp pozdrawiam

-- 11 Lut 2015 18:18 --

Co do polwyspu chalkidiki to bylismy wiekszosc na kasandrze. Z salonik jedzie sie autobusem rozklad na stronie http://www.ktel-chalkidikis.gr/ Znizki dla studentow na tej trasie sa honorowane. Uwazac tylko trzeba na polozenie dworca ktory lezy na obrzezach Salonik nieaaleko lotniska i wlasnie z niego odjezdzaja autobusy tylko w kierunku polwyspu
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Za samochód w Salonikach płaciłem 20 Euro/dzień. W ciągu jednego dnia zjechaliśmy fragment Kassandry i Sithonii.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 70
Loty: 41
Kilometry: 113 656
jeżdziłem po Grecji własnym samochodem jeżeli masz możliwość
wynajęcia auta to nie bój się będziesz zadowolony (nie wszyscy są krętaczami )
w Meteorach są duże odległości i aby zobaczyć jak najwięcej potrzebny jest transport
co do Olimpu u podnóża jest wioska chyba Agios Pavlo ( św.Paweł)
bardzo malownicza różnica wysokości na jednej ulicy przekracza 20m
z tej wioski można leśną drogą (bardzo dobry kierowca) można wyjechać
bardzo wysoko jest naprawdę pięknie ale szerokość drogi na skarpie jest
momentami równa szerokości samochodu także w momencie otwarcia drzwi
nie masz gdzie nogi postawić.
palce tylko Sitonia na końcu jest plaża z najbliższym widokiem na górę Atos
i jest tam caping

w razie dodatkowych pytań pisz
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2015 20:17 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
dzięki za podpowiedzi!

nie sądziłem że Saloniki mogą być bazą wypadową w tylu kierunkach:
"palce" Chalkidiki / Olimp - Meteory / wyspa Thasos / i pewnie sporo innych miejscówek ;)

przy pierwszej wizycie stwierdziliśmy wspólnie ze znajomymi że zajmiemy się "palcami" a raczej "palcem" , wstępnie mam plan dostać się do miejscowości Nikiti i tam wypożyczyć jakiś rower/skuter. Na koniec Sithonii jest ok. 55km więc bez problemu (?) przejedziemy się brzegiem, a noc spędzimy tam gdzie będzie najładniej albo tam dokąd uda nam się dojechać :D

Olimp i Meteory muszą poczekać na kolejne odwiedziny, tym razem postaram się zostać na dłużej żeby nie robić wszystkiego w biegu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2015 22:56 

Jak już dotrzecie do Nikiti ,to tam najlepiej wyporzyczyć skuter. Rowerem objechać całą Sythonię trochę da po kościach. Za mały skuter zapłacisz ok. 10e za dobę tak do 80 ccm. Jest tam mnóstwo wypożyczalni,jednak większość jeszcze będzie zamknięta. Najlepiej jechać z Nikiti przez Ormos ,Sarti,Kalamitsi do Toroni.Najładniejsza droga widokowo i z powrotem przez Neos Marmaras.
Polecam dłuższy postój w samym Sarti ,zjazd z drogi w Kalamitsi i Toroni.
Góra
 PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Kwi 2015 21:58 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
za tydzień w czwartek lecę WMI-SKG i planuję dostać się prosto z lotniska do miejscowości NIKITI na półwyspie Sithonia.

ma ktoś jakieś potwierdzone info że to co znalazłem (dzięki otodaniel :) ) jest aktualne i dostanę się tam bez problemu ?

z tego rozkładu wynika że autobusy są po 10.60e OW i odjeżdżają każdego dnia tak samo

http://www.ktel-chalkidikis.gr/index.ph ... catId=1036
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Kwi 2015 22:38 

Wg strony KTEL jest wszystko ok. Godziny masz podane ,po 3 kursy dziennie. Rozważ kupno kasie w Salonikach biletu RT ,może być teraz przed sezonem tańszy nawet o 50% a na pewno 30%
Góra
 PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Kwi 2015 22:43 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
dzięki, sprawdzę to czy będzie jakaś zniżka za RT :)

przystanek i kasa będą znajdowały się w tym miejscu?

https://goo.gl/maps/bqDqi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Kwi 2015 23:01 

Musisz jechać miejskim z lotniska do dworca w Salonikach i z tamtąd są odjazdy w różne kierunki. Ten przystanek to tylko nazwa jego dla autobusów miejskich jakich setki w Salonikach. Autobus z dworca jedzie główną drogą. Nawet jakby się tam zatrzymywał /niestety nie wiem/ to będziesz miał większy kłopot tam dojechać niż do dworca.
Góra
 PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2015 23:22 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
myślałem podjechać tam nawet taxi, bo w sumie to tylko 8km od lotniska ale może rzeczywiście lepiej jechać na główny dworzec i tam poszukać czegoś w stronę Sithonii. Przylot mamy o 10:20 a autobus do Nikiti o 13:30. Mam nadzieje że się uda :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Kwi 2015 10:03 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Dworzec główny w Salonikach ma jakaś nazwę ? Czy po prostu bedzie to ostatni przystanek autobusu miejskiego nr. 73 z lotnika?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Kwi 2015 10:51 

Rejestracja: 08 Cze 2014
Posty: 18
Loty: 15
Kilometry: 20 474
Hej czy wiesz gdzie dokladnie znajduje sie dworzec na halkidiki? masz tu link z mapka: http://translate.google.pl/translate?hl ... %2F&anno=2
jest to zupelnie inny dworzec niz dworzec glowny w salonikach. ogolnie w samych salonikach znajduja sie bodajze 3 dworce. Ten na halkidiki znajduje sie najblizej lotniska i my w drodze powrotnej spieszylismy sie na samolot wiec wzielismy taksowke i kosztowalo to nas do 15 eur wiecej nie zaplacisz. Jesli chcesz dojechac tam autobusem to masz tu stronke z komunikacja po salonikach http://oasth.gr/en/ktel-halkidiki-coach-station/ mozna tam dojechac jednym autobusem lub z przesiadka dolaczone sa tu tez mapki pozdrawiam

-- 21 Kwi 2015 10:53 --

w pierwszym linku w "kontakt" masz na samym dole dokladna mapke

-- 21 Kwi 2015 11:09 --

przepraszam nie zobaczylem twojego linka tak to wlasnie te miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Lip 2016 10:48 

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 606
Witam, w następnym tygodniu lecę ze znajomymi do Salonik.
2-3 dni chcemy spędzić w mieście.
Resztę pobytu zaplanowaliśmy jako podróż po Grecji. Najpierw na południowy-wschód półwysep Sani Beach - Chalkidiki, później dalej na zachód Saloniki -> Janina -> Alonaki Beach -> Janina -> Meteory i powrót do Salonik. Łącznie ok 1000km Polecacie jakąś wypożyczalnie samochodów? Najlepiej bez limitu kilometrów i z konkretnym ubezpieczeniem. 4dni - 4 osoby. Autko najlepiej diesel segmentu A lub B.
AutoWay zaproponował 170-185 euro za 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lis 2016 09:06 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A jak z warunkami pogodowymi zimą? Da się dojechać do Olimpu i Meteorów okolicę zwiedzać pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Gru 2016 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Polecacie jakąś wypożyczalnie samochodów?


Podepnę się pod pytanie - ktoś z naszych forumowiczów wypożyczał w Salonikach samochód? jaka wypożyczalnia i jakie opinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Gru 2016 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja wypożyczałem tutaj: http://www.rent-cars.gr/index.php/en/
W samym centrum Salonik, w połowie drogi między Egnatia a nabrzeżem. Bez wcześniejszej rezerwacji, po prostu weszliśmy z ulicy, płaciliśmy bodajże 20€/dobę za Chevy'ego Matiza. Jak to w Grecji, wszystko na luzie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Kwi 2017 22:24 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Jak @‌krasnal‌ korzystaliśmy z tej samej wypożyczalni. 30 euro za dobę za Hyundai i10, blokada na karcie 400e. Jednak jako, że przełom marca i kwietnia to martwy okres to biuro było cały czas zamknięte (robiliśmy trzy podejścia) i dopiero przez telefon udało nam się skontaktować (przez co pewnie 30 zamiast 20e?) i umówić na odebranie samochodu. Wszystko bez problemów i na luzie. Można jeszcze szukać samochodu na ulicy Aggelaki. Jest tam ok. 10 różnych wypożyczalni, ale wszędzie ta sama cena, czyli 45e za dobę i z limitem kilometrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group