Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 15 Paź 2017 08:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Pytanko, jaki salonik polecacie w MEX i czy na PP jest tam możliwość skorzystania z prysznica?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#902 PostWysłany: 15 Paź 2017 09:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Zależy, na którym bedziesz terminalu. Na 1 sa Grand Elite i Lounge 19, gdzie możesz wejść pod prysznic.

Byłem w salonikach na drugim terminalu i sa raczej slabe. Same zimne przekąski, zatłoczone i głośne. W kazdym podobnie, bez większej różnicy. W saloniku Salon Premier mozna jednak wziac prysznic. Nie wiem czy zamykają go, ale ostatnio drzwi byly otwarte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#903 PostWysłany: 15 Paź 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Dokładnie, zależy który terminal. Jak loty AM to na pewno 2. Do saloniku by Heineken nie dostałem się, odmawiają wstępu na PP jak jest dużo osób. Aeromar opisałem w sąsiednim wątku. Saloniki premier są dwa, jedzenie właściwie to samo w obu ale jest lepsze niż w Aeromar. Można przechodzić pomiędzy nimi, wchodzić do nich kiedy się chce (przy pierwszym wejściu wbijają pieczątkę na karcie pokładowej). W Premier (tym na samym końcu za Aeromar) jest prysznic ale nie korzystałem.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 15 Paź 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Heineken ma spoko widok na płytę i jakoś okazał się dla mnie bardziej przytulny. Obsługa też sympatyczna, ale oferta gastronomiczna bardzo biedna.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#905 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Czy w EIN jest salonik na PP?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:32 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1709
Nie ma. Polecam sprawdzić stronę programu :)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#907 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
dziabulek napisał(a):
Pytanie do bywalców saloników warszawskiego lotniska. Rezerwuje hotel w stolicy przed porannym lotem Qatar. Czy w Bolero można zjeść coś na śniadanie poza batonikami? Czy lepiej wykupić śniadanie w hotelu, bo w Bolero nie zjem nawet płatków z jogurtem.


mam pytanie nieco zbliżone do zadanego przez @dziabulek. Wkrótce lecę Qatarem, tyle że lotem ok. 18.00, więc już grubo po śniadaniu :D. Do Warszawy przyjadę około południa. Po załatwieniu drobnych spraw w centrum przymierzam się, że na lotnisku mógłbym być ze sporym wyprzedzeniem, powiedzmy ok. 14.00-14.30. Przy takim zapasie czasowym, w zasadzie mógłbym zajrzeć do wszystkich 3 saloników obsługujących QR w Warszawie (Preludium, Fantazja, Bolero), a przynajmniej do dwóch - jednego jeszcze w strefie Schengen i potem do Bolero. Skoro ten ostatni jest dość powszechnie krytykowany (choć w opiniach "googlowych" w sumie wypada ok), to byłoby chyba bez sensu kiblować tam zbyt długo? Pytanie tylko, czy tak się w ogóle da, tzn. czy na podstawie karty pokładowej QR na lot w C będzie można wejść tego samego dnia do dwóch różnych saloników na tym samym lotnisku?
A przy okazji, jak wygląda sprawa kolejek do kontroli paszportowej przed strefą non-Schengen? Ile czasu (z grubsza) tam schodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Cytuj:
czy na podstawie karty pokładowej QR na lot w C będzie można wejść tego samego dnia do dwóch różnych saloników na tym samym lotnisku

tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#909 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:29 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 9
Nie, dostaniesz zaproszenie - kartonik, zostawiasz to na recepcji. Idź do Fantazji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Zeus, 17 Paź 2017 22:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#910 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dzięki za obie odpowiedzi. Jakkolwiek będzie, i tak zakładam, że na początek uderzę właśnie do Fantazji.
Czy odnosząca się do Fantazji informacja na stronie QR, że "If your flight departs from a gate in the non-Schengen zone, allow at least 15 minutes to reach your gate due to possible queues at departures immigration" jest prawidłowa? Może lepiej jednak dać sobie nieco więcej czasu?

Edit: drobna korekta - zapomniałem, że QR otwiera check in na 3 (a niektórzy mówią, że 2) godziny przed lotem, więc przed 15.00 się tam nie pojawię, a to też oznacza, że czasu będzie w sam raz na 1 salonik. W tej sytuacji, Bolero na pewno odpada...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#911 PostWysłany: 19 Paź 2017 10:44 

Rejestracja: 01 Sie 2010
Posty: 39
Hej!

Jestem dosc nowy w temacie, ale bede teraz czesto latal na trasie LDN (STN/LTN) do WRO/WAW (ok. 4-6RT loty miesiecznie, wiec 8-12 wejsc w miesiacu) rozumiem, ze kupujac PP za 220 GBP bede mogl skorzystac z salonikow i w cenie tego bede mial dostep do jedzenia i napojow bezalkoholowych i alkoholowych (wiem, ze nie wszystkich i niektore sa dodatkowo platne). Watek juz dosc dlugi jest, sprawdzalem strone PP i chcialbym potwierdzic z Wami przed zakupem. Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#912 PostWysłany: 19 Paź 2017 10:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 19 Paź 2017 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
-- 19 Paź 2017 18:25 --

Jesli ktos tego nie znalazl wczesniej, zdaje sie ze przez rok kilka wejsc do salonikow lotniskowych za darmo na karte Dinners - promo do 22/10 - pierwszy rok za free
tutaj kolega, ktory zapodal pierwszy:
viewtopic.php?f=181&t=38970&p=991755#p991755
a tu promo:
https://www.dinersclub.pl/
http://dinersclubpromocje.pl/wp-content ... s-Club.pdf

-- 19 Paź 2017 18:33 --

tropikey napisał(a):
A przy okazji, jak wygląda sprawa kolejek do kontroli paszportowej przed strefą non-Schengen? Ile czasu (z grubsza) tam schodzi?

Poza godzinami szczytu 2-5minut. Jak sie trafi na przesilenie to 20-40. Widzialem nawet raz goscia na oko 60+, ktory sie awanturowal, ze za dlugo czeka i chce rozmawiac z zarzadem lotniska :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#914 PostWysłany: 19 Paź 2017 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
A sobota ok. 16.30-17.00, to Twoim zdaniem czas poza godzinami szczytu, czy raczej przesilenie?


Ostatnio edytowany przez Roku, 02 Lis 2017 16:33, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 19 Paź 2017 18:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Po pierwsze off top
Po drugie, sprawdzisz sam, jakie loty są poza Schengen, i obliczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#916 PostWysłany: 19 Paź 2017 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Racja. Można usunąć.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 20 Paź 2017 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
@tropikey
Właśnie miałem napisać - miałem taki sam plan. Sprawdź kiedy się otwiera check-in (pewnie 2h przed).

Ostatnio lecąc BA na LHR była spooora kolejka, która ustawiała się już od 3h. Oczywiście dopiero równo z zegarkiem na 2h przed otworzyli odprawę. Było sporo kłopotów, pierwszeństwo dla starszych i matek z dziećmi... masakra. Byłem ponad 2h przed, a została mi niecała godzina.

I tutaj kończąc offtop, a przechodząc do tematu saloników.

W tym przypadku - zależy ile masz czasu, ale uderzałbym od razu do Bolero. Przy powiedzmy 1h bez sensu skakać po salonach (o ile w ogóle nie masz jednego wejścia). Usiądziesz na moment w Fantazji i już się będziesz musiał zbierać na odprawę paszportową - tutaj nie ma kłopotu, odkąd ją poszerzyli mocno. A tak to pójdziesz do Bolero, zajmiesz spokojnie miejsce, coś przekąsisz i pogapisz się na samoloty. Będzie boarding/final call, to sobie pójdziesz na samolot. Zgadzam się, że to chyba najgorszy salon w całym WAW, ale bez dramatu, widziałem wiele dużo gorszych - mi najbardziej przeszkadzała duchota i tłok. Jedzenie było podobne jak w Preludium z tym, że 3x mniej. Obsługa też była dużo gorsza. Ale przy ograniczonym czasie dzielić to na dwa salony - ja bym tego nie robił.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#918 PostWysłany: 20 Paź 2017 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziękuję za cenne uwagi :)
Z tego, co powiedziano mi na infolinii QR, check in otwierają na 3 godziny przed lotem. Skoro w Warszawie i tak będę ok. 12.30, to przyjadę pewnie na tą 15.00, oddam bagaż (będę już miał odprawę online) i po kontroli bezpieczeństwa (pewnie szybkiej) wygląda na to, że będę miał po drugiej stronie jeszcze z 2 godziny do boardingu. Nawet doliczając czas na kontrolę paszportową, będzie to dość na to by pójść jednak do Fantazji. A potem zobaczymy. Jeśli będzie "kartonik" na jeden salonik, do Bolero już nie pójdę, a jeśli podstawą wejścia będzie karta pokładowa i czas pozwoli, zajrzę choć na chwilę i tam. Dam później znać, jak wyszło z tymi salonikami.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 29 Paź 2017 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
No to jestem po...
Przy locie w C QR jest jednak wydawane zaproszenie, więc trzeba się zdecydować tylko na jeden salonik.
Przypomniałem sobie jednak, że mam przecież jeszcze (niestety, już niedługo) kartę silver w BAEC, czyli sapphire w Oneworld, która przy locie w Oneworld również daje wstęp do saloniku. Pomyślałem zatem, że zrobię tak: na podstawie karty BAEC i karty pokładowej QR wejdę do Fantazji, a potem na podstawie zaproszenie otrzymanego przy check in, do Bolero (jeśli będzie jeszcze czas). Nic z tego. Obsługa w Fantazji twierdziła, że mogę wejść wyłącznie na podstawie zaproszenia z check in, bo takie są reguły QR w Warszawie. Nie dyskutowałem zbyt długo, bo i tak nie zależało mi na późniejszej wizycie w Bolero, więc dałem zaproszenie i wszedłem do Fantazji, ale coś mi tu nie gra. Zapytałem, co by było, gdybym lecial w QR w ekonomicznej i poszedłbym do Fantazji z taką kartą pokładową i kartą BAEC. Powiedziano mi, że bez zaproszenia bym nie wszedł. No ale przecież to wbrew regułom statusu sapphire w Oneworld, prawda?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 29 Paź 2017 18:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
To pikuś lot z LOTem opóżniony o prawie 2 godziny - WARSZAWA-ASTANA- Staff Poloneza o godzinie 22:45 przypomina iż za ...........15 minut ZAMYKAJĄ POLONEZA !!!! .................Stwierdzenia statusowego pasażera FT Star Alliinace obok : LATE LOT YOUR PROBLEM !!!! :oops: :oops:


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Paź 2017 21:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group