Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Kwi 2014 09:11 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Dzieki flus za odp.
Ale chyba jednak sie zdecyduję, przekonuje mnie myśl ze ceny w restauracjach na lotnisku za drink obiad, deser i kawe wyjdzie mnie połowa z tego co w saloniku- a przeciesz w saloniki na jednym podejsciem do barku sie nie zakonczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixer lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#62 PostWysłany: 30 Kwi 2014 22:26 

Ciekawa opcja na saloniki w UK i Irlandii. Wchodzimy na stronke http://www.hi-life.co.uk/Join.aspx. Uzywamy kodu MVC6 aby dostac karte Platinium na 6 miesecy za free. Ja podalem zmyslone dane tylko nazwisko i imie swoje. Rejestrujemy sie w systemie, ustawiamy mail i klikamy potem w link autoryzacyjny wybierajac opcje Platinium. Karta hi-life jest podobna do polskiej Opencard. Aby uzywac wystarczy aplikacja na telefonie. Co do salonikow- oferta polega na tym, iż wykupujac wejscie do saloniku np. na Stansted za 17.5 funtow, osoba towarzyszaca wchodzi za darmo (2 for 1). Oferta dotyczy salonikow firmy No1 Traveller (http://www.no1traveller.com/cardholders). Nie jestem pewien ale mozliwe ze dziala takze poza UK/IE.
Góra
 PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Maj 2014 19:15 

Saloniki raz jeszcze: na amazon.co.uk ( http://local.amazon.co.uk/National-UK/B ... 8612161_fd ), jest oferta jednorocznego podstawowego członkostwa w Priority Pass za 34 funty. Każde wejście kosztuje 15 funtów (plus 15 za każdego gościa). Wcześniejsza cena 69 funtów.
Góra
 PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Maj 2014 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
Saloniki raz jeszcze: na amazon.co.uk ( http://local.amazon.co.uk/National-UK/B ... 8612161_fd ), jest oferta jednorocznego podstawowego członkostwa w Priority Pass za 34 funty. Każde wejście kosztuje 15 funtów (plus 15 za każdego gościa). Wcześniejsza cena 69 funtów.

Lub 49 GBP zamiast 84 GBP z pierwszym wejściem gratis :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Maj 2014 22:56 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze ostatnie pytanie przed wylotem. Moj tata ma kartę korzyści i przywileje Citibanku i czy ja mógłbym skorzystać z jego karty. Jest wprawdzie to samo nazwisko, ale dalej już się nie zgadza. Tata nigdy z niej nie korzystał i sam nie wie czy kartę sprawdzają z dokumentem
Może ktoś z Was wie? Z góry dziękuję za odpowiedź i trzymajcie kciuki za mój pierwszy samodzielny lot :-)

Nie chodziło mi o kartę kredytową, tylko o złotą kartę korzyści i przywileje do saloniku.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 28 Maj 2014 11:20, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Maj 2014 00:41 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Kartę Citi przywileje i korzyści możesz wykorzystać lecąc dowolną linią lotniczą. Natomiast jeśli nie jest wystawiona na Ciebie, to raczej masz znikome szanse na wejście, a w zasadzie to obsługa saloniku powinna ją zatrzymać przy próbie takiego użycia. Z dokumentem nikt jej sprawdzać nie będzie, ale z nazwiskiem na bilecie już tak. Niewykluczone, że przy odrobinie szczęścia obsługa nie zwróci uwagi na niezgodność imienia, ale raczej odradzam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Maj 2014 07:01 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
Dziękuję za informację. W takim razie na pewno nie będę ryzykował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Cze 2014 22:19 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Proszę o opinie w/w saloniku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Cze 2014 07:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Katowice to najlepszy salonik w PL. Nowo odnowiony, bogaty wybór przekąsek (greckie sałatki, tortille z kurczakiem, tartinki), słodyczy, napojów, alkoholi. Miła obsługa. Jedynie na ciepło są tylko kiełbaski w cieście francuskim które leżą tam pół dnia więc ich nie warto próbować.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Cze 2014 08:14 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Wczoraj byly jeszcze parowki na cieplo, ale tez pewnie lezaly od rana.
Natomiast jako przekaska na zimno, maja bardzo dobre mini-pizze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Cze 2014 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
najlepsze saloniki w których bylem to Qantas w Singapurze i Qantas First Class w Sydney - kilka rodzajów szampana, posiłki serwowane przez kelnera, prysznice oraz spa. BA First Class Heathrow w USA to saloniki Lufthansy Senator - w Newark odlatywalem z innego terminala i gdy szedłem do lufy zapytali po co idę do innego terminala - powiedziałem ze do saloniku lufy bo lepszy od United Club -bez problemu.
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Lip 2014 09:21 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Siema,
Mam takie pytanie poczatkujacego. Gdzies kiedys przy opisach salonikow widzialem informacje ze obowiazuje okreslony dresscode - glownie chodzilo o zakaz krotkich spodenek. Czy to jest serio wymagane? Przeciez nie zawsze sie lata w celach biznesowych i trudno zakladac dlugie spodnie (i moze jeszcze garnitur?) jak sie leci w czterdziestostopniowy upal na wakacje.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Lip 2014 10:12 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
xyrxis napisał(a):
Siema,
Mam takie pytanie poczatkujacego. Gdzies kiedys przy opisach salonikow widzialem informacje ze obowiazuje okreslony dresscode - glownie chodzilo o zakaz krotkich spodenek. Czy to jest serio wymagane? Przeciez nie zawsze sie lata w celach biznesowych i trudno zakladac dlugie spodnie (i moze jeszcze garnitur?) jak sie leci w czterdziestostopniowy upal na wakacje.


Między szortami a spodniami od garniaka jest cała gama stanów pośrednich, choćby dzinsy czy spodnie materiałowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Lip 2014 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
xyrxis napisał(a):
Siema,
Mam takie pytanie poczatkujacego. Gdzies kiedys przy opisach salonikow widzialem informacje ze obowiazuje okreslony dresscode - glownie chodzilo o zakaz krotkich spodenek. Czy to jest serio wymagane? Przeciez nie zawsze sie lata w celach biznesowych i trudno zakladac dlugie spodnie (i moze jeszcze garnitur?) jak sie leci w czterdziestostopniowy upal na wakacje.

W AMS ludzie chodza w szortach plazowych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Z moich obserwacji wynika, że im bardziej na wschód, tym zasady dotyczące stroju zwracają większą uwagę obsługi (z wyjątkiem typowych lotnisk wakacyjnych).
Czy mogą prowadzić do niewypuszczenia - nie wiem, bo nie mam zwyczaju hasania po salonikach w szortach plażowych nawet w 40 C upałach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:57 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
marek2011 napisał(a):
Z moich obserwacji wynika, że im bardziej na wschód, tym zasady dotyczące stroju zwracają większą uwagę obsługi (z wyjątkiem typowych lotnisk wakacyjnych).
Czy mogą prowadzić do niewypuszczenia - nie wiem, bo nie mam zwyczaju podróżowania samolotem w szortach plażowych nawet w 40 C upałach :D


Ale żeby wziąć prysznic i przebrać się w saloniku przed lotem, najpierw trzeba się do niego dostać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 23 Lip 2014 23:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
blasto napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Z moich obserwacji wynika, że im bardziej na wschód, tym zasady dotyczące stroju zwracają większą uwagę obsługi (z wyjątkiem typowych lotnisk wakacyjnych).
Czy mogą prowadzić do niewypuszczenia - nie wiem, bo nie mam zwyczaju podróżowania samolotem w szortach plażowych nawet w 40 C upałach :D


Ale żeby wziąć prysznic i przebrać się w saloniku przed lotem, najpierw trzeba się do niego dostać :)



Jeszcze pod warunkiem , że ten prysznic jest , w wielu przybytkach luksusu go brak :)
A tak serio , lotniska (i saloniki) są zwykle mocno klimatyzowane, zwłaszcza w Azji gdzie moc klimy świadczy chyba o zasobności gospodarza, więc mi zwyczajnie jest ....tam zimno co też uwzględniam w garderobie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 23 Lip 2014 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
podczas Ramadanu w Doha Abu Dhabi Dubaju byłem w krotkich spodenkach- w samolotach informowali ze picie jedzenie palenie w miejscach publicznych zakazane - salonikach alkohol lał sie strumieniami
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Sie 2014 00:08 

Ciekawa opcja dla lecących SAS:

"Lounge offer
If you travel in SAS Plus, SAS Business or are a EuroBonus Diamond or Gold member, you can visit the lounge for free. We also offer SAS Go passengers the opportunity to visit our new lounges for only €22/$30 per person if you pay when you check in online or €28/$38 per person if you pay at the airport. The offer is valid if you are traveling abroad from Copenhagen, Stockholm, Oslo, Helsinki, Gothenburg and Brussels and is subject to availability and the existing traffic situation. Pay at the lounge or during online check-in by credit card."
oraz
"SAS Plus within Europe: You are welcome at SAS, Star Alliance and SAS partner lounges. The same applies to the SAS domestic lounge at Stockholm Arlanda Terminal 4. SAS Plus to/from Asia/the US: You are welcome at SAS lounges around the world as well as our partners' lounges in Tokyo, Beijing, Shanghai and Bangkok. If you are traveling on a SAS intercontinental flight, you also have access to SAS' own lounges on arrival.''
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Sie 2014 14:50 

xyrxis napisał(a):
Siema,
Mam takie pytanie poczatkujacego. Gdzies kiedys przy opisach salonikow widzialem informacje ze obowiazuje okreslony dresscode - glownie chodzilo o zakaz krotkich spodenek. Czy to jest serio wymagane? Przeciez nie zawsze sie lata w celach biznesowych i trudno zakladac dlugie spodnie (i moze jeszcze garnitur?) jak sie leci w czterdziestostopniowy upal na wakacje.


Sam miałem podobną zagwozdkę lecąc ostatnio i korzystając z saloników *A na TXL i VIE. Wybrałem opcję spodnie na przebranie, co okazało się być zupełnie niepotrzebnym, bo w obu salonikach spora część korzystających była w krótkich spodenkach (nie szortach, ale takich do kolana).
Góra
 PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szymek82, Władysław49 oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group