Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#1561 PostWysłany: 10 Wrz 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Trzeba się pokusić o spis saloników "międzyterminalowych".

Poza HEL, na pewno da się tak w MAD - również kilka minut spacerem między salonikami, a niekiedy warto je zmienić, bo różnią się tłokiem, ale też widokami - nie pamiętam który, ale jeden ma bardzo przyjemny widok na pas startowy.

Poza tym to chyba główny problem lotnisk amerykańskich. Ostatnio patrzyłem na SFO i liczba kombinacji transferowych jest strasznie ograniczona. Między jednym terminalem przejdziesz w 10 minut, między innym jest ściana itp...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#1562 PostWysłany: 16 Wrz 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
czy w IST funkcjonuje jakiś salonik na PP , na stronie PP nie ma wzmianki - jest tylko SAW.
W IST dostane się do jakiegoś na FTLa lece w *A, PP , lub na Mastercart WE (gdzieś klika jest na świecie)?
Dzieki za odpowiedz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1563 PostWysłany: 16 Wrz 2019 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
na IST na PP niestety nie ma salonika, sprawdzone osobiście w sierpniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1564 PostWysłany: 16 Wrz 2019 18:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
czy na Kubie sa jakies saloniki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1565 PostWysłany: 16 Wrz 2019 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Jest w HAV na Golda w *A
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1566 PostWysłany: 16 Wrz 2019 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Wypowiem się tylko odnośnie Hawany. Na PP nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1567 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:42 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Wlasnie sie dowiedzialem, ze FrequentFlyer (miles&more) nie daje wstepu do krakowskiego lounge, mam pytanie: czy ma ktos liste takich saloników, gdzie to jest mozliwe? (w Europie)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1568 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
@michalp
Na stronie lub w aplikacji M@M znajdujesz lounge finder, wprowadzasz kod lotniska, klasę podróży i status M@M i system pokazuje Ci, czy jakiś salonik jest dostępny. W Y dla FTL są to saloniki LOT (WAW), LH (FRA, MUC, LHR, ATH i pewnie parę innych), OS (VIE), SN (BRU).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1569 PostWysłany: 25 Wrz 2019 17:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
michalp napisał(a):
Wlasnie sie dowiedzialem, ze FrequentFlyer (miles&more) nie daje wstepu do krakowskiego lounge, mam pytanie: czy ma ktos liste takich saloników, gdzie to jest mozliwe? (w Europie)



Tu jest lista z LH - wstęp do wszystkich opisanych jako Lufthansa Business Lounge, chyba poza MXP.
https://www.loungebuddy.com/LH-Lufthansa-Lounge-Access
Do tego dochodzą pojedyncze saloniki innych linii zintegrowanych M&M - dla LOT są to wyłącznie 2 saloniki w WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1570 PostWysłany: 25 Wrz 2019 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Do MXP ogólnie da się wejść na frequenta, czego dokonałem swojego czasu z @hubson em, ale obecnie na czas remontu lotniska Linate postanowili wpuszczac tylko goldow i klasę biznes.

Po remoncie LIN sytuacja wróci do normy.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1571 PostWysłany: 25 Wrz 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
SPLDER napisał(a):
Tu jest lista z LH - wstęp do wszystkich opisanych jako Lufthansa Business Lounge, chyba poza MXP.
https://www.loungebuddy.com/LH-Lufthansa-Lounge-Access
Do tego dochodzą pojedyncze saloniki innych linii zintegrowanych M&M - dla LOT są to wyłącznie 2 saloniki w WAW.

LOT otworzył już chyba (albo zaraz otworzy) salonik w BUD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1572 PostWysłany: 25 Wrz 2019 18:49 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
OTWARTY


https://www.flickr.com/photos/b767fan/48775751413/in/album-72157711013878951/ Styl jak w Mazurku
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1573 PostWysłany: 26 Wrz 2019 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 599
Kilometry: 703 643
srebrny
apadlo napisał(a):
Do MXP ogólnie da się wejść na frequenta, czego dokonałem swojego czasu z @hubson em, ale obecnie na czas remontu lotniska Linate postanowili wpuszczac tylko goldow i klasę biznes.

Po remoncie LIN sytuacja wróci do normy.


Salonik Lufthansy na MXP jest zamkniety dla FTL do 27 pazdziernika 2019 ale w recepcji mozna dostac voucher do wykorzystania w restauracjach lotniskowych (z wylaczeniem dwoch) na kwote 10EUR - o voucher trzeba poprosic.

Czy ktos orientuje sie czy do saloniku LOT w BUD wejdzie FTL podrozujacy Lufthansa? Na razie ten salonik nie istnieje na lounge finder LOT/LH.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1574 PostWysłany: 26 Wrz 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Niemal na pewno tak.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1575 PostWysłany: 29 Wrz 2019 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
hej, mam znowu (wątpliwą) przyjemność lecieć z CDG, a właściwie wracać.
I szukam sposobu żeby trochę odpocząć bo długej podróży.
Ląduję na CDG Terminal 1 o 16:05 i poszukuję schronienia do godz. 21
Mam kartę *A Silver ale nie mam już żadnego lotu tego dnia.
Zastanawiam się nad wykupieniem płatnego wejścia do Star Aliance Star Alliance Lounge Paris ale nie wiem jak to działa z opuszczeniem strefy.
Teoretycznie przylatuję na terminal 1 więc pasuje idealnie ale muszę jeszcze odebrać bagaż.
Orientuje się ktoś, czy po odebraniu bagażu mogę jeszcze wrócić do miejsca gdzie znajduje się salonik?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1576 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Bez karty pokładowej nie wrócisz, poczekalnia *A jest po kontroli paszportowej a tam sprawdzają BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1577 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
a można jakoś później bagaż odebrać?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1578 PostWysłany: 03 Paź 2019 16:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
W przyszłym tygodniu lecę do Luton, więc biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania jest w UE (póki co), ale z tego co kojarzę nie jest w Schengen, w związku z tym chciałem zapytać o Katowice:
Rozumiem, że Fast Track jest tylko w Terminalu B - a do Luton zapewne leci się z A?
Czy salonik na terminalu A (non-Schengen) jest wyposażeniowo i gastronomicznie podobny jakościowo do tego z terminala B (Schengen)? Byłem w B i bardzo go sobie chwaliłem - na A jeszcze saloniku nie odwiedzałem :) Wylot mam po 6 rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1579 PostWysłany: 03 Paź 2019 16:22 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Salonik jest tak samo dobrze wyposażony. Według mnie jest również przestronniejszy.

Niestety nie ma fast track.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1580 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:26 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Wczoraj tj. 9 października byłem w saloniku KTW, na terminalu A (non-schengen), około godziny 4:40 przez ok. 1 godzinę. Oczywiście salonik godny polecenia, przy czym jak dla mnie osobiście mam wrażenia trochę gorsze niż jak byłem wiosną (tak samo wcześnie rano) w Terminalu B. Czemu?
Część jedzenia powysychana (acz raczej nie zepsuta) z dnia wczorajszego. Kiełbaski mimo że b.dobre, to jednak mimo iż salonik otwarty od blisko godziny - moczyły się w letniej zaledwie wodzie. Alkoholi ciut mniejszy wybór i trochę gorsze jakościowo: np. rum jakiś strasznie chemiczny (ja rozumiem, że to nie Kuba, ale aż się zaksztusiłem z wrażenia), zamiast koniaku jakaś średnia jakościowo Metaxa.
Ale ogólnie na plus i salonik godny polecenia.

W drodze powrotnej zaliczyłem salonik w LTN i sprawdziłem "kapsuły", o których wspominano - generalnie salonik również godny polecania.
Są 3 kapsuły do wypoczynku, umieszczone w osobnym pomieszczeniu, ale... hmm... pomysł mega-super, ale wykonanie powiedzmy, że najwyżej na 4+. Dlaczego? Otóż nakazują przy wejściu, że "w środku cisza" (a tak swoją drogą tylko dla dorosłych te kapsuły niby), ale co z tego skoro pomieszczenie prawie w ogóle nie jest wyciszone co do odgłosów z saloniku. :shock: Wszystkie hałasy docierają niewiele wytłumione, a jak jeszcze ktoś usiądzie w saloniku w stolikach nieopodal kapsuł, to po prostu dokładnie słychać rozmowę.
Niemniej pomysł super, jednak można się położyć czy też... "położyć". Nie można wyprostować leżanek: regulacja owszem jest, ale kiwamy się wg osi obrotu na wysokości 4 liter, czyli można mieć głowę do góry i nogi na dół - lub odwrotnie. Można też włączyć sobie muzykę i budzik. Nie można za to wyłączyć lamp-kinkietów, które wiszą... nad głową na ścianie zaraz obok.
Mimo wszystko duży plus: zaległem tam na pewien czas i jednak można odpocząć. Ciszy jednak należy poszukać... w ubikacji: tam jest zdecydowanie lepiej pod tym względem. :mrgreen:
Salonik gastronomicznie b.dobry: zupa, drugie danie - choć prawdą jest, że dopiero po godz. 18 robi się luźniej - to jednak donoszą na bieżąco w miarę. Alkohole serwowane zza lady - nie interesowało mnie to, więc nie wiem czy płatne dodatkowo, ale chyba tak.
Ale ogólnie wszystko na plus i salonik godny polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Olencjaaa, pawi oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group