Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 23 Lip 2016 05:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1764
srebrny
W Katowicach w terminalu A salonik jest nieczynny-brak jakiejkolwiek informacji. Szyby zaklejone folia wiec wyglada to na jakis remont.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#542 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:47 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Mam nadzieję, że nikt facepalmem nie zareaguje po przeczytaniu postu mego.

Za 2 tyg lecę na drugą stronę świata z 12h przesiadką w Stambule.
Jestem trzęsidupą więc doszłam do wniosku, że mimo przysługującego mi fantastycznego hotelu, z lotniska nosa nie wystawię skazując się tym samym na koczowanie na tranzycie.

I tu me pytanie: jak można się wcisnąć do jakiegoś tamtejszego saloniku?
Lecę z Turkishem, mam kartę m&m ale mam tylko 3,5tys mil więc to zwykły Classic jest. Ach, no i jej przy sobie nie mam bo została po drugiej stronie oceanu :oops:

Marzy mi sie jeszcze prysznic do dyspozycji na miejscu i loker na bagaż podręczny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
kupic wejsciowke albo spiknac sie z kims kto ma karte
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 23 Lip 2016 13:02 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
No na podstawie tej strony to nie mogę wejść do zadnego :lol:
Będę na ataturku, lot międzykontynentalny. Tym samym Sabiha Gökçen i Ataturk domestic odpadają.
A na İstanbul Arrival Lounge jestem za cienka, bom posiadaczką classica jestem.
A przylatuję o 11pm a nastepny wylot mam o 9am więc miło byłoby móc gdzieś sobie paść i odpocząć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 23 Lip 2016 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Primeclass CIP lounge na Ataturk, są prysznice. Wejście 33.90€ (+VAT).
http://www.primeclass.com.tr/en/Service ... ounge.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 23 Lip 2016 15:20 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
Jeśli więcej niż jedna osoba, to wspominane już na forum:
http://www.primeclass.com.tr/en/Pages/L ... ccess.aspx
za 59 EUR już z VAT

Testowo pytałem i można wyrobić na miejscu od ręki, natomiast wysokości opłat przy następnym korzystaniu pani nie umiała podać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 26 Lip 2016 20:49 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1764
srebrny
Dla zainteresowanych korzystaniem z saloniku na lotnisku Kijów-Żuliany w terminalu międzynarodowym: salonik na przyzwoitym poziomie, duży z niewielką liczbą pasażerów (dzisiaj było poniżej 10 osób). Toaleta jest dedykowana dla korzystających z wejściem bezpośrednio z saloniku.
Jeśli chodzi o jedzenie to dzisiaj były dwa rodzaje kanapek: z serem i szynką (świeże i smaczne). Widziałem też jakieś bekony na ciepło, do tego trochę jakichś drożdżówek na słodko w kilku rodzajach, niewielki wybór owoców. Alkoholu było sporo ale wczesna godzina skutecznie mnie zniechęciła do testowania barku:-)
Salonik dostępny dla posiadaczy Priority Pass od niedawna; mówiąc szczerze to biorąc jakie linie latają z tego lotniska to nie wiem kto wcześniej z niego korzystał.
Góra
 Profil Relacje PM off
futrzak uważa post za pomocny.
 
      
#548 PostWysłany: 26 Lip 2016 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 513
Kilometry: 604 782
niebieski
Anonymous napisał(a):
Może ktoś doradzi. Czy SALA PAU CASALS VIP LOUNGE w El Prat nadaje się na wizytę śniadaniową-prysznicową około 6.00?
Opinie na temat saloniku widziałem pozytywne, ale czy warto?

Czynny od 5.00. Prysznic bezpłatny w ramach wejścia do saloniku. O udostępnienie trzeba poprosić obsługę która kręci się wokół pryszniców.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:07 

@Benias Bardzo dziękuje, już prawie byłem zdecydowany na publiczną łaźnie :D (Nawiasem, podobna bardzo dobra. Towarzystwo egalitarne).
Góra
 PM off  
      
#550 PostWysłany: 31 Lip 2016 19:39 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W czerwcu 2016 z racji tego że miałem 6h-przesiadkę na lotnisku Chopina, postanowiłem że poczekam w jednym z saloników (są 4). Podzwoniłem, popytałem i powiedziano mi, że jedzenie jest wszędzie takie samo, natomiast salonik Fantazja jest jedynym dedykowanym klientowi Premium. Tam też poszedłem. Za 130 zł które zapłaciłem (bo nie mam żadnej karty) stwierdzam, że było warto. W godzinach późnopopołudniowych/wieczornych było tam bardzo mało ludzi, a jedzenia i picia - co niemiara! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 01 Sie 2016 21:02 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Nowy salonik w KTW / terminal A - Non Schengen od 4 sierpnia :
http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-b ... ,10468272/ :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 01 Sie 2016 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Amsterdam, Aspire Lounge (26).
Dosc przecietny salonik. Sporo ludzi, z dwoch ekspresow do kawy dzialal tylko jeden, niewielki wybor prasy (w dodatku chyba tylko po holendersku).
Na plus zupa krem z pomidorow i makaron (na zimno), za to wybor przekasek (slodkich i nieslodkich) bardzo skromny. Standardowy wybor alkoholi, heineken z kija.

na marginesie: obsludze lotniska w AMS naleza sie naprawde duze brawa za organizacje - tak sprawnej i jednoczesniej profesjonalnej kontroli na security nie widzialem jeszcze nigdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 03 Sie 2016 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Salonik w Modlinie... czynny od 5:00 - 21:30. Jak wiadomo znajduje sie w strefie ogólnej na 1p. Jesli koś potrzebowałby skorzystać po przylocie np . czekając na autobus czy.... to myśle że jest taka opcja (np. PP) . W saloniku nie sprawdzanie są karty pokładowe ... :)
Często forumowicze pytają o taka możliwość "po" na lotniskach.
======łączenie postów=========
No wiec Dzisaj 2raz przylecialem do Modlina . inna Pani. Wchodze podaje PP. Po chwili Pani pyta. A Pan leci gdzies czy wlasnie przylecial? Odpowiadam ze przylecialem wlasnie i czekam na transport do wawy. Pani...acha bo chcialam Panu dac FastTrack... Ja. To poprosze tylko bez dzisiejszej daty przyda sie na przyszlosc. Pani pewnie prosze tylko date najlepiej wpisywac czerwonym kolorem :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Sie 2016 23:07, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#554 PostWysłany: 08 Sie 2016 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
@lendziro
Zmieniły się godziny i salonik w Modlinie jest od dziś otwarty codziennie od 6:00, a nie od 5:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 08 Sie 2016 21:43 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
Salonik na Lotnisku Split [SPU]

Salonik znajduje się za security i kontrolą paszportową (nie da się skorzystać lecąc krajówką Croatia Airlines). Wstęp dla posiadaczy statusu w Star Aliance lub pasażerów klasy biznes tego aliansu. Nie wiem jak z PP. Na pewno nie ma możliwości wejścia za opłatą.
W środku około 20 foteli, toalety, ekspress do kawy, zimne napoje oraz chipsy i orzeszki.
Jako ciekawostka coś co zdarzyło mi się po raz pierwszy przy wejściu na golda, wejście nie wcześniej niż 2 godziny przed odlotem, do tego momentu musiałem poczekać na zewnątrz.
Obsługująca Pani bardzo nieprzyjemna, wręcz chamska.
Korzystać tylko w ostateczności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 10 Sie 2016 00:14 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
Czy ktoś testował salonik Businnes Class Emirates w DXB?


Swojego czasu zatałem pytanie o poniższy salonik i odpowiedzi nie było. Zatem po wizycie sam sobie odpowiem :)

Businnes Class Emirates w DXB. Do tych saloników przysługuje wstęp na jeden z dwóch sposobów:
- status Silver lub wyżej w programie Emirates Skywards
- rezerwacja klasy C

Terminal T3 w DXB składa się z 3 części A, B i C. Cześć A jest kawałek oddalona od innych i trzeba tam dotrzeć busikiem. B i C znajdują się obok siebie i są połączonenormalnym przejściem. Ma to pewne znaczenie o czym okaże się później.

Zgodnie z opisem na stronie oraz na karcie boardingowej salonik w części B jest zamknięty na czas remontu. Czy to prawda okazało się na miejscu.

W sumie na stronie EK nie ma za dużo informacji o tym saloniku ale relacjei zdjęcia w sieci zapowiadały mile spędzony czas. Zwłaszcza, że czekała mnie nocka.

Wizyta I
Przylot z WAW B777 (informacja przy odprawie o możliwości korzystania z saloników) i transfer do terminala busami. Busy przyjeżdzają do części B. Tam udaje się zgodnie ze znakami na piętro w kierunku saloniku EKBC. I co się okazuje. W części B jak najbardziej takowy salonik istnieje, żadnego remontu nie zauważyłem, a z zewnątrz prezentuje się bardzo okazale. Niestety moje uprawnienia czyli status S nie kwalifikuje mnie do wejścia. Zgodnie z zapisam na BP i stronie EK muszę iść do części A lub C.

W zawiązku z tym, że szła nocka i nie było wiadomo skąd będzie boarding rano, postanowiłem podejść do najbliższego saloniku w części C.

Wejście bez problemu lecz zarówno recepcja jak i środek nie prezentował się tak okazale jak w sieci i w częsci B. Widać, że raczej czeka na rozbudowę i remont. Ale do konkretów. Salonik nie jest bardzo duży, zważywszy na skalę lotniska. Składa się z 2 poziomów.
Na parterze jest recepcja, prysznice, część "biurowa" z komputerami i drukarkami, sporo miejsc do siedzenia z forelami oraz głowny bar z jedzeniem i napojami. Wybór zarówno jedzenia jak i napoi naprawdę bardzo dobry nawet w środku nocy. W nocy dużej liczby osób raczej nie ma ale rano w godzinach szczytu brakuje miejsc na śniadanie i trzeba czekać. Ogólnie w ciągu dnia jest raczej tłoczno. Prysznice są chyba ok 2-3 na każdą płeć, i w godzinach szczytu bywa tłoczno, trzeba czekać w kolejce. Przed wejściem każdy dostaje jednorazowy pakiet kosmetyczny i ręczniki.

Piętro jest trochę mniejsze i składa się w zasadzie z 4 części.
- Siedząca dla palących, nie interesowała mnie.
- Jedzeniowo, drinkowa. Oferta podobna jak piętro niżej lecz trochę ograniczona, Niemniej jednak spokojnie można zaspokoić głod i pragnienie :)
- Kolejna cześć to wypoczynkowa z większymi fotelami, nie jest ona za duża i mieści ok 12-15 foteli. Z fotela po dołączeniu podnóżków można zrobić całkiem wygodne miejsce do spania, choć odgłosy z cześci jadalnej, która nie jest niczym oddzielona i ew. nawiew z klimatyzacji mogą przeszkadzać. Obsługa przynosi zarówno jednorazowe kocyki, jak i zestawy z osłonami na oczy i skarpetkami. W tej części praktycznie przez całą noc wszystkie fotle były zajęte, lecz ludzie zmieniali się całkiem często, niektóry przychodzili na cała noc inni na 1h. Nam udało się w zasadzie szczęśliwie trafić ostatnie co gwarantowało jako-takie spędzenie nocki. Ja ze snem problemu nie miałem ale osoby wrażliwsze mogą się nie zregenerować odpowiednio.
- Część "sypialna" ostatnia ogrodzona ścianą od poprzedniej, jest podobnej wielkości ok 12-15 foteli. Z racji skrajnego położenia, przygaszonego światła i ciszy najlepiej nadaje się na nockę, ale za każym razem jak zaglądałem była peła. Tu raczej koczowali ludzie na dłużej niz w poprzedniej cześci.

Podsumowanie:
salonik jak najbardziej spełnił swoje zadanie - czyli spędzenie w miarę komfortowej nocy na lotnisku (wspomaganej Bombay Sapphire), porannego prysznica i smacznego śniadania :)
Co do oferty kulinarnej nie mam zastrzeżeń. Komfort snu ograniczało bardzo mało miejsca i sporo ludzi. Podobnie rano przy śniadaniu. To trzeba mieć na uwadzę.

Niemniej jednak oczywiście przeglądająć relacje, patrząc na image linni oraz widząc przynajmniej wstęp tego co czeka osoby w części B (pokrywało się z relacjami w sieci), byłem trochę zawiedziony bo liczyłem na większy komfort, głównie jeśli chodzi o miejsca do spokojnego nocnego wypoczynku.

Relacja z części A w najbliższej przyszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dziewon lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1764
srebrny
Kilka mam nadzieje przydatnych informacji dla posiadaczy kart PP chcacych skorzystac z saloniku na lotnisku S.Petersburg-Pulkowo.
Wg PP dostepne sa dwa saloniki. Pierwszy to salonik Aeroflot, ktory logo PP ma zreszta na drzwiach. Po wejsciu zostalem poproszony o karte pokladowa, i kiedy recepcjonistka zobaczyla, ze lece LOT-em powiedziala, ze nie moge skorzystac z saloniku poniewaz jest przeznaczony wylacznie dla pasazerow Aeroflotu. Na moje pytanie dlaczego na drzwiach jest logo PP nie potrafila odpowiedziec. Salonik raczej wygladal na pusty wiec to nie byla kwestia przepelnienia-ot taka ciekawostka. Na moja uwage, ze niedawno moi znajomi rowniez korzystajacy z LOT weszli do saloniku na karte PP i pytanie jak to w takim razie bylo mozliwe bardzo sie zmieszala, zaczela mnie przepraszac i powiedziala, ze obok jest drugi salonik, ktory mnie przyjmie. O co chodzilo w tym wszystkim mowiac szczerze nie wiem:-)
Drugi salonik nazwany po prostu 'business lounge' jest faktycznie obok. Tym razem rejestracja przebiegla blyskawicznie bez zadnych pytan. Salonik (podobnie jak wspomniany wczesniej Aeroflotu) polozony jest na antresoli nad glowna poczekalnia, obok bramek A1-A4. Jest podzielony na kilka czesci-do odpoczynku (jest kilka kanap na ktorych mozna spokojnie sie przespac), biurowa do pracy, barowa i typowa poczekalnia. Jesli chodzi o jedzenie to dostepnych bylo kilka cieplych dan - dwie zupy, kurczak curry, rosyjskie pulpeciki, ryz, kasza gryczana, makaron. To co jadlem bylo swieze, cieple i smaczne. Do tego troche snakow i spory zestaw napojow. Obsluga bardzo sprawnie sie uwija, wszedzie czysto i trudno sie do czegos przyczepic. Salonik jest bardzo przestronny wiec nawet przy wiekszej liczbie gosci nie powinnien byc specjalnie zatloczony. Spokojnie polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
@greg2014
Wg strony PP, w LED współpracują z 4 salonikami. Saloniki Business i Aeroflot na 3 piętrze są tylko dla lotów krajowych, a na 4 piętrze dla międzynarodowych. Wyprosili cię z tego na 4 piętrze?
Złóż reklamację w PP - może dadzą ci jakąś zniżkę albo coś innego :)

Załączniki:
led.png
led.png [ 19.68 KiB | Obejrzany 1577 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:47 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1764
srebrny
Wyprosili mnie z tego dla miedzynarodowych.
Wlasnie kolo niego przechodzilem i logo PP jest tam jak byk. Jesli nie obsluguja PP to powinni je zdjac.
Komuś sie chyba nie chcialo mnie obslugiwac:-)

Ten salonik, w ktorym bylem jest OK wiec nie bede narzekal. Karte mam nielimitowana od banku wiec nie bede sie z nimi uzeral-szkoda mi czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
greg2014 napisał(a):
Wyprosili mnie z tego dla miedzynarodowych.
Wlasnie kolo niego przechodzilem i logo PP jest tam jak byk. Jesli nie obsluguja PP to powinni je zdjac.
Komuś sie chyba nie chcialo mnie obslugiwac:-)

Ten salonik, w ktorym bylem jest OK wiec nie bede narzekal. Karte mam nielimitowana od banku wiec nie bede sie z nimi uzeral-szkoda mi czasu.

karta nielimitowana od banku? Jakiego banku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group