Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Lut 2014 02:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
stonka napisał(a):
spldr napisał(a):
Saloniki w USA są fatalnie zaopatrzone , ale za to jednak są znacznie bardziej komfortowe.


Pod jakim względem są bardziej komfortowe? Byłem w 4 i żaden nie zachwycał



Korzystałem wyłącznie z UA w sumie pewnie z kilkunastu - ogólnie wystrój, fotele / kanapy , ilość miejsca - wszystko sprawia znacznie lepsze wrażenie.
Natomiast jedzenie i napoje to bieda z nędzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 22 Lut 2014 01:57 

Takie pytanko. Czy korzystał ktoś z kart 'United Club One-time pass' ? Można je kupić na ebay, amazonie itp od 15 dolców za sztukę. Podobno działają na całym świecie i nie trzeba lecieć liniami ze Star Alliance. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Piętnaście dolarów to w sumie mała kwota za stołowanie się na lotnisku w Skandynawii (na przykład).
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lut 2014 03:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Anonymous napisał(a):
Takie pytanko. Czy korzystał ktoś z kart 'United Club One-time pass' ? Można je kupić na ebay, amazonie itp od 15 dolców za sztukę. Podobno działają na całym świecie i nie trzeba lecieć liniami ze Star Alliance. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Piętnaście dolarów to w sumie mała kwota za stołowanie się na lotnisku w Skandynawii (na przykład).



Nie korzystałem , ale obawiam się że taki pass jest ważny wyłącznie w salonikach United i jeśli liczysz na "stołowanie się" to będziesz rozczarowany. Pod względem napojów i jedzenia te saloniki daleko odbiegają od "europejskiego standardu" - bieda z nędzą. Niemniej - przy długim oczekiwaniu warto rozważyć zakup.
Sprawdź też, czy United ma w ogóle saloniki w Skandynawii, bo wątpię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Lut 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Dzialaja w salonikach *A z BP UA z tego co wiem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Lut 2014 10:18 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
jacekwoj16 napisał(a):
A ja myślałem sądząc po tytule, że chodzi o Saloniki -te w Grecji


Też zajrzałem tutaj w celu zasięgnięcia rady co warto zwiedzić w Salonikach :) Może jakaś zmiana tytułu?


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 22 Lut 2014 14:08, edytowano w sumie 1 raz
TYTUŁ DZIAŁU: Programy lojalnościowe (lotnicze, hotelowe, inne)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Lut 2014 12:34 

cart napisał(a):
Dzialaja w salonikach *A z BP UA z tego co wiem.


Znalazłem odpowiedź. Niestety 'jednorazówki' nie działają w *A, nawet z BP UA. Tylko pełne członkostwo. Jednorazówki są ważne tylko w salonikach United. Na całym świecie, ale... w Europie nie ma żadnych. Działają też w salonikach CopaAirlines w Ameryce Płd. Szkoda, bo już się ucieszyłem :D
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lut 2014 21:35 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Najlepsze salonik w jakich do tej pory byłem to Kuweit, Bahrain i Oman
wybór kilku rożnych ciepłych posiłków itd.
w Bahrajnie dają zestaw kąpielowy jeżeli chcesz brać prysznic
poza tym są konsole playstation
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W Bangkoku jest salonik z masażami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:19 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
W salonikach linii z USA (United, Delta, US Airways, AA), które są na terenie USA z reguły wszędzie jest tak samo:
- automat lub termosy z kawą
- do jedzenia przekąski typu: zółty ser, marchewka, dip, niekiedy chipsy
- alkohole podstawowe - darmowe (w barze z obsługą - oczekują napiwku), premium - płatne.
W Europie jest lepiej moje ulubione to:
- Istanbul - Turkish Airlines
- Munachium - Senator Lounge
- LHR - BA First Class.
A najlepsze są w Azji (np. w Hong Kongu - Cathay Pacific)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Mar 2014 02:19 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ktoś był w salonikach w PRG?

Erste czy Menzies lepszy? Jest szansa na śniadanie w którymś z nich? Odlot mam z T2 i dużo godzin do spędzenia tam...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Mar 2014 02:52 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
witajcie bylem dwa dni temu na szkoleniu we Frankfurcie i przed powrotem do Wiednia mialem prawe 4-5 godzin wolnego czasu. I w terminalu nr 1, poza Luxx Lounge, nie ma zadnego innego saloniku?????
Rozczarowalem sie bo mimo ze lotnisko ma mnostwo sklepow, kawiarnii i knajpek to nie jest tak dobrze zorganizowane jak wiedenskie (duzo kanap do wygodnego lezenia, stoiska do pracy z laptopem z wygodnymi oparciami...a we FRA... lipne pudlo oracle z miejscem na kompa i proste krzeslo...

po takim duzym hub'ie spodziewalem sie o wiele wiecej (chyba ze za wiele wymagam)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Mar 2014 09:01 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ja tam widzę z 8 saloników we FRA dostępnych dla FTL. Nie wiem natomiast na jakiej podstawie masz dostęp do saloników więc ciężko coś wywnioskować.

Swoją drogą, jestem właśnie w Erste i jest bardzo ok.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Mar 2014 09:26 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
W terminalu I we Frankfurcie sama Lufthansa ma ponad 7 saloników, jest salonik Air Canada (czynny w ograniczonych godzinach). Problem jest tylko że przy odlocie z niektórych bramek aby dostać się do poczekalni trzeba przejść przez kontrolę dokumentów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Mar 2014 14:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dokładnie, we Frankfurcie jest cała masa saloników.

Problem jest tylko taki, że to lotnisko jest bardzo dziwacznie zorganizowane (nie cierpię go) i w zależności, gdzie wysiądziesz z samolotu, to może się trafić, że trzeba iść dobry kwadrans, żeby dojść do najbliższego saloniku.

A kiedyś tak mi się trafiło, że znalazłem jakiś, a potem omal nie zdążyłem na samolot, bo okazało się, że muszę przechodzić security (mimo iż lot był w Schengen).

Zresztą właśnie siedzę tu w jednym, w którym wcześniej jeszcze nie byłem. Ciekawostką jest też to, że prawie każdy jest inaczej zorganizowany, bywa inny wybór jedzenia i napoi itp. niż w innych.

Można więc trafić lepiej, ale też gorzej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Mar 2014 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Witam.
Pewnie mam banalne pytanie ale czytając posty nie mogę wybrać/nie znam się.
Podróżuje raczej Low Costami, bęe w okresie wakacyjnym przebywałw BRS, LTN, LGW, FNC i BVA.
Prócz francji będę na lotniskach rano. @ osoby dorosłe i dziecko.
Najbardziej zależy mi na BRS, LTN no dojedziemy na te lotniska około 3 rano i chcielibyśmy zaznać trochę spokoju i wygody w saloniku (nigdy nie byłem, chyba, że w makro ;-)).
Zbieram punkty w payback i wizz.
konto mam jak na razie w mbanku (chce zrezygnować, razem z kartą kredytową, zwykłą elektron) => mogą dać coś np kartę M&M premium? obroty tak ok 110 tys./rok bez opłat?
Może być też gdzie indziej a;bo inne rozwiązanie, oczywiście płatne też wchodzą w grę.
Będę rezerwował niebawem trochę hoteli dla nas, tak z 5 wyjazdów na wakacje, raczej tańsze pokoje w różnych miastach w polsce i na wschodzie, może to jakoś zgrać?
To będą 3 wejścia na których mi zależy.
Oczywiście wiem, że można sobie po prostu zakupić wejście, liczę na coś tańszego.
Trochę chaotycznie to napisałem ale późno już i głowę pomału mi urywa czytanie forum.
Proszę o podpowiedzi w którą stronę iść, postaram się zgłębić temat.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Mar 2014 02:52 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Wyszlo moje laictwo na lotnisku bo myslalem ze do salonikow Lufthansy mozna normalnie zaplacic za wejscie, a niestety okazalo sie inaczej. Pozostal mi tylko LUXX Lounge w Terminalu 1, jak mnie poinformowano jedyny w termnalu 1 gdzie moge wejsc ( za skromna oplata).
W moim banku nie oplaca sie Dinersa, wiec teraz musze bidowac :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2014 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Który salonik polecacie na lotnisku w Barcelonie (BCN)? Wiem, że jest kilka, ale nie wiem gdzie mógłbym coś solidniejszego spozyć ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:14 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Salonik w non-Shengen jest dobrze zaopatrzony, na zimno jakieś sałatki, jogurty, oliwki, itp. Słodycze i owoce, lody Hagen-Daz w zamrażalniku. Natomiast ten w Shengen raczej biednie. Mówię o salonach z wejściem PP, nie wiem jak wygląda lounge Iberii.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Mar 2014 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Bede leciał do Polski z karta PP, ale do strefy non-Shengen powinni mnie wpuścić mimo wszystko? Podobno jeden z nich jest najlepszy w Europie (salonik).
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Mar 2014 22:03 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Mam w Luton prawie pięciogodzinną przesiadkę- czy z Dinersem znajdę jakiś fajny salonik?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group