Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
#1741 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja byłem w marcu 2019, obiad, ciepłe jedzenie (popołudnie było), gdzieś tutaj był mój post wcześniej ze zdjęciami - załączam jedno z nich z części jadalnianej:

https://zapodaj.net/0a26cbad73706.jpg.html

Generalnie bardzo, bardzo dobre jedzenie, jest też druga część wypoczynkowa z fotelami i stoliczkami, internetem i spokojniej tam jest. To jeden z lepszych saloników w których byłem, szczególnie jeśli chodzi o wybór a przede wszystkim wysoką jakość jedzenia.
Osobiście bardzo polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
grodzioflic lubi ten post.
grodzioflic uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1742 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
grodzioflic napisał(a):
Witam, Toronto, Premium Plaza Lounge (International Departures) Terminal 1, ktoś, coś ? Czy w ogóle warto ?

viewtopic.php?f=15&t=117643&start=40#p1092762
Góra
 Profil Relacje PM off
grodzioflic lubi ten post.
grodzioflic uważa post za pomocny.
 
      
#1743 PostWysłany: 19 Sty 2020 19:56 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Na przełomie kwietnia i maja wylatuję z Katowic do Nowego Jorku przez Frankfurt. We Frankfurcie będę miał przesiadkę i 3h 20 min oczekiwania. W międzyczasie chciałbym wejść do saloniku na kartę DC, ale z tego co wiem salonik ten usytuowany jest w Landside - między halą B i C na poziomie galerii. Podobno pasażerowie tranzytowi muszą opuścić strefę tranzytową i przejść przez kontrolę imigracyjną i celną, aby uzyskać dostęp do niego. Czy te 3 godziny wystarczą mi aby spokojnie sobie coś zjeść? Ile czasu zajmie mi dojście do saloniku a następnie przejście przez kontrolę do hali odlotów. Przylatuję na T1 i z tego samego terminala mam kolejny lot. Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1744 PostWysłany: 19 Sty 2020 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@papierki2, mowisz o LuxxLounge? Po przylocie z Katowic nie musisz przechodzic zadnych kontroli, po prostu opuszczasz strefe airside i idziesz do saloniku. 3:20 powinno Ci wystarczyc na jakas godzine - poltorej posiedzenia. Trudno powiedziec ile czasu zajmie Ci dojscie bo to zalezy od tego w ktorym miejscu lotniska samolot/autobus Cie wysadzi. Przed odlotem zostaw sobie na wszelki wypadek co najmniej godzine przed rozpoczeciem boardingu na przejscie kontroli bezpieczenstwa i dojscie do gatu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
papierki2 uważa post za pomocny.
 
      
#1745 PostWysłany: 19 Sty 2020 21:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tak jak przedmówca napisał - po prostu wychodzisz z lotniska (no prawie). Przy wyjściu jest na piętrze salonik.
To co piszesz bierze się z niezrozumienia tamtejszych zwyczajów: jeśli nie opuszczasz strefy bezpieczeństwa, to przechodzisz (po przylocie) kontrolę paszportową, ponieważ w tym momencie (to USA) opuszczasz strefę Schengen.
A salonik we FRA jest nietypowo, bo poza security, jakby "na zewnątrz" - odwiedziłem go w marcu 2019 w godzinach porannych po locie zza Oceanu i śniadanie sobie jak najbardziej chwaliłem i same warunki :) Inna sprawa, że byłem dość wcześnie rano, jeśli ma to znaczenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
papierki2 uważa post za pomocny.
 
      
#1746 PostWysłany: 19 Sty 2020 22:41 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
xyrxis napisał(a):
@papierki2, mowisz o LuxxLounge? Po przylocie z Katowic nie musisz przechodzic zadnych kontroli, po prostu opuszczasz strefe airside i idziesz do saloniku. 3:20 powinno Ci wystarczyc na jakas godzine - poltorej posiedzenia. Trudno powiedziec ile czasu zajmie Ci dojscie bo to zalezy od tego w ktorym miejscu lotniska samolot/autobus Cie wysadzi. Przed odlotem zostaw sobie na wszelki wypadek co najmniej godzine przed rozpoczeciem boardingu na przejscie kontroli bezpieczenstwa i dojscie do gatu.

@xyrxis tak, móiłem o LuxxLounge, bo to chyba jedyny w terminalu1 dla kart DC.
Dziękuję w każdym razie kolegom za cenne uwagi. Ponieważ lecę po raz pierwszy poza Schengen chciałbym przy okazji zapytać (bo kolega @sanchopan napisał, że po wyjściu z samolotu jestem w strefie bezpieczeństwa i wtedy przechodzę "tylko" kontrolę" paszportową) czy mam to rozumieć w ten sposób, że gdybym nie chciał skorzystać z saloniku to nie przechodzę kontroli osobistej tylko samą paszportową? Przepraszam, że pytam ale nigdy nie leciałem z przesiadkami i to w dodatku poza Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1747 PostWysłany: 19 Sty 2020 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@papierki2, dokladnie tak - jesli nie opuscisz strefy airside to czeka Cie tylko kontrola paszportowa zeby dostac sie do strefy odlotow Non-Schengen.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
papierki2 uważa post za pomocny.
 
      
#1748 PostWysłany: 19 Sty 2020 23:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To ja tylko powtórzę, za moim przedmówcą, że - dokładnie tak! Tylko paszporty.
A jak wyjdziesz "na śniadanko", to od początku całość.
Przy czym można poprosić obsługę saloniku, żeby "monitorowali" kiedy masz wyjść, bo czasem ta kolejka do security idzie - mimo dużej ilości osób - bardzo szybko (dużo stanowisk otwartych). Ale zdarzało się w przeszłości, że... była masakra.
Generalnie radziłbym, jak przedmówcy pisali: o ile nie będzie jakiegoś dużego opóźnienia, to iść i zjeść/napić się na 1-1,5 h, a potem dreptać do Gate. Bo nie wiem który będziesz miał.
To lotnisko to nie jest "jakieś tam lotnisko", tylko czasem dosłownie(!) kilometry do przejścia: ja szedłem (na locie za ocean) jakieś blisko 30-40 minut z Gate do Gate (no fakt, nie biegłem, ale też się nie wlokłem). A i autobus z samolotu, którym wylądujesz może jechać, zanim wysiądziesz, całkiem sporo również tych kilometrów (i czasu).
To nie jest lotnisko - to jest jakby "państwo lotniskowe" w sensie wielkości ;) :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
papierki2 uważa post za pomocny.
 
      
#1749 PostWysłany: 22 Sty 2020 12:20 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
xyrxis napisał(a):
Na TLV niestety nie skorzystasz z saloniku lecac Ryanairem.


Jednak skorzystałem, z tego: https://www.prioritypass.com/en/lounges/israel/tel-aviv-intl/tvl1-dan-lounge. Wylot był z Concourse E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1750 PostWysłany: 22 Sty 2020 15:24 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Miałes farta lecąc z terminala 3, normalnie wyloty są z 1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1751 PostWysłany: 22 Sty 2020 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
jak już mowa o FRA to też dopytam, bo przylatuję na 1 terminal, a odlatuję z 2, gdzie jest więcej saloników dostępnych na DC, ale w opisie jeden jest w strefie non-schengen, to rozumiem, że skoro lecę do Hiszpanii to mnie do tego nie przepuszczą ?,
i przy okazji jaki wybrać salonik w SIN na terminalu 1 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1752 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@kostek966
A propos SIN Changi, wg mnie 3 najlepsze:
T1
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... ata-lounge
T2 TGM
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... een-market
T4
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... som-lounge
T1-T3 sa polaczone wiec nie ma problemu z laczeniam zwiedzania salonikow :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#1753 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@kostek966 jeśli lecisz LATAM z FRA do MAD to lecisz z non Schengen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1754 PostWysłany: 22 Sty 2020 20:02 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Latam odlatuje z T1
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1755 PostWysłany: 22 Sty 2020 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Niestety lecę fr :D
Wchodzę na dc, ale widzę że te podane mam dostępne, w sumie mam chyba 7 czy 8 do wyboru, a 2 tylko odwiedzę więc pytam o ten sin


Ostatnio edytowany przez kostek966 22 Sty 2020 20:40, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1756 PostWysłany: 22 Sty 2020 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Czy po przylocie na CDG na terminal 2D można wejść do saloniku korzystając ze "zużytej" karty pokładowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1757 PostWysłany: 23 Sty 2020 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
kostek966 napisał(a):
jak już mowa o FRA to też dopytam, bo przylatuję na 1 terminal, a odlatuję z 2, gdzie jest więcej saloników dostępnych na DC, ale w opisie jeden jest w strefie non-schengen, to rozumiem, że skoro lecę do Hiszpanii to mnie do tego nie przepuszczą ?,
i przy okazji jaki wybrać salonik w SIN na terminalu 1 ?


wczoraj wrociliśmy z SIN , na T1 zdecydowanie wspomniana wyżej Dnata (duży wybór jedzenia i dobrego alkoholu, jak nie jestes w godzinach szczytu to warto tez darmowym pociagiem przejechać na T3 (ok 10min lacznie) i tam wejsc do SATS Premium Lounge , sa tutaj dostepne fotele masujace cale cialo, po lub rpzed dluga podroza jak znalazl.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#1758 PostWysłany: 23 Sty 2020 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
W tą stronę będę wcześnie rano w poniedziałek, powrót późnym wieczorem, więc coś na sen się przyda,
mam nadzieję, że chiński nowy rok nie przeszkodzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1759 PostWysłany: 23 Sty 2020 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Garmond napisał(a):
Czy po przylocie na CDG na terminal 2D można wejść do saloniku korzystając ze "zużytej" karty pokładowej?
Odpowiadam sobie sam: nie ma problemu z wejściem do saloniku na T2 na CDG na karcie przylotowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1760 PostWysłany: 30 Sty 2020 00:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ktoś odlatywał w Dubaju DXB z terminalu 1 i podpowie, do którego saloniku udać się z Priority Pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group