Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2016 13:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Rozkład jazdy autobusów na Santorini.

Załącznik:
WP_20160605_11_51_24_Pro.jpg
WP_20160605_11_51_24_Pro.jpg [ 1.55 MiB | Obejrzany 17802 razy ]


Ogólnie podawane są czasy odjazdu z pierwszej miejscowości, więc na przykład autobusu z Firy na lotnisko szukamy patrząc w kolumnę From Fira, a z lotniska From Aeroport. Prawie wszystkie linie jadą przez stolicę (Thira). Istnieje też autobus jadący do portu (nie wiem czemu go tu nie ma na rozpisce). Do portu szukajcie autobusu Thira - Athinios (z głównego dworca). Nie ma ich zbyt wiele - co jakieś 2, 3h jeżdzą. Dla przykładu mieliśmy prom o 15, to pasowało nam wyjechać o 12.... Często są autobusy do Oia Kamari Perissy i Akrotiri. Przykładowe ceny biletów:

Fira - Oia 1.80e (ale ten bus przejeżdza zaraz po wyjeździe z Firy przez Firostefani (jakieś 5 min) Imerovigli (jakieś 10 min) i dojeżdza do Oia (25-30 min) i na całej tej trasie jest cena 1.80e.

Fira - Akrotiti - 1.80e do wioski i 2e do plaży.

Fira - Kamari (rzut beretem od plaży, niektórzy też użyją na plażę Kamari nazwy: kamieni kupa) 1,80e.

Bilety chyba tylko i wyłącznie w autobusie i chyba tylko OW. Nie spotkałem się z wersją RT czy też całodniowym. Autobusy z klimą albo z nawiewem.

Studencka zniżka 25% ale nie wiem jakie legitymacje honorują. Nocne podobno też jeżdzą. Istnieją przystanki pośrednie, ale to musicie sobie sami wyszukać. Port (nie mylić ze starym portem) to Athinios.
Lotnisko to Airport. Centralny dworzec autobusowy jest w tym miejscu https://www.google.pl/maps/@36.4167127, ... 312!8i6656 idąc główną ulicą Dekigala (zamienia się dalej ona w 25 Martiou) jak natkniecie się na muzeum prehistoryczne Thira a po drugiej na napisy (szyldy) TAXI, to trzeba zejść w stronę tych napisów po schodach w dół i tam jest ukryty dworzec autobusowy. Jak zrobicie zooma na Google STreet View który zapodałem, to tam widać małą tabliczkę Local Buses. Tam jest zejście. Aaa... w pobliżu dworca (200 m) na Dekigala jest Carrefour :) Spory, ceny przystępne. Polecam pomarańcze po 56 centów i wodę 1.5 od 18 centów.

Prócz tego wszędzie macie wypożyczalnie quadów skuterów i samochodów, również rowery. Wyspa jest na tyle mała że dobrzy piechurzy dadzą radę i z buta (np z Firy do Ioa idzie się raptem 4h na luzach i robiąc przystanki oraz sporo zdjęć). Również taksówki, ale ceny nieprzyjazne. 18 euro za 6 km z lotniska do Thiry. Ogólnie sprawdzajcie swoje hoteliki i ich opisy, wiele oferuje bezpłatny transfer. Ogólnie ulice są wąskie, często nawet w centrum miast bez chodników i ruch jest duży.

PS: Fira = Thira
Oia = Ia

A i tu jest trochę info, jakby co. Ale niewiele raczej: http://ktel-santorini.gr/ktel/index.php/en/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 14 Cze 2016 13:36 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Mnie nie chcieli sprzedać biletu studenckiego na polską legitymację.
Dodatkowo po przylocie Ryanairem z Aten (7:50) przyjechał na lotnisko autobus, którego nie było w rozkładzie - gdzieś w okolicach 8:10-20.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Cze 2016 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Ostatnio autobus z lotniska zamiast o 9:25 odjechał o 9:00 :P Reszta jezdzi raczej według rozkładu :)
My za taxi na lotnisko z Oia płacilismy 25 eur za dwie osoby.
Na przejazd dookoła wyspy i odwiedziny innych miejscowości polecam raczej samochód niż quad lub skuter, jest sporo stromych dróg i podjazdów.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2016 14:02 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
no właśnie pytanie o autobusy nocne...Ktoś coś wie? Słyszeliśmy z innych zródeł że są ale nigdzie nie możemy potwierdzić tej informacji.Siadamy na JTR chwilę po pólnocy a taryfa za 20 € 5-7 km troszkę odstrasza :shock:
Tu na ich stronie w cenniku jest tabelka http://ktel-santorini.gr/ktel/index.php ... celist-eng " Night Routes 00:30-05:00 i podane ceny za kursy nocne...
W rozpisce nie ma trasy z lotniska..Ogólnie brak jakichkolwiek rozkładów nocnych :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2016 11:41 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Witam,

W lipcu lecimy na Santorini i stamtąd promem na Ios. Po przeczytaniu tego tematu zostane przy opcji, że bilety na prom kupimy w porcie, skoro piszecie, że nie ma z tym problemu.
Prosiłbym o jakieś info/wskazówki jak się najlepiej z lotniska dostać do portu?

Pozdrawiam i dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Cze 2016 11:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
@zimack
Jak dostać się z lotniska Santorini do portu Santorini? Jest temat o transporcie na Santorini. Najlepiej taksówką, najtaniej autobusem z przesiadką w Firze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Cze 2016 12:10 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Rozumiem, że nie ma autobusu bezpośrednio z lotniska? Orientujesz się jakie ceny taxi są za 2 osoby z bagażem? Czasem jakieś prywatne busy jeżdżą podobno i np. po 5-10 osób zabiera.
A co do promu to nie wiedziałem na którą godzinę mam wykupić. Jak np. samolot będzie miał opóźnienie to moglibyśmy nie zdążyć. Jeśli w porcie można kupic to luz :).

Orientujecie się jak cenowo (żywność, jedzenie w knajpach) wypada Ios?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Cze 2016 12:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2016 12:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
@zimack

Nie widziałem takiego autobusu w rozkładach. Cena taxi z lotniska do Firy to 18 euro było. Do portu pewnie będzie podobnie, chociaż nie wiem, bo ceny to oni sobie z głowy biorą. Taksówki w Atenach na przykład drogie nie były, a na Santorini niestety za drogo było. Busy prywatne? To chyba chodzi o hotelowe, dowożące turystów z lotniska do hoteli (free transfer), bo nie widziałem żadnych prywatnych przewoźników. Cen na Ios nie znam. Na Naxos było przyzwoicie. Taniej niż na Santorini. Tylko lody drogie :| 2e za gałkę (1.2 w Atenach, chociaż i tam bywały po 2). Również w marketach lody drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Cze 2016 12:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
To jest około 12 km, więc koło 15-18 euro będzie kosztować taksówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2016 13:28 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
To nie ma tragedii z Taxi.
Odnośnie prywatnych transferów to znalazłem to:

http://santorinitransfer.com/new_site/prices

Także 15 euro, ale od osoby.
Zobaczymy na miejscu co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2016 13:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Po prostu trzeba nalegać żeby włączył licznik.
Jak będzie kręcić nosem, to zgłaszasz Policji Turystycznej (są zarówno i na lotnisku i w porcie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 180
ewentualnie dobrym rozwiazaiem jest wypozyczenie autka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Cze 2016 09:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Jeszcze mogę dopowiedzieć, żeby pytać i sprawdzać, czy hotel nie oferuje free transfer z lotniska i portu, bo często oferuje. Jak wyjeżdzaliśmy, zaproponowali nam również w hoteliku transfer do portu. Za 6 osób 22 eu. Co prawda transfer nam się spóźnił o 25 minut (ale zdążyliśmy i tak spokojnie), zaś po podjechaniu zawołali po 5 euro (30e) zamiast umówionych 22e, ale po mojej informacji że umówione było 22e, przyjęli jednak 22e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:00 

Rejestracja: 18 Lut 2018
Posty: 2
W jakim miesiącu obowiązywał powyższy rozkład? Obecnie, w lutym, kursuje o wiele mniej autobusów (https://ktel-santorini.gr/ktel/index.ph ... etable-eng). Czy ktoś orientuję się jak często kursują w drugiej połowie maja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:26 

Wygląda mi na czerwcowy, w lipcu i sierpniu są dodatkowe póżne kursy do ok 1 w nocy na trasach do Kamari i Perissy. Z szuflady teraz wyciągnąłem taki sam papierowy z września 2016 i niczym się nie różni od tego na screnie.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Kwi 2018 20:01 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 1
cześć
wie ktoś może jak wygląda sprawa tych nocnych autobusów i czy one w ogóle jeżdżą, a może ktoś był w podobnej sytuacji tzn. potrzebował transportu z miasta Perisa/Karterados na prom który wypływa o 7:00, jeżeli tak to jakim środkiem transportu można się tam dostać ? Potrzebuje pewnego źródła informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2018 20:52 

Na 7 nie dostaniesz sie z nikąd. Z Perrisy pierwszy jest chyba o 6,50 do Firy a do portu nic rano nie ma bezposrednio. Prawda jest taka ,że na dół jedzie kilka autobusów w ciągu dnia i wszystkie są z Firy. Z każdej innej miejscowości musisz dojechac na dworzec do Firy i stamtąd dopiero do portu. Nocne kursują w szczycie sezonu tak od któregoś lipca do końca sierpnia. Na początku września do ok 10 tego autobusy jeżdzą do ok 1 w nocy ale do portu juz nic nie będzie. Obecny rozkład masz tutaj ,a do lata będzie dużo zmian https://ktel-santorini.gr/ktel/index.ph ... summer-eng jak nie to taxi za 15 e ale od osoby z Firy do portu.


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Kwi 2018 10:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lip 2018 12:46 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Witam, czy o godzinie 21.30 można się dostać lokalnym autobusem z lotniska na Santorini do Kamari ? Ewentuanie ile kosztuje realny koszt taxi dla 2 osób za odcinek 3 km ? bo taka mam odległość lotniska od hotelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sie 2018 12:39 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Witam ponownie, doczytałam że taxi z lotniska do Kamari to koszt aż 15 euro ! Mój hotel w Kamari jest oddalony od lotniska tylko 3,5 km , jak to wygląda z targowaniem tam? czy to stała cena lotnisko - Kamari 15E ? tyle samo się płaci za 2 czy 4 osoby w samochodzie ? a może lepiej sie opłaca aby taksiarz włączył taksometr ? skoro to tylko 3,5 km ?, jest tam taka opcja ? czy się wymigują..aby płacić za każdy km .. Jakie macie doświadczenie z tańszymi transferami na lotnisku na Santorini :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Sie 2018 12:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Cena ustalona z góry. Jedynie jak zamówisz taksówkę, i przyjdzie po ciebie, za terminalem.
Cena na 4 osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group