Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@kostek966 właśnie chodzi mi przede wszystkim o pogodę na MP wtedy kiedy Solar jest zalany wodą, nie muszę jechać w sezonie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 11 Lip 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
pogody nikt nikomu nie zagwarantuje, ja już dawno się tym nie przejmuję i jadę wtedy kiedy mogę, na Borneo byłem w porze deszczowej i nie padało w ogóle, teraz na salarze byłem w lutym i też było ok, ludzie jechali dalej na mp i nikt się pogody nie bał, w lutym w przyszłym roku też lecę na Bali i nie interesuje mnie czy ktoś poleca czy ostrzega przed pogodą, także wybieraj termin od listopada do kwietnia i jedź, naszą zimą jest tam chociaż cieplej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 08 Wrz 2019 22:15 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
Hej, właśnie planuję nasz pobyt w Peru/Boliwii i potrzebuję pomocy. Z salar de uyuni musimy się dostać do limy, a ceny przez La Paz są megaa wysokie. Kusi mnie opcja powrotu z Calamy z przesiadką w Santiago de Chile (wychodzi sporo taniej). Pytanie - jak z Salar de uyuni dostać się do Calamy? Czy może kupując wycieczkę w Uyuni można sie jakos dogadać?
A czy już będąc w Calamie skomplikowane jest dostać się do San Pedro de Atacama i ile dni dodatkowo byśmy potrzebowali? Z góry dziękuję każdemu za podpowiedzi ;) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Wrz 2019 23:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
z której strony jedziesz na Salar?
z Calamy do SPdA to pikuś - jak nie chcesz zostać w Boliwii to zrób 4dniową wycieczkę z opcją powrotu do SPdA. Pamietaj tylko o wczesniejszej aklimatyzacji w SPdA, a więc dodatkowe 2-3dni przed Salarem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Wrz 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
z Salar do Calamy jeżdżą normalne autobusy, rano wyjazd wieczorem przyjazd do Calamy, z Calamy do Santiago lata np Jetsmart, odpowiednik naszego wizza,
i bez przesady z tą aklimatyzacją, przyjechaliśmy do PdA po południu z Calamy, na drugi dzień rano do Uyuni i nikt nie mia żadnych problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 08 Wrz 2019 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@Joan_na będąc w Uyuni bierzesz wycieczkę min. 3 dniową zahaczającą o Salvador Dalí Desert i Lagune Verde. Zawsze pada pytanie czy chcesz wrócić do Uyuni czy kierujesz się dalej do San Pedro.
Część naszej ekipy przesiadała się na bus jadący do Chile właśnie. To standardowa opcja więc jeśli planujesz pobyt w Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo ( czego jestem niemal pewien ) to nie musicie się obawiać o taką opcje.
Pamiętaj, że w Chile mega drożyzna ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 09 Wrz 2019 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dlatego lepiej ominąć pedro de atacama i jechać prosto do Calamy, gdzie jest najtaniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:51 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
No nie wiem, wokół SPdA jednak jest sporo atrakcji. Sporo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Takie same są po stronie boliwijskiej, a może nawet lepsze, jeziora białe czy czerwone, gorące źródła, wulkany błotne, formacje skalne i wiele innych, wycieczki które można kupić w Salar de Uyuni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
kostek966 napisał(a):
z Salar do Calamy jeżdżą normalne autobusy, rano wyjazd wieczorem przyjazd do Calamy, z Calamy do Santiago lata np Jetsmart, odpowiednik naszego wizza,
i bez przesady z tą aklimatyzacją, przyjechaliśmy do PdA po południu z Calamy, na drugi dzień rano do Uyuni i nikt nie mia żadnych problemów


pytanie czy do Salar czy cała wycieczka po parku, gdzie wjeżdża się na 5000 mnpm. Był ze mną człowiek, który przyleciał z Santiago i od razu ruszył na 3dniowy trip - pierwszego dnia raczej nie pamiętał :)
kazdy decyduje za siebie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Każdy tego typu wyjazd jest sztuką rezygnacji. Wiadomo, wszystkiego nie da się zobaczyć. Jednak warto wiedzieć, z czego się rezygnuje, czy powiedzmy "tym razem odpuszcza" ;) żeby nie było rozczarowania, że było się o krok od czegoś super. Odpuściłem wiele miejsc, bo nie jeżdżę na parę miesięcy a i miotać się nie lubię za wszelką cenę, więc to rozumiem. Ale moim zdaniem (podkreślam) SPdA nie jest miejscem, przez które trzeba czym prędzej przejechać. Zdecydowanie nie. Tak krótko kwitując, tu nie warto, tu podobnie albo lepiej, to faktycznie, wystarczy, powiedzmy 10 miejsc na świecie zobaczyć i nie warto już nigdzie się ruszać 8-)
Ps. Calama jest beznadziejna, na pół dnia nie warto zostawać. Moim zdaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Wrz 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Przecież jak się kupuje w Spda wycieczkę na Salar to się jedzie bezpośrednio na granicę i zwiedzanie zaczyna się dopiero w Boliwii, w Spda byłem pół dnia i noc i już więcej bym tam nie chciał, natomiast w Calamie odpocząłem po objeździe i spróbowałem pysznej kuchni peruwiańskiej, chociaż architektura miasta nie powala, ale jest chociażby bezpieczniej niż w Santiago
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 09 Wrz 2019 10:47 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Kiedyś, w latach 90. zachwycaliśmy się Korsyką, jeździliśmy co roku. Namówiliśmy nawet znajomych, okazało się, że... byli dość rozczarowani. Od tamtej pory na 100% wiem, jak różne rzeczy się ludziom podobają, nawet jestem skłonny uwierzyć, że dla Ciebie Calama może być ok :twisted:
Okolice SPdA, trochę zdjęć https://portalpodroze.pl/atacama/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 09 Wrz 2019 23:40 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Na Salar jedziemy od La Paz i Uyuni i oczywiście planujemy z National Park ;) czyli kończąc wycieczkę można dojechać z tą samą firmą do Chile. Tylko czy można do Calamy czy raczej wszyscy jadą do SPdA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 10 Wrz 2019 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Wycieczki kupione w Spda kończą się albo w Unii, albo powrotem do Spda, te kupione w Uyuni wracają do miejsca rozpoczęcia i do Calamy można pojechać bezpośrednio autobusem,
A tak przy okazji fajnie, że ktoś wie, że różnym osobą podobają się różne rzeczy, to teraz nieczęste
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:34 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Widze że wszyscy piszą, ale nie masz konkretów.

Z Uyuni bierzesz 3 dniową wycieczkę, start około 10:30. Trzeciego dnia wysiadasz z Land Cruisera, przechodzisz granicę i wsiadasz do już opłaconego busika, który wiezie Ciebie i 20 innych osób do San Pedro de Atacama. Siadaj z przodu, bo zjazd z gór do miasta jest piękny.

Wysiadasz w San Pedro po południu, tego samego dnia jeszcze zdązyliśmy pojechać do Valle de La Luna. Zostań w mieście na 2 noce. Następnego dnia jakaś wycieczka, wieczorem obserwacja nieba na atakamie, następnego dnia jakaś wycieczka całodniowa. Trzeciego dnia jedź do Calamy i jak Ci się uda to zwiedź kopalnię, są zorganizowane wycieczki a po południu jedź gdzie tam potrzebujesz.

Ja zrobiłem tę trasę, tylko z San Pedro od razu pojechałem busem do Arica, tam taxi przez granicę do Tacna. Stamtąd można jechać do Limy lub Arequipy, co tam Ci trzeba. San Pedro i cała Atakama jak dla mnie nie do pominięcia, niezapomniane widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 10 Wrz 2019 19:07 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
zolty napisał(a):
Widze że wszyscy piszą, ale nie masz konkretów.

Z Uyuni bierzesz 3 dniową wycieczkę, start około 10:30. Trzeciego dnia wysiadasz z Land Cruisera, przechodzisz granicę i wsiadasz do już opłaconego busika, który wiezie Ciebie i 20 innych osób do San Pedro de Atacama. Siadaj z przodu, bo zjazd z gór do miasta jest piękny.

Wysiadasz w San Pedro po południu, tego samego dnia jeszcze zdązyliśmy pojechać do Valle de La Luna. Zostań w mieście na 2 noce. Następnego dnia jakaś wycieczka, wieczorem obserwacja nieba na atakamie, następnego dnia jakaś wycieczka całodniowa. Trzeciego dnia jedź do Calamy i jak Ci się uda to zwiedź kopalnię, są zorganizowane wycieczki a po południu jedź gdzie tam potrzebujesz.

Ja zrobiłem tę trasę, tylko z San Pedro od razu pojechałem busem do Arica, tam taxi przez granicę do Tacna. Stamtąd można jechać do Limy lub Arequipy, co tam Ci trzeba. San Pedro i cała Atakama jak dla mnie nie do pominięcia, niezapomniane widoki.



Dzięki za konkretną odpowiedź! O Valle de la Luna gdzieś czytałam, że po 13 wpuszczają tylko z agencją turystyczna, możesz potwierdzić to info? I robiliście to rowerem czy autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 11 Wrz 2019 00:28 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Z agencją, plan wyjazdu miałem napięty więc z San Pedro wszędzie nas wozili. Kupując kilka wycieczek z jednej agencji dają spory rabat.

Jak się ma więcej czasu to można wypożyczyć samochód i jeździć po atrakcjach, wszystkie są osiągalne tylko trzeba sobie wszystko samemu ogarniać, nam się nie chciało. Jakbym był tam tydzień to wziąłbym auto i na spokojnie wszystko objechał ale musiałem jechac dalej.

Akurat Valle de la Luna to taka atrakcja, którą warto zrobić samemu a nie z agencją, bo tłum jest tam bardzo duży. Z drugiej strony najładniej jest tam podczas zachodu słońca. Reszta wycieczek miała małe obłożenie, na Piedras Rojas było nas z 6 osób w busie i niewiele więcej minęliśmy po drodze.

I na koniec ciekawostka - codziennie o 19 w San Pedro zrywał się wiatr na kilka minut. Można było zegarki synchronizować :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Wrz 2019 07:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Potwierdzam, samochodem samemu da się wszystko zobaczyć. Na El Tatio też pojechaliśmy sami, mimo, że droga bardziej na czuja i jedzie się w nocy. Właśnie, moim zdaniem te gejzery są największą atrakcją w okolicy, widoki piękne, także rano kiedy się stamtąd zjeżdża. Jak masz kondycję to Valle d.l.L. zrobisz rowerem, ale... jesteś na wysokości ponad 2k m n.p.m. i pod górkę pedałuje się jakby inaczej ;) , plus dochodzi upał a w każdym razie gorąco. Trzeba mieć kondycję i czas, do nas podeszła młodzież na rowerach i poprosili o zwiezienie d SPdA, bo padli i nie mieli siły wrócić rowerami 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Wrz 2019 22:33 

Rejestracja: 13 Lut 2019
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 467 894
Z Calamy warto pojechać do kopalni Chuquicamata, ale trzeba wcześniej zarezerwować miejsce, bo może być full w danym dniu. Specjalnie zrobiliśmy jeden dzień w Calamie przed wyjazdem do Uyuni, aby tam pojechać. Ale koniecznie trzeba mieć zakryte obuwie. Ja miałem sandały trekingowe i prześwitywała goła skóra na nodze. Dla mnie wycieczka była skończona zanim się zaczęła. Nie pomogły prośby i błagania :) do przewodnika, nie zabrał mnie. BHP przede wszystkim. Był "cichy dzień" z moją Lepszą Połową. Pokręcilśmy się po Calamie, zaliczyliśmy dobre peruwiańskie jedzonko (nie tylko nasza opinia, bo widzę, że kostek966 ma takie samo zdanie) i dalej w drogę do Uyuni, skąd startowaliśmy na 3-dniowy off road z powrotem do Calamy. Jak opisywano wcześniej, nie ma potrzeby rezerwować wcześniej wycieczek z Uyuni, bo na miejscu jest tego mnóstwo. Ktoś wcześniej pisał o obserwacji nieba. Wg mnie zamiast brać wycieczkę na obserwację nieba z SPdA (wyrzucone pieniądze jak nam opowiadano) polecam w czasie noclegu przy Lagunie Colorada wyjść przed spalnię :) i napawać się widokiem nieba. Zero światła po horyzont, w nocy w schronisku prąd był wyłączony, widok niesamowity i niezapomniany. A wracając do tematu Chuquicamata, to może kiedyś jeszcze raz spróbujemy pojechać, ale już w krytych butach :lol:

Załączniki:
Komentarz do pliku: Laguna Colorada w porze suchej
IMG_5684korII.jpg
IMG_5684korII.jpg [ 80.05 KiB | Obejrzany 1532 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group