Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Sty 2017 00:23 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Salar de Uyuni jest tylko wstępem do tego, co się widzi przez 2 kolejne dni. Cmentarzysko pociągów i wyspa kaktusów to nic specjalnego w porównaniu z Laguna Colorada i innymi. Obrazy są nie do opisania, 3 dniowa wycieczka zrywa gacie i jest to jedna z najpiękniejszy rzeczy, jakie można zobaczyć. Jak dla mnie to w Peru jedynie Machu może się z tym równać, ale i tak wygrywa Salar, gdy przy odrobinie szczęścia nie spotkasz żadnych tłumów.

Przy okazji, wbrew temu co można czasem znaleźć w internecie, ciągle istnieją wycieczki 4 dniowe z Uyuni. Pierwszego dnia jedzie się zdobywać wulkan przy Salarze i nocuje w okolicy. Następnie wschód słońca nad Salarem i dalej tak jak wycieczka 3 dniowa. Sam jej nie brałem, ale może to być jeszcze ciekawsza opcja dla tych, którzy mają więcej czasu. No i najlepiej jest skończyć wycieczkę w Chile, Atakama też ma wiele do zaoferowania ;)

Do Uyuni można dolecieć porannym lotem z La Paz, ceny nie były zaporowe ale było sporo drożej niż autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 17 Sty 2017 02:24 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Dzięki All za odpowiedzi :)

zolty napisał(a):
Do Uyuni można dolecieć porannym lotem z La Paz, ceny nie były zaporowe ale było sporo drożej niż autobusami.

@‌zolty‌, a nie można tej trasy pokonać autobusem nocnym?

maxima napisał(a):
Ja też miałam 5 dni na Boliwię - zrobiłam Salar i jeszcze zjazd drogą śmierci na rowerze

@‌maxima a podpowiesz jak się przemieszczałaś? Z peru spod jezioro titicaca do La Paz i stamtąd samolotem? Czy może nocnym autobusem? A może samolot z Limy?I jak z drogą powrotną?
Ile czasu poświęciłaś na Salar, właśnie 3 dni? i mając 5 dni udało Ci się jeszcze zjechać drogą śmierci?

btw jak wrażenie z drogi śmierci, spoko czy przereklamowane i dla rowerzystów, którzy jeżdżą trochę po górach to nie będzie większej frajdy?

maxima napisał(a):
ekstremalne warunki na wysokości prawie 5000 mnpm, przepiękne krajobrazy, przenikliwe zimno w nocy, brak wody czy prądu ;)

a to tylko nas jeszcze bardziej przekonuje do oddania z peru tych 5 dni na rzecz Boliwii ;)

i jeszcze pytanko do wszystkich, jak to jest z tymi lagunami? Jest ich tak dużo? bo co biuro to inna.. Andean lagoons, Red Lagoons, Colorada Lagoons, Kollpa Lagoons, Kollpa Lagoons, Laguna Blanca -czy być może część z nich to te same laguny tylko pod różną nazwa? to jest coś czym warto się kierować przy wyborze biura?

Z góry dzięki!
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Ja jechałam z Chile na 3dniowa wycieczkę i skończyłam w Uyuni. Laguny są różne:) białe, zielone, różowe :)
Z Uyuni polecialam do La Paz wieczorem, aby rano pojechać na drogę śmierci. Trasa jest ok, widowiskowa, zmienna. Nie jest trudna, jeśli ktoś oczekuje olimpijskich wyzwań, to raczej się rozczaruje.
Potem polecialam rannym lotem do Cuzco.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AJAJ uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:48 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Jak najbardziej są nocne autobusy, sam korzystałem i bardzo dobrze mi się spało, lepiej niż w niektórych w Peru. (mimo, że ostrzegają że trzęsie i zimno, to przespałem niedogodności) Wybrałem Todo Turismo które jest sporo droższe od innych autobusów, ale zależało mi, by na Uyuni być w miarę wypoczętym. Autobusy przyjeżdżają około 7-8 rano a wycieczki ruszają po 10. Jest czas na ogarnięcie wszystkiego i śniadanie w Uyuni.

Biuro już Ci poleciłem w poście, a wszystkie biura mają ten sam plan i wszystko zależy od kierowcy i szczęścia. Kierowca może jechać z tłumem a może tak opracować trasę, żeby tych tłumów nie było, ogólnie 1 dnia rano jest jak na krupówkach ale później wszyscy się rozjeżdżają w swoją stronę.

Uważaj na biura, które chwalą się, że wyjeżdżają godzinę przed innymi - i tak się spóźnią i wyjadą jak wszyscy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
AJAJ uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:09 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
maxima napisał(a):
rano pojechać na drogę śmierci. Trasa jest ok, widowiskowa, zmienna.


@‌maxima‌ a wycieczkę wykupywałaś wcześniej czy na miejscu po przylocie?
O której był wyjazd z la paz?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
bukowałam wcześniej - umówiłam się na konkretny dzień, a po przylocie do La Paz udałam się do biura celem płatności. Jak przyszłam, to powiedzieli, że już nie ma miejsc, ale wyjaśniłam im, że mam rezerwację i oczywiście nie było problemu. Raczej dużo chętnych jest - na trasie była jeszcze 2 lub 3 grupy od innych organizatorów (ja byłam z Barracuda czy coś takiego).

Wyjazd był rano z La Paz - gdzieś w centrum było spotkanie ok 7-8 rano. Powrót do La Paz wieczorem - ok 18-19? Na pewno było już ciemno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:46 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@‌maxima‌ a jakieś namiary na biuro uda się zdobyć od Ciebie? :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:49 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
tyle co w google ;)
http://www.barracudabiking.com/

po zjeździe wrzucali zdjęcia na dropboxa. Generalnie miło i przyjemnie. W biurze czekali do 20 czy nawet później. Profesjonalnie, rowery i sprzęt ok, na dole był jakiś obiad.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AJAJ uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 17 Sty 2017 17:20 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Ja na rowerki polecam Altitude Biking opisane w stosownym temacie. Wszystko wzorowo, wszystko po angielsku i maja "pelne" kaski. ;) Powrot okolo 18-19, akurat na zachod slonca przy wjezdzie do La Paz. Kolejny raz mielismy szczescie, bo zaplacilismy za rowery, ktore nie byly najdrozsze a cos im sie pomieszalo i dali nam najdrozsza wersje. (za ktora swoja droga nie warto doplacac)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Sty 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
zolty napisał(a):
Salar de Uyuni jest tylko wstępem do tego, co się widzi przez 2 kolejne dni. Cmentarzysko pociągów i wyspa kaktusów to nic specjalnego w porównaniu z Laguna Colorada i innymi. Obrazy są nie do opisania, 3 dniowa wycieczka zrywa gacie i jest to jedna z najpiękniejszy rzeczy, jakie można zobaczyć.


Zgadzam z Twoją wypowiedzią w 100%. Widoki oszałamiające, ta przestrzeń, wulkany coś niesamowitego!
PS. Wątek o tak pięknym miejscu, a zdjęć nikt nie wrzuca, tylko same linki ;)

Co prawda zdjęcia pochodzą z 2009 r., ale krajobraz chyba za bardzo się nie zmienił ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 17 Sty 2017 23:30 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@‌almukantarant‌ zdjęcia piękne! lol, lol, lol3! ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Maj 2017 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Garść świeżych informacji (marzec 2017) dla tych, którzy chcą odwiedzić Salar samodzielnie:

- na wyspę Incahuasi (na środku Salaru) jeżdżą dwie firmy (szukajcie odjazdów do miejscowości Llica). Jeżeli warunki na Salarze są ok, to mają zazwyczaj kursy b. wcześnie rano i koło południa (to jest bardzo zmienne i warto zasięgnąć informacji dzień wcześniej i potwierdzić rano w dniu wyjazdu). Koniecznie zapytajcie też, czy będą przejeżdżać przez wyspę - czasami lekko modyfikują trasę przejazdu, na rzecz pasażerów chcących dostać się np. do Tahua. Cena za przejazd 25-30 bolivianos w jedną stronę. Powrót podobnie (popołudniowe dojeżdżają do wyspy około 14)
- wstęp na wyspę 30 bolivianos, w cenie kibelki. Rozbicie namiotu za darmo (są wyznaczone miejsca, bardzo fajnie osłonięte przed wiatrem). Jest też proste schronisko, ale bywa zajęte kompletnie. Cena prawdopodobnie 30 bolivianos, ale nie dam sobie ręki uciąć.
- na wyspie są dwie restauracje, można kupić gorące jedzenie, kawę, wodę, piwko i takie tam rzeczy (bynajmniej w sezonie). Ceny przystępne.
- jest aktualnie nie tylko zasięg sieci, ale nawet szybkiego internetu (bynajmniej Entel). Można więc swobodnie przesyłać selfie na bieżąco ;).
- wrażenia, jak zawsze, niezapomniane. Wycieczki co prawda przewijają się od świtu do zmierzchu, ale można spokojnie wykroić czas w ciszy i spokoju.
- jeżeli zależy wam na kopczykach soli, to są one w okolicy Colchani. Autobus przejeżdża stosunkowo niedaleko od nich.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Sty 2018 21:04 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Czy był ktoś z was ostatnio?
Możecie podpowiedzieć jakie były ceny 3 dniowej wycieczki (2 noclegi) i z którego biura korzystaliście?
W sieci są bardzo duże rozbieżności jeżeli chodzi o ceny...

Pzdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
1) Nie patrz na ceny internetowe, zazwyczaj będą wyższe, a nie ma potrzeby kupowania z wyprzedzeniem
2) Cena standardowa to około 800 Bs, ale bez problemu znajdziesz za 700 Bs, a nawet możesz trafić trochę taniej. Generalnie ceny wycieczek są stabilne.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Chan uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Sty 2018 21:24 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Dzięki za odpowiedź.
Najbardziej pasuje nam lot, który ląduje na miejscu o 9:40.
Myślisz, że uda nam się zdążyć na wycieczkę?
Wiecie może jaka będzie pogoda w listopadzie i czy będą solniska pod wodą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Nie odpowiem Ci na 100%. Byłem na salarze 3 razy, ale nigdy z wycieczką. Niemniej, znając przedsiębiorczość Boliwijczyków, to są dostosowani do przylotów samolotów i z dużą dozą prawdopodobieństwa ktoś będzie sprzedawał wycieczki na lotnisku:). Jak nie, to agencje są w niewielkim obszarze skupione. Jeżeli zależy Wam na czasie i wyjeździe w ten sam dzień (polecam tylko jeżeli będziecie zaaklimatyzowani), to umów się z jakimś biurem. Nawet jak przepłacisz 100 boliwianów (50 zł), to tragedii nie będzie.

Wody raczej nie będzie, aczkolwiek w zeszłym roku przeżywaliśmy takie anomalie, że się pory pozamieniały miesiącami ;).
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Chan lubi ten post.
Chan uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 14 Mar 2018 18:00 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 2
Polecam Betto Tours. Av. Ferroviario, koło publicznej toalety. Doświadczony, miły kierowca, nie śpieszy się. Zna angielski- lunch, toilet- tyle umie powiedzieć, ale to w zupełności wystarcza ?. Cena 700 bob za 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Kwi 2018 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 19
Polecamy wycieczke z Tupizy do Uyuni z Torre Tours (4 dni, 3 noclegi), naprawde warto

Relacja: https://surferie.wordpress.com/2018/04/ ... -de-uyuni/
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:36 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Jakby ktoś się wybierał z Chile, to mogę polecić Cruz Andina Traveller. 180USD za 3 dni w kwietniu 2018 (wszystkie wycieczki startujące z Chile są droższe, bo tak). 2x ciepła woda i prywatny pokój (chociaż gwarantowali tylko 1), jedzenie ok, w porządku kierowca. Niesamowite miejsca, codziennie coś innego.
Z Uyuni można od razu łapać busa do Potosi.

Załączniki:
DSC08406.JPG
DSC08406.JPG [ 100.68 KiB | Obejrzany 1652 razy ]
DSC08236.JPG
DSC08236.JPG [ 541.59 KiB | Obejrzany 1652 razy ]
DSC08152.JPG
DSC08152.JPG [ 667.29 KiB | Obejrzany 1652 razy ]
DSC08106.JPG
DSC08106.JPG [ 473.18 KiB | Obejrzany 1652 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 01 Gru 2018 23:38 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Kilka świeżych informacji po pobycie w listopadzie 2018r.

1. Przylot do Uyuni z La Paz
Boliviana de Aviacion OB 302 przylot do Uyuni o 9:40.
2. Agencja turystyczna: Salty Desert Aventours (bardzo polecam)
Ceny:
1200 Bs/os - angielski przewodnik
800 Bs/os - hiszpański przewodnik
Wybrałem przejazd z angielskim przewodnikiem (który był też kierowcą) i bardzo gorąco polecam.
To był świetny wybór, a kierowca bardzo dobrze mówił po angielsku i był super przygotowany (kierowca o imieniu Oscar).
3. Uwagi
Agencja odebrała nas z lotniska i zawiozła do swojego biura.
Tam zostawiliśmy duże bagaże (wracaliśmy do Uyuni) i zapłaciliśmy za wycieczkę (my płaciliśmy w USD - 175USD za osobę, można też płacić kartą z 5% prowizją).
Pierwszym przystankiem powinno być cmentarzysko pociągów ale my poprosiliśmy kierowcę o pominięcie tej atrakcji (jeżeli wracacie do Uyuni to można je zobaczyć w ostanim dniu wycieczki wracając). To była genialna decyzja bo wyprzedziliśmy wszystkie samochody i w każdym punkcie byliśmy pierwsi i można było spokojnie porobić zdjęcia.
Poźniej każdego dnia umawialiśmy się z kierowcą na jak najwcześniejszy wyjazdy z rana w celu wyprzedzenia wszystkich samochodów.
Dwa noclegi w bardzo podstawowych warunkach (w obu hostelach były prysznice pomimo, że było info o ich braku podczas drugiego noclegu. Cena 15 Bs za prysznic. Pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Kto jak przyjedzie tak są obsadzane.
Jedzenie szykowane przez przewodnika i w hostelach bardzo smaczne.
4. Co zabrać
Woda do picia - proponuje około 1.5l na osobę na dzień
Ręcznik, mydło i papier toaletowy
Latarka (drugiego dnia w hostelu rano nie było światła)
Powerbank do telefonu
Słodycze i przekąski
Strój kąpielowy (trzeciego dnia można się wykąpać w gorących źródłach)

Jeżeli macie dodatkowe pytania to piszcie!
Pzdr,
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ruda_laur uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group