Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Wrz 2019 22:49 

złoty
oglądanie nieba, powrót do Spda z wycieczki o 4 rano, jak tylko odjechaliśmy od wioski w której spaliśmy, poprosiłem kierowcę o zatrzymanie auta i wyszliśmy na podziwianie nieba, nie dość że pustka kompletna to jeszcze prawie 4k m npm, widok super, nie trzeba żadnej specjalnej wycieczki, taki widok widziałem tylko w Pamirze na 3,3k m npm
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 13 Wrz 2019 09:56 

Loty: 118
Kilometry: 379 001
Dokładnie, nie trzeba żadnej wycieczki na oglądanie nieba, a są takie organizowane z SPdA. Dorzucają drinka i kasują ludzi. Ale umówmy się też, że nie są to i tak aż tak duże pieniądze. My z SPdA wzięliśmy tylko wycieczkę do Doliny Księzycowej. Z przewodnikiem, który oprowadził i opowiedział o wszystkim co w dolinie i poza nią ciekawego. Wycieczka kończyła się wyjazdem na punkt widokowy na zachód słońca. 4 osoby + przewodnik + kierowca, chyba ok. 100 zł/parę wychodziło. Osobiście rowerem chyba jednak nie polecam (chociaż sam czasem lubię pojeździć) ze względu na upał, zmęczenie, wysokość, wydolność, brak czasu i niewielkie (żadne?) oszczędności. Oczywiście co kto lubi, jego sprawa. Nam, mając niecałe 2.5 tygodnia na dość intensywny objazd, szkoda było przede wszystkim czasu.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#103 PostWysłany: 07 Lis 2019 13:38 

Loty: 93
Kilometry: 181 761
może komuś się przyda - wycieczkę 3d2n po salar robiliśmy z biurem Salty Desert Adventours (polecam) z hiszpańskim przewodnikiem zapłaciliśmy 125$/os., wypożyczenie śpiwora 30BOB, jedzenie było ok. kierowca woził nas tak by uniknąć "tłumów". Za angielskiego przewodnika/kierowcę trzeba dopłacić ok. 50$/os.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#104 PostWysłany: 16 Sty 2020 00:38 
Awatar użytkownika

Loty: 209
Kilometry: 341 692
niebieski
Pytanko. Planuję 3 dniową wycieczkę z San Pedro de Atacama. Chcę ją zakończyć w Uyuni. Pytanie do zorientowanych- o której mniej więcej jest się na miejscu trzeciego dnia? Wycieczkę chcę odbyć w terminie 30,31.03 i 01.04, a 02.04 chciałbym lecieć do La Paz. Dlatego też zastanawiam się czy bardziej nastawiać się na lot poranny czy lepiej godziny popołudniowe.

#105 PostWysłany: 16 Sty 2020 01:06 

złoty
Do Uyuni przyjeżdża się przed południem, wcześniej jest Salar o wschodzie słońca i potem cmentarz parowozów
 Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.

#106 PostWysłany: 16 Cze 2022 12:08 

niebieski
Hej, ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia? Jak to wygląda "po" pandemii? Coś się zmieniło? Jakieś aktualne rekomendacje/przestrogi przed danym biurem? Wiem, że z grubsza oferty są podobne, ale na co warto zwrócić uwagę? Wątek noclegu przy gorących źródłach z tego co wyczytałem, co jeszcze?
Czy ma ktoś może też jakieś bieżące doświadczenia z transportem La Paz - Uyuni - La Paz? Bo z lotami w większość dni słabo z tego co tak na szybko znajduję...
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 23 Cze 2022 12:15 

Czy to prawda, że granica lądowa pomiędzy Boliwią, a Chile nadal jest zamknięta? Czy jakieś wiarygodne źródła mogą potwierdzić tą informację?
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 23 Cze 2022 12:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Według to, są otwarte

https://www.france24.com/es/minuto-a-mi ... l-covid-19

Ale najlpiej napisać tu: https://www.chile.travel/en/traveltochileplan/
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#109 PostWysłany: 16 Sie 2022 16:40 
Awatar użytkownika

Loty: 1050
Kilometry: 2 042 624
niebieski
Ktoś był ostatnio na Salar de Uyuni i przejeżdżał potem do Chile?
A drugie pytanie to czy polecacie jakiś fajny nocleg w Uyuni?
Co zabrać ze sobą na te trzy dni praktycznie? Będę tam w przyszłym tygodniu

#110 PostWysłany: 16 Sie 2022 19:20 
Awatar użytkownika

Loty: 153
Kilometry: 451 125
platynowy
@hiszpan Weź ze sobą kąpielówki, krem i okulary przeciwsłoneczne. Słońce na Salar grzeję okrutnie. Kilka godzin nie miałem na sobie okularów i potem cierpiałem na zapalenie spojówek. Kąpielówki, bo chyba ostatniego dnia jest wizyta w ciepłych źródłach.
Proponuje zabrać ze sobą latarkę ( w ostatnim obozowisku prąd jest tylko przez 2 h na dobę ).Dwójka po zmroku za krzaczkiem trochę ryzykowna.
Jeśli planujesz robić zdjęcia to weź tez jakieś ciekawe przedmioty do zabawy perspektywą. Co prawda przewodnicy zawsze maja coś ze sobą np. Dinozaura zabawkę , ale można mieć bardziej kreatywne fotki ;)
hiszpan uważa post za pomocny.

#111 PostWysłany: 23 Sie 2022 10:33 
Awatar użytkownika

Loty: 269
Kilometry: 480 468
złoty
Powerbank i ciepłe ubrania. Nocą potrafi być naprawdę zimno. Najprawdopodobniej wybierasz się ze zorganizowaną grupą i będziesz miał wyżywienie w pakiecie. Warto mimo wszystko wziąć jakieś drobne przekąski, ewentualnie alkohol, jeśli lubisz.
 Relacje PM off  

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości