Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Cze 2018 18:59 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 86 073
złoty
Fajnie opisane, myślę że szczególnie przydatne dla wybierających się w ten rejon świata mogą być Wasze doświadczenia i rady związane z wypożyczaniem skuterów. Mnie się może niebawem przydadzą, choć jeszcze nie w Tajlandii, a tam gdzie chcesz się dopiero wybrać ;)

#22 PostWysłany: 27 Cze 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Loty: 34
Kilometry: 76 584
niebieski
@Pabloo o widzisz, po fakcie to więcej rzeczy się nasuwa do głowy.

Odnośnie jeszcze skuterów, warto dodać, że podczas podpisywania "umowy" wynajmu, masz zawartą "Tabelę opłat" za zniszczenia, które rzekomo spowodowałeś.
Dla przykładu - zarysowane lusterko (500thb), zarysowany bok (1500 thb), zbity klosz od światła (2000 thb) i tak dalej i tak dalej.
Stawki są wysokie, dlatego też często wpierają Ci uszkodzenia. W przypadku odmowy zapłaty wzywają policję a wtedy nie ma przebacz - płacisz.

Uwaga i rozsądek na drogach to już sprawa indywidualna, ale... mijaliśmy naprawdę wielu turystów, którzy nas "brali" a później zbierała ich karetka z drogi.
Trzeba dostosować się do ich reguł, a raczej ich braku i nie pajacować a wszystko będzie dobrze :)
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 05 Lip 2018 09:58 

Loty: 4
Kilometry: 6 542
Ja mam pytanko. Bo piszesz tam w tekście o wyprawie na Koh Nang Yuan i o tej 100 metrowej kolejce Chińczyków. Zastanawia mnie czy płaciło się za wstęp na wyspę? Jeśli tak to jak napisałeś że ominęliście kolejkę to chodziło że udało Wam się nie płacić czy po prostu wyprzedziliście Chińczyków w drodze do kas? :)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 05 Lip 2018 11:58 
Awatar użytkownika

niebieski
@Wojtas26 - napisałem, że opłata jest obowiązkowa i wynosi 100 thb od osoby.
Ominęliśmy kolejkę (w sensie nie staliśmy w niej) ale zapłacić - zapłaciliśmy.
Dość szczegółowo pilnowali tego, czy bilet ktoś ma czy też nie.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 06 Lip 2018 10:13 

Loty: 4
Kilometry: 6 542
Spytałem, bo tam później w Bangkoku udało Wam się uniknąć opłaty :) Mam jeszcze pytanie odnośnie snorkelingu. Planuje zakupić sprzęt tylko nie bardzo się znam na tym. Macie jakiś profesjonalny? Czy taki z niższej półki cenowej? :)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 06 Lip 2018 10:32 
Awatar użytkownika

niebieski
3 na 4 osoby miały maskę + rurkę najtańszą, najprostszą z Decathlonu, gdzie taki zestaw kosztował 30 zł.
Jedna osoba miała zestaw za stówkę i tylko jej maska przeciekała.

My ogólnie z naszym "sprzętem" snurkowaliśmy już w Egipcie i Grecji i od kilku dobrych lat nie dzieje się nic ! Więc polecam z czystym sumieniem :)
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 06 Lip 2018 12:44 

niebieski
Bardzo przyjemna relacja. Milo czyta sie wspomnienia osob ktore sa w tak pozytywny sposob podekscytowane wyprawa, szczegolnie czytajac inne relacje na forum pisane przez znudzonych wytrawnych podroznikow w ktorych 3/4 zajmuje opis salonikow lotniskowych/klasy biznes/hiltonow.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#28 PostWysłany: 06 Lip 2018 13:10 
Awatar użytkownika

niebieski
@casper.slonina - miło mi i dziękuję za dobre słowo ;)

Jak wrócimy z Filipin to dopiero będzie podniecenie... :lol: :D
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 17 Gru 2018 12:48 

Loty: 16
Kilometry: 21 640
niebieski
Super relacja, taka jak lubię. Z konkretami, cenami i własnymi uczuciami....
 Relacje PM off
startowiec55 lubi ten post.

#30 PostWysłany: 18 Sty 2019 09:20 

Siema,
Robiliście jakieś szczepionki przed wylotem?
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 30 Kwi 2019 10:04 
Awatar użytkownika

niebieski
kubisz10 napisał(a):
Siema,
Robiliście jakieś szczepionki przed wylotem?

Siemanko,

Nie robiliśmy żadnych :shock:
Tydzień przed wylotem zaczęliśmy kurację polską 40% wódką (50ml dziennie, na lepszy sen) i tyle :)
 Relacje PM off  

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Yandex [Bot] oraz 0 gości