Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Maj 2019 22:53 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1473
złoty
Czy ktoś był może nad rzeką Kinabatangan i mógłby poradzić, jak sensownie to zorganizować bez płacenia grubej kasy za cały pakiet z biura? Wstępnie namierzyłem kilka sensownie wyglądających miejsc noclegowych we wsi Sukau. Jak wygląda na miejscu cena wycieczek po rzece?
Typowe oferty pakietowe, jakie znalazłem, to ok. 500 RM od osoby za 2 noclegi, 4 wycieczki łódką po rzece, jeden spacer po dżungli z przewodnikiem, posiłki i transfery do i z Sandakan.
Przy założeniu, że nocleg da się znaleźć za ok. 100 RM za 2 os. za noc, opłaca się jechać tam niezależnie i organizować sobie wszystko na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 13 Maj 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Ja kupiłam pakiet bezpośrednio w Kinabatangan Jungle Camp, cena 290 RM za osobę:

Pick up at SJR at 9am. Travel time to Kinabatangan Jungle Camp(KJC) is about 2 hrs.
On arrival at the Jetty in the village of Bilit, our boat will transfer you to our camp. Boat ride about 20 minutes.
Check in room.
Our in-house guide will brief you the activity of the day.
Lunch at 1.30pm.

Your boat cruise starts at 4pm. till 6pm .
Return to lodge and to refresh.
Dinner at 7.30pm.

March 6th: Early boat cruise at 6.30am till 9am.
Return to lodge for Breakfast.

Check out time is 10.30am for your return trip to Sandakan
W cenie transfery, jedzenie (smaczne, duży wyobór) oraz 2 rejsy łódką. Dodatkowe atrakcje dodatkowo płatne, ale nie były to duże pieniądze.
Rezerwowałam mailowo, nie chcieli depozytu, ale to było kilka lat temu.

Kupując nocleg w Sukau i osobno rejsy pewnie trochę oszczędzisz (jeden rejs po rzece to ok. 50 RM od osoby, pewnie da się znegocjować trochę taniej), ale jeśli masz mało czasu, to brałabym tani pakiet, jest wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2019 20:38 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1473
złoty
@malgo1987, spóźnione dzięki za odpowiedź!
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na podobną opcję, czyli pakiet z dwoma noclegami w jednym z pensjonatów w Sukau. Cena za całość 499 RM od osoby. Rezerwowałem mailem (namiary na stronie: https://www.sukaugreenview.com/), potem jeszcze potwierdziłem przez whatsapp. Nie trzeba było płacić zaliczki.
Tutaj jest szczegółowy program:
https://www.sukaugreenview.com/sandakan ... s-2-nights
Pakiet obejmował oprócz dwóch noclegów przejazdy w obie strony z dowolnego miejsca w Sandakan (albo Sepilok), pełne wyżywienie, 4 wycieczki łodzią po rzece w różnych porach i dwa spacery po dżungli z przewodnikiem (jeden można było zamienić na dodatkową wycieczkę łodzią, z czego skorzystaliśmy).
W sumie zdecydowanie polecam. Ilość zwierząt nad rzeką jest potężna - w czasie wycieczek łodzią przewodnik praktycznie co chwilę coś nam pokazywał. Duże rodziny nosaczy (proboscis monkeys), krokodyle, inne małpy (w tym silverleaf monkeys), różnego rodzaju ptaki (zimorodki, dzioborożce, sowy...) itp. Poszczęściło nam się i widzieliśmy z rzeki też orangutana, całkiem z bliska. Podobno też całkiem często można tam zobaczyć karłowate słonie.
Przewodnicy kompetentni, całość dość dobrze zorganizowana. Wyszło znacznie sprawniej niż załatwianie oddzielnie noclegu i oddzielnie wszystkiego na własną rękę, a i niespecjalnie drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sie 2023 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3072
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Organizator River Junkie.
Ciekawostka, rezka z 2019 robiona z myślą o marcu 2020. Z wiadomych względów wtedy przepadła - mieli zaznaczone ofertę bezzwrotną.
Ponowny kontakt kilka miesięcy temu i...uznali bez problemów tamtą rezerwację :) W dodatku żadnej dopłaty różnicy między cennikiem 2019 a 2023. Miłe zaskoczenie, więc ich polecę.

Zwierzęta ? Nadal wiele, za każdym razem z łódki można je bez problemu wypatrzeć. Z drugiej jednak strony skoro w tej "dżungli" widać fragmentami prześwity a dalej oczywiście palmy nie ma się co dziwić, że te zwierzęta tam są, bo po prostu zostały częściowo zepchnięte nad samą rzekę...
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2024 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Mogę szczerze polecić Sukau River Homestay i ich wycieczki. Cena w 2024: 100 MYR za noc z 3 posiłkami od osoby, 60 MYR za wycieczkę od osoby. Robią 3 wycieczki dziennie. Myśleliśmy, że może zrobimy kilka wycieczek, ale w czasie pobytu z 3 noclegami, po prostu wzięliśmy WSZYSTKIE dostępne wycieczki, bo były super. Przewodnik Shah ma super wiedzę. Łódź jest nieduża. Homestay ma łącznie 2 pokoje, więc jedziesz ewentualnie z ludźmi z drugiego pokoju.

Warunki homestayowe, czyli mieszkasz z rodziną, korzystasz z tej samej łazienki. Standard pokoi i łazienki jest nieco siermiężny. Nie ma ciepłej wody, jest jedna mikro umywalka. Jedzenie sympatyczne, proste domowe. Gospodyni Maria lubi opowiadać o lokalnej przyrodzie, jak również o swojej rodzinie, farmie, życiu na Borneo. Mieszkając tutaj, czujesz, że mieszkańcy kochają przyrodę i mimo tego, że krokodyle zjadają im kaczki, a dzioborożce porywają kurczęta, opowiadają o dzikich zwierzętach z pasją i fascynacją, prowadzą dziennik napotkanych gatunków itd.

Myślę, że ze względu na jakość wycieczek warto przymknąć oko na standard pobytu. Spotkaliśmy wiele nosaczy, langury, gibona, kilka gatunków makaków, około 40-50 gatunków ptaków, w tym 5 gatunków dzioborożców, przeprawę słonia przez rzekę, 5 krokodyli, 2 węże, kilka waranów, cywetę, lotokota i hiper rzadkiego kota polującego na ryby, po polsku gatunek kotek kusy. Wycieczki trwają 2-3h, ale czasem przeciągają się do 4h jeśli akurat jest dużo ciekawych rzeczy. Nie ma tak, że wybiła godzina i zapieprzamy z powrotem do pensjonatu.

Kontakt z gospodynią Marią przez Whatsapp: +60 13-870 0908 (+60138700908)

My przyjechaliśmy samochodem wynajętym w Kota Kinabalu, ale można zorganizować również transfer.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group