Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rzym z dwulatkiem
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2015 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Witam

Wybieramy się na tygodniowy wypad do Rzymu z niespełna dwuletnim dzieckiem. Potrzebuje namiary na budżetowe tawerny / knajpki przyjazne dzieciom wyposażone w przewijak, itp. Oczywiście zależy nam na dobrym jedzeniu i tak żeby nie zbankrutować zarazem. Może znacie jakieś inne, sprawdzone sposoby gdzie można przewinąć dziecko - szczególnie w centrum Rzymu ?

Wszelka pomoc wskazana.
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Rzym z dwulatkiem
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2015 10:56 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
No muszę przyznać, że Rzym, a szczególnie jego centrum, nie jest specjalnie przyjaznym miejscem dla małych dzieci. Przekonałam się i nadal się przekonuję o tym sama, a przewijaki to dość deficytowy produkt. Z moich doświadczeń natomiast podpowiem, że w Koloseum jest toaleta (dość obskurna) dla rodziny z dzieckiem z przewijakiem, gdzie można zmienić pieluchę. W innych miejscach, gdzie nie ma przewijaka, można wejść do toalety dla niepełnosprawnych (pomieszczenie jest większe) i w razie potrzeby można rozłożyć wózek spacerowy na płasko i podłożyć przenośny przewijak z materiału i tak zmienić pieluchę. Wielokrotnie to praktykowałam, trochę niewygodne, ale da się to zrobić.
Z tego co pamiętam, to również księgarnia Feltrinelli na Largo Torre Argentina, więc ścisłe centrum, miała przewijak w łazience na 1-szym piętrze. Powinien nadal tam być. Klucze są dostępne bezpłatnie w barze. Winda jest trochę zamaskowana, trzeba iść od wejścia w głąb, za działem poezji i literatury dla dorosłych (sic!) są drzwi, w czasie jazdy trzeba cały czas naciskać guzik, inaczej się zatrzyma. Jest to znacznie mniej skomplikowane, niż się wydaje :)
Bardzo polecam zakup (jeśli jeszcze nie masz) takiego przenośnego przewijaka jak tutaj (lepiej jeśli wewnętrzna warstwa jest z ceraty)

Image
Ja dostałam go w prezencie, najpierw myślałam, że to kolejny zbędny gadget, ale tak naprawdę to był najbardziej praktyczny prezent ze wszystkich. Wiele razy uratował nas, kiedy w pobliżu nie było przewijaka. Jest bardzo praktyczny, a po złożeniu nie zajmuje więcej miejsca niż pielucha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym z dwulatkiem
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Dzięki kredka
nie jest dobrze .......
chyba trzeba będzie liczyć na dobrą pogodę i zielone skwery .........
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym z dwulatkiem
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2015 20:32 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Nie no, bez przesady, myślę, że nie będzie tak źle :) Ostatnio były organizowane wizyty w muzeach dla mam dzieci od 0-3 lat, wtedy wyposażono łazienki w przewijaki i inne potrzebne rekwizyty dla małych dzieci. Być może jeszcze się ostały.
W restauracjach/barach nie jest to często spotykane, ale wystarczy zapytać. Częściej można się spotkać z przewijakami w fast foodach typu McDonald's lub w restauracjach sieciowych, ale nie jest ich w centrum też zbyt wiele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym z dwulatkiem
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Spędziliśmy tydzień z półroczną córką w Rzymie plus jednodniowy wypad do Asyżu. Przewijak jest w toalecie przy katedrze św. Piotra, na dworcach, lotniskach. W pozostałych miejscach zazwyczaj trzeba było sobie radzić w inny sposób. Typowo rozkładaliśmy kurtkę na podłodze, na to podkład higieniczny (taki jak do szpitala do łóżek, ale mniejszy, zawsze podróżujemy z kilkoma takimi podkładami, to taki nasz substytut przewijaka). Zdarzyło się przewijać również w plenerze, w wózku w ustronnych miejscach, bo nie było odpowiednich toalet w pobliżu. Również dwukrotnie przewijaliśmy w pomieszczeniu gospodarczym kościoła polskiego, korzystając z uprzejmości księdza i siostry prowadzących kościół. Raz nawet przewijaliśmy na znajdującej się na uboczu ławce wewnątrz katedry św. Pawła za murami (wielka katedra z umiarkowaną ilością zwiedzających) :D To był nasz pierwszy dalszy wyjazd z dzieckiem, więc przed wyjazdem próbowałem opracować gdzie można przewijać w Rzymie i wyszło mi, że również Prenatal Shop posiada przewijaki, ale ostatecznie nigdy nie mieliśmy po drodze, a w naprędce wymyślone rozwiązania były wystarczające. Spokojnie, zawsze coś wykombinujecie. :)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
oqrde lubi ten post.
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym z dwulatkiem
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2015 19:09 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
amphi napisał(a):
również Prenatal Shop posiada przewijaki, ale ostatecznie nigdy nie mieliśmy po drodze


Owszem, Prenatal ma przewijak, ale jedyny bardziej dostępny turystycznie sklep jest na Via Nazionale. Inne są już bardziej oddalone od centrum. Nie wspomniałam też o sklepach Chicco, z tego samego powodu (odległość od centrum/atrakcji turystycznych), jeden z bliżej zlokalizowanych jest na Via Gregorio VII, ma świetne pomieszczenie do przewijania/karmienia dziecka ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami i przedmiotami (łącznie z pieluchami, podkładami, kremem do zmiany pieluchy, chusteczkami, itd.), ale nie sądzę, żeby tylko z tego powodu opłacało się tam podjeżdżać :) No ale jeśli ktoś będzie w okolicy, to można skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym z dwulatkiem
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2015 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
kredka napisał(a):
amphi napisał(a):
również Prenatal Shop posiada przewijaki, ale ostatecznie nigdy nie mieliśmy po drodze


Owszem, Prenatal ma przewijak, ale jedyny bardziej dostępny turystycznie sklep jest na Via Nazionale. ............


Dzięki - to dobra lokalizacja może się przydać ........
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group