Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2017 18:59 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
Witam
Wybieram się w lipcu do Włoch na dokładnie 14 dni wraz z rodziną (dwoje dorosłych i dwoje dzieci - 3 i 4 lata). Plan podróży to: 5 dni Rzym, 6 dni Wybrzeże Amalfitańskie (Maiori), 3 dni Neapol. Loty oraz hotele (+śniadania) zabukowane i opłacone. Jestem na etapie planowania i byłbym wdzięczny za info na temat ile przygotować EURo na ten wypad? Czytając różnego rodzaju artykuły mam wrażenie że jest strasznie drogo we Włoszech, szczególnie na Costiera Amalfitana w sezonie.
Watykan - bilety, RomaPass'y, pociąg z Rzymu do Salerno, prom do Maiori i prawdopodobnie ArteCard'y (Neapol) będę kupował online, więc bez tych kosztów. Czy 2000 - 2200 na naszą czwórkę wystarczy?
Jedzenie - nie jestem zwolennikiem stołowania się po ekstrawaganckich restauracjach, poza tym jadę z dziećmi, więc tam gdzie stołują się tubylcy.
Atrakcje - plażowanie, zwiedzanie (m.in. Capri, Amalfi+Ravello, Positano i może Vietri sul Mare), ale też chciałbym np wynająć łódkę (np RIBa z 40HP silnikem w Maiori lub Erchie albo Cetara) na kilka godzin.
Transport: publiczny - metro, busy, promy.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 28 Lut 2017 19:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌zygit‌ Liczysz średnio 40 E na osobę czyli 160 na dzień dla rodzinki 2+2.Moim zdaniem rozsądnie gospodarując powinno wystarczyć zwłaszcza,że śniadania i sporo innych wydatków w to nie wliczasz.Oczywiście zawsze karta z zapasem na nieplanowaną "atrakcję" musi być, obowiązkowo jak podróż z dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off
zygit uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2017 19:51 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Spokojnie weź 1500 euro jak jedziesz z dziećmi. W razie co abyś miał na jakieś nieplanowane koszty typu lekarz itp. Najwyżej Ci zostanie trochę kasy a nie będziesz się denerwował, że zbraknie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zygit uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2017 20:40 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
Dzięki za informacje. Przygotuję się chyba na 160 na dzień + karta polska w razie czego jak zawsze w podróży - albo zostanie, albo nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:07 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Taka wycieczka bedzie sporo koszotwać, nic nie piszesz o noclegach. Na wybrzeżu Amalfi jest drogo , jak byłem w Październiku w Positano to malutki pokoik kosztował ponad 80 Euro za dzień myśłe że w sezonie tydzień dla rodziny może sie zamknąć ok 1000 Euro.
Najatańsze z tej opcji bedzie Neapol za parę Euro jadłem najlepszą pizze w zyciu. W Rzymie tanio tez nie jest i trzeba uważać na przekręty np na tablicy przed kanjpą 2 Lasange 15 Euro a jak przychodzi płacic to 30 bo to chodziło że to menu number two sir. Piwo 5 Euro ale jak placisz to 5 za 100ml.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@‌noyle‌
zygit napisał(a):
hotele (+śniadania) zabukowane i opłacone


Ja tylko współczuję zwiedzania Rzymu w lipcu, byłem raz w sierpniu i więcej tego błędu nie popełnię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:54 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
noyle napisał(a):
Taka wycieczka bedzie sporo koszotwać, nic nie piszesz o noclegach. Na wybrzeżu Amalfi jest drogo , jak byłem w Październiku w Positano to malutki pokoik kosztował ponad 80 Euro za dzień myśłe że w sezonie tydzień dla rodziny może sie zamknąć ok 1000 Euro.
Najatańsze z tej opcji bedzie Neapol za parę Euro jadłem najlepszą pizze w zyciu. W Rzymie tanio tez nie jest i trzeba uważać na przekręty np na tablicy przed kanjpą 2 Lasange 15 Euro a jak przychodzi płacic to 30 bo to chodziło że to menu number two sir. Piwo 5 Euro ale jak placisz to 5 za 100ml.

Noclegi już załatwione. Rzym dzielnica Prati niedaleko stacji metra Lepanto, Wybrzeże Amalfitańskie - Maiori, 1000m od wody, Neapol - centrum historyczne tuż przy Via Tribunali, przy pizzerii di Mateo czy jakoś tak.
le_szek napisał(a):
@‌noyle‌
zygit napisał(a):
hotele (+śniadania) zabukowane i opłacone


Ja tylko współczuję zwiedzania Rzymu w lipcu, byłem raz w sierpniu i więcej tego błędu nie popełnię.

Czemu? Ze wzgl na tłumy, czy też upały??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Upały.
Miasto wydawało się rozpalone, wyjście z hotelu (klimatyzowanego) przypominało wejście do pieca. Sensownie zaczynało się chodzić po 16.00, kiedy słońce było już trochę niżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lut 2017 23:12 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
le_szek napisał(a):
Upały.
Miasto wydawało się rozpalone, wyjście z hotelu (klimatyzowanego) przypominało wejście do pieca. Sensownie zaczynało się chodzić po 16.00, kiedy słońce było już trochę niżej.


Dzięki za info. Niestety, z pewnych względów nie mogę wybrać innego miesiąca poza gorącym sezonem :/, więc jadę w lipcu.
Jak dla mnie nie sprawia to problemu - w zeszłym roku byłem na przełomie marca i kwietnia w Taj (jakieś 36-38stC i wilgotno) i schodziłem łądnych parę kilometrów w BKK m.in.. Jeżeli chodzi o dziewczynki, to nie mamy zamiaru ich forsować. Wszystko na luzie i bez pospieszania, z częstymi przystankami w cieniu. Co nam się uda zwiedzić, to zwiedzimy, a resztę następnym razem. Ciuchy lniane, kremy z filtrem, dużo wody i lodów i można zwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lut 2017 23:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Do tego kapelusze, ew. czapeczki z dużymi daszkami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group