Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2012 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 37
Witajcie!

W najbliższą sobotę (11 sierpnia) wybieram się z mamą do Rzymu. Wracamy do kraju 15 sierpnia.
Mamy następującą trasę:
Warszawa - Modlin ➜ Rzym Fiumicino - Terminal 2 - dolatujemy na miejsce o godz. 13.50
Z powrotem trasa jest identyczna.

Będziemy spali w Hotel Luciani (nie daleko dworca Termini)
Tutaj jego szczegóły KLIKNIJ.

Oczywiście z lotniska Fiumicino dostaniemy się do dworca Termini. Zanim się zakwaterujemy, to będzie ok. godz. 15.
Co jeszcze tego dnia warto zacząć zwiedzać? Biorąc pod uwagę dzień oraz to, że są wakacje i na pewno mega tłumy tam na miejscu?

Wycieczka to był prezent dla mamy, a nie mogliśmy wybrać innego terminu, bo mama jest nauczycielką i teraz ma urlop (wakacje).

Jak się domyślam nie warto zwiedzać Watykanu w niedzielę. Zapewne lepiej przełożyć zwiedzanie na poniedziałek?

Dajcie proszę znać, w jaki sposób rozplanować sobie ten pierwszy dzień i ew. niedzielę. Kolejne dni damy radę.
Mam nadzieję, że uda się wybrać choć na trochę na Morze Śródziemne do Ostii.

Czy warto kupować kartę ROMA Pass, czy będąc tak blisko Termini i metra, nie warto?
Na pewno sporo będziemy chcieli chodzić, aby aktywnie zwiedzać i cieszyć się widokami tego wiecznego miasta.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#2 PostWysłany: 09 Sie 2012 11:31 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
W niedzielę niekoniecznie trzeba sobie odpuścić Watykan, w końcu papież w wakacje i tak jest w Castel Gandolfo, a rano lub późnym popołudniem (przed zamknięciem bazyliki) można spokojnie zwiedzić wnętrze.
W chwili obecnej w Rzymie panują dość nieznośne upały, dlatego zwiedzanie miejsc na otwartej przestrzeni (np. fora) radzę zaplanować na rano, a dzień przetrwać w chłodnych miejscach (muzea, kościoły). Z wielogodzinnym chodzeniem i aktywnym zwiedzaniem w ciągu dnia może być więc ciężko, szczególnie dla osób nieprzyzwyczajonych do upałów połączonych z dużą wilgotnością powietrza.
Co do wyprawy do Ostii nad Morze Śródziemne to raczej ci się nie uda... no chyba że zadowolisz się Morzem Tyrreńskim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2012 11:34 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Wspaniały prezent dla mamy, tylko pozazdrościć.
Oczywiście tyle ile ludzi, tyle preferencji. Napiszę ze swojego punktu widzenia co ja bym wybrała.
Moim zdaniem nie warto kupować ROMA Pass mając hotel w takiej lokalizacji. Jeśli chcecie dużo chodzić to naprawdę nie warto.

Akurat w sierpniu nie zdarzyło mi się być w Rzymie, ale może niedziela nie jest aż tak złym pomysłem na zwiedzanie Watykanu, szczególnie, że Papieża nie ma, ale jak pójdziesz w poniedziałek to też nie będzie źle.

Ostia zrobiła na mnie słabe wrażenie, nie różni się bardzo od plaży w Polsce, ale jakby nie patrzeć woda cieplejsza.

W sobotę nacieszyłabym się pierwszym wrażeniem miasta. Pewnie jakiś obiad, kawa, lody. Przejść się po głównych placach miasta, wejść może do jakiegoś kościoła, który Was zaciekawi. O zmroku jak już oświetlą wszystko to pewnie Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Navona, Watykan też pięknie wygląda.

Co do tej niedzieli to dobrze byłoby wiedzieć co Was interesuje. Ja lubię podziwiać bazyliki, ale w niedzielę trzeba się wpasować, bo wiadomo msze są. Ostatnio jak byłam to w niedzielę wybrałam się na wzgórze Garibaldiego - piękne widoki i przyjemny spacer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2012 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 37
@kredka, @margarita888 dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Bardzo mi pomogłyście! Zwłaszcza, że lecę do Rzymu pierwszy raz.

kredka napisał(a):
W niedzielę niekoniecznie trzeba sobie odpuścić Watykan, w końcu papież w wakacje i tak jest w Castel Gandolfo, a rano lub późnym popołudniem (przed zamknięciem bazyliki) można spokojnie zwiedzić wnętrze.

Będę próbował w takim razie w niedzielę z samego rana. Kojarzysz może od której godziny otwierana jest bazylika?

kredka napisał(a):
W chwili obecnej w Rzymie panują dość nieznośne upały, dlatego zwiedzanie miejsc na otwartej przestrzeni (np. fora) radzę zaplanować na rano, a dzień przetrwać w chłodnych miejscach (muzea, kościoły). Z wielogodzinnym chodzeniem i aktywnym zwiedzaniem w ciągu dnia może być więc ciężko, szczególnie dla osób nieprzyzwyczajonych do upałów połączonych z dużą wilgotnością powietrza.

Już mamie powiedziałem, żeby nastawiała się na mega upały, bo jak sprawdzałem jest tam obecnie ok. 33-36 st. C. w cieniu, oczywiście. Jakoś na pewno damy radę :)

kredka napisał(a):
Co do wyprawy do Ostii nad Morze Śródziemne to raczej ci się nie uda... no chyba że zadowolisz się Morzem Tyrreńskim :)

margarita888 napisał(a):
Ostia zrobiła na mnie słabe wrażenie, nie różni się bardzo od plaży w Polsce, ale jakby nie patrzeć woda cieplejsza.

Dobrze wiedzieć, jak będzie chwilka wolnego to wyskoczymy, zwłaszcza, że to też atrakcja. Jak nie, to będę wiedział, że nie jest aż tak fajnie, że trzeba to miejsce odwiedzić.

margarita888 napisał(a):
Wspaniały prezent dla mamy, tylko pozazdrościć.
Oczywiście tyle ile ludzi, tyle preferencji. Napiszę ze swojego punktu widzenia co ja bym wybrała.
Moim zdaniem nie warto kupować ROMA Pass mając hotel w takiej lokalizacji. Jeśli chcecie dużo chodzić to naprawdę nie warto.

Dzięki bardzo. To pomysł mój, moja żona nie miała nic przeciwko :) Może dlatego, że chcę ode mnie odpocząć ;)
Nie będziemy w takim razie kupowali ROMA Pass, zwłaszcza, że jednorazowe bilety chyba są w miarę tanie (1 euro) oraz ważne są na przejazdy przez 120 min od skasowania. Dobrze kojarzę? Gdzieś tak przeczytałem.

margarita888 napisał(a):
Co do tej niedzieli to dobrze byłoby wiedzieć co Was interesuje. Ja lubię podziwiać bazyliki, ale w niedzielę trzeba się wpasować, bo wiadomo msze są. Ostatnio jak byłam to w niedzielę wybrałam się na wzgórze Garibaldiego - piękne widoki i przyjemny spacer.

Ja lubię starą architekturę, zabytkowe kościoły (bazyliki) oraz bardzo klimatyczne uliczki... Mam jest nauczycielem historii, więc na pewno odwiedzimy starożytne zabytki Rzymu, takie jak Koloseum, Forum Romanum, itp.

Przy transporcie z lotniska Fiumicino do Termini skorzystamy z autobusu Terravision (już zarezerwowałem bilety).

Czy gdzieś w okolicach Termini jest jakiś sklep w stylu supermarket? Chodzi mi o zakup wody (na pewno taniej byłoby kupić od razu zgrzewkę) oraz ew. innych potrzebnych rzeczy.

Będę wdzięczny również za dodatkowe porady.
Poradnik Pascala również obowiązkowo jest przewertowany, mapa zakupiona...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2012 21:20 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Na Via Vincenzo Gioberti na wysokości Basilica di Santa Maggiore jest dobrze zaopatrzony supermarket. Nie pamiętam nazwy, ale trzeba dobrze się rozglądać, żeby do niego trafić. Jest w piwnicy. Z ulicy widoczne są tylko schody i niewielki szyld. Robiłem tam zakupy spożywcze, co znacznie zmniejszyło koszty pobytu. Wokół Termini są tylko bary i prywatne sklepy, gdzie ceny są 2-krotnie wyższe, niż w supermarkecie.
Na niedzielne popołudnie polecam tour odkrytym autobusem po Rzymie /ok. 2 godz./. Wszystkie odchodzą z Termini. Daje to ogólną orientację w terenie i pokazuje bliskość zabytków w Rzymie.
Miłego pobytu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2012 22:07 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Brunek napisał(a):
Będę próbował w takim razie w niedzielę z samego rana. Kojarzysz może od której godziny otwierana jest bazylika?


W sezonie letnim bazylika św. Piotra jest otwarta od 7:00 do 19:00.
Obowiązuje odpowiedni strój (zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni mieć zakryte ramiona i kolana - nie można wejść w koszulkach na ramiączkach czy krótkich spodenkach).

Brunek napisał(a):
Nie będziemy w takim razie kupowali ROMA Pass, zwłaszcza, że jednorazowe bilety chyba są w miarę tanie (1 euro) oraz ważne są na przejazdy przez 120 min od skasowania. Dobrze kojarzę? Gdzieś tak przeczytałem.

Od końca maja obowiązują nowe ceny biletów:
jednorazowy (100 min.) 1,50 euro
całodzienny 6 euro
trzydniowy 16,50 euro

Miłego pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2012 07:34 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Na Termini jest Conad - dobrze zaopatrzony supermarket, ceny pewnie wyższe niż w carrefour (których jest bardzo dużo w Rzymie), ale nie jest tragicznie:
http://www.conad.it/conad/it/home/punti ... idPdv=1202

http://www.carrefour.it/supermercati-ce ... egozi.html - tu możesz znaleźć najbliższego carrefoura.

Z moich ulubionych punktów zwiedzania polecam katakumby św. Kaliksta, gdzie w cenie biletu jest przewodnik po polsku:
http://www.catacombe.roma.it/it/info_biglietti.php

i jeden z moich ulubionych kościołów na Piazza Venezia, Santa Maria in Aracoeli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2012 09:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Brunek napisał(a):
Mam jest nauczycielem historii, więc na pewno odwiedzimy starożytne zabytki Rzymu, takie jak Koloseum, Forum Romanum, itp.

Koloseum od 2 sierpnia miało być w remoncie - ma on potrwać do 3 lat.
http://www.comune.roma.it/wps/portal/pc ... p_pagecode
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:01 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Maciek78 napisał(a):
Koloseum od 2 sierpnia miało być w remoncie - ma on potrwać do 3 lat.
http://www.comune.roma.it/wps/portal/pc ... p_pagecode


W tej wiadomości z 2 sierpnia można przeczytać, że prace restauracyjne w Koloseum zaczną się w grudniu tego roku.
Ja ze swojej strony potwierdzam - Koloseum na dzień dzisiejszy prezentuje się jeszcze bez rusztowań. Natomiast nawet w czasie remontu będzie można i tak zwiedzać zabytek, jedynie zdjęcia z zewnątrz mogą już nie być tak atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:03 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wiadomość jest z 31 lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:28 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Maciek78 napisał(a):
Wiadomość jest z 31 lipca.


Na początku pierwszego akapitu jest data 2 sierpnia, mimo że na końcu aktykułu widnieje podpis 31 lipca.

Roma, 2 agosto – Partiranno all’inizio di dicembre i lavori di restauro del Colosseo, con gli interventi sui prospetti settentrionale e meridionale e la realizzazione delle cancellate di chiusura del primo ordine.

Co nie zmienia faktu, że wiadomość dotyczy rozpoczęcia prac w grudniu tego roku, a nie jak podałeś od 2 sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:34 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Mój włoski mówił, że od 2 sierpnia do grudnia potrwa I etap :D

Czasami trzeba wspomóc się translatorem niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sie 2012 15:12 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Maciek78 napisał(a):
Mój włoski mówił, że od 2 sierpnia do grudnia potrwa I etap :D

To by było zdecydowanie za szybko i za optymistycznie jak na włoskie normy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sie 2012 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 37
Witajcie raz jeszcze!
Dzięki wszystkim (nie będę cytował co za dużo tego) za informacje i pomoc.

Uff już się zmartwiłem, że nie wejdziemy do Koloseum, a to byłoby nie fajne.

No nic nie długo się pakuję i w podróż!
Przy okazji sprawdziłem, że autobus Terravision zatrzymujący się pod dworcem Termini zatrzymuje się ok. 100m od mojego hotelu :) Jak fajnie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: janusz oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group