Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:58 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 20
Loty: 6
Kilometry: 6 793
Witam.
Bez zakładania nowego tematu.
W wakacje lecę do Rzymu niestety tylko na 2 dni i nie wiem jak to ogarnąć tzn. zwiedzanie.
Przylatuję w niedzielę rano i we wtorek również rano przemieszczam się dalej na południe.
W planach mam (muszę) zobaczyć Koloseum z Forum i Palatynem, i pozostałe darmowe atrakcje typu Panteon, fontanę, schody, ogrody i stadion olimpijski oraz Watykan z tym, że nie tylko plac ale i tez muzea, kaplice i Bazylikę. Wiem troszkę ambitnie no ale chce ...
Pomoże ktoś, zaproponuje, podpowie, wszelkie uwagi mile widziane. Warto kupic karte Roma Pass 48 a moze 72 ? Nocuje w okolicach Stadionu.
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 28 Kwi 2019 20:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mi 4 dni w sumie było mało żeby porządnie zobaczyć te wszystkie atrakcje... Bez sensu, co to za przyjemność z biegu przez Muzea Watykańskie poświęcając 0,03 sek na jedno dzieło, później sprint na Kopułę (coś koło chyba 200 schodów :D) pewnie, a następnie taxi żeby "zaliczyć" Koloseum w 25 minut i Palatyn w 40...
Rada? Albo zrezygnuj z czegoś, albo kup porządne buty do biegania i jakiś dobry aparat do selfie ze stabilizacją obrazu w biegu, bo na więcej czasu Ci nie starczy ;) ewentualnie odpuść nocleg - po co spać? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 28 Kwi 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Za mało czasu na tak napięty plan, na pewno do większości atrakcji, które wymieniłeś będą duże kolejki i nie ma szans nawet biegiem zobaczenie wszystkiego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@TomACM absolutnie odpuść takie tempo.... chłopcy Ci tu dobrze radzą.... Rzym bez pośpiechu należy smakować.....
a centrum to wyłącznie z buta...
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 29 Kwi 2019 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@TomACM plan bardzo ambitny i zdecydowanie radzę trochę go skrócić tak jak już to piszą przedmówcy. Jeśli jednak chcesz przy nim pozostać to proponuję kolejność zwiedzania na jeden dzień jak na planie poniżej. A drugiego dnia mógłbyś zobaczyć Watykan i Stadion Olimpijski. Moją propozycję zwiedzania układałam raczej z myślą o poniedziałku, ale w niedziele Muzea Watykańskie są zamknięte (za wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca), więc najwyżej odwrócisz kolejność. I jeszcze sporo zależy od tego co to znaczy "przylatuję rano" - czyli o której? Jeśli będziesz w centrum Rzymu ok. godziny 8 rano to plan jest do zrealizowania. Jeśli o. 10-11 to proponuję zrezygnować z punktu 9 (most i zamek Anioła). Fontanna di Trevi celowo zostawiona na koniec, bo wieczorem, gdy jest podświetlona wywiera większe wrażenie. I naprawdę bym Ci radziła zrezygnować z Muzeów Watykańskich, bo tylko tam można spędzić cały dzień i wszystkiego nie zobaczyć. W niedzielę z rana bym proponowała zobaczyć Bazylikę św. Piotra, z kopułą, katakumbami i ogrodami oraz plac, a potem stadion. I to zdecydowanie wystarczy.
Załącznik:
Rzym 1 dzień.JPG
Rzym 1 dzień.JPG [ 195.25 KiB | Obejrzany 10547 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 11 Sie 2019 13:07 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Cześć,
jestem w trakcie planowania wypadu i mam kilka pytań odnośnie łączonego biletu do osób, które już zwiedzały te miejsca (Forum Romanum, Palantyn, Koloseum):

1. Wyczytałem, że najlepiej bilety kupić w kasie przy Palatynie. Planuję zwiedzić kolejno Palatyn, Forum Romanum i na koniec Koloseum. Przy zakupie w kasie przy Palatynie będę musiał określić dokładną godzinę wejścia do Koloseum?

1a. Jeśli trzeba określić godzinę to ile mniej więcej liczyć czasu na spokojne zwiedzanie Palatynu i Forum Romanum? Dodam, że nie jestem pasjonatem historii, jednak nie mam zamiaru też przejść szybkim krokiem tych stanowisk archeologicznych.

2. Chciałbym w Koloseum oprócz standardowego zwiedzania wykupić to rozszerzone o podziemia i wyższe poziomy. Z tego co wyczytałem jest to możliwe tylko przy wykupieniu odpowiedniej wycieczki z Przewodnikiem. Jeśli dobrze sprawdzam to online bilety są już niedostępne na wszystkie dni mojego pobytu. Czy jest możliwość w kasie przy Palatynie / Koloseum wykupić taką wycieczkę na miejscu?

3. Jeśli dobrze zrozumiałem to zawsze są dwie kolejki do wejść na te 3 atrakcje: z posiadaczami biletów online, i druga dla kupujących na miejscu. Czy może się zdarzyć tak, że jeśli bilety online są już niedostępne to będzie problem z zakupem ich na miejscu? (np. kwestie przepustowości?)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi + ewentualne wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Sie 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Heisenberg napisał(a):
Przy zakupie w kasie przy Palatynie będę musiał określić dokładną godzinę wejścia do Koloseum?

Nie trzeba podawać godziny, ani nawet dnia wizyty w Koloseum - możesz tam pójść o dowolnej godzinie tego samego albo następnego dnia.
Ad. 1a. Myślę, że 2-3 godziny na dość spokojne obejrzenie Palatynu i Forum Romanum powinno wystarczyć dla osób średnio pasjonujących się historią.
Ad. 2 i 3. Nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 21 Sie 2019 17:01 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Witam,
Jestem świeżo po pobycie i może kilka informacji się przyda. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że wszelkie dane dotyczą zwiedzania, pobytu w Rzymie w ponad 30-stopniowych upałach (długi sierpniowy weekend).

Co do zwiedzania Coloseum, FR i Palatynu to na pewno warto wcześniej kupić bilet przez internet potem go w kasie odebrać. Nam to zajęło ok. godziny 10 jakieś 10 min. Kolejki do kas bez rezerwacji były kolosalne:) Samo zwiedzanie, i to w jakiś 90% zajęło nam ok. 6 godzin. Spokojnym tempem, z odpoczynkami, z oglądaniem i podziwianiem miejsca.

Jak ustalać sobie trasy? Nie zawsze się da przy 35 stopniach w cieniu. Ale pierwszego dnia zrobiliśmy np. taka trasę. Wysiedliśmy na stacji metra San Giovanni - > Bazylika na Lateranie -> przejście do Piazza Venezia przechodząc koło Coloseum -> odpoczynek i obejście dookoła białego "pianina" jak nazywają budowlę przy Placu. Tam też fajny widok na FR -> potem już Corso V. Emanuele II, do Lago di Argentina, zamek św. Anioła (bez zwiedzania), plac św. Piotra a koniec na wysokości ulicy Ranucci (bocznej od Di Porta Cavalleggeri. To zajęło nam ok 5,5 godz. Po drodze tez jakiś market.

W inny dzień: Od Ranucci przez plac św. Piotra -> Ponto V. Emanuele II -> Banchi Nuovi i Via del Governo Vecchio (piękne uliczki) -> Piazza Navona -> Panteon (bez wchodzenia) -> Fontanna di Trevi -> Piazza de Spagna -> Piazza del Popolo. Całość 6 godzin.

Do muzeum Watykańskiego na pewno warto wejść i radzę wcześniej przez internet zamówić bilet by nie stać 1-2 w kolejce. My weszliśmy praktycznie z marszu i choć mieliśmy bilet na 12.30 to wpuszczono nas bez problemu 40 min. wcześniej. Tam trzeba się uzbroić w cierpliwość o ludzi masa i bardzo duży był ścisk. Ale warto. Jest pięknie.Aha. W większości sal nie ma klimy i jest straszny zaduch. Tak więc nie ma co liczyć na ochłodę:) W sykstyńskiej można podziwiać malowidła tylko trzeba stać na środku sali. Zresztą ochrona sama tym wszystkim kieruje. Byliśmy tam chyba z pół godziny.

Tak jeszcze uwaga mi się nasuwa. Myślę, że w upalne dni się bardzo przyda. Zaopatrzcie się w małe butelki itp. do picia, wy mieliśmy 0,5 l by za dużo nie nosić, ponieważ często są "nochale" czyli małe studnie w zimną wodą, w którą można się zaopatrywać bez kupowania jej w markecie czy od handlarzy, których jest sporo. Woda dobra no i ratuje trochę portfel;)

Polecam też Zatybrze jak ktoś lubi fajne klimaty ale tak wieczorkiem. Wąskie, sympatyczne uliczki, pełno knajpek itp. Warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 22 Sie 2019 18:37 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
@adamqus
Ta wielka kolejka do kupna biletów, którą widziałeś była do kas przy Koloseum czy przy Forum Romanum lub Palatynie?

I czy ktoś się orientuje czy oprócz poniższej strony można kupić online bilety do Koloseum/FR/Palatynu? W dniach, których mnie interesuje wszystkie godziny są już zajęte... Są jakieś inne oficjalne strony? Gdzie kupowaliście swoje wejściówki?

https://www.coopculture.it/en/ticket_office.cfm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Sie 2019 22:13 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Ta wielka kolejka była przy Coloseum.

Co do biletów przez stronę coopculture.it to ja zamawiałem tam i tym, że na ten moment wolnego terminu to bym sie nie przejmował chyba, że wyjeżdżasz za dzień lub dwa. Ja zamawiałem chyba dwa lub trzy tygodnie wcześniej i było bardzo mało wolnych terminów. Ale kilka dni przed wyjazdem było tego całe mnóstwo, do wyboru do koloru. Trzeba obserwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Sie 2019 18:02 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Dzięki za radę. Mój wyjazd jest w połowie września. Jeśli dobrze zrozumiałem to na ostatnią chwilę nic nie będzie podobnie jak z dużym wyprzedzeniem, ale na kilka dni lub tydzień wcześniej powinno być sporo "odblokowanych" wejściówek do kupienia online?

Pytanie do pozostałych. Czy warto oprócz "standardowego" zwiedzania wykupić droższy bilet na zwiedzanie dodatkowo podziemi i najwyższego piętra Koloseum? Jak kupował ktoś online to ile kosztuje taki bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Sie 2019 16:12 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Czy powinno to nie wiem ale w moim przypadku tak było. Ja byłem w połowie sierpnia w szczycie sezonu. We wrześniu może byś lepiej. Trzeba trzymać rękę na pulsie:)

Jak byliśmy w Koloseum to nikogo na najwyższym piętrze nie widziałem. Generalnie mogliśmy wejść na pierwsze poza standardowym "parterem".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Sie 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Heisenberg napisał(a):
powinno być sporo "odblokowanych" wejściówek do kupienia online?

Terminy wejść rezerwują agencje turystyczne sprzedające pakietowe zwiedzanie Rzymu dla większych grup. Gdy nie sprzedadzą wszystkich pakietów to zwalniają rezerwację i bilety do Koloseum wracają ponownie do sprzedaży indywidualnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Sie 2019 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Byłam na tej wycieczce ze zwiedzaniem podziemi i górnego piętra w październiku. Ja akurat wzięłam wycieczkę w języku włoskim, natomiast w całej grupie poza mną i córką były jeszcze tylko 3 osoby znające język. Reszta to przede wszystkim Azjaci, ale też na przykład Francuzi i Hiszpanie, którzy łapali co dziesiąte słowo :-) Jeżeli nie będzie biletów na przewodnika angielskojęzycznego, możesz wziać włoską wycieczkę, chyba że bardzo zależy ci na zrozumieniu wszystkich informacji. Włoskie wycieczki cieszą się duuuuuużo mniejszą popularnością. Po zwiedzaniu podziemi i ostatniego piętra (tam można wejść tylko z przewodnikiem, drzwi zamknięte na klucz), możesz sobie zostać w Colosseum ile dusza zapragnie i zwiedzić wszystkie pozostałe piętra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 30 Sie 2019 11:50 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
Hej. Prośba o pomoc i ocenienie jak to widzicie, to mój pierwszy raz w Rzymie.

SB – przylot dojazd do zakwaterowania ( śpimy blisko Watykanu Via Crescenzio) Vatican TEMPLA DEAUM – i tu pytanie czy od razu atakować żeby przejść się po Watykanie itd.? Czy raczej kontrole itd. Zabierają tak dużo czasu ze nie ma sensu i lepiej po prostu skupić się na okolicy żeby sobie pospacerować itd.
ND – tutaj myślałem rano wejście na kopułę bazyliki ? czy ewentualnie zrobić to w sb ? w Nd o 12 Anioł Pański etc więc pewnie trochę czasu tam spędzimy . Czy Ogrody Watykańskie są za darmo ? bo tu widzę, że są jakieś bilety i wycieczki po tych ogrodach.
Pon wieczorem wylot, ale mamy cały dzień myślałem żeby od noclegu na VIA CRESCENZIO iść w stronę Colloseum etc i wszystko po drodze a gdzieś o 17 wyruszyć w drogę na CIAMPINO

Czy ktoś ma doświadczenie w zwiedzaniu ze starszymi osobami, czego unikać dziękuję za wszelkie rady !:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 30 Sie 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@radziu89 nie napisałeś o której godzinie przylatujecie do Rzymu ;) Zakładam, że po południu lub pod wieczór, w tej sytuacji radzę odłożyć wizytę w Bazylice św. Piotra do niedzieli. W sobotę po zakwaterowaniu przejdźcie się zobaczyć zamek i most św. Anioła. Potem w zależności od czasu i sił można jeszcze przejść się na Piazza Navona z fontanną czterech rzek i kościołem św. Agnieszki. Jeśli czasu jest mało to mostem Wiktora Emanuela II od razu wróćcie w okolice placu św. Piotra. Polecam pospacerować po nim, wieczorem, gdy już będzie ciemno. Wtedy nie przechodzi się przez kontrole bezpieczeństwa.
W niedzielę radzę z samego rana (dosłownie - najlepiej ok. godziny 7 rano) iść do Bazyliki św. Piotra. Po pierwsze tak rano kolejki do kontroli bezpieczeństwa są jeszcze bardzo krótkie, a po drugie możecie doświadczyć ogromu bazyliki w ciszy i niemal w samotności. Te kilkadziesiąt, czy sto osób, które mogą w niej być w tym czasie całkowicie tam optycznie zginie. Kopuła jest otwarta od 8, więc zdążycie spokojnie zobaczyć całą bazylikę, a potem wejść lub wjechać na kopułę. Zakładam, że wiesz, ale na wszelki wypadek przypomnę, że wjazd na kopułę jest tylko do poziomu dachu bazyliki, a potem trzeba jeszcze ze 300 stopni wejść piechotą po krętych schodach.
Ogrody watykańskie są płatne. Wydaje mi się, że kiedyś można było kupić osobny bilet tylko na ogrody. Teraz jest on w pakiecie z muzeami watykańskimi i kaplicą sykstyńską i kosztuje ponad 30 euro.
radziu89 napisał(a):
Czy ktoś ma doświadczenie w zwiedzaniu ze starszymi osobami,

Wiele zależy od sprawności ruchowej konkretnej osoby i od tego jak znosi upał. Tu zakładam, że lecicie niedługo ;)
Rzym jest fantastyczny do pieszego zwiedzania, ale po 20-30 km spaceru to nogi bolą chyba każdego :D Dlatego ze starszą osobą polecam zainteresować się wycieczkami autobusami turystycznymi po mieście typu hop-on hop-off bus. Wtedy przy rozsądnym nakładzie sił zobaczycie najwięcej atrakcji miasta. A przy kilku z nich będziecie mogli wysiąść i spokojniej je zobaczyć.
Jeśli jednak 20 km spacer to nie jest problem dla tej starszej osoby to bym jednak radziła podjechać metrem ze stacji Ottawiano do Koloseum i stamtąd zacząć spacer idąc Via de Fori Imperiali minąć po drodze Forum Augusta i Forum Romanum, zobaczyć kolumnę Trajana, Ołtarz Ojczyzny i Piazza Venecia, Panteon i ewentualnie pobliską Bazylikę Santa Maria Sopra Minerva, potem fontanna di Trevi oraz alternatywnie Piazza Republika z kościołem Santa Maria degli Anneli w ruinach rzymskich term albo bazylika Santa Maria Maggiore (tu przed wejściem też jest prześwietlanie plecaków i toreb). Z obu tych miejsc jest niedaleko do dworca Termini skąd możecie metrem wrócić po bagaże albo jechać na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 30 Sie 2019 13:37 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
dzięki za pomoc , z tymi busami to zapomniałem, a człowiek je widział w tylu miastach a nigdy nie korzystała cena 23 euro wydaję się być atrakcyjną, w sb lądujemy o 8:30 to raczej mamy cały dzień, i wtedy może zrobimy ten busik, pewnie też dużo zalezy od pogody itd, zgodze się w 100 % że 20/30 km nawet dla osoby która ukończyła IM , to jest trochę chodzenia więc każdy to odczuje nawet bardzo wytrenowana osoba. Nastawiam się na nd od rana faktycznie na wejście do kaplicy, z ogrodami to się zobaczę bo nie widzę sensu płacenia za Muzea itd ponad 30 euro jak to nie interesuje nas i moją babcie bo się po prostu na tym nie znamy. Dam znać tutaj co nam się udało zrealizować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 01 Wrz 2019 10:16 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 11
Tak a propos Bazyliki to proszę pamiętać o odpowiednim stroju bo pilnują i są rygorystyczni.

Z Via del Gianicolo jeździ do Piazza Venezia autobus 916 i po kilku minutach jest się na placu lub wysiąść np. koło Torre del Argentina i dale na pieszko. Metrem jest szybko ale za to autobusem można miasto przez okno zobaczyć. Muzeum Watykańskie to polecam bo warto ale najlepiej pasjonatom bo w wielkim tłumie i zaduchu odechciewa się zwiedzać. Pasjonaci są w stanie przetrwać wszystko:)
Zgadzam się z przedmówcą o Placu św. Piotra wieczorem kiedy jest ciemno. Mało ludzi i cały plac wasz:). Poza tym bardzo ładnie oświetlony również fontanny pięknie wyglądają.

Wjazd w połowie na wieżę kosztuje 10 Euro a cała droga pieszo 8 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 01 Wrz 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Nie zgodzę się jednak z założeniem że muzea są niewarte pieniędzy dla niezainteresowanych.
Z osobistego punkty widzenia moge napisać że po muzeach praktycznie na wyjazdach też nie chodze, ale w Watykanie przez w zasadzie tysiąclecia zdazyli naprawdę pokaźną kolekcję zebrać i naprawdę warto ją zobaczyć nawet dla laika.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 19 Wrz 2019 12:16 

Rejestracja: 19 Wrz 2019
Posty: 2
Cześć!

Przedstawię swoją trasę do zwiedzania i proszę o opinie,co myślicie :)
Zaczynam od Koloseum, ponieważ blisko mamy nocleg.
1. Koloseum, Forum Romanum i wzgórze Palatyn
2. Panteon
3. Plac Navona
4. Piazza di Spagna i schody hiszpańskie
5. Plac Św. Piotra

To trasa na pierwszy dzień, a będziemy cztery.

Pozdrawiam! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group